Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335412 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #360 Dátum: 2010. Február 12. - 21:16:23 »

Yesssssssssssss Sahib!

Vétettem, ide azzal a Katana-val!  Bion Bion Bion Bion

Balázs!

Természetesen - én biztos vagyok benne - mindezt puskaműves fogja véghez vinni, te csak a terveket készíted!  Kacsint
(engedély az átalakításhoz, a tervdokumentáció benyújtásával lásd a fenti módon!  Nyihi Bion)

Egye fene, mindenki megkapja az illetékes engedélyeztetési megvesztegetési költségeket. A kivitelezés profi puskaműves dolga lesz  Kacsint Ördög Én egyedül a zárdugattyút sem merem kivenni...  Kacsint :Mosolyog Vigyorog
Ha sikerül a terv, a fórumtalin vendégeim vagytok!

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #361 Dátum: 2010. Március 01. - 18:59:18 »

Hátha valakit érdekel  Miket barkácsolnak a fiatalok a nagy vízen túl ( képekkel de angol szöveggel )

http://www.rimfirecentral.com/forums/showthread.php?t=325320
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #362 Dátum: 2010. Március 26. - 10:12:07 »

Nekem lenne egy IZS 18 as golyósom és hallottam arról a bizonyos zsírról arról szeretnék érdeklődni!És még arról hogy melyik a hatásosabb a zsír vagy a polírozás?!
Köszönöm!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
sab
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2010. Március 26. - 13:45:40 »

Nekem lenne egy IZS 18 as golyósom és hallottam arról a bizonyos zsírról arról szeretnék érdeklődni!És még arról hogy melyik a hatásosabb a zsír vagy a polírozás?!
Köszönöm!

Zsír azért nem jó, mert megszünteti a tapadást, aminek oka van, valamint ha nem megfelelő, akkor képes meglepetéseket okozni.
Másik, hogy szépen vonza, és tapad bele a szennyeződés, melynek következménye megint nem kívánt.
Polírozás megint csak arra jó, hogy meglepetést okozzon.
Ezt a fegyvert gyártmányilag nem véletlen, hogy ilyen elsütőszerkezettel és keménységgel készítették, én már több buheráltat láttam, amely már a felcsukásból eredően képes volt elsülni.
(világgá!)
Egy dolgot lehet tenni, az pedig az elsütőbillentyű rugó erejét csökkenteni, de én nem javasolnám a  1 kg.alá csökkenteni, bármilyen megoldással, nagyon veszélyes móka.
Másra veszélyes.!( közveszélyes)
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #364 Dátum: 2010. Március 27. - 09:25:28 »

Zsír azért nem jó, mert megszünteti a tapadást, aminek oka van, valamint ha nem megfelelő, akkor képes meglepetéseket okozni.
Másik, hogy szépen vonza, és tapad bele a szennyeződés, melynek következménye megint nem kívánt.
Polírozás megint csak arra jó, hogy meglepetést okozzon.
Ezt a fegyvert gyártmányilag nem véletlen, hogy ilyen elsütőszerkezettel és keménységgel készítették, én már több buheráltat láttam, amely már a felcsukásból eredően képes volt elsülni.
(világgá!)
Egy dolgot lehet tenni, az pedig az elsütőbillentyű rugó erejét csökkenteni, de én nem javasolnám a  1 kg.alá csökkenteni, bármilyen megoldással, nagyon veszélyes móka.
Másra veszélyes.!( közveszélyes)

Szerintem "Diesel" arra spec. sütéshez való pasztára gondolt, amire még Juszuph Fórumtárs hívta fel a figyelmünket ( Berty´s spezial Abzugspaste).
Én is és fegyvermester, sportlövő barátaim is használják néhány éve, és tényleg nagyon jó (IZS-18-nál is).
A polírozás szerintem nem hülyeség, ha hozzáértő fegyvermester végzi. Ha a "rasztból" nem vesz el, tartja az optimális szöget, csak a felületet finomítja, a fegyver ugyan olyan biztonságos marad.
+ paszta + kis rugó gyengítés = kellemes sütésű és biztonságos IZS-18-as puska.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #365 Dátum: 2010. Március 27. - 19:19:15 »

Szerintem "Diesel" arra spec. sütéshez való pasztára gondolt, amire még Juszuph Fórumtárs hívta fel a figyelmünket ( Berty´s spezial Abzugspaste).
Én is és fegyvermester, sportlövő barátaim is használják néhány éve, és tényleg nagyon jó (IZS-18-nál is).
A polírozás szerintem nem hülyeség, ha hozzáértő fegyvermester végzi. Ha a "rasztból" nem vesz el, tartja az optimális szöget, csak a felületet finomítja, a fegyver ugyan olyan biztonságos marad.
+ paszta + kis rugó gyengítés = kellemes sütésű és biztonságos IZS-18-as puska.

 Wave

És egyben valaki adja hozzá is a pecsétes és aláírt igazolását, hogy Ő végezte el a nagy munkát, mert egy esetleges vétlen lövés amely nem kívánt célt talál el, legyen kit előrángatni.

Történet.

Tábornokom (valóban az), lefinomítatta az IZS-18-as elsötőszerkezetét ("szakemberrel"), majd a lőtéren 3 db lőkiképző jelenlétében a következő zajlott le.
Tábornok lőszer töltényűrbe, cső felcsukva, lövés "világgá".
Ó, ez elment mondja, majd ismétel.
Megismétlődik a nagy mű, majd közlöm tisztelettel, hogy ezt most jól lesz befejezni, és a puskáját dugja fel a "szakembernek". Tasli

Megtehettem a kijelentést, mert csak én nem rendelkeztem (már) rendfokozattal. Vigyorog

Megnéztem és kijavítottam a hibát ezt követően a fegyveren, de törném le a kezét az ilyen embernek, jó, hogy nem történt ebből baleset, vagy más.......

Én ezt követően adtam egy igazolást erről, hogy a fegyver javítást követően a jogszabály szerinti 1kg-os határ alá nem esik elsütőszerkezetileg.

Lényeg, hogy meg kell tanulni lőni vele, meg kell tanulni ezt az elsütőszerkezetet is kezelni.
A régi Nagantoknak sokkal rosszabb volt az elsütőszerkezete, még is végigvadászták vele Mo-ot.

Elsötőbillentyű rugót az lehet finomítani, alátételezni, de többet felvállalni !?

De ez csak az én véleményem, és nem az én farkam. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #366 Dátum: 2010. április 01. - 16:13:24 »

Majd kiderül belövésnél!Egyébként annyi hogy ki kell éreznem azt a pontot amikor már sül!Mert szárazon az eladónál egyszer-kétszer elcsettintve nem igazán éreztem.Viszont nem is olyan hogy húzom,húzom,utána erősen megakad aztán sül.Majd elválik az biztos hogy ha finomíttatok rajta akkor csak addig hogy teljesen biztonságos legyen!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Maverick
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #367 Dátum: 2010. Június 01. - 13:38:27 »

Üdv!
Lenne egy kérdésem:
CZ 550 "zárfoganttyú gömbjét/golyóját" szedte már le valamelyikőtök?
Ki szertném cserélni egy vésett fém vagy egy tömör fa golyóra!
Maverick
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #368 Dátum: 2010. Június 01. - 14:56:25 »

Üdv!
Lenne egy kérdésem:
CZ 550 "zárfoganttyú gömbjét/golyóját" szedte már le valamelyikőtök?
Ki szertném cserélni egy vésett fém vagy egy tömör fa golyóra!
Maverick

Én amikor megvettem, párszor nyitogattam, zároltam, és ettől meglazult a menet.
Cseppentettem a gömbbe egy pötty Ferrobondot, visszacsavartam, azóta jó.
Úgy kell elképzelni az egészet, mintha a zárkar lenne a csavar, a gömb meg az anya.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Maverick
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #369 Dátum: 2010. Június 01. - 15:09:55 »

Én amikor megvettem, párszor nyitogattam, zároltam, és ettől meglazult a menet.
Cseppentettem a gömbbe egy pötty Ferrobondot, visszacsavartam, azóta jó.
Úgy kell elképzelni az egészet, mintha a zárkar lenne a csavar, a gömb meg az anya.

Tehát akkor ki lehet cserélni! Taps
 
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #370 Dátum: 2010. Június 01. - 15:22:06 »

Tehát akkor ki lehet cserélni! Taps
 

Mindent lehet, csak akarni kell!  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #371 Dátum: 2010. Június 17. - 20:05:11 »

Sziasztok!

A közelmúltban vásároltam egy sörétest, amin finom gravírozás van a baszkülön és monogramlemez az agyazáson. Erre szerettem volna a monogrammomat felvésetni. Sajnos több ötvöst is megkerestem a környezetemben de mindegyik próbálkozásom sikertelen volt. Már ahogy a kezükbe vették az anyagot, attól felállt a szőr a hátamon. Ekkor Csaba fórumtársunk akinek ezúton is köszönöm, segített és egy fiatal vésnöknek megadta a nevét. Ez a vésnök a Mátyás Balázs, akitől tegnap kaptam vissza a tust. A fegyveren található finom gravírral harmonizáló gyönyörű munkát adott ki a kezéből. Nagyon elégedett vagyok vele és bátran ajánlom másoknak is. Nem reklámnak szántam, csak szeretnék segíteni annak aki ilyen dologra keres mestert.
Tudjátok Ti is milyen kevés szépen dolgozó szakember van a fegyverművesek között. Sajnos több kellemetlen tapasztalat mondatja ezt velem is.
Sokat gondolkodtam írjak vagy sem, ha valamivel ütközik akkor nyugodtan töröljétek.


Üdv

Imre
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #372 Dátum: 2010. Június 17. - 20:11:34 »

A fegyveren található finom gravírral harmonizáló gyönyörű munkát adott ki a kezéből.
Üdv
Imre

 Képet! Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #373 Dátum: 2010. Június 17. - 20:50:27 »

..........A fegyveren található finom gravírral harmonizáló gyönyörű munkát adott ki a kezéből. Nagyon elégedett vagyok vele és bátran ajánlom másoknak is. Nem reklámnak szántam, csak szeretnék segíteni annak aki ilyen dologra keres mestert.
Tudjátok Ti is milyen kevés szépen dolgozó szakember van a fegyverművesek között. Sajnos több kellemetlen tapasztalat mondatja ezt velem is.
Sokat gondolkodtam írjak vagy sem, ha valamivel ütközik akkor nyugodtan töröljétek.


Üdv

Imre

Szervusz Imre! Emelem

Az ilyen mestereket nyugodtan lehet reklámozni! A fórumunk egyik célja az is, hogy segítsünk egymásnak. A jó szakemberek megismerése pedig mindnyájunknak segítség! Igen

Én azt sem bánom, ha a kóklereket is név szerint megemlítjük, legalább másnak nem ártanak. Nem


Üdv. Attila  Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #374 Dátum: 2010. Június 18. - 15:37:02 »

 Képet!

Dehogy gond az ilyen hozzászólás, sőt szerintem sokaknak segítség...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: