Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210231 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1305 Dátum: 2015. Május 27. - 09:30:54 »


Pünkösd hétfő délelőttjén életemben először találkoztam természetes körülmények között barnamedvével. Bár akkor egyáltalán nem éreztem ezt természetesnek. Sőt. Szóval gombázni mentem,pontosabban már indultam vissza az autóhoz,amikor egy vágás mellett ballagtomban rámjött a köhögés. Erre megindult tőlem úgy húsz méterre valami vöröses-barnás állat. Én meg gyorsan utána,mert ott egy bika szokott tartózkodni évek óta és kíváncsi voltam,hogy áll idén agancsrakás dolgában. A kanyar után aztán megláttuk egymást és hát nem bika volt,hanem egy jókora medve. Nem is tudom melyikünk ijedt meg jobban. Hálistennek. Elfelé vettük az irányt mindketten. Igazából már csak az autóban jött rám az izzadás.De ott rendesen. Meglehetősen impozáns látvány volt, hogy mást ne mondjak. És elgondolkodtató. Volt nálam egy kés és egy kisbalta. Olyan hosszúnyelű. De,hogy minek? Ahogy később felmértem az esélyeket,pont semmit nem ért volna. És ha nem olyan esős az idő a hosszúhétvégén,akkor hazajönnek a lányomék és a két unokámmal megyek gombázni. Na itt lett végleg elegem a medvékből.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1306 Dátum: 2015. Május 27. - 14:26:46 »

Pünkösd hétfő délelőttjén életemben először találkoztam természetes körülmények között barnamedvével. Bár akkor egyáltalán nem éreztem ezt természetesnek. Sőt. Szóval gombázni mentem,pontosabban már indultam vissza az autóhoz,amikor egy vágás mellett ballagtomban rámjött a köhögés. Erre megindult tőlem úgy húsz méterre valami vöröses-barnás állat. Én meg gyorsan utána,mert ott egy bika szokott tartózkodni évek óta és kíváncsi voltam,hogy áll idén agancsrakás dolgában. A kanyar után aztán megláttuk egymást és hát nem bika volt,hanem egy jókora medve. Nem is tudom melyikünk ijedt meg jobban. Hálistennek. Elfelé vettük az irányt mindketten. Igazából már csak az autóban jött rám az izzadás.De ott rendesen. Meglehetősen impozáns látvány volt, hogy mást ne mondjak. És elgondolkodtató. Volt nálam egy kés és egy kisbalta. Olyan hosszúnyelű. De,hogy minek? Ahogy később felmértem az esélyeket,pont semmit nem ért volna. És ha nem olyan esős az idő a hosszúhétvégén,akkor hazajönnek a lányomék és a két unokámmal megyek gombázni. Na itt lett végleg elegem a medvékből.

Ez melyik országban történt ?    Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1307 Dátum: 2015. Május 27. - 15:10:29 »

Ez melyik országban történt ?    Emelem

Ez bizony itthon, ha jól tévedek Mosolyog

Ezt nem próbáltad?  Stoel
http://velvet.hu/elet/2015/05/22/igy_kell_beparaztatni_egy_hatalmas_barna_medvet/#

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1308 Dátum: 2015. Május 27. - 15:54:25 »

Ez bizony itthon, ha jól tévedek Mosolyog

Ezt nem próbáltad?  Stoel
http://velvet.hu/elet/2015/05/22/igy_kell_beparaztatni_egy_hatalmas_barna_medvet/#



 Meglepődött
Én azért leginkább mégiscsak a 9,3-assal ijesztgetném a medvét, ha megtámadna...
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1309 Dátum: 2015. Május 28. - 10:07:29 »

Ez melyik országban történt ?    Emelem

Ez bizony kishazánkban,mint írtam is pünkösd hétfőjén, Heves megye legészakibb részén.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1310 Dátum: 2015. Május 28. - 10:15:43 »

Ez bizony itthon, ha jól tévedek Mosolyog

Ezt nem próbáltad?  Stoel
http://velvet.hu/elet/2015/05/22/igy_kell_beparaztatni_egy_hatalmas_barna_medvet/#



Üdv!

Ennyire közel hálistennek nem kerültünk egymáshoz,no meg nem is mutatott támadási hajlamot,igaz én sem.  Bruce Lee szavaival élve,a harc nélküli harcot választottuk.Leléptünk mind a ketten amilyen gyorsan csak lehetett.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1311 Dátum: 2015. Május 28. - 13:13:55 »


Ez a módszer sem mindig válik be.  Vigyorog
Egyszer Pityu bácsi hazafelé ballagott a patakparti ösvényen a kocsmából, mikor elébe imbolygott egy medve. El is kezdett üvölteni, de nagyon rácseszett, mert nem medve volt, hanem  Icuka néni, a nyugdíjas tanítónő szőrmebundában, kucsmában, aki még az érintett 50-es korosztály rémálmainak is visszatérő motívuma. Szóval kikapott szegény kisöreg nagyon.
Később Pityu bá' megnézte egy könyvben, hogy milyen is pontosan a medve, és megállapította, hogy annak "aranyos a feje, értelmes és békeszerető a nézése", így lehet megkülönböztetni Icuka nénitől, meg még arról is, hogy "nem létezik, hogy egy medve ilyen dagadtra zabálja magát." 
 Stoel
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1312 Dátum: 2015. Május 28. - 14:41:13 »

Ez a módszer sem mindig válik be.  Vigyorog
Egyszer Pityu bácsi hazafelé ballagott a patakparti ösvényen a kocsmából, mikor elébe imbolygott egy medve. El is kezdett üvölteni, de nagyon rácseszett, mert nem medve volt, hanem  Icuka néni, a nyugdíjas tanítónő szőrmebundában, kucsmában, aki még az érintett 50-es korosztály rémálmainak is visszatérő motívuma. Szóval kikapott szegény kisöreg nagyon.
Később Pityu bá' megnézte egy könyvben, hogy milyen is pontosan a medve, és megállapította, hogy annak "aranyos a feje, értelmes és békeszerető a nézése", így lehet megkülönböztetni Icuka nénitől, meg még arról is, hogy "nem létezik, hogy egy medve ilyen dagadtra zabálja magát."  
 Stoel

    
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1313 Dátum: 2015. Május 28. - 19:30:30 »

A medve, nem játék!  Mosolyog Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1314 Dátum: 2015. Június 12. - 14:36:51 »

 Fejvakarás Fejvakarás

http://omvk.hu/hirek/visszaallhat-a-jovoben-a-kotelezo-omvk-tagsag.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1315 Dátum: 2015. Június 17. - 15:07:02 »

Pünkösd hétfő délelőttjén életemben először találkoztam természetes körülmények között barnamedvével. Bár akkor egyáltalán nem éreztem ezt természetesnek. Sőt. Szóval gombázni mentem,pontosabban már indultam vissza az autóhoz,amikor egy vágás mellett ballagtomban rámjött a köhögés. Erre megindult tőlem úgy húsz méterre valami vöröses-barnás állat. Én meg gyorsan utána,mert ott egy bika szokott tartózkodni évek óta és kíváncsi voltam,hogy áll idén agancsrakás dolgában. A kanyar után aztán megláttuk egymást és hát nem bika volt,hanem egy jókora medve. Nem is tudom melyikünk ijedt meg jobban. Hálistennek. Elfelé vettük az irányt mindketten. Igazából már csak az autóban jött rám az izzadás.De ott rendesen. Meglehetősen impozáns látvány volt, hogy mást ne mondjak. És elgondolkodtató. Volt nálam egy kés és egy kisbalta. Olyan hosszúnyelű. De,hogy minek? Ahogy később felmértem az esélyeket,pont semmit nem ért volna. És ha nem olyan esős az idő a hosszúhétvégén,akkor hazajönnek a lányomék és a két unokámmal megyek gombázni. Na itt lett végleg elegem a medvékből.

A medve közben él és virul. A napokban felvétel is készült róla a szomszédoknál (Fehér-kő Vt.), amint egyik szórón táplálkozik jó étvággyal.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1316 Dátum: 2015. Július 03. - 14:42:03 »

 OOO Nooormalis?


http://vadasz-vilag.hu/cikkek/hideg-zuhany--a-szerbiai-gerlezesrol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1317 Dátum: 2015. Július 13. - 10:45:07 »

http://magyarhirlap.hu/cikk/29677/Vadaszok

Tudvalévő, hogy a fenti cikk szerzője szívesen nyúl az erdész/vadász témához.
Az is tudvalevő, hogy - a fene tudja miért, de biztosan (már ha újságíró esetén ilyet meg lehet kockáztatni) okkal - erőteljes ellenszenvvel viseltetik a fent említett két szakma képviselői iránt.
Ennek megfelelően ír ellenséges hangvételű cikkeket viszonylag rendszeresen.

Nade visszatérve a fenti cikkre:

Nincs igaza?
Persze hogy nincs, hiszen általánosít.

Viszont ha föltesszük magunknak a kérdést csendes magányban; úgy hogy esetleg nem is várunk rá választ...
Nincs igaza?


Aztán itt a válaszcikk:

http://magyarhirlap.hu/cikk/29974/Meg_egyszer_a_vadaszokrol

Le a kalappal a szerző előtt!  Emelem

Az egyik megjegyzés/hozzászólás egyik félmondata viszont elgondolkodtató:

"Onok megkerdem, miert nem tudjak kigyomlalni maguk kozul ezeket a taplokat"

Miért nem?  Fejvakarás
Fene tudja!  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1318 Dátum: 2015. Július 13. - 11:36:07 »

http://magyarhirlap.hu/cikk/29677/Vadaszok

Tudvalévő, hogy a fenti cikk szerzője szívesen nyúl az erdész/vadász témához.
Az is tudvalevő, hogy - a fene tudja miért, de biztosan (már ha újságíró esetén ilyet meg lehet kockáztatni) okkal - erőteljes ellenszenvvel viseltetik a fent említett két szakma képviselői iránt.
Ennek megfelelően ír ellenséges hangvételű cikkeket viszonylag rendszeresen.

Nade visszatérve a fenti cikkre:

Nincs igaza?
Persze hogy nincs, hiszen általánosít.

Viszont ha föltesszük magunknak a kérdést csendes magányban; úgy hogy esetleg nem is várunk rá választ...
Nincs igaza?


Aztán itt a válaszcikk:

http://magyarhirlap.hu/cikk/29974/Meg_egyszer_a_vadaszokrol

Le a kalappal a szerző előtt!  Emelem

Az egyik megjegyzés/hozzászólás egyik félmondata viszont elgondolkodtató:

"Onok megkerdem, miert nem tudjak kigyomlalni maguk kozul ezeket a taplokat"

Miért nem?  Fejvakarás
Fene tudja!  Vállat von

"Pökhendiség"  Én nem oly rég egy vadászbolt eladójától (szintén vadász) tapasztaltam. Szóval "mi vadászok" is magunkba nézhetnénk.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1319 Dátum: 2015. Július 13. - 11:50:06 »

"Pökhendiség"  Én nem oly rég egy vadászbolt eladójától (szintén vadász) tapasztaltam. Szóval "mi vadászok" is magunkba nézhetnénk.
Pökhendiség? Leszarom.
 Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: