Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586333 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2430 Dátum: 2014. Február 28. - 22:41:25 »

Egy érdekes vitát hallottam ma.Mi van akkor:ha frissen végzett vadász megkapta a vásárlási engedélyt a rendőrségtől,vadászjegyet kiváltotta stb..Elmegy egy baráthoz vidékre akárhová,tőle veszi meg például első golyós fegyverét(hétvége!).Ezen a hétvégén meghívják vendégvadásznak lesre,cserkelni(szabadon választott).Vadászhat-e a delikvens vagy nem? Fejvakarás

Nem.
A vadászathoz rendelkeznie kell érvényes fegyvertartási engedéllyel.
A vásárlási engedély nem ugyanaz, tehát nem vadászhat.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2431 Dátum: 2014. Március 01. - 09:02:56 »

Egy érdekes vitát hallottam ma.Mi van akkor:ha frissen végzett vadász megkapta a vásárlási engedélyt a rendőrségtől,vadászjegyet kiváltotta stb..Elmegy egy baráthoz vidékre akárhová,tőle veszi meg például első golyós fegyverét(hétvége!).Ezen a hétvégén meghívják vendégvadásznak lesre,cserkelni(szabadon választott).Vadászhat-e a delikvens vagy nem? Fejvakarás
Nem! (ahogy az már leírásra került)
Mégpedig ezért nem:

1996. évi LV. törvény:

A vadász
59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;

Legalább néha nem árt kicsit átforgatni ezt az "alapművet" Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2432 Dátum: 2014. Március 01. - 20:09:41 »

Nem! (ahogy az már leírásra került)
Mégpedig ezért nem:

1996. évi LV. törvény:

A vadász
59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;

Legalább néha nem árt kicsit átforgatni ezt az "alapművet" Kacsint
 Wave

Azért ez érdekes kérdés!
Van nálam egy lőfegyver amit megvásároltam, mivel a hatóság engedélyezte a vásárlását.
Vagyis ez a fegyver nálam lehet, tehát elvileg van rá érvényes tartási engedélyem. Mert ha nincs, hogyan lehetne nálam?  Fejvakarás
Ha viszem hazafelé és a rendőr igazoltat, jogosulatlan fegyvertartásért letartóztathat?  Fejvakarás

Amúgy pedig tulajdon jogilag kié is a nálam levő fegyver? Van rá érvényes adásvételi szerződésem, valamint hatósági engedélyem...  Fejvakarás

Én azt mondom, hogy igen, vadászhat vele az új tulajdonos...  :Mosolyog

 Emelem



Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2433 Dátum: 2014. Március 01. - 20:26:03 »

A lenti példában első (!!!) fegyverről volt szó.

Így még csak megszerzési engedélyről lehet szó, fegyvertartásiról nem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #2434 Dátum: 2014. Március 01. - 20:32:45 »

Amennyiben nem első fegyverről van szó, működik a dolog. Legalábbis én voltam olyan puskával társasvadászaton, amit előző nap vettem. A hatóság elfogadta az adásvételit minden további nélkül a reggeli ellenőrzésen.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #2435 Dátum: 2014. Március 01. - 21:16:47 »

Én is annak adtam igazat, aki azt mondta hogy nem, de a másik fél szinte teljesen ezeket hozta fel érvnek ami nagyi 571027 fórumtárs.Azért erre a legbiztosabb a helyi fegyverügyes álláspontját kikérni.Kicsit hasonló a visszás helyzet ez is, mint amikor szabályos kölcsön fegyvert tart magánál az illető (akár hosszabb időre) Fejvakarás, aztán lőszert meg nem vehet hozzá.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2436 Dátum: 2014. Március 01. - 22:49:05 »

Azért ez érdekes kérdés!
Van nálam egy lőfegyver amit megvásároltam, mivel a hatóság engedélyezte a vásárlását.
Vagyis ez a fegyver nálam lehet, tehát elvileg van rá érvényes tartási engedélyem. Mert ha nincs, hogyan lehetne nálam?  Fejvakarás
Ha viszem hazafelé és a rendőr igazoltat, jogosulatlan fegyvertartásért letartóztathat?  Fejvakarás

Amúgy pedig tulajdon jogilag kié is a nálam levő fegyver? Van rá érvényes adásvételi szerződésem, valamint hatósági engedélyem...  Fejvakarás

Én azt mondom, hogy igen, vadászhat vele az új tulajdonos...  :Mosolyog

 Emelem




Mond, Te tudsz olvasni?
Ne haragudj, de nem úgy néz ki... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2437 Dátum: 2014. Március 02. - 08:33:36 »

Mond, Te tudsz olvasni?
Ne haragudj, de nem úgy néz ki... Fejvakarás
Üdv!
Boar tökéletesen jól írta.
Ha vásároltál egy fegyvert lőszert is CSAK akkor vásárolhatsz hozzá ha be van jegyezve a fegyvertartásidba.
Ha még nem írták be nem vásárolhatsz az adott kaliberben lőszert hozzá ebből adódik hogy nem is vadászhatsz vele.
De ha elmész vele vadászni és mivel lőszered nincs hozzá és valaki ad akkor mind a ketten b@szott nagyot hibáztok.
Be kell íratni minél előbb aztán lőszert venni hozzá és vadászni.Ennyi a történet.
Nem rég vizsgáztam és még friss a jogszabályos tananyag.
Legalábbis ha jól tanultam akkor így van. Emelem
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2438 Dátum: 2014. Március 02. - 08:54:21 »

Ha még nem írták be nem vásárolhatsz az adott kaliberben lőszert hozzá ebből adódik hogy nem is vadászhatsz vele.
De ha elmész vele vadászni és mivel lőszered nincs hozzá és valaki ad akkor mind a ketten b@szott nagyot hibáztok.
Be kell íratni minél előbb aztán lőszert venni hozzá és vadászni.Ennyi a történet.

Ha első fegyver akkor valóban így van, azonban ha már van olyan jellegű (golyós vagy sörétes ) fegyvere akkor vásárolni valóban nem vásárolhat lőszert, de használni már használhatja, és lehet lőszere is hozzá.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2439 Dátum: 2014. Március 02. - 10:10:03 »

Ha első fegyver akkor valóban így van, azonban ha már van olyan jellegű (golyós vagy sörétes ) fegyvere akkor vásárolni valóban nem vásárolhat lőszert, de használni már használhatja, és lehet lőszere is hozzá.
Üdv!
Tételezzük fel hogy van a tartásiban egy 30-06-os golyós bejegyezve.
Második puskaként vásárol egy 300-as win magnumot.Vagy bármit.
Akkor sem vásárolhat hozzá lőszert és szerintem nem is használhatja amíg a rendőrségen be nem írják a fegyvertartásiba.
Legalább is én így tudom.De nem okoskodni szeretnék de én így tanultam.
De ha nem így van akkor elismerem hogy rosszul tudom. Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2440 Dátum: 2014. Március 02. - 10:34:59 »

Üdv!
Tételezzük fel hogy van a tartásiban egy 30-06-os golyós bejegyezve.
Második puskaként vásárol egy 300-as win magnumot.Vagy bármit.
Akkor sem vásárolhat hozzá lőszert és szerintem nem is használhatja amíg a rendőrségen be nem írják a fegyvertartásiba.
Legalább is én így tudom.De nem okoskodni szeretnék de én így tanultam.
De ha nem így van akkor elismerem hogy rosszul tudom. Emelem

Az előbb pontosan leírta 7,62 nick nevű fórumtársunk. Az általad vázolt esetben pont használhatja, de nem vásárolhat addig lőszert, míg nincs beírva. Többször ne írd le, hogy szerinted nem használhatja, rosszul tanultad meg, leülhetsz.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2441 Dátum: 2014. Március 02. - 11:04:02 »

Az előbb pontosan leírta 7,62 nick nevű fórumtársunk. Az általad vázolt esetben pont használhatja, de nem vásárolhat addig lőszert, míg nincs beírva. Többször ne írd le, hogy szerinted nem használhatja, rosszul tanultad meg, leülhetsz.
Na akkor már mindent tudtok.Ha nem kérdezzétek Voldi urat ő mindent tud.
Csak vigyázzatok mit irtok mert titeket is leültet! Emelem
Én lehet sőt biztos hogy nagyon sok mindent nem tudok.Azért is regisztráltam a fórumra mert lehet tanulni szerintem.
És ha hülyeséget írok azt is beismerem ha tévedtem vagy rosszul tudom.
De akkor is emberi hangnemben és normálisan teszem nem pedig ha nem tetszik valami akkor felszólítom hogy ne írogasson meg üljön le.
De látom a nagy tudású embereknél ez a módi.
Csak gratulálni tudok az ilyen emberek lekezelő stílusához. Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2442 Dátum: 2014. Március 02. - 11:19:46 »

Na akkor már mindent tudtok.Ha nem kérdezzétek Voldi urat ő mindent tud.
Csak vigyázzatok mit irtok mert titeket is leültet! Emelem
Én lehet sőt biztos hogy nagyon sok mindent nem tudok.Azért is regisztráltam a fórumra mert lehet tanulni szerintem.
És ha hülyeséget írok azt is beismerem ha tévedtem vagy rosszul tudom.
De akkor is emberi hangnemben és normálisan teszem nem pedig ha nem tetszik valami akkor felszólítom hogy ne írogasson meg üljön le.
De látom a nagy tudású embereknél ez a módi.
Csak gratulálni tudok az ilyen emberek lekezelő stílusához. Emelem

Dehogy ismered be a hülyeségedet. Kétszer leírod egymás után. Ez beismerés? Hadoválsz össze-vissza, nem ez a módi, de aki semmiből nem tanul ne számítson sok jóra!

Idézet
Csak vigyázzatok mit irtok mert titeket is leültet!

Ne fenyegess te itt senkit, mert hamar valóban csücsülsz egy hetet.  Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2443 Dátum: 2014. Március 02. - 11:33:21 »

Dehogy ismered be a hülyeségedet. Kétszer leírod egymás után. Ez beismerés? Hadoválsz össze-vissza, nem ez a módi, de aki semmiből nem tanul ne számítson sok jóra!

Ne fenyegess te itt senkit, mert hamar valóban csücsülsz egy hetet.  Türelmetlenül
Igazad van  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2444 Dátum: 2014. Március 02. - 12:59:30 »

A kérdés az ELSŐ FEGYVERRE vonatkozott. Azt nem használhatja, a jogszabály egyértelmű. Hazavinni hazaviheti, ezért baromság amit nagyi olvtárs összehadovált, de ha kimegy vadászni-tehát beír! akkor szabálysértést követ el. Ennyi. Az összes többi csak fingreszelés.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: