Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335419 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #780 Dátum: 2013. Február 28. - 22:54:48 »

Úgy is lehet intézni? nem csak személyesen?
Ebben nem a postázás a lényeg, hanem az, hogy sok esetben nem hajlandó az export papírokkal vacakolni. Így aztán hiába írod neki, hogy kimész a puskáért, nem adja oda.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #781 Dátum: 2013. Március 01. - 08:09:19 »

Segítséget szeretnék kérni!
Ki mit javasol a céltávcső belépő pupillánál található gumi ragasztására?
Még csak 2 éves lesz a meoptam de jön le róla!
Köszönöm! Emelem

Palmatex .

Pillanatragasztó erőteljesen felejtős ! Emelem
Naplózva
vadmotoros
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #782 Dátum: 2013. Március 01. - 15:40:30 »

Palmatex .

Pillanatragasztó erőteljesen felejtős ! Emelem

Basszus el is felejtettem hogy Te tudnál segíteni benne bocsi!
Keczeli Zoli barátom is ugyanezt mondta és nagyon szépen sikerült is!
Köszönöm! Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #783 Dátum: 2013. Március 04. - 13:51:25 »

Palmatex .

Pillanatragasztó erőteljesen felejtős ! Emelem

Mi a baj a pillanatragasztóval?

 :StA szem felőli végén lévő gumigyűrű - ami a távcső "fémvégét" borítja - kezdett lejönni, és azt ragasztottam vissza pillanatragasztóval.
Mit tettem tönkre??? Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
sab
Vendég
« Új üzenet #784 Dátum: 2013. Március 04. - 14:31:17 »

Mi a baj a pillanatragasztóval?

 :StA szem felőli végén lévő gumigyűrű - ami a távcső "fémvégét" borítja - kezdett lejönni, és azt ragasztottam vissza pillanatragasztóval.
Mit tettem tönkre??? Stoel

Nem véletlen, hogy a gyártók sem alkalmazzák ezt a ragasztási módszert.

Ha nem folyt máshova, akkor nagy szerencse.

Palpatex azért megfelelő, mert van tartása, önmagától ritkás old , de el lehet nyom nélkül távolítani ha szükséges a ragasztási helyeken.

Pillanatragasztóról ez nem minden esetben mondható el, és mivel hamar párolog, ez le is csapódhat a lencsén, ami fehér "ködréteget" képez rajta. Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #785 Dátum: 2013. Március 04. - 14:31:55 »

Mi a baj a pillanatragasztóval?

 :StA szem felőli végén lévő gumigyűrű - ami a távcső "fémvégét" borítja - kezdett lejönni, és azt ragasztottam vissza pillanatragasztóval.
Mit tettem tönkre??? Stoel
Nem tartós. Megkeményedik a gumi és lepattan. Legalábbis én ezt tapasztaltam.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #786 Dátum: 2013. Március 04. - 14:39:57 »

Nem véletlen, hogy a gyártók sem alkalmazzák ezt a ragasztási módszert.

Ha nem folyt máshova, akkor nagy szerencse.

Palpatex azért megfelelő, mert van tartása, önmagától ritkás old , de el lehet nyom nélkül távolítani ha szükséges a ragasztási helyeken.

Pillanatragasztóról ez nem minden esetben mondható el, és mivel hamar párolog, ez le is csapódhat a lencsén, ami fehér "ködréteget" képez rajta. Emelem

...és bónusznak olyan hőt termel, ami tönkre tesz bármit a környezetében.
Ezért is nem ragasztunk vele belső visszapillantó tükröt, mert lehet menni szélvédőt cseréltetni.

S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #787 Dátum: 2013. április 24. - 13:01:39 »

Üdv! Tusagumit hogyan szokták kisebbre faragni milyen eszközökkel? Van egy gumi amit fel szeretnék rakni a fegyverre, de jóval nagyobb és kicsit alakítani szeretnék rajta! Milyen eszközökkel szokták ezt? Már csak azért kérdezek rá mert nem szeretném elrontani de viszont fegyvermesterhez ezért meg nem nagyon akarok menni! Köszönettel!  Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #788 Dátum: 2013. április 24. - 13:30:04 »

Üdv! Tusagumit hogyan szokták kisebbre faragni milyen eszközökkel? Van egy gumi amit fel szeretnék rakni a fegyverre, de jóval nagyobb és kicsit alakítani szeretnék rajta! Milyen eszközökkel szokták ezt? Már csak azért kérdezek rá mert nem szeretném elrontani de viszont fegyvermesterhez ezért meg nem nagyon akarok menni! Köszönettel!  Emelem

Szia

Én így csináltam;

1. Felcsavaroztam a tusagumit és a helyén körberajzoltam a fegyver talpát
2. Lombfűrésszel ráhagyással körbefűrészeltem
3. Visszacsavaroztam a helyére
4.  A fegyver fa részét körberagasztottam festőszalaggal
5. Becsiszoltam a tusagumit a fegyvert használva sablonként. Viszonylag durva csiszolópapírt és csiszolóblokkot használj!

Némi kiegészítés;
- Nem egy haladós munka a csiszolás. Apránként lehet haladni, időt kell rá szánni.
- Ahol a festőszalag megsérül, azonnal cserélni, nehogy a fába is belecsiszolj.
- Amikor már a végleges forma kész, finom papírral el tudod tüntetni a csiszolás nyomait a gumin.

Jó munkát! Mosolyog


 Emelem
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #789 Dátum: 2013. április 24. - 14:11:14 »

Köszi szépen közbe , csináltam is és kész is lett, a nagyobb darabot levágtam a maradékot pedig csiszolópapírral szépen hozzá csiszoltam, elég elfogadható lett szerintem bár még majd alakítok rajta később ha több időm lesz rá! Köszi azért!
 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #790 Dátum: 2013. Május 30. - 10:03:15 »

Sziasztok!

Biztosan felvetődött már, de nem találtam. Fix szűkítésű sörétest, át lehet alakítani csere choke-osra?
Köszönöm!
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #791 Dátum: 2013. Május 30. - 19:41:20 »

Sziasztok!

Biztosan felvetődött már, de nem találtam. Fix szűkítésű sörétest, át lehet alakítani csere choke-osra?
Köszönöm!
 Emelem

Csőcserével tuti !   Ördög    Röhög      ( Azért nem kell elájulni a variacsokos megoldásoktól ... Régi mondás :  "Ha lik iránt van" )
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #792 Dátum: 2013. Május 31. - 08:04:09 »

Csőcserével tuti !   Ördög    Röhög      ( Azért nem kell elájulni a variacsokos megoldásoktól ... Régi mondás :  "Ha lik iránt van" )

Köszi Stefi  Vigyorog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #793 Dátum: 2013. Június 24. - 15:02:59 »



Nekem nem kell magyarázni a Nagantra költhető pénz nagyságrendjét! Stoel
Aztaszégyen, de gyönyörű ez a puska. Nem cserélünk tust? Kacsint
No de komolyan szép. Te csináltattad hozzá a stucnit? Mennyire volt nagyondrága, ha megkérdezhetem?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #794 Dátum: 2013. Június 24. - 18:00:44 »

Szia!

A tust Szegeden csinálták! Így került hozzám (egy yamaha robogót adtam érte), de átvettem édesapám 30.06-os ZKK-ját. Egy nagyon jó cimborám megtudta, aki volt rendőr és imádja a Nagantot, addig fűzött, hogy ugyanabban a kalibercsoportban minek két fegyver ect. ect. amíg beadtam a derekam és most őt boldogítja! Néha megsimogatom, ha együtt vadászunk (a puskát! Ördög). Kezes darab, az biztos!

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: