Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586325 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #3510 Dátum: 2016. Február 15. - 21:24:51 »

Négyen? 8000 ha-on?

Arra kíváncsi lennék!...  Fejvakarás
Csomag...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #3511 Dátum: 2016. Február 16. - 07:08:50 »

Négyen? 8000 ha-on?

Arra kíváncsi lennék!...  Fejvakarás

Felosztják kerületekre, a legjobbakat megtartják maguknak, a gyengébbeket pedig kiadják jó összegért csomagosan, úgy, hogy a vadkár a csomagosé. Aztán legtöbb helyen már ezeket nem ellenőrzik társaságon belül, így kialakul egy igazi rablógazdálkodás...  Nem
Sok helyen "működik" már most is így. Nem
Naplózva

Üdv: Bence
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #3512 Dátum: 2016. Február 16. - 07:30:44 »

Itt meg 4 ember ül az asztalnál és az 8000 hektár...
Mi tényleg egy helyen vadászunk!  Emelem
Csak a létszám nálunk 10-11 fő,viszont a terület nagyobb szóval az arányok egyformák.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3513 Dátum: 2016. Február 16. - 07:46:50 »

Felosztják kerületekre, a legjobbakat megtartják maguknak, a gyengébbeket pedig kiadják jó összegért csomagosan, úgy, hogy a vadkár a csomagosé. Aztán legtöbb helyen már ezeket nem ellenőrzik társaságon belül, így kialakul egy igazi rablógazdálkodás...  Nem
Sok helyen "működik" már most is így. Nem
Pontos leírása a helyzetnek. 
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3514 Dátum: 2016. Február 16. - 09:18:07 »


Az ilyen kérdésekben jártasabbak véleményét kérem az alábbi kérdésben.

Bevett szokás hogy a közgyűlésre szóló meghívóban szerepel egy felhívás mely szerint ha a megjelent tagok létszáma nem haladja meg az 50 % -ot akkor fél óra múlva valami "pótrészközgyűlés"  Fejvakarás
néven újabb közgyűlés van összehívva . Kérdésem hogy az ilyen "pótrészközgyűlés" milyen jogosítványokkal rendelkezik? Milyen ügyekben dönthet? Ha az lapszabály azt írja egy témára hogy a "tagság 2/3 -ának pozitív szavazata szükséges" a megszavazásához  akkor az a jelenlévők 2/3 jelenti vagy a TAGSÁG az az minden megjelent és meg nem jelentek 2/3 -át. Szerintem az utóbbi de ebben vita van.          Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3515 Dátum: 2016. Február 16. - 10:02:36 »

Az ilyen kérdésekben jártasabbak véleményét kérem az alábbi kérdésben.

Bevett szokás hogy a közgyűlésre szóló meghívóban szerepel egy felhívás mely szerint ha a megjelent tagok létszáma nem haladja meg az 50 % -ot akkor fél óra múlva valami "pótrészközgyűlés"  Fejvakarás
néven újabb közgyűlés van összehívva . Kérdésem hogy az ilyen "pótrészközgyűlés" milyen jogosítványokkal rendelkezik? Milyen ügyekben dönthet? Ha az lapszabály azt írja egy témára hogy a "tagság 2/3 -ának pozitív szavazata szükséges" a megszavazásához  akkor az a jelenlévők 2/3 jelenti vagy a TAGSÁG az az minden megjelent és meg nem jelentek 2/3 -át. Szerintem az utóbbi de ebben vita van.          Emelem

Szia Stefi!

3:71. § [Az alapszabály tartalmi elemei és értelmezése]

(1) A jogi személy létesítő okiratának általános kötelező tartalmi elemein túl az egyesület alapszabályában meg kell határozni

d) a közgyűlés összehívásának és lebonyolításának, a közgyűlés helye meghatározásának, a közgyűlési meghívó tartalmának, a napirendnek, a közgyűlés tisztségviselőinek, a levezető elnöknek, a szavazatszámlálók megválasztásának, a határozatképességnek, a szavazásnak, a jegyzőkönyvvezetésnek, valamint a határozatok kihirdetésének szabályait; és

e) a szavazati jog gyakorlásának feltételeit.
Tehát szerintem: a félórával az eredeti időpont után a megjelent tagok létszámától függetlenül..... szöveget már azalapszabálynak is tartalmaznia kell.
Viszont a ptk-ban van egy rész amely szerint:
3:76. § [Határozathozatal]

(1) Az egyesület alapszabályának módosításához a jelen lévő tagok háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges.

(2) Az egyesület céljának módosításához és az egyesület megszűnéséről szóló közgyűlési döntéshez a szavazati joggal rendelkező tagok háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozata szükséges.

Tehát a "csonka közgyűlés" nem dönthet mindenben.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #3516 Dátum: 2016. Február 16. - 10:49:18 »

Milyen ügyekben dönthet?

Ami a meghívóban szerepelt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3517 Dátum: 2016. Február 16. - 11:32:57 »

Ami a meghívóban szerepelt.
Szerintem nem csak abban:
3:75. § [A napirend kiegészítése]

(1) A közgyűlési meghívó kézbesítésétől vagy közzétételétől számított, az alapszabályban meghatározott időn belül a tagok és az egyesület szervei a közgyűlést összehívó szervtől vagy személytől a napirend kiegészítését kérhetik, a kiegészítés indokolásával.

(2) A napirend kiegészítésének tárgyában a közgyűlést összehívó szerv vagy személy jogosult dönteni. Ha a napirend kiegészítése iránti kérelemről a közgyűlést összehívó szerv vagy személy nem dönt vagy azt elutasítja, a közgyűlés a napirend elfogadásáról szóló határozat meghozatalát megelőzően külön dönt a napirend kiegészítésének tárgyában.

Én úgy értelmezem, hogy a kiegészített napirendről is dönt, meg annak a tárgyáról is dönthet, amennyiben dönteni kell róla.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #3518 Dátum: 2016. Február 16. - 11:48:59 »

Szerintem nem csak abban:
3:75. § [A napirend kiegészítése]

(1) A közgyűlési meghívó kézbesítésétől vagy közzétételétől számított, az alapszabályban meghatározott időn belül a tagok és az egyesület szervei a közgyűlést összehívó szervtől vagy személytől a napirend kiegészítését kérhetik, a kiegészítés indokolásával.

(2) A napirend kiegészítésének tárgyában a közgyűlést összehívó szerv vagy személy jogosult dönteni. Ha a napirend kiegészítése iránti kérelemről a közgyűlést összehívó szerv vagy személy nem dönt vagy azt elutasítja, a közgyűlés a napirend elfogadásáról szóló határozat meghozatalát megelőzően külön dönt a napirend kiegészítésének tárgyában.

Én úgy értelmezem, hogy a kiegészített napirendről is dönt, meg annak a tárgyáról is dönthet, amennyiben dönteni kell róla.

Pár hónapja beszéltünk erről, ugyanitt, akkor be is idéztem a vonatkozó passzust.
A PTK jogi személyekről általában úgy rendelkezik, hogy csak akkor vehető fel új napirend, ha minden tag jelen van. Egyébként csak a meghívóban szereplő ügyek tárgyalhatók.
Tehát nem csak az egyesületekről szóló részt kell figyelembe venni, hanem az általános, minden jogi személyre együttesen vonatkozó szabályokat is.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3519 Dátum: 2016. Február 16. - 12:51:20 »

Pár hónapja beszéltünk erről, ugyanitt, akkor be is idéztem a vonatkozó passzust.
A PTK jogi személyekről általában úgy rendelkezik, hogy csak akkor vehető fel új napirend, ha minden tag jelen van. Egyébként csak a meghívóban szereplő ügyek tárgyalhatók.
Tehát nem csak az egyesületekről szóló részt kell figyelembe venni, hanem az általános, minden jogi személyre együttesen vonatkozó szabályokat is.   
Január 10-én fogadtuk el az új Alapszabályunkat, ami jelenleg még a bíróság előtt van, ha jól tudom. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz az álláspontjuk.
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3520 Dátum: 2016. Február 16. - 13:15:11 »

Pár hónapja beszéltünk erről, ugyanitt, akkor be is idéztem a vonatkozó passzust.
A PTK jogi személyekről általában úgy rendelkezik, hogy csak akkor vehető fel új napirend, ha minden tag jelen van. Egyébként csak a meghívóban szereplő ügyek tárgyalhatók.
Tehát nem csak az egyesületekről szóló részt kell figyelembe venni, hanem az általános, minden jogi személyre együttesen vonatkozó szabályokat is.   


Ilyenek miatt teszik oda sokan a végére az "egyebek" napirendi pontot és abban tárgyalják ...egyébként mindkét részről megvan ennek a negativ pozitiv oldala,mivel így ha egy tag épp tegyük fel hisztizik,az egész társaság ügyeit bojkottálhatja hosszu távon is akár...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3521 Dátum: 2016. Február 16. - 14:12:34 »

Január 10-én fogadtuk el az új Alapszabályunkat, ami jelenleg még a bíróság előtt van, ha jól tudom. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz az álláspontjuk.

Ki küldték e előre a tervezetet ?  Egy komplett alapszabályt valamilyen ismertető vagy teljes felolvasás után is elég felelőtlenség elfogadni- elfogadtatni . Főleg ha rotyog a kása a fazékban.
Mi van ha a taggyűlés nem fogadja el a változtatást és ott toporog a március 15 . Nálunk ha jól tudom egy héttel előtte lesz a gyűlés. ( Hozzáteszem:  Jellemző módon !  Nem szól szám )      Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3522 Dátum: 2016. Február 16. - 14:21:40 »

Ki küldték e előre a tervezetet ?  Egy komplett alapszabályt valamilyen ismertető vagy teljes felolvasás után is elég felelőtlenség elfogadni- elfogadtatni . Főleg ha rotyog a kása a fazékban.
Mi van ha a taggyűlés nem fogadja el a változtatást és ott toporog a március 15 . Nálunk ha jól tudom egy héttel előtte lesz a gyűlés. ( Hozzáteszem:  Jellemző módon !  Nem szól szám )      Emelem
Igen, december elején volt az első felvonása a dolognak, de mivel nagyon kevesen jöttünk össze, ezért úgy határoztunk, hogy január elején újra nekifutunk. Ugyan az előre kiküldött tervezeten átrágtuk magunkat, szavaztunk is róla. De előre megbeszéltük, hogy  csak ajánlás jelleggel szerepel majd a januári közgyűlésen, ahol aztán elfogadtuk a végleges változatot. Már amennyiben az illetékes szerv az áldását adja rá.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3523 Dátum: 2016. Február 16. - 14:28:45 »


Kérdésem hogy tudja e valaki hogy kötelező e kiküldeni a tervezetet a meghívóval vagy egyáltalán a közgyűlést megelőzően ?   
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3524 Dátum: 2016. Február 16. - 15:11:14 »

Kérdésem hogy tudja e valaki hogy kötelező e kiküldeni a tervezetet a meghívóval vagy egyáltalán a közgyűlést megelőzően ?   


Mivel a tagok jogairól és kötelezettségeiről az alapszabály rendelkezik, a módosítást mindenképp közzé kell tenni a tagok előtt. Az ilyen kiskapukkal hogy gyorsan olvasd át két perced van rá ott a teremben,sokan élnek,de sosem vezet jóra. A tagok íly módú sok esetben szándékos megtévesztése félrevezetése nagy divattá vált.  Ha valakit másképp nem lehet kitúrni,eltüntenti,ott nagy bajok vannak a társaságnál.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: