Oldalak: 1 ... 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 [353] 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020171 alkalommal)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #5280 Dátum: 2014. Július 30. - 21:09:16 »


 Gratulálok Szik!  Emelem  Igen
Az első fotón látható baknak "ép"volt még a szeme? ...legalább is a jobb szeme...így kép alapján? Másik oldal is hasonló volt neki?

                                                                                         Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #5281 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 04:22:52 »


Rutinos bokorbúvó és kerítésszaggató....









Sajnos egy baráti meghívást ( ugye Bobakos...:-( ) a hétvégére ( családi okokból) nem tudtam elfogadni, de tegnap azért volt Waidmannsheil! A buttolóra zsinóron jött a suta, mögötte meg a bak.
Az 5,6x50R Magnum a felső csőből megfogta.  Wave 
Nagyon szép vadászaton voltunk, szuper ellátással és profi kísérőkkel.
Mindezt egyik moderátortársunk meg tudja erősíteni..  Kacsint Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #5282 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 04:31:38 »

 Meglepődött Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #5283 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 10:23:11 »

Gratulálok Szik!  Emelem  Igen
Az első fotón látható baknak "ép"volt még a szeme? ...legalább is a jobb szeme...így kép alapján? Másik oldal is hasonló volt neki?

                                                                                         Emelem

A szemeivel látott, de a teste is tele volt daganattal.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #5284 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 10:24:28 »

Horrido  Emelem  Igen  Wave  Piál
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5285 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 10:30:19 »

János! Emelem

 Igen Emelem Kézfogás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #5286 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 10:51:14 »

Hansi:   Igen

Milyen korúra taksáltátok?

Estétől mi is megpróbáljuk, hátha sikerül behívni valami nekünkvalót.

A moditársadnak is sikerült, vagy fegyveres kísérő volt?
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5287 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 12:11:51 »

Horrido, gratulálok! Jó lett volna, ha bővebb lére van eresztve, de így is örülök. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #5288 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 18:37:02 »

Hansi:   Igen

Milyen korúra taksáltátok?

Estétől mi is megpróbáljuk, hátha sikerül behívni valami nekünkvalót.

A moditársadnak is sikerült, vagy fegyveres kísérő volt?


Szia!

Negyedik agancsnak mondtuk az agancstövek alapján. Nyilván majd a trófea többet elárul.
Moditársamat megint sikerült elkerülnöm, este még hazamentem, Ő erre reggel lőtt egy jó sakált.... Woest Rííí Woest Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5289 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 18:46:32 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak és kísérőiknek! Igen jó bakok!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sek195
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Új üzenet #5290 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 22:00:34 »

Tisztelt Fórumtársak!  Emelem

Egy kedves vadász Barátom meginvitált őzbak vadászatra a múlt hétvégére Tolna megyébe, a Völgység szívébe. Engedelmetekkel megosztanám Veletek átélt kalandjaimat. Most harmadszor volt lehetőségem az ország e kedves szegletében vadászni, ami ismét nagy öröm volt számomra, nagyon közel áll a szívemhez ez a vidék. A hírek akkor még csak kezdődő üzekedésről szóltak, azóta már nagyban áll a bál őzéknél. Sajnos meghívómat váratlanul elszólította a munka péntek délutánra, így a társaság elnöke lett a kísérőm, akiben egy remek vadászembert ismerhettem meg. Találkozó, bemutatkozás, gyors beiratkozás, aztán irány a terület. Ahogy letértünk a főútról egy dűlő útra, megállunk, betöltök. Közben beszélgetünk, a legutóbbi idők kalandjait meséli, mutatja, hol lőtt a fiával sakált a múlt héten, hamar megtaláljuk a hangot, élezem a társaságát. A terület a Völgységre jellemző, dimbes-dombos, foltokban nádasos, egész magas erdősültségű, közepes méretű kultúrtáblákkal, legalábbis ez a rész, ahol ezúttal jártunk. Itt-ott kukorica, de főleg még le nem aratott, gazos magas búza és tarlók váltják egymást. Le-le tesszük a kocsit, cserkelgetünk, távcsövezünk kicsit. Látunk is bakokat, de fiatalok, nem őket keressük. „Van errefelé egy jó bak” – hangzik az ukáz. Gondolom, ez ismerős.  Vigyorog Elérünk egy részhez, ahol egymással párhuzamos táblák terülnek el egy völgyben, keskeny erdősávokkal elválasztva, egy ideje már cserkelünk, átvágunk egy kökényesen, majd átkelünk egy patakmedren. Felkúszunk egy x-lábúra, és szétnézünk. Előttünk tarló, balra gazos búza. A prezident kiszúr egy agancsot, én nem látom, de megnyugtat, hogy Ő érte jöttünk. Úgy döntünk, ráhívunk, de nem reagál. Közben én is megleltem a keresőben.  Stoel Ekkor kilép egy suta is a magas növényzetből. Próbálkozunk gida hanggal, erre megindul, mint a golyó egyenest felénk, és követi a bak is. Ezt meg a kísérőm nem látja, mire én már szinte fennhangon hívom fel a figyelmét, hogy a bak vágtat felénk, és hamarosan kiér a tarlóra, mi legyen? Ki is jött, egy jó 20 méterre a tarló szélétől, szépen keresztben áll, én már a céltávcsőben követem, és kérem a jóváhagyást. Megkaptam. Cél, biztosítás, gyorsító előre, csetttt. Értetlenül állok a dolog előtt, a bak meg megindul vissza a gazba, közben felfedezem, mi volt a hiba: a CZ-n kettős biztosítás van, és én mindig duplára zárom, nehogy baj legyen, hát majdnem így lett baj, de inkább ez, mint egy „nyálonlőtt lány” . Bakunk megtette azt a szívességet, hogy megállt kb. 100 méterre, és 2 másodpercet adott a helyzet tisztázására, a biztosító teljes előre tolására, az ismételt gyorsításra, és a célzásra. Ezúttal szól a puska, jó becsapódás a bak hátra kirúg, jelzi a találatot, majd beront a búzába, de úgy 10 méter után eltűnik. Harangoznak este 7-re. Megvan. Kicsit féltem, hogy hátracsúszott, de alaptalanul. pontos blattlövés, pont a szívébe, nem szenvedett. Számomra nagyon tetsző, kicsit már visszarakott, sötét szárú bakot sikerült terítékre hoznom, nagy élmény volt. Köszönet meghívómnak a nagylelkűségéért, és Dianának a jó szerencséért. Alább pár kép.
Másnap hajnalban még sikerült első rókámat is elejtenem, aminek talán még ennél is jobban örültem.  Táncol A vonatkozó topikba teszek fel képeket arról is.
Mindenkinek hasonló szép élményeket kívánok!  Emelem



Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #5291 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 00:01:12 »

Tisztelt Fórumtársak!  Emelem

Egy kedves vadász Barátom meginvitált őzbak vadászatra a múlt hétvégére Tolna megyébe, a Völgység szívébe. Engedelmetekkel megosztanám Veletek átélt kalandjaimat. Most harmadszor volt lehetőségem az ország e kedves szegletében vadászni, ami ismét nagy öröm volt számomra, nagyon közel áll a szívemhez ez a vidék. A hírek akkor még csak kezdődő üzekedésről szóltak, azóta már nagyban áll a bál őzéknél. Sajnos meghívómat váratlanul elszólította a munka péntek délutánra, így a társaság elnöke lett a kísérőm, akiben egy remek vadászembert ismerhettem meg. Találkozó, bemutatkozás, gyors beiratkozás, aztán irány a terület. Ahogy letértünk a főútról egy dűlő útra, megállunk, betöltök. Közben beszélgetünk, a legutóbbi idők kalandjait meséli, mutatja, hol lőtt a fiával sakált a múlt héten, hamar megtaláljuk a hangot, élezem a társaságát. A terület a Völgységre jellemző, dimbes-dombos, foltokban nádasos, egész magas erdősültségű, közepes méretű kultúrtáblákkal, legalábbis ez a rész, ahol ezúttal jártunk. Itt-ott kukorica, de főleg még le nem aratott, gazos magas búza és tarlók váltják egymást. Le-le tesszük a kocsit, cserkelgetünk, távcsövezünk kicsit. Látunk is bakokat, de fiatalok, nem őket keressük. „Van errefelé egy jó bak” – hangzik az ukáz. Gondolom, ez ismerős.  Vigyorog Elérünk egy részhez, ahol egymással párhuzamos táblák terülnek el egy völgyben, keskeny erdősávokkal elválasztva, egy ideje már cserkelünk, átvágunk egy kökényesen, majd átkelünk egy patakmedren. Felkúszunk egy x-lábúra, és szétnézünk. Előttünk tarló, balra gazos búza. A prezident kiszúr egy agancsot, én nem látom, de megnyugtat, hogy Ő érte jöttünk. Úgy döntünk, ráhívunk, de nem reagál. Közben én is megleltem a keresőben.  Stoel Ekkor kilép egy suta is a magas növényzetből. Próbálkozunk gida hanggal, erre megindul, mint a golyó egyenest felénk, és követi a bak is. Ezt meg a kísérőm nem látja, mire én már szinte fennhangon hívom fel a figyelmét, hogy a bak vágtat felénk, és hamarosan kiér a tarlóra, mi legyen? Ki is jött, egy jó 20 méterre a tarló szélétől, szépen keresztben áll, én már a céltávcsőben követem, és kérem a jóváhagyást. Megkaptam. Cél, biztosítás, gyorsító előre, csetttt. Értetlenül állok a dolog előtt, a bak meg megindul vissza a gazba, közben felfedezem, mi volt a hiba: a CZ-n kettős biztosítás van, és én mindig duplára zárom, nehogy baj legyen, hát majdnem így lett baj, de inkább ez, mint egy „nyálonlőtt lány” . Bakunk megtette azt a szívességet, hogy megállt kb. 100 méterre, és 2 másodpercet adott a helyzet tisztázására, a biztosító teljes előre tolására, az ismételt gyorsításra, és a célzásra. Ezúttal szól a puska, jó becsapódás a bak hátra kirúg, jelzi a találatot, majd beront a búzába, de úgy 10 méter után eltűnik. Harangoznak este 7-re. Megvan. Kicsit féltem, hogy hátracsúszott, de alaptalanul. pontos blattlövés, pont a szívébe, nem szenvedett. Számomra nagyon tetsző, kicsit már visszarakott, sötét szárú bakot sikerült terítékre hoznom, nagy élmény volt. Köszönet meghívómnak a nagylelkűségéért, és Dianának a jó szerencséért. Alább pár kép.
Másnap hajnalban még sikerült első rókámat is elejtenem, aminek talán még ennél is jobban örültem.  Táncol A vonatkozó topikba teszek fel képeket arról is.
Mindenkinek hasonló szép élményeket kívánok!  Emelem
Gratulálok!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5292 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 22:04:05 »

Tegnap kisebbik fiam (12 éves lesz nem sokára) elkísért egy kis cserkelésre és lesvadászatra.
Annyira megtetszett neki (tele volt kalanddal, ma az öreganyjának részletesen el is mesélte), hogy ma este sem hagyhattam itthon.
A hivatásos vadászunkat kérdeztem, hogy tud-e valahol valami tuti kis selejt bakot, mert akkor oda ülnék a gyerekkel.
Kaptam is pár ötletet, végül egy szép nagy, erdőbe ékelődő lucernára mentünk.
Hívni nem akartam, mert nagyon fújt a szél, csak ültünk, halkan beszélgettünk (minden érdekli, kérdés kérdést követett, én meg alig győztem mindenre válaszolni Vigyorog).
Két hete egy osztrák a lucernán meglőtt egy jó koros bakot, de a jobb első lábát találta el és kutyával sem tudták megkeríteni.
Jóska még említette is, hogy ha esetleg meglátnám........

Jó egy órát ültünk, kezdett lassan szürkülni, amikor egy kis másodéves bakocska jött ki jó 200 méterre tőlünk és lassan lépkedve csipegetett felénk.
Nézegettük, elmeséltem, hogy miért nem lőhető, no meg ilyen messze amúgy sem lőnék.
Aztán a bak elkezdett idegesen figyelni, mindig ugyan abbba az irányba legelés közben.
Nézegettem is arrafelé, mikor megláttam a föld szélére hajló lombok alatt egy vörös foltot.
Néha egy kicsit odébb vonult, eltűnt, újból megjelent. Aztán a lővilág vége előtt pár perccel egygszer csak kint termett a lucernán.
Elég soványnak tűnt, jó magas hatos bak, rövid ágakkal (de ezt is már csak a céltávcsövön át láttam, illetve sejtettem úgy-ahogy, mert a kis 7x42-es kukkernak lejárt a mandátuma).
Aztán elindult a kis bak felé....három lábon, a jobb melső lábát maga alá kapkodva, az elejével nagyokat ugrálva.
Hűűűűű a mindenit, ezt meg kell lőni.
Gyerekre gyorsan fülvédő fel, piros pont bekapcsol, biztosító előre és már a piros pöttyel kísértem a lassan, de egyfolytában mozgó bakot.
Félsrégen közelített, de még így is volt bő 180-ra, mikor eszembe jutott a buttolo a zsebemben.
Odanyúltam és jó erősen rányomtam egyet. Erre megtorpant és meredten figyelt felénk.
Aztán egy ugrással fordult egyet, majdnem teljesen kereszten állva nekem.
Odaszóltam a fiamnak, hogy lövök és magas blattra tartva elengedtem a lövést.
Hangos becsapódás volt a válasz, a bak összerogyott, de pár pillanat múlva újból talpon volt és bicegett vissza az erdő felé, nekünk majdnem teljesen háttal.
Aztán egy lépés után kicsit srégen fordult, már engedtem is utána a második lövést.
Erre újból összeesett és kis mozgás után elcsendesedett.
Csanád fiam arcán olyan izgalom látszott, hogy majdnem elnevettem magam, de aztán viselkedtem, mert egy ilyan kiskamaszt nagyon könnyű vérig sérteni.
Lesétáltunk 10 perc múlva a bakhoz, ami már teljesen mozdulatlan volt.
A sógor lövése jól látszott, magasan lőtte el a melső lábat, de nem ért csontot, viszont nagyon csúnyán roncsolta az izmokat.
Az én első lövésem magasan testközépen vágott be és a másik comb előtt jött ki.
A második a lapocka mögött talált és a nyaktövön bújt ki alacsonyan.
Sajnos ekkor csörgött a telefonom, feleségem hívott, hogy a beteges öreg ujfoundlandi kutyánk állapota hirtelen válságosra fordult.
Így ,már a kocsi felé rohanva felhívtam Jóskát, elmeséltem neki mi történt és, hogy hol találja a bakot és hazasiettünk a négylábú családtaghoz, aki sajnos nem valószínű, hogy megéri a reggelt Rííí
Nem készült sajnos fotó sem.
Örülök, hogy megszabadítottam a bakot a szenvedéseitől, de ugyan akkor nagyon nehéz a szívem, mert 12 évnyi öröm köt a vén kutyához és nagyon nem szeretném, hogy szenvedve távozzon közülünk.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5293 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 22:13:33 »

Örülök fiaddal közös sikerednek és együttérzek veled a kutya miatt...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #5294 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:30:59 »

A szemeivel látott, de a teste is tele volt daganattal.

 Emelem

 Köszönöm szépen a választ!  Emelem
Akkor megváltás volt szegénynek...  S.Peti A belső szervein is látszódott valami?  Fejvakarás

                                                                      Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Oldalak: 1 ... 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 [353] 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: