Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586333 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #885 Dátum: 2009. Március 06. - 11:57:44 »

Szánalmas.

Országos gyakorlat.
Hacsak valamely jogosult előre nem kérte a tavalyi fel nem használt azonosítók további használatát. De azokat is be kell(ett) gyűjteni arra az időre, tehát a felhasználásból mindenképp kiesnek pár napig.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #886 Dátum: 2009. Március 06. - 12:23:24 »

Országos gyakorlat.
Hacsak valamely jogosult előre nem kérte a tavalyi fel nem használt azonosítók további használatát. De azokat is be kell(ett) gyűjteni arra az időre, tehát a felhasználásból mindenképp kiesnek pár napig.

Na ja, de ezzel jogszabálysértő gyakorlatot folytatnak és akadályozzák a jogosultat a vadgazdálkodásban. Emiatt akár kártérítésért is lehetne perelni.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #887 Dátum: 2009. Március 06. - 12:32:27 »

Nem tudom mere kérdezzek, de itt beszélgetek hasonló dolgokról...

Szóval, ki mit tud, mikor mehetünk vadászni??? Egyszóval van akinek elfogatták már a tervét stb. magyarúl vadászhat....

 KAP
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #888 Dátum: 2009. Március 06. - 13:14:40 »

Nem tudom mere kérdezzek, de itt beszélgetek hasonló dolgokról...

Szóval, ki mit tud, mikor mehetünk vadászni??? Egyszóval van akinek elfogatták már a tervét stb. magyarúl vadászhat....

 KAP

Olyan vadra amihez nem kell azonosítójel, folyamatosan lehet vadászni (pl. róka). Nálunk ma lesz közgyűlés, azon állítólag már adnak idei azonosítót.
Egyébként a hatóságok szoktak olyat csinálni, hogy amíg az aktuális terv nincs elfogadva, addig engedélyeznek vd kilövést az előző évi terv valahány százalékáig, meghatározott darabot. Hogy addig se álljon meg az élet.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #889 Dátum: 2009. Március 06. - 14:29:07 »

Vas megyébe az a gyakorlat,hogy amíg nincsen a terv elfogadva addig nincsen krotária,tehát vadászat sincs nagyvadra.
Mióta  vadászom márciusban mindig volt két-három hét szünet a "krotáliatlanság" miatt! Türelmetlenül
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #890 Dátum: 2009. Március 06. - 15:38:00 »

Vas megyébe az a gyakorlat,hogy amíg nincsen a terv elfogadva addig nincsen krotária,tehát vadászat sincs nagyvadra.
Mióta  vadászom márciusban mindig volt két-három hét szünet a "krotáliatlanság" miatt! Türelmetlenül

Hát ja... Most van hold, meg most van időm, ráadásúl egy nagy kan, (nyomai alapján) kijárkál a "rezervátumból" turkálni...
 Nem szól szám
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #891 Dátum: 2009. Március 06. - 15:41:01 »

Olyan vadra amihez nem kell azonosítójel, folyamatosan lehet vadászni (pl. róka). Nálunk ma lesz közgyűlés, azon állítólag már adnak idei azonosítót.
Egyébként a hatóságok szoktak olyat csinálni, hogy amíg az aktuális terv nincs elfogadva, addig engedélyeznek vd kilövést az előző évi terv valahány százalékáig, meghatározott darabot. Hogy addig se álljon meg az élet.


"Egyébként a hatóságok szoktak olyat csinálni, hogy amíg az aktuális terv nincs elfogadva, addig engedélyeznek vd kilövést az előző évi terv valahány százalékáig, meghatározott darabot. Hogy addig se álljon meg az élet."
Lehet, hogy felénk ez nem szokás, vagy éppen nem akarják megkérdezni/kérni...
Megmondom őszintén, egy sumákolást éreztem "otthon"...

Ez biztos, hogy rókára lehet vadászni???
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #892 Dátum: 2009. Március 06. - 17:14:08 »


"Egyébként a hatóságok szoktak olyat csinálni, hogy amíg az aktuális terv nincs elfogadva, addig engedélyeznek vd kilövést az előző évi terv valahány százalékáig, meghatározott darabot. Hogy addig se álljon meg az élet."
Lehet, hogy felénk ez nem szokás, vagy éppen nem akarják megkérdezni/kérni...
Megmondom őszintén, egy sumákolást éreztem "otthon"...

Ez biztos, hogy rókára lehet vadászni???

Érvényes vadászjegyed van, rókára idény van, műszakilag alkalmas fegyvered van, a területre kimenni jogod van, mi kell még a rókavadászathoz? Vállat von  Ja, róka!  Bion

Ha csak az ki nem jön határozatban, hogy az egész terület teljesen le van zárva, és mindenfajta vadászati tevékenység tilos, akkor vadászhatsz. Ha esetleg ilyen határozat születne, akkor azért megnézném hogy a róka vadászatát milyen indoklással tiltották be. Bion
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #893 Dátum: 2009. Március 07. - 10:54:28 »

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a trófeás vad elejtőjét kötelezik arra, hogy egy bizonyos személlyel (pl a vadőrrel) főzesse le és fehéríttesse a koponyát, és ennek során a trófea megsérül, felléphet-e az elejtő valamilyen kártéritési igénnyel?

Illetve a Vhr. 77.§. (2) , amely kötelezi a hiv.vadászt a trófea kikészítésére, az elejtőre is vonatkozik? Mert én ezt úgy értelmezem, hogy ha az elejtő felkéri a h.vadászt, akkor annak kötelessége megcsinálni, de az elejtőnek nem kötelező pont vele kifőzetni, akár maga is megcsinálhatja. Vagy rosszul értem?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #894 Dátum: 2009. Március 08. - 22:41:07 »

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a trófeás vad elejtőjét kötelezik arra, hogy egy bizonyos személlyel (pl a vadőrrel) főzesse le és fehéríttesse a koponyát, és ennek során a trófea megsérül, felléphet-e az elejtő valamilyen kártéritési igénnyel?

Illetve a Vhr. 77.§. (2) , amely kötelezi a hiv.vadászt a trófea kikészítésére, az elejtőre is vonatkozik? Mert én ezt úgy értelmezem, hogy ha az elejtő felkéri a h.vadászt, akkor annak kötelessége megcsinálni, de az elejtőnek nem kötelező pont vele kifőzetni, akár maga is megcsinálhatja. Vagy rosszul értem?

Nem, jól érted, de nem az elejtő, hanem a jogosult, azaz a munkáltató társaság, erdészet kötelezheti a kikészítésre a hivatásost.

Természetesen ha valamit elszúr, azért helye lehet kártérítésnek.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #895 Dátum: 2009. Március 08. - 23:05:38 »

Nem, jól érted, de nem az elejtő, hanem a jogosult, azaz a munkáltató társaság, erdészet kötelezheti a kikészítésre a hivatásost.

Természetesen ha valamit elszúr, azért helye lehet kártérítésnek.

Köszönöm!
Az egész azért érdekes, mert a mostani közgyűlésen kérem hogy módosítsuk a Házi Szabályt úgy, hogy az elejtő is kikészíthesse a trófeát, ne csak a vadőr. (mivel az életbakom koponyáját elég gyalázatos állapotban kaptam vissza, egy orrcsonttal, fogakat kézbe, és fél tubus pillanatragasztót nyomtam bele hogy ne essen szét az egész  Woest) Ezt elutasították, azzal az indokkal hogy az idézett jogszabály nem teszi lehetővé.
Mire hivatkozva kérhetek bármiféle kártalanítást? És kitől, a társaságtól vagy attól aki szétbarmolta a koponyát?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #896 Dátum: 2009. Március 08. - 23:55:14 »

Köszönöm!
Az egész azért érdekes, mert a mostani közgyűlésen kérem hogy módosítsuk a Házi Szabályt úgy, hogy az elejtő is kikészíthesse a trófeát, ne csak a vadőr. (mivel az életbakom koponyáját elég gyalázatos állapotban kaptam vissza, egy orrcsonttal, fogakat kézbe, és fél tubus pillanatragasztót nyomtam bele hogy ne essen szét az egész  Woest) Ezt elutasították, azzal az indokkal hogy az idézett jogszabály nem teszi lehetővé.

Marhaság.


Mire hivatkozva kérhetek bármiféle kártalanítást? És kitől, a társaságtól vagy attól aki szétbarmolta a koponyát?

A Ptk. már sokszor idézett 339. § (1) bekezdésére hivatkozással. A kártérítést a társaságtól kell kérni, a hivatásos az ő alkalmazotja.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #897 Dátum: 2009. Március 09. - 00:24:04 »

Marhaság.

A Ptk. már sokszor idézett 339. § (1) bekezdésére hivatkozással. A kártérítést a társaságtól kell kérni, a hivatásos az ő alkalmazotja.

Rendben, köszönöm! Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #898 Dátum: 2009. Március 10. - 17:03:33 »

Figyelem!

Azt rebesgetik a verebek, hogy a Rendőrség vizsgálni fogja azokat, akik postán vásároltak fegyvert külföldről (pl. Egun)

Bár ezt semmilyen jogszabály sem tiltja a Rendőrség a hírek szerint lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés miatt kívánja elmarasztalni ezeket a személyeket, hogy miért, arról csak sejtések vannak.

Mindenesetre aki ilyenről tud, vagy ilyen hatósági atrocitás ért, az HALADÉKTALANUL jelezze!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #899 Dátum: 2009. Március 10. - 17:48:13 »

Meg is jött az első fecske mélben:

" vizsgálják a miatt, hogy a posta, vagy futár hogy hozhatta be."

A Kollega azt is írja, hogy nem akarják bejegyezni a fegyvert. A teendő a következő:

2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól (Ket.) 82. § (3) bekezdés: "A hatósági bizonyítvány és a hatósági igazolvány kiadásának megtagadásáról, valamint a hatósági nyilvántartásba való bejegyzés (módosítás, javítás, törlés) megtagadásáról a hatóság határozatot hoz."

A fegyvertartási engedély hatósági igazolvány, az abba való bejegyzés megtagadásáról tehát a hatóságnak határozatot kell hoznia. Ezt ki kell erőszakolni, ha lehet tanúkat kell vinni, hogyha nem akarják bejegyezni és határozatot sem hoztak. Mindemellett a fegyver érkezésének valamennyi dokumentumát, még a csomagolást is tartsátok meg!

Akinek megvan az első ilyen határozat, az annak az indokolását rakja fel ide, vagy küldje el privátban. Nagyon kiváncsi vagyok rá, mert az igazat megvallva ez egy akkora agyrém, hogy el sem tudom képzelni hirtelenjében, hogy mivel tudnák ezt megindokolni. De - ismerve a Rendőrség konokságát - nagy valószínűséggel a bíróság fogja kimondani a végső szót. És nem ők.
   


Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: