Oldalak: 1 ... 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 [407] 408 409 410 411 412 413 414 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726217 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #6090 Dátum: 2019. Május 03. - 15:37:08 »

Röhög

Kajdlizni vagy kajlizni = füllenteni, hamukázni

https://magyarszleng.blog.hu/2012/09/21/kajlizas

 Wave

Mindig tanul az ember!

 Röhög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6091 Dátum: 2019. Május 07. - 14:36:42 »

Szervusz!

Egy 270 WSM kaliberu SBS-CL Steyr Mannlicherre tettem fel egy 8-32x56 NXS NightForce tavcsovet, amit 100/200/300 meterre lovettem be. A fegyvermester nagyon profi munkat vegzett, es azota mar a Rigby-nel dolgozik Londonban...  Mosolyog

A feltamasztas ket Cabela's boleny bor lozsak a motorhaztetore lerakva. A tobbi gyakorlas kerdese.  Effendi

 Sam6

 Igen Emelem

Szép lövés.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6092 Dátum: 2019. Május 07. - 14:37:42 »

Emelem
Azért nem, megvan még mind a tíz. De neha a többit is kell sétáltatni... Vigyorog
 Wave

Azért látom kedesz rendes Cal-al is vadászni, nem csak ilyen-olyan kis pockozókkal.

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #6093 Dátum: 2019. Május 21. - 18:50:26 »

Teliholdas kanróka.



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #6094 Dátum: 2019. Május 21. - 22:06:33 »

Teliholdas kanróka.





 Emelem
Gratulálok Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6095 Dátum: 2019. Május 23. - 14:06:21 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6096 Dátum: 2019. Május 23. - 20:04:01 »

Teliholdas kanróka.




 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #6097 Dátum: 2019. Június 06. - 15:32:25 »

 Emelem
Üdv a Vadásznak!

Ma hajnali cserkelés eredménye.

A hazaúton futottam vele össze, amikor az autóhoz sétáltam.
Egy dűlőúton egerészett, nem tudom, hogy észrevett-e, de leült velem szemben (310 méter) és nézett felém.
Szerencsére hagyott annyi időt, hogy rámérjek, befeküdjek az út porába, beállítsam a bipodot úgy, hogy "hátul" is kényelmes legyen.
Aztán "összeraktam" a lövést, és egy lapocka mögötti találattal helyben marasztaltam (Steyr 243win-Geco express).




 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #6098 Dátum: 2019. Június 07. - 20:40:35 »

Emelem
Üdv a Vadásznak!

Ma hajnali cserkelés eredménye.

A hazaúton futottam vele össze, amikor az autóhoz sétáltam.
Egy dűlőúton egerészett, nem tudom, hogy észrevett-e, de leült velem szemben (310 méter) és nézett felém.
Szerencsére hagyott annyi időt, hogy rámérjek, befeküdjek az út porába, beállítsam a bipodot úgy, hogy "hátul" is kényelmes legyen.
Aztán "összeraktam" a lövést, és egy lapocka mögötti találattal helyben marasztaltam (Steyr 243win-Geco express).




 Emelem

Aki tud az tud. Miféle parittya az ottan?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #6099 Dátum: 2019. Június 10. - 01:39:44 »

Gratulalok!!  Emelem
Parades loves lehetett  Igen
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #6100 Dátum: 2019. Június 10. - 21:26:46 »

Gratulalok!!  Emelem
Parades loves lehetett  Igen

 Emelem Köszönöm!

Aki tud az tud. Miféle parittya az ottan?

 Emelem
Steyr CL II rozsdamentes csővel, és műanyag tussal.
Naplózva
schmidtferenc
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #6101 Dátum: 2019. Július 04. - 14:45:44 »

Tiszteletem a Vadászhölgyeknek és Vadászuraknak!
(Amennyiben a vadásznyelv és etikett ily módon nem tesz különbséget a két nem közt, úgy mindenkitől szíves elnézést kérek, eddig sajnos ezirányú információt sehol nem találtam!)
Schmidt Ferenc vagyok, s nem vagyok vadász! Szerettem volna ezt rögtön az elején tisztázni. A bemutatkozó topikot is megtaláltam, de gondoltam inkább ide írnám első hozzászólásom,  amiben mégiscsak illendő lenne ejteni magamról pár szót. (Hogy ilyen hosszú első kommentet illendő-e írni, az egy igen jó kérdés, de ennél szűkszavúbb nem tudtam lenni, akárhogy is próbáltam! Ezért is elnézést kérek!)
Nem vagyok vadász, deakkor mi is hozott ide? Egyszerű a válasz. Elsősorban a tudásszomj, másodsorban pedig egy kis segítségkérés. Az elmúlt napokban (inkább hetekben) sokat olvastam a fórumon. Az ebben a topikban található 407 oldal végigolvasásával kezdtem. Aztán mentem tovább a vadászetika, az aranysakál, majd a rendellenes bakok topicba. Ezeket végigolvasva  de azért a többi topikba is bele-bele lapozgatva felbátorodtam és ennek okán írom most eme kisregényt.
Lassan a lényegre is térek. Mosolyog
Idestova négy hónapja elkezdett foglalkoztatni a vadfotózás, aztán lelkesen vettem egy "jó méteres" objektívet, amivel azóta is szorgosan járom a paksi vidéket.
(Ha valakit érdekel, az optika: Tamron 150-600mm F5-6.3 Di VC SP USD G2 Nikon véggel, ami ár-érték arányban szerintem kiváló.)
Természetfotózással már -hobbiból- foglalkozom pár éve, de az állatok világa egészen új. Nemcsak, hogy új, hanem egyenesen függőséget okozó elfoglaltság. Amikor csak tehetem kintvagyok és járom a közeli erdőt-mezőt. Két-három kezemen meg tudom számolni, hány olyan nap volt ez idő alatt, amikor nem mentem ki. Szerencsére számos, a területen elő vadfajt sikerült már lencsevégre kapnom, és sikerült egészen szép felvételeket is készítenem. Ezen a listán szerepel már őz, gímszarvas (pettyes is), vaddisznó(csíkos is), mezei nyúl, aranysakál(nagyonnagyszerencse!), valamint róka is. Utóbbiról sajnos csak egykét dokumentációs jellegű fotóról van szó, ezért is gondoltam azt, hogy ebben a topikban lenne a helye a beköszönésemnek. Nagyonnagyon szeretnék szép rókafotókat készíteni, viszont eddig mindössze három alkalommal találkoztam ravaszdival... mindhárom helyre kijártam utána síppal, csalival, "nádihegedűvel", hajnalban és napnyugta előtt is, de sajnos nem vezetett eredményre. És emiatt egyre elkeseredettebb vagyok. Amennyiben nem gond, hogy nem vadászként írom ezen sorokat, és, ha lenne valaki, aki itt a környéken (Paks) szívesen mond nekem olyan helyet, ahol nagyobb a valószínűsége a rókafotózásnak, akkor annak az embernek nagyonnagyon hálás lennék! Amennyiben úgy határoznak, hogy "nemvadász" mivoltom okán semmi keresnivalóm itt, úgy azt tiszteletben tartva csak szorgos olvasó leszek. Ha mégis "befogadnak" úgy biztosra vehető, hogy több topikban is meg fogok jelenni és sokat fogok kérdezni. (akár blődségeket is, de úgy hiszem kérdezni nem szégyen, ha tanulni szeretne az ember!)
Eddig csak saját tapasztalataim alapján (ami a majd négy hónapnyi erdőjárást tekintve szinte nulla) jártam az erdőt, cserkeltem és -noha nem szép dolog, és nem szánt szándékkal, de- kergettem a bambikat...
Bízom benne, hogy a segítségükkel egyre közelebb kerülhetek -a kifejezés mindkét értelmében- az erdőhöz és vadjához egyaránt!
Cserébe szívesen mutatnám be az eddigi büszkeségeimet egyegy -valószínűleg nem a legvadásziasabb nyelvezettel, de ezen hiányosságaimat is hónapok óta igyekszem leküzdeni- történettel -hisz írni is szeretek-, amiben igaz, hogy semmi nem fog tűzben rogyni, de a "helyben marasztaltam" kifejezéssel talán élhetek, mégha más jelentéstartalommal is bír, mint az Önök által megszokott. Úgy hiszem az igazi Vadász egy szép vadfotóban is épp oly örömét leli, mint egy lesen eltöltött naplementében, ha ad le lövést, ha nem. Mosolyog

Szívélyes üdvözlettel: Schmidt Ferenc
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6102 Dátum: 2019. Július 05. - 21:38:39 »

Szervusz schmidtferenc!  Emelem

Itt mi tegeződünk, tedd te is azt! Mosolyog
Le a kalappal előtted, hogy ennyi oldalt visszaolvastál!   Meglepődött Emelem
Az nem baj, hogy nem vadászol, attól még helyed van közöttünk. Mi mindenkit szeretettel fogadunk egészen addig, míg  nem akar meggyőzni minket a vadászat "bűnös" voltáról!
Nyugodtan írjál, küld a képeket, és érezd jól magad közöttünk!

Üdvözlettel Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #6103 Dátum: 2019. Július 05. - 21:44:53 »

Attila  Emelem

Mivé felajánlani nem tudok semmit, terület, befolyás, kapcsolatok nélkül, csak remélni tudom, hogy lesz olyan, aki ad lehetőséget számodra. Drukkolok neked!
Üdv :Molnár Zoli.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6104 Dátum: 2019. Július 06. - 17:28:01 »

Attila  Emelem

Mivé felajánlani nem tudok semmit, terület, befolyás, kapcsolatok nélkül, csak remélni tudom, hogy lesz olyan, aki ad lehetőséget számodra. Drukkolok neked!
Üdv :Molnár Zoli.

Zoli!

Ezt biztosan nekem szántad? Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 [407] 408 409 410 411 412 413 414 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: