Oldalak: 1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1024351 alkalommal)
Vig Imre
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #3015 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 15:48:58 »

Sajnos ma nincs már időm reagálni,de holnap mindenképp. Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #3016 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 23:05:20 »



Tegnap este sikerült elejteni a "kis ördögöt".... Mosolyog

Lőtáv: kb. 50m
Fegyver: JW-105
Kal.:.223 Rem.
Lőszer: Cody SPEER Hot Core  3,56 gramm

Hohóóó!
Ezek  a kedvemre való jószágok nekem is!
 Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #3017 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 23:07:17 »

Imre, Károly!


Ti várjatok csak nyugodtan még egy-két évet, hátha jobban elromlik a látásotok, és esetleg meszesednek még egy kicsit az erek is...

Én azt írtam hogy "Én így gondolom" ami személyes vélemény, és mellesleg korábban arról egy árva szó sem esett hogy a bak sérült volt.
Mellesleg ha a szemeteket arra használjátok amire való, láttok is és nem csak néztek, no és esetleg megtanuljátok értelmezni az olvasott szöveget akkor majd visszatérhetünk a beszélgetésünk (részetekről élcelődés) tárgyára is!
Természetesen nálunk is lövettek már meg fiatal, ettől sokkal jobb bakot a vadőreink, de hát az nem esik le a lóról aki nem ül föl rá!
Nem is akartam ezzel megbántani senkit, csupán a föltett képek alapján ezt lehetett látni:

"a rózsákon látszódik a dőlés. "
Ezen a képen nem látszik:


"Ti úgy látjátok,hogy ez a bak még maradhatott volna?Szerintem jó kilövés,3-4 évesen csak 244 gr,fehér,tűhegyes ágak...."
Szerintem a képen 1-essel jelölt rész vékonyabb mint a 2-essel jelzett.



Bár valóban nem egy rekord várományos agancsról van szó, az a kevés erő(cske) ami látható még nem alul mutatkozik!
Az ágak nem rövidek, és a letört ágvég még nem ok a kilövésre.
Soha nem lett volna nagy bak, de attól még fiatal hatos amit egy-két évig még lehetett volna hagyni.
Természetesen nem ismerem a területet és az ottani bakok adottságait, de a gúnyos megjegyzések ellenére is azt mondom hogy a két föltett kép alapján életben maradhatott volna még egy-két évig.
Ez a bak túl fiatal volt még.
Ha megérte volna az 5-6 évet nyugodtan elmehetett volna örökös közepesnek.
Ja! Természetesen elnézést hogy bele szóltam a "nagyok" dolgába Uraim!  



Egy évet még kaphatott volna!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Steve
Vendég
« Új üzenet #3018 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 23:25:17 »

Hohóóó!
Ezek  a kedvemre való jószágok nekem is!
 Igen Igen
Kacsint Emelem
Naplózva
Vig Imre
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #3019 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 14:47:18 »

Tisztelt Péter!
Mivel megszólítottál szeretnék reagálni írásodra.Véleményem szerint,se Karcsi Bátyám,se Én nem bántottunk meg Téged!Hozzászólásom sem Neked szólt,nem akartalak megbántani Téged.Nem tudtam,hogy ilyen érzékeny vagy!Bocsáss meg ha tévednék,de úgy tudom,Neked is barátod B. Robi.Hozzá pedig kell idegrendszer.....Ha megbántottalak kérlek ne haragudj,bocsánat!
A bakról még egyszer:véleményem továbbra is az,hogy lőhető!Az 1-es és a 2-es karika érdekes,főleg ,hogy a 2-esbe benne van a szemág is,ott valóban szélesebb a szár.....Én a szemág fölé is rajzolnák egy karikát,3-nak nevezném.....Talán vékonyabb is mint az 1-es.
Ránézésre Nekem egyértelműnek tűnik,hogy lőhető.Sima,fehér agancs,hegyes ágvégek,rövid,vékony szár,244gr. Ezeket látom.Én egy ilyen bakot mindenféle szívfájdalom nélkül meglövetnék nálunk,pedig nem vagyunk egy jó élőhely őz számára.Nálunk 3 éves korára min. 300 gr-nak kell lennie.Ez vonatkozik a 3/1-es vadgazdálkodási körzetre.Véleményem szerint felesleges várni vele,később sem lesz belőle semmi....Valószínűleg  így gondolták az ottani vadőrök is,azt,hogy vak szerintem csak az elejtés után lehetett észrevenni.
Még egyszer bocsáss meg,Én a poént nem Neked címeztem,szerintem nem volt köze a hozzászólásodhoz!!

Maradok Tisztelettel.   Vig Imre
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #3020 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 17:24:08 »

Tisztelt Péter!
Mivel megszólítottál szeretnék reagálni írásodra.Véleményem szerint,se Karcsi Bátyám,se Én nem bántottunk meg Téged!Hozzászólásom sem Neked szólt,nem akartalak megbántani Téged.Nem tudtam,hogy ilyen érzékeny vagy!Bocsáss meg ha tévednék,de úgy tudom,Neked is barátod B. Robi.Hozzá pedig kell idegrendszer.....Ha megbántottalak kérlek ne haragudj,bocsánat!
A bakról még egyszer:véleményem továbbra is az,hogy lőhető!Az 1-es és a 2-es karika érdekes,főleg ,hogy a 2-esbe benne van a szemág is,ott valóban szélesebb a szár.....Én a szemág fölé is rajzolnák egy karikát,3-nak nevezném.....Talán vékonyabb is mint az 1-es.
Ránézésre Nekem egyértelműnek tűnik,hogy lőhető.Sima,fehér agancs,hegyes ágvégek,rövid,vékony szár,244gr. Ezeket látom.Én egy ilyen bakot mindenféle szívfájdalom nélkül meglövetnék nálunk,pedig nem vagyunk egy jó élőhely őz számára.Nálunk 3 éves korára min. 300 gr-nak kell lennie.Ez vonatkozik a 3/1-es vadgazdálkodási körzetre.Véleményem szerint felesleges várni vele,később sem lesz belőle semmi....Valószínűleg  így gondolták az ottani vadőrök is,azt,hogy vak szerintem csak az elejtés után lehetett észrevenni.
Még egyszer bocsáss meg,Én a poént nem Neked címeztem,szerintem nem volt köze a hozzászólásodhoz!!

Maradok Tisztelettel.   Vig Imre

Akkor én csak azt kérdezném meg nagy tisztelettel, hogy a jó élőhelyeken 3 éves korára minimum hány grammosnak kell(!!!!!) lenni szemmel láthatóan a bakjaitoknak?

Ezek szerint ti élvezitek Karcsi bátyáddal egymás társaságát sűrűn. Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3021 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 17:27:27 »

Én már ezért nem szólok bele egyetlen bírálatba sem.
A hivatalos bírálat meg megintcsak egy dolog.
A 6 éves bakra - a tömege miatt!!!!!!  Meglepődött - ráírta, hogy 4 éves.
Eszem megáll...
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3022 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 19:21:26 »


Sajnos dögön lett találva, ettől függetlenül nagyon tetszett!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3023 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 20:37:31 »

Tisztelt Péter!
Mivel megszólítottál szeretnék reagálni írásodra.Véleményem szerint,se Karcsi Bátyám,se Én nem bántottunk meg Téged!Hozzászólásom sem Neked szólt,nem akartalak megbántani Téged.Nem tudtam,hogy ilyen érzékeny vagy!Bocsáss meg ha tévednék,de úgy tudom,Neked is barátod B. Robi.Hozzá pedig kell idegrendszer.....Ha megbántottalak kérlek ne haragudj,bocsánat!
A bakról még egyszer:véleményem továbbra is az,hogy lőhető!Az 1-es és a 2-es karika érdekes,főleg ,hogy a 2-esbe benne van a szemág is,ott valóban szélesebb a szár.....Én a szemág fölé is rajzolnák egy karikát,3-nak nevezném.....Talán vékonyabb is mint az 1-es.
Ránézésre Nekem egyértelműnek tűnik,hogy lőhető.Sima,fehér agancs,hegyes ágvégek,rövid,vékony szár,244gr. Ezeket látom.Én egy ilyen bakot mindenféle szívfájdalom nélkül meglövetnék nálunk,pedig nem vagyunk egy jó élőhely őz számára.Nálunk 3 éves korára min. 300 gr-nak kell lennie.Ez vonatkozik a 3/1-es vadgazdálkodási körzetre.Véleményem szerint felesleges várni vele,később sem lesz belőle semmi....Valószínűleg  így gondolták az ottani vadőrök is,azt,hogy vak szerintem csak az elejtés után lehetett észrevenni.
Még egyszer bocsáss meg,Én a poént nem Neked címeztem,szerintem nem volt köze a hozzászólásodhoz!!

Maradok Tisztelettel.   Vig Imre

Az volt az érzésem hogy egyszerűen "cikiztek".
Ezek szerint én értettem félre a viccet, amiért elnézést is kérek!
Viszont az álláspontom változatlan, én hagytam volna még egy, esetleg két évig a bakot.
Az azonban igaz, hogy a bak kilövése valószínűleg nem okozott érzékeny veszteséget az adott terület őz állományában.   Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #3024 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 22:23:23 »

 Egy nagyon  szép hétvégét töltöttünk el  Kapszli  fórumtársunknál , barátomnál  e  hónap elején a családommal.
 Míg  a  család  strandolt mi  persze  vadásztunk .
  Csaba  meghívására , Zsolti  vadőr hozzáértésének  köszönhetően  ejtettem el  életem első  alfödi  bakját.
 Kicsit  megkésve  és  most  sem  a teljesség igényével  felteszek pár képet  egyben szeretném  ha  tippelnétek sujt és  kort. Történetet  bővebben  majd  később. Elnézést  a  harmadik  képért de nem volt  időm megvárni a lefőzést.
 
 


 Köszönöm  Csaba !
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3025 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 22:29:23 »

Gratulálok! Igen

7 év 360 g
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Misel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #3026 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 22:57:55 »

Gratulálok legyen ez a kezdet,és még sok ilyenben legyen részed
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #3027 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 07:38:00 »

Egy nagyon  szép hétvégét töltöttünk el  Kapszli  fórumtársunknál , barátomnál  e  hónap elején a családommal.
 Míg  a  család  strandolt mi  persze  vadásztunk .
  Csaba  meghívására , Zsolti  vadőr hozzáértésének  köszönhetően  ejtettem el  életem első  alfödi  bakját.
 Kicsit  megkésve  és  most  sem  a teljesség igényével  felteszek pár képet  egyben szeretném  ha  tippelnétek sujt és  kort. Történetet  bővebben  majd  később. Elnézést  a  harmadik  képért de nem volt  időm megvárni a lefőzést.
 
 


 Köszönöm  Csaba !

Gratulálok Lehel! Táncol Táncol

Én nem mondom meg, hogy hány grammos,....... mert már tudodm..... :Mosolyog Röhög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3028 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 09:59:08 »

Gratulálok Lehel!!!  Emelem Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9531


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3029 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 10:09:44 »

  Csaba  meghívására , Zsolti  vadőr hozzáértésének  köszönhetően  ejtettem el  életem első  alfödi  bakját.
 

Gratulálok Lehel!  Emelem  Igen

Remélem Kapszli alföldi bakra avatott!   Elver   Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: