Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335419 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1485 Dátum: 2018. április 23. - 16:03:07 »

Igen

Igen. Ez azt hiszem így a tiszta. Szerintem ő sem fogja nagyon eröltetni.


Jelzem nem vagyok fegyvermester, még csak nem is fogtam kézbe ilyen zárdugattyút, csak agyalok a jelenségen. Amikor én jártam anno Botfalusi úrnál, többek között az is elhangzott, hogy a cerakote rétegnek azért van vastagsága, néhány század, esetleg akár néhány tized milliméter. Nem tudom, Te mennyire szoktad szétszedni a zárdugattyút, illetve a cerakote-nál mennyire szedték szét a megfelelő bevonatolás érdekében, de ahogy a képen elnézem a zárdugattyú valószínű működési elvét, a plusz rétegvastagság miatt jó eséllyel már szorulhat az eredetileg még csak passzos illesztés. Ha Te is szét tudod, esetleg szedd szét a zárdugattyút, és nézd meg, hogy az újonnan cerakote-os belső felületeken látsz-e valahol esetleg hosszanti csíkot, ami egy kicsit (hisz alig járattad még) kifényesedett a megszorulás helyén. Gyanús, hogy a plusz rétegvastagságnak van ez a fékező hatása, ami megeszi a rugóerő egy részét elsütéskor. Csak egy gondolat...
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1486 Dátum: 2018. április 23. - 16:28:55 »

Alapvetően század milis a réteg. Az nem lehet baj. (Én is kerdeztem)
Valószínűleg mivel ez egy nem klasszikus zárdugi meg ütőszeg(?), az összeszereléssel van valami baj.
Mert lőkész állapotban az ütöszeg hátsó vége nem lóg ki ahogy az előtte, és a rugó nem a teljes felfeszített úton üt.
És pont az a 2-4mm hiányzik.  Vállat von
Ebben egy kis ütőszeg van elöl, ami szabadon mozog egy likban a dugattyun belül. És van egy hatso resz a ‘kalapács’ ami a rugoval meg az egesz elsütő szerkezeten van.
Legalabbis valahogy igy van.
És a hatsó mechanikánál valamit vagy nem úgy forgatva, vagy nem úgy beállítva.
Szétszedni nem akarom, mert innentől már ez garis ügy es akkor nem jo ezt tenni.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1487 Dátum: 2018. április 23. - 18:42:37 »

Alapvetően század milis a réteg. Az nem lehet baj. (Én is kerdeztem)
Valószínűleg mivel ez egy nem klasszikus zárdugi meg ütőszeg(?), az összeszereléssel van valami baj.
Mert lőkész állapotban az ütöszeg hátsó vége nem lóg ki ahogy az előtte, és a rugó nem a teljes felfeszített úton üt.
És pont az a 2-4mm hiányzik.  Vállat von
Ebben egy kis ütőszeg van elöl, ami szabadon mozog egy likban a dugattyun belül. És van egy hatso resz a ‘kalapács’ ami a rugoval meg az egesz elsütő szerkezeten van.
Legalabbis valahogy igy van.
És a hatsó mechanikánál valamit vagy nem úgy forgatva, vagy nem úgy beállítva.
Szétszedni nem akarom, mert innentől már ez garis ügy es akkor nem jo ezt tenni.

Ha majd leszállsz egyszer a szopórollerről, és jön az újabb lőtér, akkor gondoltam szólok: amennyi 'keszin 1 óra, annyiból kicsivel odébb egész nap elvagy. Szólj, legalább szinkronban dörögnek a 9,3-asok  Ördög

Amúgy nagyon ízléses lett a puska. (kár, hogy teflonból van  Nyihi  Stoel )
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1488 Dátum: 2018. április 23. - 18:48:22 »

Ha majd leszállsz egyszer a szopórollerről, és jön az újabb lőtér, akkor gondoltam szólok: amennyi 'keszin 1 óra, annyiból kicsivel odébb egész nap elvagy.
Szabad megkérdeznem, melyik lőtérre gondolsz?
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1489 Dátum: 2018. április 23. - 18:58:58 »

Szabad megkérdeznem, melyik lőtérre gondolsz?

Gyermelyre.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1490 Dátum: 2018. április 23. - 20:33:28 »

A csavar beszakadása, tönkremenetele nem feltétlenül a "mester" hibája, azonban a sunyítás akkor sem tisztességes.

Igazaból kimaradtak a munkák konkrétan.
Úgy korrekt ha leírom ezt is.


Telek Cs:
- fa felujítás (olaj, csiszolás)
- Fischhaut ujrahúzás
- Ében agyvég
- Ében markolatvég
- Új tusgumi (wegu belső csillapításos)
- Mint kiderült a régi tusgumi felrakása előtt a fa rosszul volt vágva, igazítva. un: “hanyattesős” volt. Ez is javítva lett
- Kis fém sérülések eltüntetése
Cerakote:
- high temp firearm series: ‘armour black’ bevonat.
- Teljes fémfelület, kivéve tár.
- Zárdugattyú kar és vég is.
Zord G.
- Beszakadt csavar kiszedés
- Csavar javitas csere
- Eaw talp igazítás
- Eaw talp visszaragasztás
- Hidegbelövés
- Tár igazítás mert néha nem pattant be pontosan.

Azt hiszen lesz meg itt egy zárdugattyú javítás is.
 Emelem

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1491 Dátum: 2018. április 23. - 21:29:12 »


Na, akkor ez ki is derült...

Összefoglalva: rövid határidővel, viszont rosszul csinálták meg és - információim szerint - épp háromszor annyiba került, mint itt a keleti végeken. Akkor nem viszem Pestre a vasat...  Vigyorog

Lásd a régi feliratot az autószerelőnél:
"Cégünk jól gyorsan és olcsón dolgozik.
Azonban a fenti három feltételből egyszerre csak kettőt tudunk vállalni."

 Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1492 Dátum: 2018. Június 26. - 17:05:05 »

Tisztelt Vadásztársak,
olyan kérdésem lenne, hogy a ZKK 601-es töltöt állapotban visszabiztosítható-e? Miután kibiztosítottam, de mégsem adtam le lövést vettem észre, hogy már nem engedi visszabiztosítani magát. Ez hiba, vagy alapból ilyen?
Köszönöm előre is!  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1493 Dátum: 2018. Június 26. - 17:09:54 »

Tisztelt Vadásztársak,
olyan kérdésem lenne, hogy a ZKK 601-es töltöt állapotban visszabiztosítható-e? Miután kibiztosítottam, de mégsem adtam le lövést vettem észre, hogy már nem engedi visszabiztosítani magát. Ez hiba, vagy alapból ilyen?
Köszönöm előre is!  Emelem
Akármilyen puska is az,nem szabad így használni az tuti. (Már ha jól értem amit írtál.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1494 Dátum: 2018. Június 26. - 17:16:45 »

Akármilyen puska is az,nem szabad így használni az tuti. (Már ha jól értem amit írtál.)

Igen, ez így nekem is gyanús.
Ha ürítem a betöltött lőszert, majd újat töltök be, és bebiztosítom akkor megint addig jó, amíg ki nem biztosítom, mert utána nem tudom megint bebiztosítani.
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1495 Dátum: 2018. Június 26. - 17:39:15 »

Pedig egyszerűnek tűnik a kérdés. Ha jól értelmezem történt egy csőretöltés majd bebiztosítás, ezután kibiztosítás majd még egy bebiztosítás ami már nem sikerült. A biztosítónak ugyan úgy működnie kell. Bizonyos fegyverek rendelkeznek olyan biztosítással amik bebiztosítva is nyitható zárral rendelkeznek mint pl cz550. De sztem nálad szimplán valami működési zavar lehet. Tehát te akár hányszor ki illetve be biztosítod annak tennie kell a dolgát. Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1496 Dátum: 2018. Június 26. - 21:34:32 »

Tisztelt Vadásztársak,
olyan kérdésem lenne, hogy a ZKK 601-es töltöt állapotban visszabiztosítható-e? Miután kibiztosítottam, de mégsem adtam le lövést vettem észre, hogy már nem engedi visszabiztosítani magát. Ez hiba, vagy alapból ilyen?
Köszönöm előre is!  Emelem

Természetesen nem ilyen.
Vedd ki a zárdugattyút, úgy is próbáld meg, esetleg olajozd meg a biztosítót.
Naplózva
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1497 Dátum: 2018. Július 01. - 10:39:42 »

Természetesen nem ilyen.
Vedd ki a zárdugattyút, úgy is próbáld meg, esetleg olajozd meg a biztosítót.

Szerencsére én voltam a "nyámnyila", mégis csak működik a biztosító. Egy "kicsit határozottabban" kell visszabiztosítani. Olajjal megkínálva egy picit talán most már finomabban jár. Köszönöm mindenknek a segítséget!  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1498 Dátum: 2018. Augusztus 26. - 12:06:07 »

Adott a probléma. A 243-as mancinak eltört a "nyele". Találtam a neten egy eladó stucni tust hozzá. Ha leszúratok a csőből és átalakítom stutzennek  ez működhet?  Ez hivatalosan lehetséges? Jár minőségi romlással?  A rendörségen lehet ebből gondom? 

A másik lehetőség, hogy csináltatok hozzá egy tust. Szerintetek?
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1499 Dátum: 2018. Augusztus 26. - 13:48:03 »

Adott a probléma. A 243-as mancinak eltört a "nyele". Találtam a neten egy eladó stucni tust hozzá. Ha leszúratok a csőből és átalakítom stutzennek  ez működhet?  Ez hivatalosan lehetséges? Jár minőségi romlással?  A rendörségen lehet ebből gondom? 

A másik lehetőség, hogy csináltatok hozzá egy tust. Szerintetek?

Nem tudom megérné e ? A tust könnyeben hozzáalakítják a fegyverhez . Ha mindenképpen stucnit akarsz akkor olyan fegyvermester kell akinek gyártási engedélye van ( ha jól tudom ) mert a csőlevágás már abba a kategóriába tartozik . Egyébként  megoldható és ha jó a mester akkor nem lesz minőségromlás .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: