Oldalak: 1 ... 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 [356] 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1024873 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #5325 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 15:23:52 »

A múlt héten nagyszénási vadászbarátokkal a bakok nyomába eredtünk.
Csütörtökön hajnalban sikerült puskavégre kapni a képen látható két bakot.

http://kepfeltoltes.hu/140813/IMG_007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 Gratulálok Lajos!  Emelem Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5326 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 16:04:11 »

Uraim!

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5327 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 16:42:19 »

A múlt héten nagyszénási vadászbarátokkal a bakok nyomába eredtünk.
Csütörtökön hajnalban sikerült puskavégre kapni a képen látható két bakot.

http://kepfeltoltes.hu/140813/IMG_007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lajos!
A fotót nézve nem csak a nyomukba eredtetek, hanem meg is találtatok kettőt is! Vigyorog
Gratulálok! Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9999



« Új üzenet #5328 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 22:15:43 »

A fotót nézve nem csak a nyomukba eredtetek, hanem meg is találtatok kettőt is! Vigyorog

Ez valójában a kísérő érdeme. Sok bakot láttunk, a "nyeretlen kétévestől" a "félkilósig", ezt a kettőt ítélte lőhetőnek a hivatásos vadász. Azaz, ha teljesen őszinte akarok lenni még másik kettőt is, amelyeket - amúgy vadásziasan - elhibáztam.  Ördög
Kicsit szokatlan az én magasleshez idomult stílusomnak az "ott a bak, lőjjed" vadászati mód. A két elejtettnek sikerült megadni a módját, sípos közelre csalogatás, megfelelő lőhelyzet, cidriző rekeszizom lenyugtatása meg egyebek.
A nagyobbik bak egyébként egy vén, 9-10 évesre becsült jószág, a kísérő az alsó állkapcsát is eltette, a télen - amikor a vendéglátóim elhozzák a trófeákat - majd teszek fel róla fényképet.
Az a mostani fotón is látszik, hogy mindkét fülkagylója át volt lőve, a jobb szemére pedig vak volt.
/Már hallom előre: "ja, hát így könnyű, süket is, meg vak is"!!!!/  Vigyorog  Mentségemre szolgáljon, hogy
lassan magam is ebbe az állapotba kerülök.

Várok még két fotót, mert a kiruccanás nem ért véget Nagyszénáson, vadászbarátaimmal Mezőtúron is megfordultunk, de ez már egy másik történet.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5329 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 12:57:48 »

Jöhet az a másik történet! Igen Emelem Gratulálok!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3608


« Új üzenet #5330 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 14:08:38 »

Welche von den drei?  Ördög OOO

Alle!  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5331 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 14:55:06 »


Az a mostani fotón is látszik, hogy mindkét fülkagylója át volt lőve, a jobb szemére pedig vak volt.
/Már hallom előre: "ja, hát így könnyű, süket is, meg vak is"!!!!/ 
 


  POÉNGYILKOS  !!!      Dühhh   Mosolyog    Egyébként   meg       Igen Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5332 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 19:38:35 »

 Emelem
Egy kis visszatekintés a saját házunk táján őzbak ügyben 2014-re...

Saját bakom még május elejéről:



Aztán apám nehogy "megharagudjon", vele is lövettem egy kis érdekességet:



Az augusztusi "felszabaduláskor", apámnak egy régen ismert öreg bakot szántam:





Végül nekem a végére ez a szépen kifent bak zárta a sort...
 


Soha rosszabb idényt...  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5333 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 19:40:12 »


És Ő majdnem kimaradt...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11261


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5334 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 20:02:17 »

svferi! Emelem Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5335 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 20:58:48 »

Gratulálok Feri, jó bakok, jó képek! Csak hiányzik néhány oldal bötű a beszámolódból.  Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5336 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 21:09:27 »

..............
Az a mostani fotón is látszik, hogy mindkét fülkagylója át volt lőve, a jobb szemére pedig vak volt.
........... Mentségemre szolgáljon, hogy lassan magam is ebbe az állapotba kerülök....
A vakulást még csak csak értem, de miért kellene átlövetni a füleidet??? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5337 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 21:10:58 »

Gratulálok minden sikeres "bakvadásznak"! Igen Kézfogás Emelem

Sok jó bakot láthattam itt  az idén is! Köszönöm! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9999



« Új üzenet #5338 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 21:30:15 »

A vakulást még csak csak értem, de miért kellene átlövetni a füleidet??? Vigyorog

Talán könnyebben átmegy így rajta az a sok süketelés, amit mostanában hallok.
Az egyiken be, a másikon ki.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5339 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 22:59:58 »

Ma este ismét a területet vallattuk a fiacskámmal kettesben.
Persze megint lesvadászat volt, olyan rövidre szabva, hogy a Fiatalúr még kibírja az egyhelyben ücsörgést.....nagy feladat ez még neki Ördög
6.50-kor értünk a lesre, ami egy akácos fiatalos sarkán áll, mellette és előtte "L" alakban búzatarló, körben idősebb erdő, az "L" belső sarkában kukorica.
Alig töltünk el 10 percet, mozgás a tarló szélén a gazban.
Kukker fel, hát egy nem 100%-ban tiszta vérvonalú vadmacska egerészik a lombok alatt. Csak a farka vastagsága árulkodik a kis házimacskás beütésről.
Nem olyan busa vastag a vége felé, hanem egyenletesen vastag és úgy is ér véget. A feje az szép gömböc-forma.
Élmény nézni a vadászatát, fog is vagy 3 pockot amíg szemm előtt van.
Csanád piszkosul élvezi a dolgot, már azt tervezgeti, hogy a kötelező irodalmi ujjgyakorlatba (legszebb nyári élményeim) miként fogja beilleszteni.
Aztán macska balra el, mi pedig nekiállunk egy tábla csokinak, mert azt is kellett hozni neki, hátha megéhezik a nagy expedíció alatt Vigyorog
Fél 8 után kijön egy suta a kukoricából és elkezd a tarlón szaladgálni fel és alá. Nem igazán értem a dolgot, talán elvesztette a gidáját... Vállat von
Ez a rész a sakálban leggazdagabb területünk, elég sok suta jár magányosan.
Közben megy a beszélgetés, mármint fiacskám beszél, én meg hallgatom.
Azt mondjuk már nem tudnám levezetni, hogy a Hubble űrteleszkóptól a tojásevő kígyón át miként érkeztünk meg a velociraptorok lehetséges tollazatáig, de volt benne pár éles kanyar, az biztos Ördög
Aztán pontban 8-kor kijött még két suta ugyanott a kukoricából és kis idő múlva egy bak is.
Ahogy felvettem a távcsövet, már láttam is, hogy ez egy nekünk való trófea lehet.
Hosszúnak tűnt a szár, hátsóág hiányosnak néztem a kis 7x42-essel és a szemágai sem mutattak valami híres genetikai tulajdonságokat.
Ha egyedül vagyok, valószínűleg nem lövöm meg, de azt már jó előre elhatároztam, hogy ha a gyerek velem lesz és egy lőhető bak áll elénk, akkor azt mindenképp megpróbálom elejteni.
A távolság alig több 100 méternél,  a bak jön-megy, csipeget a tarlón.
Adom Csanádnak a ffülvédőt, pillanatok alatt rajta is van.
Már a céltávcsővel kísérem a szúnyogok és szarvaslegyek miatt folyamatosan izgő-mozgó, sétálgató bakot és amint megállt keresztben, már ment is a lövés.
Jó becsapódás, az elejét magasra felvágta, majd pár lépés után megállt és körbe körbe tolatva keringett.
Mint ha láttam volna a locsogó vért alatta fröccsenni, de biztos ami biztos alapon amint megállt, jól lapocka mögé tartva már lőttem is a következőt.
Erre azonnal összeesett és nem is mozdult többet.
Csanádról alig bírtam leimádkozni a fülvédőt, de végül csak elhitte, hogy nem fogok lőni többet Vigyorog.
Izgatottan kérdezgette, hogy mi történt, mert kiderült, hogy becsukta a szemét a lövés előtt.
Kivártuk a cigaretta-időt és oda sétáltunk a fekvő bakhoz.
Utolsó falat, sebtöret és töret, majd megnéztük a találatokat.
Az első kicsit alacsonyra sikerült, a szívet érte és a kimenetnél erősen roncsolta a felkart.
A második oda ment pontosan ahová szántam, tüdővég-máj találat lett. Igazából nem lett volna rá szükség, de így a jobb, mint esetleg beengedni sebzetten az erdőbe és másnap kinlódni a kutyával.
Aztán megtörtént az első közös zsigerelés, ami azért nem aratottt a gyereknél osztatlan sikert.
Kicsit szégyelte magát, hogy nem tudta végig nézni és némi hányingere is lett tőle, de megnyugtattam, hogy ez teljesen normális, annak idején velem is előfordult az első időkben.
Mire a vadátvevőhöz értünk, már nem is volt semmi baja.
Mikor hazaértünk, már az ajtóban a kalandjainkat mesélte az anyjának, élén a vadmacskával Vigyorog.

Ezt a trófeát neki fogom ajándékozni, akár lesz belőle vadász akár nem, legyen neki örök emlék az első közös "baklövésünk".

 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 [356] 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: