Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távmérők  (Megtekintve 37400 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:28:22 »

A listaára ennek a távcsőnek 500 körül van, tehát vagy használtan, vagy "ügyesbe'" vette ennyiért. Az elektronika egy sima távmérőben is elromolhat valóban, de nem ránt magával egy félmilás keresőt... szerintem...
Akcióban vette,vadászboltban.De azért az nem törvényszerű,hogy el kell annak romolnia.Ha veszel egy autót vagy bármi mást nem azzal számol az ember hogy annak biztosan be kell sz@rnia. Másrészt még ha el is romlik,a kereső attól még nyugodtan használható.Amúgy a távmérős Victory-t megvennéd?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:36:01 »

De azért az nem törvényszerű,hogy el kell annak romolnia.Ha veszel egy autót vagy bármi mást nem azzal számol az ember hogy annak biztosan be kell sz@rnia. Másrészt még ha el is romlik,a kereső attól még nyugodtan használható.

Így csak a nagyon gazdag emberek vesznek távcsövet, én sajnos nem tartozom közéjük. A fene megette amiért ennyi pénzt adtam ki, az bekakál. Mindig erre emlékeztetne.

Amúgy a távmérős Victory-t megvennéd?

Nem én. Én vennék egy Leupold RX-IV-est ballisztikai kompenzátorral, ha mindenképp Zeisset akarnék, akkor azt amit ők hoztak ki. És külön egy rendes keresőt.

Hangsúlyozni kívánom mindemellett, hogy normál puskás vadászati módokhoz Magyarországon teljesen feleslegesnek tartom a távmérőt. Az integrált távmérős keresőt éppen ezért a magam részéről egy kicsit "eztetet se' sz.rér' vettem"-jellegű felesleges luxusberuházásnak érzem.

Van aki hasznát vesz, mint pl. S.Peti, de Ő olyan messze lövöldöz varmintot, hogy Neki nem árt.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:39:44 »

De azért az nem törvényszerű,hogy el kell annak romolnia.Ha veszel egy autót vagy bármi mást nem azzal számol az ember hogy annak biztosan be kell sz@rnia. Másrészt még ha el is romlik,a kereső attól még nyugodtan használható.

Így csak a nagyon gazdag emberek vesznek távcsövet, én sajnos nem tartozom közéjük. A fene megette amiért ennyi pénzt adtam ki, az bekakál. Mindig erre emlékeztetne.

Amúgy a távmérős Victory-t megvennéd?



Hangsúlyozni kívánom mindemellett, hogy normál puskás vadászati módokhoz Magyarországon teljesen feleslegesnek tartom a távmérőt. Az integrált távmérős keresőt éppen ezért a magam részéről egy kicsit "eztetet se' sz.rér' vettem"-jellegű felesleges luxusberuházásnak érzem.



Na ja.Elég sokáig elvadászgattak az emberek távmérő nélkül is.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:52:26 »

De azért az nem törvényszerű,hogy el kell annak romolnia.Ha veszel egy autót vagy bármi mást nem azzal számol az ember hogy annak biztosan be kell sz@rnia. Másrészt még ha el is romlik,a kereső attól még nyugodtan használható.

Így csak a nagyon gazdag emberek vesznek távcsövet, én sajnos nem tartozom közéjük. A fene megette amiért ennyi pénzt adtam ki, az bekakál. Mindig erre emlékeztetne.

Amúgy a távmérős Victory-t megvennéd?

Nem én. Én vennék egy Leupold RX-IV-est ballisztikai kompenzátorral, ha mindenképp Zeisset akarnék, akkor azt amit ők hoztak ki. És külön egy rendes keresőt.

Hangsúlyozni kívánom mindemellett, hogy normál puskás vadászati módokhoz Magyarországon teljesen feleslegesnek tartom a távmérőt. Az integrált távmérős keresőt éppen ezért a magam részéről egy kicsit "eztetet se' sz.rér' vettem"-jellegű felesleges luxusberuházásnak érzem.

Van aki hasznát vesz, mint pl. S.Peti, de Ő olyan messze lövöldöz varmintot, hogy Neki nem árt.
Én addig nem nyugszom, amíg nem veszek újra...
Nagyon okos dolog.
A távmérős Victory-ért nem adnék 620e Ft-ot. De egy Geovid (használtan is!) max 400ért nagyon jó választás!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:54:25 »

De azért az nem törvényszerű,hogy el kell annak romolnia.Ha veszel egy autót vagy bármi mást nem azzal számol az ember hogy annak biztosan be kell sz@rnia. Másrészt még ha el is romlik,a kereső attól még nyugodtan használható.

Így csak a nagyon gazdag emberek vesznek távcsövet, én sajnos nem tartozom közéjük. A fene megette amiért ennyi pénzt adtam ki, az bekakál. Mindig erre emlékeztetne.

Amúgy a távmérős Victory-t megvennéd?



Hangsúlyozni kívánom mindemellett, hogy normál puskás vadászati módokhoz Magyarországon teljesen feleslegesnek tartom a távmérőt. Az integrált távmérős keresőt éppen ezért a magam részéről egy kicsit "eztetet se' sz.rér' vettem"-jellegű felesleges luxusberuházásnak érzem.



Na ja.Elég sokáig elvadászgattak az emberek távmérő nélkül is.
Meg puska nélkül is  Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:03:06 »

De azért az nem törvényszerű,hogy el kell annak romolnia.Ha veszel egy autót vagy bármi mást nem azzal számol az ember hogy annak biztosan be kell sz@rnia. Másrészt még ha el is romlik,a kereső attól még nyugodtan használható.

Így csak a nagyon gazdag emberek vesznek távcsövet, én sajnos nem tartozom közéjük. A fene megette amiért ennyi pénzt adtam ki, az bekakál. Mindig erre emlékeztetne.

Amúgy a távmérős Victory-t megvennéd?

Nem én. Én vennék egy Leupold RX-IV-est ballisztikai kompenzátorral, ha mindenképp Zeisset akarnék, akkor azt amit ők hoztak ki. És külön egy rendes keresőt.

Hangsúlyozni kívánom mindemellett, hogy normál puskás vadászati módokhoz Magyarországon teljesen feleslegesnek tartom a távmérőt. Az integrált távmérős keresőt éppen ezért a magam részéről egy kicsit "eztetet se' sz.rér' vettem"-jellegű felesleges luxusberuházásnak érzem.

Van aki hasznát vesz, mint pl. S.Peti, de Ő olyan messze lövöldöz varmintot, hogy Neki nem árt.
Én addig nem nyugszom, amíg nem veszek újra...
Nagyon okos dolog.
A távmérős Victory-ért nem adnék 620e Ft-ot. De egy Geovid (használtan is!) max 400ért nagyon jó választás!

Na jó, de Te hasznát is veszed...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:05:11 »

Hangsúlyozni kívánom mindemellett, hogy normál puskás vadászati módokhoz Magyarországon teljesen feleslegesnek tartom a távmérőt. Az integrált távmérős keresőt éppen ezért a magam részéről egy kicsit "eztetet se' sz.rér' vettem"-jellegű felesleges luxusberuházásnak érzem.
Van aki hasznát vesz, mint pl. S.Peti, de Ő olyan messze lövöldöz varmintot, hogy Neki nem árt.
Szervusz!
Tobb mint 20 evig tavmero nelkul vadasztam es eleg jol elboldogultam tavmero nelkul is. Igaz, hogy a borzsonyi hegyekben a 308Win kaliberrel nem is lovoldoztem 100-120 meter fole.
Utana kalibert valtottam (300-as magnum) es elkezdtem eljarni kulonbozo alfoldi teruletekre ozbakozni, tarvadazni is. Ott bizony gyakran 200-250 meter alatt nem akart megallni a vad.
Azt tapasztaltam, hogy 120-140 meterig meg eleg jol meg tudom itelni, hogy mi a tavolsag, de hogy egy ismeretlen teruleten, a buzaban most 190 vagy 230 meterre van a bak, az mar nagyon nehezen megy. Volt olyan eset amikor a bakot 245 meterrol meglottem a buzaban es a vadorrel egy oraig kerestuk mire meglett a bak. A vador is elnezte a tavolsagot es vagy 50-70 meterrel a bak mogott jartuk be a buzat.
A tavmerot en tobb dologra hasznalom:
1. Ha felulok egy ismeretlen teruleten a lesre, akkor a varakozas alatt bemerem magamnak, hogy milyen tavolsagra van pl. az erdosav, a patak stb. Szurkuletben ez nagyon jo viszonyitasi pontot ad, hogy milyen tavolsagra van a vad.
2. Ha van ido a loves elott (es eleg gyakran van erre lehetoseg) akkor bemerem, hogy a vad milyen tavolsagra van. Ennek tudataban tartok fole (ha szukseges).
3. A loves utan nagyon ritka, hogy a magasles el akarna szaladni, igy ez egy biztos pont az eletemben. A kereses kozben a magaslesre barmikor vissza tudok merni a tavmerovel es ez nagyban megkonnyiti a raloves helyenek gyors megtalalasat. Ez foleg szurkuletben fontos, amikor 20 perc elvesztegetett ido is sokat szamit.
En egyebkent egy Leica 1200 tavmerot hasznalok. Nagyon pontos, jol mukodik szurkuletben is, viszonylag kicsi, zsebben konnyen elfer. Egy dolog van amit a lezeres tavmero nem szeret es ez a kod. Kodben bizony sok gond van vele.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:07:09 »

 Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:20:12 »

Azért egy ilyet elfogadnék...

http://www.zeiss.de/C12567A80033D63E/Contents-Frame/193CE1BC0258AAA0C1256F470032A0A9
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:26:21 »


Hát ez spektív, nem távmérő!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:27:48 »


Ettől függetlenűl, én is elfoganám! Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:32:33 »

De szemetek, nem változik a link és a téma-főoldalra dobja vissza.

Szóval az új PRF-ről van szó.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:36:09 »

De szemetek, nem változik a link és a téma-főoldalra dobja vissza.

Szóval az új PRF-ről van szó.

Azt néztem én is! De az RF is jó lenne ám, főleg, ha csak úgy odadobnák, ellenszolgáltatás nélkül! Bion
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:37:16 »

620e Ft.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:40:23 »

620e Ft.

Ugan mennnymán a 620e-del innen...,nem látod, hogy merünk nagyot álmodni..... Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: