Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581800 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4890 Dátum: 2019. December 06. - 18:33:16 »

Gondolom, picit árnyaltabb lenne a kép, ha kiderűlne hogy az 1000Ha-s gazda saját jogán évente csak két süldőt, két szürkét meg egy rühes rókát lőhetne.
 Röhög

Ahogy én most látom, piszkosul más az irány, az én vízióm az, hogy nem csak a vadászati jog, hanem a vad tulajdonjoga is a földtulajdonost fogja megilletni. Ezzel bezárul a kör, persze ez most még utópisztikus, de halható jelei vannak a gazdák részéről "én etetem, én károm stb, stb" aztán ez hova eszkalálódik nem tudom, de az egyik lehetséges irány az amit írtam. Aztán nem kell messzire menni tudtommal északi szomszédainknál nem 3000 ha az alsó limit. Innen már csak egy ugrás, hogy akár a hétszilvafástól a holdingtulajig mindenki a saját hitbizományán azt csinál amit akar. Ne legyen igazam Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4891 Dátum: 2019. December 07. - 04:54:06 »

Ahogy én most látom, piszkosul más az irány, az én vízióm az, hogy nem csak a vadászati jog, hanem a vad tulajdonjoga is a földtulajdonost fogja megilletni. Ezzel bezárul a kör, persze ez most még utópisztikus, de halható jelei vannak a gazdák részéről "én etetem, én károm stb, stb" aztán ez hova eszkalálódik nem tudom, de az egyik lehetséges irány az amit írtam. Aztán nem kell messzire menni tudtommal északi szomszédainknál nem 3000 ha az alsó limit. Innen már csak egy ugrás, hogy akár a hétszilvafástól a holdingtulajig mindenki a saját hitbizományán azt csinál amit akar. Ne legyen igazam Emelem
Valóban egy igen széles réteg szeretné az elaprózást.
De el tudod képzelni, hogy amit ezek a fiúk a legutóbbi területosztáskor kimutyiztak maguknak néha hihetetlen módszerekkel ( lásd pl. a Balaton, mint vadászterület) azt veszni hagynák?
Én nem.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4892 Dátum: 2019. December 07. - 10:34:27 »

Sok helyen fel se veszik azt akinek nincs földje, aki meg nem helyi lakos pláne nem.
Nálunk a tagság fele több földterülettel rendelkezik, a másik fele semmivel, vagy néhány tag 1-2 hektárral. Vadkárt tagnak nem fizetünk és mindenki egyforma jogokkal vadászik! Egy tagnak több saját lese is lehet, de csak egyet etethet, a többire pedig bárki ülhet.Érdekes módon mégis a földtulajdonnal nem rendelkezők a hangosabbak, hogy ide rakom a lest, de oda más ne menjen, így sok jó területrészt lefoglalnak,stb.
Saját erdőmnél jártam úgy, hogy egyik alkalommal az erdő szélén ki volt vágva néhány négyzetméteren minden és ott állt egy les! Megtudakoltam, hogy ki tette oda? Egy tagtárs volt, természetesen a föld nélküliek közül! Nem is volt vele probléma, ott állt vagy 2 évig, csak annyi, hogy még meg sem kérdezte, hogy oda teheti-e? Mivel a kis erdő (tizenhúsz hektár) a szüleim házától 200 méterre -a falu szélén- kezdődik, nagyon sokszor körbecserkeltem előtte is, azóta is.(Sok őz, szarvas, meg időnként disznó is járja.) De abban a két évben alig vadásztam arra és ha nem vadászati céllal mentem ki, figyelnem kellett, hogy nincs-e ott valahol a tagtárs kocsija, mert elég "hirtelenkezű" vadász volt.
Meg egyéb érdekes esetek is vannak, viszont tudom, hogy más társaságoknál sincs ez másként, csak a legtöbb helyen a tulajdonosnak azért van némi beleszólása a dolgokba.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4893 Dátum: 2019. December 07. - 10:57:30 »

Valóban egy igen széles réteg szeretné az elaprózást.
De el tudod képzelni, hogy amit ezek a fiúk a legutóbbi területosztáskor kimutyiztak maguknak néha hihetetlen módszerekkel ( lásd pl. a Balaton, mint vadászterület) azt veszni hagynák?
Én nem.

Nyilván az egybefüggő hitbizományok, holdingok, és rabolt földek haszonélvezői nem engedik, de azokon a területeken ahol úgy lett összegereblyézve a minimum terület, azoknál van ilyen veszély, és visszatérve az alapkérdésre ami generálta a kommenteket a kérdező valami 50 ha-t emlegetett, igaz más konstellációban, de a mi vidékünkön is megjelentek olyan igények a gazdálkodó földtulajdonnal rendelkező részéről, hogy az ő darabján hagy létesítsen szórót vadföldet stb, ahol csak ő vadászhat, és ő Rapunzeli szemekkel mondja, hogy igazából ő nem is akar tag lenni, csak hát tudjátok a vadkár meg stb, stb blablabla.

És két lábjegyzet: amit írtam csak egy vízió Vigyorog
Rapunzel: https://www.stickpng.com/img/at-the-movies/cartoons/rapunzel/rapunzel-dreaming

 Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4894 Dátum: 2019. December 09. - 06:46:12 »

Gondolom, picit árnyaltabb lenne a kép, ha kiderűlne hogy az 1000Ha-s gazda saját jogán évente csak két süldőt, két szürkét meg egy rühes rókát lőhetne.
 Röhög

A rosseb megette azt a területet, amelyiken ezer hektáron ennyi a lőhető vad.

Egyébként úgy beszéltek itt az ezer-tízezer hektárról, mint egy pofa bagóról. Uraim a termőföldnek ára van!
Egyetlen hektár minimum 1 millió, de jobb termőhelyeken a duplája-triplája is lehet.
1000 hektár az egy milliárdba kerül alaphangon. Ezt azért nem vágja ki a szivarzsebből akárki, pláne nem egy hobbi kedvéért.
1 milliárdnak még a két százalékos kamata is 20 millió. 20 millióból szerintetek mennyit vadászhat a faszi - lesépítés, etetés, potyakörök nélkül, "méltóztassék vezérigazgató úr lőni" felszólítással?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4895 Dátum: 2019. December 09. - 07:28:25 »

A rosseb megette azt a területet, amelyiken ezer hektáron ennyi a lőhető vad.

Egyébként úgy beszéltek itt az ezer-tízezer hektárról, mint egy pofa bagóról. Uraim a termőföldnek ára van!
Egyetlen hektár minimum 1 millió, de jobb termőhelyeken a duplája-triplája is lehet.
1000 hektár az egy milliárdba kerül alaphangon. Ezt azért nem vágja ki a szivarzsebből akárki, pláne nem egy hobbi kedvéért.
1 milliárdnak még a két százalékos kamata is 20 millió. 20 millióból szerintetek mennyit vadászhat a faszi - lesépítés, etetés, potyakörök nélkül, "méltóztassék vezérigazgató úr lőni" felszólítással?

Az igaz hogy csupán a vadászat kedvéért semmi értelme .Viszont van olyan aki egyben 24 ezer hektáron  gazdálkodik. Úgy melléktermékként már lehet ott vadászni , vadásztatni .  Van néhány ember aki megteheti hogy "rábeszélteti" a gazdát a vállalkozót jól menő cég tulajdonosát hogy el akarja adni tulajdonát . Úgy tudom tisztességgel meg is fizetik .  Persze ezen kezekben nem egy két milliárd van ilyen célra .  Nyilván elaprózott területeken nem lehet ezer hektárt ( háromezret meg egyáltalán nem ) egyben megvásárolni . Olyan mendemondák azért jönnek hogy állami területek erdészetek vagy azok egy része esetleg eladó vagy hosszútávon bérelhető lenne .  Egyébként néhány száz hektáron jól gazdálkodva van annyi haszon hogy jut vagy jutna a "méltóztassék" vadászatra  is még akkor is ha "csak" bérbe adja akkor is .
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4896 Dátum: 2019. December 09. - 08:56:50 »

A rosseb megette azt a területet, amelyiken ezer hektáron ennyi a lőhető vad.

Egyébként úgy beszéltek itt az ezer-tízezer hektárról, mint egy pofa bagóról. Uraim a termőföldnek ára van!
Egyetlen hektár minimum 1 millió, de jobb termőhelyeken a duplája-triplája is lehet.
1000 hektár az egy milliárdba kerül alaphangon. Ezt azért nem vágja ki a szivarzsebből akárki, pláne nem egy hobbi kedvéért.
1 milliárdnak még a két százalékos kamata is 20 millió. 20 millióból szerintetek mennyit vadászhat a faszi - lesépítés, etetés, potyakörök nélkül, "méltóztassék vezérigazgató úr lőni" felszólítással?

Ezeket már nem kell megvenni, ezek már meg vannak, stabilan bejegyezve kitörölhetetlenül a tulajdoni lapokon, vagy szerződésekben, ezért szeretem az adekvát megfogalmazást, mint hitbizomány, "királyi adomány birtokok", holdingok, "rabolt földek", mert ezen szavak hangulata jellemzi számomra a legjobban a mai tulajdonviszonyokat. Persze ezek tulajdonosai nyugodtan megtehetik, hogy máshol is vadászhassanak, Vigyázó szemetek Bélmegyerre vessétek!  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4897 Dátum: 2019. December 11. - 14:43:32 »

Múlt héten ígértem, hogy ennek a fegyvertartási- vadászjegy kérdésnek utánanézek.

A kamarával kettő napja nem tudok beszélni, mert egyik telefont sem veszik fel. Erre majd vissza fogok térni ha sikerül beszélni a kamarával.
.

A fegyvertartási ügyében sikerült informálódnom. Elmondták, hogy a fegyvertartásit- ha az utolsó fegyvert is kiírták- még 120 napig nem vonják be. Addig van lehetőség új fegyver vásárlásra. A 120 nap leteltével a tartásik köteles mindenki azonnal leadni! 
Akit az előző hozzászólásomban félrevezettem, attól elnézést kérek, de ez a 120 nap pár éve van érvényben, előtte nem így volt!



Sikerült megkérdeznem :  Vadászjegyet akkor is ki lehet váltani, ha valakinek nincs fegyver a nevén, nem vadászik sem íjjal, sem ragadozó madárral!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4898 Dátum: 2019. December 11. - 14:46:53 »

Sikerült megkérdeznem :  Vadászjegyet akkor is ki lehet váltani, ha valakinek nincs fegyver a nevén, nem vadászik sem íjjal, sem ragadozó madárral!
Ijesztget??? Vállat von
Olyan csúf,hogy ránéz a vad és ettől rémültében elpusztul??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #4899 Dátum: 2019. December 11. - 18:54:31 »

Ijesztget??? Vállat von
Olyan csúf,hogy ránéz a vad és ettől rémültében elpusztul??

Lábszag, lehellet, énekhang...
Egy képzett harcos ezeféleképp képes ölni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4900 Dátum: 2019. December 12. - 09:23:05 »

Sikerült megkérdeznem :  Vadászjegyet akkor is ki lehet váltani, ha valakinek nincs fegyver a nevén, nem vadászik sem íjjal, sem ragadozó madárral!
Csapdázni sem lehet vadászjegy nélkül.
Igaz, ott meg felvetődik az állatkínzás, ha a még élő zsákmányt vadászfegyver nélkül öli meg Fejvakarás
Minden esetre eléggé életszerűtlen helyzet Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4901 Dátum: 2019. December 12. - 18:37:48 »

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/osszefoglalo-az-eu-fegyveriranyelv-modositasarol-fegyverugyi-egyezteto-forum/?fbclid=IwAR1DbmPDEWKjAcV5maRJCPs0ULMIj27yza11WasgrHGNsmC43Dmo3N99ke0
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4902 Dátum: 2019. December 19. - 19:54:04 »

https://www.omvk.hu/veszprem/hir/megszunik-a-szolgalati-naplo?fbclid=IwAR15hpyc754QDiebFVxfpC3BEoCT4vL_Gux5F8-qABTLTBynC89KU7ZShsQ
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4903 Dátum: 2019. December 19. - 20:57:22 »

Ezt csak üdvözölni tudom!
Így a pátkai vadörnek nem kell hazudni, mikor munkaidőben az elnök úf földjét műtrágyázza.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #4904 Dátum: 2019. December 19. - 22:19:16 »

Pedig milyen szép volt mikor az erdészetvezető kartárs tépte a haját amikor az első két lap után a ténykedés ,intézkedéss rovatban csak azt látta:ua.,ua. ua ua.Bár nem tudom,hogy az erďészekre is vonatkozik-e.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: