Oldalak: 1 ... 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020129 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #3720 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:06:30 »


A tévés szösszenetet most sem értem, de hát meghalok én inkább hülyén... Ördög Ördög

..  Igen ..  Kacsint ..   Ördög  Ördög  Ördög
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #3721 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:07:49 »

... a darázsfészek támadást nem szerettem volna, de azt is kaptam bónuszba... Ördög  

Mester!
Hogyan támadott? A fejedre esett a fáról?  Röhög  Röhög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3722 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:10:16 »

Tegnap este is esett egy bak nálunk:
(...ő is fiatalabb a véltnél, korosabbnak hittük...)


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #3723 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:13:46 »

Szia!

Kézzel fogható bizonyítékom nincs(egyedi bélyeg, zárt terület).
Azért gondolom ilyen biztosan, mert egy bizonyos területrészen fotózok már több, mint 5 éve és folyamatosan figyelem a bakokat. Tudom melyik hová áll be, melyik milyen volt barkában stb.
Szóval 100% biztonsággal-természetesen-nem állíthatom, de azért nagyon nagy esély van rá.
Ez a bak egy bizonyos fasor közepén "lakik", amióta ismerem és szinte alig változott az agancsformája.
Ha érdekel benneteket még ilyen jellegű "nyomon követés" szívesen mutatok.
 Wave

Engem kimondottan érdekel!
Egy-két bakot már sikerült nekem is nyomon követni. Többet a következő évig, de kettőt három éven keresztül. Igaz mindkettő eltűnt a második évben, aztán a harmadikban ugyanott előkerült, csak öregebb kiadásban.
A kisebbiket én ejtettem el, a nagyobbikat német vendég! Utóbbi 571 grammos volt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3724 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:17:59 »

Mester!
Hogyan támadott? A fejedre esett a fáról?  Röhög  Röhög

Lósegget!!
Felkapaszkodtunk egy lesre, láttunk is egy sutát a gidájával (őket én is láttam már, mert ott ültem disznót kukucskálva a viharban), a kísérőm éppen a gidasírásra hangolódott, mikor megjött az áldás.
Egy háncs lógott le a les külső oldaláról, oda költöztek be a kretének.
Én "csak" két harit kaptam (meg utána két szurit a Frautól... Rííí ), de azt látni kellett volna, ahogy a pacák szaladgál a prérin, a Hornetek meg párban támadják...
Lesz ott lángszórós látogatás nemsoká, úgy érzem...

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #3725 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:26:03 »


Én "csak" két harit kaptam (meg utána két szurit a Frautól... Rííí ),

Vissza kell venni azt a diplomát. Nem volt hatásos a szer...   Ördög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3726 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:36:37 »

Én is ezt mondom...
Mindig feldagad a helye, viszket egy hétig, aztán begyógyul.
Ha pedig szurit kapok, meg kalcium ampullát kell innom, akkor két napig rosszul vagyok, feldagad a helye, viszket egy hétig, aztán begyógyul. Vállat von Vállat von

A fasz se érti ezt az orvostudományt...

 Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #3727 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 15:12:20 »

"ÁÁÁÁÁ fiam! Az orvosok csak felcserek!"  Mondta nagyfaterom, aki két világháborút megjárt veterán. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3728 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 19:35:35 »

Sabbati, Wipe, gratulálok a bakokhoz! Emelem

Sabbati, remélem a Dr. Fraulein azért csinos volt Kacsint. Le is kötözött az oltáshoz? Vagy netán korbács is volt nála?? Lehet hogy annak viszket a helye Ördög Ördög Stoel.
Üdv.: Beregi
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3729 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 23:30:52 »

Nem Fräulein, hanem Frau! Tasli

Frájlájn addig volt, míg nem volt olyan botor, hogy hozzámjött feleségül.
Csinosnak csinos, nekem teccik.
Le meg nem kötözött, mert van egy olyan brutál asszisztense, hogy a mackó is vinnyog, ha meglátja.
Hiába fenyegettem, hogy nem utalom el a fizetését, csak röhögött... Rííí


Komolyra fordítva:

Baj van a kréta körül, urak, mert összeakadtam a helyi brigantival, aki elmondta, hogy a második bakot, amit Ti három évesnek néztetek, bizony, már hat-hét éve ismerik.
Mivel új, ígéretesebb legény jelent meg a páston, ezért érte a megtiszteltetés őszbe hajló fejemet, hogy én büszkélkedhetek a trófeájával.

Kíváncsi vagyok még egyre, csak játékból:
Ha van kedvetek a fotók alapján tippelni, nem sajnálok egy pofa jóféle kentakit attól, aki legközelebbre saccolja a két nagykoponyás súlyt.
Én nem szállok be a versenybe, mert ma megtudtam az adatokat grammra pontosan, meg hát, miközben ezeket a sorokat írom, én már lefetyelem a börbön tetejét... Nyihi Nyihi Nyihi

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3730 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 06:00:28 »

Kíváncsi vagyok még egyre, csak játékból:
Ha van kedvetek a fotók alapján tippelni, nem sajnálok egy pofa jóféle kentakit attól, aki legközelebbre saccolja . . . .
 Effendi Emelem

A gyomor- , és béltartalom eltávolítása az elsőnél 8p 17mp , a másodiknál 9p 48mp  . . . !   Nyihi Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3731 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 07:44:22 »

nem sajnálok egy pofa jóféle kentakit attól, aki legközelebbre saccolja a két nagykoponyás súlyt.

A fölsőre 380-at, az alsóra 330-at mondanék.

(Nem t'om mitől van ez az újfajta divat, hogy nagykoponyás súlyban kezdenek beszélgetni az emberek?  Vállat von
Vagy csak én vagyok ilyen maradi, hogy ha mondok egy grammot egy bakra, akkor kiskoponyás súlyra gondolok?)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3732 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 08:12:00 »

Ilyen ez a mai fesön... :Q

Ráadásul én úgy tudom, hogy a kiskoponyás trófea a német kultúrában dívik javarészt.

A tippet jegyeztem.

 :Effendi :Emel
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3733 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 08:20:10 »

A gyomor- , és béltartalom eltávolítása az elsőnél 8p 17mp , a másodiknál 9p 48mp  . . . !   Nyihi Ördög Vigyorog

 Wave Emelem


Károly! Tasli

Te ugye megbuktál az oviban játékból?

 Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3734 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 08:34:20 »

Üdv az Uraknak! Pénteken az utolsó lővilágnál sikerült ezt a bakot elejtenem. Csütörtökön már sikerült elérhető közelségbe cserkelni, de lefeküdt a tarlóra, és sem a sípra nem mozdult meg, sem egyéb más módszerrel nem tudtam felkelteni, csak elugrasztani. Fektében meg hát ugye nem bántottam. Másnap aztán újra kimentem rá, sajnálattal tapasztaltam, hogy épp a bálákat markolják fel a tarlóról. Át is mentem egy másik területrészre, de ott sem mozdult nagyon semmi. Aztán mielőtt besötétedett volna, visszatértem a fenyves és tölgyes határára, ahol ez a bak lakott. Három őz kergetőzött, de valakinek távoznia kellett. Ő volt a gyengébb, s amíg ez eldőlt, én közelebb tudtam kerülni hozzájuk és a bak is felém közeledett a vesztett csata után. A távolság még mindig nagy volt, de beálltam egy kihajló ág takarásába, leszúrtam a lőbotot és hívtam. A bak megindult, közben a kereső majd kiesett a kezemből, mert egyértelműen felismertem a keresett urat. Pár pillanat múlva már a céltávcsövön keresztül követtem. Tőlem kb 70m-re állt meg kissé féloldalasan. Lövésemre helyben maradt, én pedig nagyon boldog voltam. A képért elnézést, de a terítékfotók még nincsenek nálam, ezt mobillal készítettem, mikor autóval visszamentem az elejtett vadhoz. A hivatásos vadász szerint öt éves, betegségben visszamaradt (nagyon kistestű volt) őzbak.

http://kepfeltoltes.hu/120813/2012-08-10-070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Érdekesség, hogy a másik bakommal, amit idén lőttem, hasonlóan történt az elejtés. Első nap kp 30 m-re becserkeltem, de a hajnali napsugárban bóbiskolt egy gazosban. Nem bántottam, ahogy közel bújtam, úgy el is tűntem észrevétlen. Másnap hajnalban aztán éberen őrködött a kis gazos revírjében, amikor is terítékre hoztam.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: