Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335421 alkalommal)
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #645 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 21:34:59 »

Üdv!
Van egy vegyes csövű fegyverem 12/70 223 r a golyós az betétcső és nem tudom belőni mert az 5. lövés után szórja a lőszert nem tudjátok mi lehet a hibája ha melegszik a cső akkor nem lehet belőni mindent kicseréltünk uj távcsőtartó másik távcső.. Előre is köszönöm!
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #646 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 08:43:21 »

Üdv!
Van egy vegyes csövű fegyverem 12/70 223 r a golyós az betétcső és nem tudom belőni mert az 5. lövés után szórja a lőszert nem tudjátok mi lehet a hibája ha melegszik a cső akkor nem lehet belőni mindent kicseréltünk uj távcsőtartó másik távcső.. Előre is köszönöm!
 Emelem
Fejvakarás
Szerintem abban semmi csoda nincs, ha egy vegyescsövű vagy betétcső melegedve elszórja a lövéseket. Ez egy ilyen műfaj.
Próbáltátok úgy, hogy minden lövés után megvártátok amíg teljesen visszahűl a környezeti hőmérsékletre? (kb. 10 perc)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #647 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 14:56:50 »

Fejvakarás
Szerintem abban semmi csoda nincs, ha egy vegyescsövű vagy betétcső melegedve elszórja a lövéseket. Ez egy ilyen műfaj.
Próbáltátok úgy, hogy minden lövés után megvártátok amíg teljesen visszahűl a környezeti hőmérsékletre? (kb. 10 perc)
 Wave

Teljesen jó meglátás...
 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #648 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 16:43:25 »

Üdv!
Van egy vegyes csövű fegyverem 12/70 223 r a golyós az betétcső és nem tudom belőni mert az 5. lövés után szórja a lőszert nem tudjátok mi lehet a hibája ha melegszik a cső akkor nem lehet belőni mindent kicseréltünk uj távcsőtartó másik távcső.. Előre is köszönöm!
 Emelem
Üdv!
Ahogy Anti írta: lövés, távcső korrigálás, majd megvárni amíg teljesen(!!!) kihűl a cső. Utána mehet a csak következő próba, majd újabb teljes kihűlés után a kontroll-lövés. Elméletileg, ha a felszerelés többi pontja biztos, mindennek stimmelnie kell.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #649 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 21:24:12 »

Üdv. Urak!  Emelem

Ma gerlézni voltam a régi Izs 27-e bockommal, nem volt nagy eredmény, egy szarkát lőttem, meg 1 galambot hibáztam.

De azt vettem észre, hogy az alsó csőből lőtt lőszerek gyutacsát "átszúrta" az ütőszeg, és tiszta korom lett az ütőszeg, meg a gyutacs is. Eddig ezt nem csinálta.

Szerintetek a lőszerben van a gond, vagy a puska ütőszege megy előre túlságosan?  A lőszer 12/70-es Bornaghi Sport Trap 28g.

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #650 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 21:26:44 »

!Rakjátok össze az Izsedet Gáloscsabus Blaserjével! Elég tisztességes fegyver vóna belőle! Stoel Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #651 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 21:47:05 »

!Rakjátok össze az Izsedet....blablablablaaaaaaaaaaa
Tudtamtudtamtudtam!!!
Amikor olvastam Baikal hozzászólását, annyira tudtam, hogy lesz aki nem hagyja ki!!!!!!!!!!
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #652 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 22:59:08 »

!Rakjátok össze az Izsedet Gáloscsabus Blaserjével! Elég tisztességes fegyver vóna belőle! Stoel Ördög

Lehet, hogy nagyon jó lenne a sütés. A Blaser finom elsütését kereszteznénk a Izs kemény sütésével, pont jó lenne, az ütőszeg meg pont jól ütne, és a .308-as SallerBéla gyutacsa se csúszna meg hátrafelé.   Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #653 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 23:01:38 »

Lehet, hogy nagyon jó lenne a sütés. A Blaser finom elsütését kereszteznénk a Izs kemény sütésével, pont jó lenne, az ütőszeg meg pont jól ütne, és a .308-as SallerBéla gyutacsa se csúszna meg hátrafelé.   Nyihi Nyihi Nyihi
Röhög Röhög Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #654 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 00:47:05 »

Röhög Röhög Röhög

Nem éri rögöni!  Ördög

De azért valljuk, be, hogy mindig a hüvelybe keresendő a baj.  OOO Nyihi
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #655 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 07:57:40 »

Üdvözlet Mindenkinek!
A két puskából szerintem érdemes lenne "összedobni" egy jó drillinget...
Kiváló golyós cső, jó kaliber, és elnyűhetetlen sörétes csövek!!!
Ha sikerülne, akkor biz' Isten vevő vagyok rá! Ördög Ördög
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #656 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 08:33:32 »

Nem éri rögöni!  Ördög

De azért valljuk, be, hogy mindig a hüvelybe keresendő a baj.  OOO Nyihi

Szerintem, jófelé tapogatózol..  Mosolyog ..  Cserélj hüvelyt!!

..A macskaevők mostanság, nagyon rámentek az ANYAGTAKARÉKOSSÁGRA........

Ja! ..Majdnem  elfelejtettem! ..Ezt a hozzászólást, még véletlenül se mutasd meg a zassszonyodnak.  Ördög ..  Wave
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #657 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 11:51:24 »

Szerintem, jófelé tapogatózol..  Mosolyog ..  Cserélj hüvelyt!!

..A macskaevők mostanság, nagyon rámentek az ANYAGTAKARÉKOSSÁGRA........

Ja! ..Majdnem  elfelejtettem! ..Ezt a hozzászólást, még véletlenül se mutasd meg a zassszonyodnak.  Ördög ..  Wave

Üdv!  Emelem

Valószínű, hogy a hüvelyjel lesz a gond!

De most úgy őszintén, az neves olasz lőszergyártól nem ezt várná az ember! Bár igaz, hogy 70 Ft-ért vettem darabját, de különben nagyon megvagyok vele elégedve, nagyon gyors lőszer. Nekem a 28g-mos töltet bőven elegendő gerlézni és szarkára, szajkóra, dolmányosra se utolsó.  Kacsint Nevelt fácánra meg van még egy doboz Nike Parcours 36g-mos, meg egy karton 10-es Nike Extra. Na ezeknél nem tapasztaltam gyutacs "átszúrást".

Viszont a felső csőnél nem észleltem ilyen problémát!  Wave
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #658 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 12:37:07 »

Galoscsabus  Emelem ! Azért egy próbát megérne pl. ezt a lőszert egy ugyanilyen Blaser-rel kipróbálni ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #659 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 14:01:49 »

  Nevelt fácánra meg van még egy doboz Nike Parcours 36g-mos, meg egy karton 10-es Nike Extra. Na ezeknél nem tapasztaltam gyutacs "átszúrást".

Viszont a felső csőnél nem észleltem ilyen problémát!  Wave

..A fentiek alapján, ..kizárásos alapon, szinte biztos, hogy az alsó elsütőelem rugója erősebb a kelleténél..
Ezen ugyan nem csodálkozom, hiszen ezek a "trehány" oroszok nem nagyon tudnak szinte sosem, két közel egyforma erősségű rugót előállítani... (náluk ui. a tűréshatárok jóval nagyobbak mint más népeknél..  Mosolyog .. )

Amennyiben ebben a lőszertípusban gondolkodsz hosszabb távon..., akkor mindenképp érdemes alakítani..., vagy alakíttatni, egy ici-picit  azon a  flintán..
Nem nagy dolog, nem kell megijedni tőle. Ráadásul egy forintodba sem kerül.., és házilag is kivitelezhető..   Kacsint ..   ..szerintem!..   Wave


Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: