Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1024612 alkalommal)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2340 Dátum: 2011. Február 01. - 12:52:38 »

Gratulálok a bakhoz! Emelem De ez bizony nem örökös villás,csak nem volt ideje hatos agancsot felrakni. De a képet elnézve,soha nem lett volna kapitális trófea.
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Turpi
Vendég
« Új üzenet #2341 Dátum: 2011. Február 01. - 13:29:14 »

Örökös gyenge bak, soha nem lett volna még középszerü sem.
Nagyon jó kilövés, szép történet, gratulálok! Emelem
Naplózva
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #2342 Dátum: 2011. Február 01. - 17:54:53 »

Tatuska!
Emelem  Igen
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9925



« Új üzenet #2343 Dátum: 2011. Február 01. - 18:27:10 »

 Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2344 Dátum: 2011. Február 01. - 20:45:57 »

 Emelem  Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2345 Dátum: 2011. Február 01. - 21:21:28 »

Tatuska!

Gratulálok! Emelem

Az ősz pofa semmit nem jelent! Én is max két évesnek nézem, de az egyen sem lennék meglepődve.
Nincs egy képed a koponyáról? (fogazatról?)


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2346 Dátum: 2011. Február 04. - 11:32:56 »

A kovetkezo erdekes oz kerult teritekre.

Mindenki felismeri, hogy mit lat a kepen?









Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #2347 Dátum: 2011. Február 04. - 12:37:43 »

Ha jól sejtem akkor gombos baknak akarták meglőni,miközben egy elsőéves bakgida.
Ismerem én is jól a helyzetet,errefele egy vadászmesternek nevezett csodalény hívta ezeket az erős bakgidákat gombos baknak,valamiért soha nem akarta megérteni,hogy a jó képességű bak már születése évében agancsot rak fel.
Kár érte,az ilyenekből általában jó bakok szoktak fejlődni,már persze ha nem jutnak a képen látható sorsára.
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2348 Dátum: 2011. Február 04. - 14:29:49 »

A kovetkezo erdekes oz kerult teritekre.

Mindenki felismeri, hogy mit lat a kepen?

Bakgida!
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2349 Dátum: 2011. Február 04. - 14:36:17 »

Bakgida!

Ilyen e...

Ez egy bizonyítottan 7 hónapos gida (nála volt a személyije), és - bár a képen nem látszik rendesen - de ez olyasmi gidaagancsot visel, mint amit te mutattál.
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2350 Dátum: 2011. Február 04. - 15:13:41 »

Ilyen e...

Ez egy bizonyítottan 7 hónapos gida (nála volt a személyije), és - bár a képen nem látszik rendesen - de ez olyasmi gidaagancsot visel, mint amit te mutattál.
 Emelem

Szervusz!

Pontosan ahogy irtatok! Ez egy gida agancs es nem gombos bak.

Szidnai Laszlo Trofeabiralat c. konyveben is kiter a ketto kozotti kulonbsegre es megjegyzi, hogy sokan osszetevesztik a kettot.

Ritkan latni ilyet, mert altalaban a bak gidakat kimelni szoktuk es ha telen teritekre is kerul egy-egy bakgida, akkor vagy mar nincs a fejen a gida agancs vagy nem is torodnek vele es nem fozik ki a koponyat.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2351 Dátum: 2011. Február 04. - 15:25:27 »

Ha jól sejtem akkor gombos baknak akarták meglőni,miközben egy elsőéves bakgida.

Szervusz!

Pontosan ahogy irod, ez egy gida agancs!

Mellekeltek meg egy kepet a "kis ordogrol".



Ezen a kepen jol latszik, hogy a gida koponyaja mennyivel kisebb, mint ugyanazon a teruleten teritekre hozott ket felnott ozbake.


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Turpi
Vendég
« Új üzenet #2352 Dátum: 2011. Február 06. - 18:02:06 »

Egy újjabb régi történet ha nem bánjátok:

                                                                                                        A nyeremény bak

 A történetem a szezonzáró vadászbálon kezdődött, ahol a szervezők egy teszt versennyel kedveskedtek nekünk. A teszt nagyrészt a vadászvizsga kérdésekből lett összeállítva. Ezen a versenyen sikerült első helyezést elérnem, holtversenyben egyik öregebb vadásztársammal. A fődíj egy őzbak elejtése volt, 350 gramm trófea súlyig. A vadásztársaság úgy döntött, hogy mindketten elejthetünk egy bakot, nem kell külön megmérkőznünk még egyszer.
   Augusztus második  felében szóltam vadászmesterünknek, Jánosnak, hogy szeretném elejteni a nyeremény bakot. A megbeszélt időpontban értem jött és elindultunk az általam kiszemelt bak revirje felé. A bak revirje a Bagi-rétalja nevű területrészünkre szokott kiváltani esténként. Gyönyörű napsütéses augusztusi délutánunk volt, hangosan csiviteltek a madarak, amikor elfoglaltuk leshelyünket. Területünkön itt-ott még lehetett látni üzekedő őzpárokat, de azért már vége felé járt a farsang.

Ismertem már régóta Őt. Aggancsa már hanyatlásnak indult, de teste még izmos erős volt. Már nem volt ereje teljében, de a környékbeli bakokat még mindet elkergette területérről. Csak ritkán jött ki a rétre nappali világosban. Általában megvárta az erős szürkületet, őszes pofájával, fehére fent agancsával, akár egy szellemkirály jelent meg a réten.
Fénykorában sokkal nehezzebb agancsot viselt. De még most is 350 gramm körüli, erősen gyöngyözött, rövid ágú tömzsi agancsot hordott a fején.
     
     Szép lassan múlt az idő, kezdett életre kelni az erdő - mező. Vadkacsa ifjak próbálgatták magukat az ér felett és egy-két vadnyúl is megjelent már a réten. Minden egyes őz megjelenése külön izgalommal töltött el, hátha az öreg bak az. Fel-felkaptam szememhez a távcsövet, de mindig nyugtáznom kellett, hogy nem Ő az.

Aztán az egyik pillanatban a lővilág határán, tőlünk 70-80 méterre a tölgyes szélén, erős testalkatú bak lépett ki a rétre. A szürkület miatt nem ismertem fel egyből, de ahogy az erdő árnyékából ki óvakodott felismertem.

-Ő az! - suttogtam alig hallhatóan Jánosnak.
Vadászmesterünk szeméhez emelte kiváló szürkületi értékű távcsövét és gyors bírálat után már mondta is: 
-A súly korlátba belefér, ha jól áll lőjed!”.

A bak rézsút szemben állt így nem akartam kockáztatni. A bak egyszer csak valamitől megriadt és vágtában közelített az erdőhöz. Már azt hittem, hogy elszalasztottam a lehetőséget, amikor az erdőszélén megtorpant és visszanézett. A szálkereszt már kísérte megindulása óta a lapockáját, kis igazítás után útjára engedtem a 11,7 grammos lövedéket. Puskám agresszív hangja, korbácsként hasított az est csendjébe. A bak elejét megemelte és egy-két lépés után összerogyott.

   Következhetett a kötelező negyedóra várakozás, mert a vadnak meg kell adni az időt, hogy megpihenjen. Időközben szinte teljesen besötétedett. Bennem – bár tökéletesen láttam a bak jelzését és hallottam a becsapódást - bujkált a kétség. Vajon ott lesz-e még ahol láttuk össze esni vagy nyoma vész.
Ez volt az egyik leghosszabb negyedórám.

    Aztán szépen lassan megközelítettük a vélt fekhejét és az erdő szélétől öt méterre megtaláltuk. Ott feküdt egy tölgyfa lehajló ága alatt, szinte tökéletesen lapocka középen lőve. A felé hajló tölgyfáról kaptam töretet, amit János kalapján nyújtott át nekem. Némán adtam meg a tiszteletet a nagy öregnek, még meg is könnyeztem. Öröm  és enyhe szomorúság fogott el, ami ritkán esik meg a férfi emberrel. Örültem hisz sikerült elejtenem azt a bakot amire évek óta vágyakoztam, és szomorú voltam hisz egy álommal kevesebb  lett ezen a világon. 

Közelebről megnézve derült ki, hogy jól értékeltem a bakot. Igazi öreg visszarakott agancsú, ínybe kopott fogú, erős testalkatú vén legény volt. Szépen gyöngyözött, fehérre fent, csorgó rózsájú aganccsal ajándékozott meg.
Lefényképeztük, majd kizsigereltük a bakot és elindultunk hazafelé. Az agancs kifőzése és száradása után, kiskoponyára levágva 355 grammot nyomot és a bírálóbizottság 9 évesre bírálta.  Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2353 Dátum: 2011. Február 06. - 22:31:28 »

Turpi !
Ez nagyon szép volt ! Igen
Gratulálok ! Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4592



« Új üzenet #2354 Dátum: 2011. Február 08. - 11:27:16 »

Egy újjabb régi történet ha nem bánjátok:

 Igen
Nem bánjuk és azt sem bánnánk, ha egy fotót raknál fel róla!  Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: