Oldalak: 1 ... 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 [338] 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581812 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5055 Dátum: 2020. November 26. - 20:32:32 »

Felénk meg az RK adja az igazolást  Vállat von Mindegy is, van, az a lényeg.

Értem, de a sportvadászoknak is? Vagy szimpla félreértésből származhat az eredeti felvetés, miszerint: "Mehetünk vadászni 20 és 5 óra között is."
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #5056 Dátum: 2020. November 26. - 21:59:53 »

Értem, de a sportvadászoknak is? Vagy szimpla félreértésből származhat az eredeti felvetés, miszerint: "Mehetünk vadászni 20 és 5 óra között is."

Erről, a Kamara által küldött levélről lehet szó:





Ez alaján készülnek ezek az igazolások:


Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5057 Dátum: 2020. November 27. - 00:07:34 »

Tehát akkor NEM CSAK a VT alkalmazottja / hivatásos vadász mehet ki ezzel a területre?
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #5058 Dátum: 2020. November 27. - 08:26:16 »

Nem csak. Tegnapelőtt én is megkaptam az igazolást, de egyenlőre, hiába a hízó Hold, a ködös, felhős esték miatt, hatkor már otthon vagyok. 
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #5059 Dátum: 2020. November 27. - 10:45:42 »

Nem csak. Tegnapelőtt én is megkaptam az igazolást, de egyenlőre, hiába a hízó Hold, a ködös, felhős esték miatt, hatkor már otthon vagyok. 
 Emelem

 Emelem

Így van: Aki kap ilyen papirost, addig marad, ameddig szeretne.
Egyébként sem vagyok egy éjszakai bagoly (nem is lövök semmit...  Ördög ), de a mostani időjárás a sötéttel hazaparancsol.

A kijárási korlátozást megoldja a köd...  Rííí 
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5060 Dátum: 2020. November 27. - 13:32:20 »

Értem én, hogy mindenki - hangsúlyozom, én is - szeretne kimenni vadászni, de engem még mindig nem győzött meg a Kamara levele (amelyen megjegyzem se aláírás, se dátum, se semmi törvényi hivatkozás nincs, hogy mi változott hivatalosan, mint ahogyan korábban a munkáltatói igazolásra viszont volt). Ez nekem egyelőre maximum tipikusan a "ha akarom terhes, ha akarom nem terhes" esete, az itteni kamara is csak annyit tudott mondani, hogy "Hát mi ezt így kaptuk "fentről", hogy így kell szétküldeni". Ilyen papírt bárki tud csinálni, még ha nekünk jól is esik elhinni, hogy bármit is bizonyít. Nem az igazolásról beszélek, mert az már csak a elnökök jóhiszeműsége, hogy kiadnak-e ilyen igazolást, hivatalos, írásos jogi erejű előzmények nélkül a törvényhozó részéről, hanem a kamara lózungját, sajna egyelőre nem tudom másképp minősíteni.

Egyébként a jogász fórumtársak véleménye mi volna minderről?

Magyarul egyáltalán nem látom, hogy a rendőr mi alapján engedne tovább ilyen papírral ill. igazolással, a bírság meg azért eléggé húzós ahhoz, hogy ezt személyesen derítsem ki "tapasztalati úton". Lehet én vagyok fospisztoly, gondolom majd mindenki eldönti maga, de szívesen hallanék majd itt valakitől az első KONKRÉT és személyes tapasztalatról, mikor a rendőr az idézett igazolással mosolyogva tovább enged este 8 után. Addig persze a nálam bátrabbaknak mindenkinek egy kalappal, és ha nem lesz igazam, utólagos elnézést mindenkitől !  Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5061 Dátum: 2020. November 27. - 16:10:48 »

Értem én, hogy mindenki - hangsúlyozom, én is - szeretne kimenni vadászni, de engem még mindig nem győzött meg a Kamara levele (amelyen megjegyzem se aláírás, se dátum, se semmi törvényi hivatkozás nincs, hogy mi változott hivatalosan, mint ahogyan korábban a munkáltatói igazolásra viszont volt). Ez nekem egyelőre maximum tipikusan a "ha akarom terhes, ha akarom nem terhes" esete, az itteni kamara is csak annyit tudott mondani, hogy "Hát mi ezt így kaptuk "fentről", hogy így kell szétküldeni". Ilyen papírt bárki tud csinálni, még ha nekünk jól is esik elhinni, hogy bármit is bizonyít. Nem az igazolásról beszélek, mert az már csak a elnökök jóhiszeműsége, hogy kiadnak-e ilyen igazolást, hivatalos, írásos jogi erejű előzmények nélkül a törvényhozó részéről, hanem a kamara lózungját, sajna egyelőre nem tudom másképp minősíteni.

Egyébként a jogász fórumtársak véleménye mi volna minderről?

Magyarul egyáltalán nem látom, hogy a rendőr mi alapján engedne tovább ilyen papírral ill. igazolással, a bírság meg azért eléggé húzós ahhoz, hogy ezt személyesen derítsem ki "tapasztalati úton". Lehet én vagyok fospisztoly, gondolom majd mindenki eldönti maga, de szívesen hallanék majd itt valakitől az első KONKRÉT és személyes tapasztalatról, mikor a rendőr az idézett igazolással mosolyogva tovább enged este 8 után. Addig persze a nálam bátrabbaknak mindenkinek egy kalappal, és ha nem lesz igazam, utólagos elnézést mindenkitől !  Emelem 

Apaaa kezdődiiik...
Aki fosik otthon marad. PONT.
Veszprém megyében a rendőrség elfogadja ezt az igazolást.
Azért mert megkérdeztük, egyeztettünk velük. Ennyi.

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 27. - 16:44:51 írta Voldi » Naplózva

"Az erdő az én templomom."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #5062 Dátum: 2020. November 27. - 16:53:39 »

Nemértem, mi a gond?
Eddig az volt a probléma, hogy a sok kocsog lámpáshőkamerás szétqurelja a területet és éjfélig az egér se mozdul.
Most az a gond,hogy ez meg van tiltva.
Egyébként, a gyakorlatban csak annyi tőrtént, hogy visszavonták a vaddisznó lámpás vadkárelhárítást (ilyenkor nincs jelentős vadkár) és a róka lámpás vadászatát.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #5063 Dátum: 2020. November 27. - 21:06:36 »


.....Egyébként, a gyakorlatban csak annyi tőrtént, hogy visszavonták a vaddisznó lámpás vadkárelhárítást (ilyenkor nincs jelentős vadkár) és a róka lámpás vadászatát.
 Stoel

Így gondolom én is! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #5064 Dátum: 2020. December 02. - 10:00:10 »

Sziasztok!

Gyors kérdés: Műszakival nem rendelkező fegyvert lehet vásárolni? A rendőrség honlapján látható adásvételi minta 4-es pontjában van hivatkozás arra, hogy a működőképességet az eladó az eszköz érvényes műszaki vizsgálati tanúsítványával igazol.
Tehát műszaki nélkül semmiképpen nem lehet megvásárolni, hogy adott esetben én műszakiztassam?
Vagy ez a rész akár ki is törölhető az adásvételiből?

Bocs, 10 éve nem kellett papíroznom semmit, annyit tudok, hogy most már nem kell előre vásárlási engedélyt kérni, hanem adásvételivel meg lehet venni, és utána bevinni rendőrséghez beíratni. Ezt jól tudom? Emelem

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5065 Dátum: 2020. December 02. - 12:13:03 »

Sziasztok!

Gyors kérdés: Műszakival nem rendelkező fegyvert lehet vásárolni? A rendőrség honlapján látható adásvételi minta 4-es pontjában van hivatkozás arra, hogy a működőképességet az eladó az eszköz érvényes műszaki vizsgálati tanúsítványával igazol.
Tehát műszaki nélkül semmiképpen nem lehet megvásárolni, hogy adott esetben én műszakiztassam?
Vagy ez a rész akár ki is törölhető az adásvételiből?

Bocs, 10 éve nem kellett papíroznom semmit, annyit tudok, hogy most már nem kell előre vásárlási engedélyt kérni, hanem adásvételivel meg lehet venni, és utána bevinni rendőrséghez beíratni. Ezt jól tudom? Emelem



Tudtommal csak érvényes műszakival rendelkező puska adható el, vásárolható meg. Én biztosan nem vennék műszaki nélküli puskát,ha lehetne sem. Pláne nem úgy, hogy én műszakiztassam. És ha valami baja van? Jön az egymásra mutogatás, netán pereskedés.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5066 Dátum: 2020. December 02. - 12:15:38 »

Sziasztok!

Gyors kérdés: Műszakival nem rendelkező fegyvert lehet vásárolni? A rendőrség honlapján látható adásvételi minta 4-es pontjában van hivatkozás arra, hogy a működőképességet az eladó az eszköz érvényes műszaki vizsgálati tanúsítványával igazol.
Tehát műszaki nélkül semmiképpen nem lehet megvásárolni, hogy adott esetben én műszakiztassam?
Vagy ez a rész akár ki is törölhető az adásvételiből?

Bocs, 10 éve nem kellett papíroznom semmit, annyit tudok, hogy most már nem kell előre vásárlási engedélyt kérni, hanem adásvételivel meg lehet venni, és utána bevinni rendőrséghez beíratni. Ezt jól tudom? Emelem



Ezt jól tudod. Van hozzá letölthető formanyomtatvány.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #5067 Dátum: 2020. December 02. - 15:29:13 »

Gyöngysor utcában magánszemélyeknek most nincs vizsgáztatás a honlapjuk szerint (meg a telefonos menük szerint sem), így nem tudom, ilyenkor mi a teendő?  Fejvakarás
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #5068 Dátum: 2020. December 02. - 16:37:59 »

Gyöngysor utcában magánszemélyeknek most nincs vizsgáztatás a honlapjuk szerint (meg a telefonos menük szerint sem), így nem tudom, ilyenkor mi a teendő?  Fejvakarás
Egy vadászbolt jópénzért lehet megcsinálja, hívj fel egyet.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5069 Dátum: 2020. December 02. - 19:46:12 »

Egy vadászbolt jópénzért lehet megcsinálja, hívj fel egyet.

Vagy pukaműves.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 [338] 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: