Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335410 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Január 07. - 10:17:36 »

Emelem ! Nem okoskodom , de üresen akkor miért működik / töltény nélkül / ?  Emelem

Azért, mert a lőszer nyomja a zárolás miatt hátra kicsit a zárat. Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Január 07. - 12:51:35 »

  Emelem !
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Január 07. - 13:41:46 »

Sziasztok!

Szeretném kitakarítani, újraolajozni Izs 27-es puskám elsütő szerkezetét. A sátorvasat a tushoz rögzítő (fa)csavar eltávolításán kívül kell-e még oldani valamit, hogy a tust eltávolítsam? Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Január 07. - 17:51:48 »

Nem tudom, mennyire értesz hozzá, de és semmi pénzért nem piszkálnék bele a szerkezetbe.
Sőt, úgy tudom -lehet, hogy rosszul-, hogy az elsütőszerkezetet nem olajozzák.

Én mesterre bíznám - ismétlem, nem tudom, Te mennyire értesz hozzá...

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Január 07. - 18:19:57 »

A tusban is van egy hosszú csavar, de szerintem se kellene túlolajozni. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
sab
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Január 07. - 18:24:46 »

Nem tudom, mennyire értesz hozzá, de és semmi pénzért nem piszkálnék bele a szerkezetbe.
Sőt, úgy tudom -lehet, hogy rosszul-, hogy az elsütőszerkezetet nem olajozzák.

Én mesterre bíznám - ismétlem, nem tudom, Te mennyire értesz hozzá...

 Effendi Emelem

Hát, igen, kicsit rossz az információ, mert olajozzák és nem zsírozzák.

Zsírral etetni azért nem célszerű, mert beletapad a kosz, mocsok, megkeményedik, öregszik, és ezért olyant is produkálhat a fegyver, ami nem kívánatos.

Olajozni célszerű, főleg új állapotában, mert száraz mint a sivatag.
 Emelem
Tök egyszerű és elrontani sem lehet semmit. ( na, azért vannak pancserok aki erre is képesek) Vigyorog

Általában a sátorvasat vagy még azt sem, kell eltávolítani, majd a tusagumi, talp alatt található hosszú csavart kell kitekerni és széthúzni a tokot a farésztől.

Mozgó részekre finom olaj, de a nem mozgókra is, mert ez nem Beretta, megcsámcsoghatja a rozsda.( ütőszeg, kakas, akasztó, biztosító, stb)

Kiesni nem esik ki a tokozatból semmi.

Rendszeres használat esetén évente 1x célszerű megtisztítani, majd finoman , nem tocsogósan olajozni.

Meghálálja. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Január 07. - 18:30:26 »

Sziasztok!

Szeretném kitakarítani, újraolajozni Izs 27-es puskám elsütő szerkezetét. A sátorvasat a tushoz rögzítő (fa)csavar eltávolításán kívül kell-e még oldani valamit, hogy a tust eltávolítsam? Fejvakarás

 Emelem

Szia!
Ha nincs semmi baja ne szedd szét! Én az ütőszeg lyukon szoktam be "sray"-zni. de szedtem már szét a Victoriámat garancia időben, mert a fég hozzáállása a javításhoz kritikán aluli volt. Szomorú
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Január 07. - 20:01:55 »

Üdv Sab!

Útmutatásod szerint jártam el, a szerkezet száraz volt, némi kosz is volt benne. Takarítás, olajozás után összeszerelve, kipróbálva, mintha könnyebb lenne a sütése és a biztosító is könnyebben jár..., ha másért nem, legalább azért érdemes volt megcsinálni, hogy tudom hogy most rendben van, nem koszos, nem száraz. A puska '84-es gyártású, nem tudom hányszor lehetett így megtakarítva előző tulajdonosainál.  Vállat von

Köszönöm a tanácsot TAL Mester  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Január 08. - 08:54:35 »

Üdv Sab!

Útmutatásod szerint jártam el, a szerkezet száraz volt, némi kosz is volt benne. Takarítás, olajozás után összeszerelve, kipróbálva, mintha könnyebb lenne a sütése és a biztosító is könnyebben jár..., ha másért nem, legalább azért érdemes volt megcsinálni, hogy tudom hogy most rendben van, nem koszos, nem száraz. A puska '84-es gyártású, nem tudom hányszor lehetett így megtakarítva előző tulajdonosainál.  Vállat von

Köszönöm a tanácsot TAL Mester  Emelem



Nincs mit. Emelem

Belső karbantartás azért lényeges, főleg új állapotban, mert sok esetben tök száraz a szerkezet és ha ez így marad, akkor a szerkezetek nem egymáson fognak csúszni, ha nem berágódnak, mert nincs kenőanyag köztük.

Ha csak komplett emeli ki valaki a tokozatot, akkor általában nagy hibát nem tud elkövetni, de azt már jobban megbontani csak szakembernek javasolt.

Idősebb söréteseknél sok mocskot, koszt találni a szerkezetben, amely sok esetben akadályozza a fegyver rendes üzemelését.

Öntöltő söréteseknél ez még hatványozódik, mert nagyon sok lőpormaradvány keletkezik a tokozatban. Mosolyog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Január 09. - 12:58:00 »

Azért van ez a jelenség, mert normális esetben, sima sütéskor a dugattyú akasztót közvetlen húzza le az ember és ezért megtörténik a lövés, ellenben ha gyorsítózva van az elsütőszerkezet, akkor egy elcsettenő oldaná ki a dugattyú ( ütőszeg) akasztót.
Nos, ez utóbbi gyenge lett valamiért, ezért van csak csett, mert az akasztó még mindig fogja a dugattyút, ütőszeget.

Ki kell cserélni a rugót.  Emelem

Szétszedtük a fegyvert és két hibát állapítottunk meg(ami lehet, hogy független egymástól, de mindkettő élő probléma volt):
Az egyik, hogy a gyorsítóbillentyű ráhajlott az elsütőbillentyűre. Nem volt olyan mértékű a torzulás, hogy azt felhúzáskor jelentősen lehetett volna érezni, de mikor a tus nélkül összeszerelve sütöttük el, látható és hallható volt a hiba! Ezt a kialakult sorja lecsiszolásával és a billentyű végének visszahajlításával megoldottuk. Ekkor már az esetek kb. 50%-ában rendesen működött a puska gyorsítóval is.
A másik gond viszont, hogy az a fém alkatrész is el van kopva, amit az elsütőbillentyű megemel. Nem sok hiányzik, bemérés szerint csak 0,2mm, de ez már elég ahhoz, hogy a gyorsító már kevés legyen hozzá, de az elsütőbillentyűvel még tökéletesen működjön.
Na, most ezen agyal a mesterem, hogy tud-e ilyet szerezni gyárit, vagy ki kell maratni valahol... Fejvakarás

 Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Január 09. - 13:05:15 »

Szétszedtük a fegyvert és két hibát állapítottunk meg(ami lehet, hogy független egymástól, de mindkettő élő probléma volt):
Az egyik, hogy a gyorsítóbillentyű ráhajlott az elsütőbillentyűre. Nem volt olyan mértékű a torzulás, hogy azt felhúzáskor jelentősen lehetett volna érezni, de mikor a tus nélkül összeszerelve sütöttük el, látható és hallható volt a hiba! Ezt a kialakult sorja lecsiszolásával és a billentyű végének visszahajlításával megoldottuk. Ekkor már az esetek kb. 50%-ában rendesen működött a puska gyorsítóval is.
A másik gond viszont, hogy az a fém alkatrész is el van kopva, amit az elsütőbillentyű megemel. Nem sok hiányzik, bemérés szerint csak 0,2mm, de ez már elég ahhoz, hogy a gyorsító már kevés legyen hozzá, de az elsütőbillentyűvel még tökéletesen működjön.
Na, most ezen agyal a mesterem, hogy tud-e ilyet szerezni gyárit, vagy ki kell maratni valahol... Fejvakarás

 Wave

Ne csesszen már ki veled! Olyan spec ( akár lézer) hegesztések léteznek ma már, hogy az ilyen nem lehet gond! Fel kell rá rakatni anyagot, és beilleszteni! Nehogy már legyártasson egy új fegyvert!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Január 09. - 13:17:51 »

Ne csesszen már ki veled! Olyan spec ( akár lézer) hegesztések léteznek ma már, hogy az ilyen nem lehet gond! Fel kell rá rakatni anyagot, és beilleszteni! Nehogy már legyártasson egy új fegyvert!

Ez egy kb. 1,5-2cm hosszú, fél cm széles kalapács alakú kütyü. Nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne kimaratni -ha egyáltalán kell, mert állítólag lehet ilyet szerezni eredetiben is. Bion
Ha meg igen, akkor úgyis elviszem máshoz, aki megcsinálja jobban, gyorsabban, olcsóbban. Viszont hegeszteni állítólag nem lehet  Rííí
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #582 Dátum: 2012. Január 09. - 19:18:30 »

Ez egy kb. 1,5-2cm hosszú, fél cm széles kalapács alakú kütyü. Nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne kimaratni -ha egyáltalán kell, mert állítólag lehet ilyet szerezni eredetiben is. Bion
Ha meg igen, akkor úgyis elviszem máshoz, aki megcsinálja jobban, gyorsabban, olcsóbban. Viszont hegeszteni állítólag nem lehet  Rííí

Gergő, nem csak hegesztés és marás van a világon... Forrasztás is, szakszerű (!) forrasztás. Nekem is ez volt a baj, azóta hibátlanul működik..... Attila barátunknak igaza van, ezen ne akadjon már fel a mester. Ráadásul a gyártatás azért sem járható, mert ez egy nem marható alkatrész (vannak benne 0 rádiuszú sarkok), és ha mondjuk tömbszikraforgácsolással egy vagyonért le is gyártják, utána szakszerűen hőkezelni kellene. Na meg aki ezt mondjuk 0,05mm pontossággal leméri és bemodellezi, hogy az valóban működjön is, valóban nagyon ráér Mosolyog

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #583 Dátum: 2012. Január 09. - 20:15:17 »

Gergő, nem csak hegesztés és marás van a világon... Forrasztás is, szakszerű (!) forrasztás. Nekem is ez volt a baj, azóta hibátlanul működik..... Attila barátunknak igaza van, ezen ne akadjon már fel a mester. Ráadásul a gyártatás azért sem járható, mert ez egy nem marható alkatrész (vannak benne 0 rádiuszú sarkok), és ha mondjuk tömbszikraforgácsolással egy vagyonért le is gyártják, utána szakszerűen hőkezelni kellene. Na meg aki ezt mondjuk 0,05mm pontossággal leméri és bemodellezi, hogy az valóban működjön is, valóban nagyon ráér Mosolyog

 Emelem S.Peti
Én hiszek nektek, de ha ő nem vállalja ezt a hegesztéses/forrasztásos megoldást, akkor csak az marad, hogy elviszem máshoz. Én ugyanis annyit értek az ilyen fém-munkákhoz, hogy meg tudok élezni egy kést és összehegesztek két szögvasat Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #584 Dátum: 2012. Január 11. - 17:53:34 »

Üdv Fórumtársak! Wave
Ha valaki leadja a fegyverét megsemmisítésre mennyit kel fizetni???? Vállat von Fejvakarás
Köszönöm a hozzászólásotokat! Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: