Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335411 alkalommal)
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #540 Dátum: 2011. November 12. - 18:31:52 »

Sziasztok!

Sörétes puskám apró javítása miatt keresek fegyvermestert. Lehetőleg olyat, akinél nem kell heteket várni, hogy sorra kerüljek -hiszen az apró vadazás főszezonja van.
Budapest közeli kéne.
Olvastam itt néhány írással feljebb, hogy valaki Budakeszire viszi. Erről tudnátok többet mondani?
Köszönöm a segítségeteket!

Üdvözlettel:
Péter
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #541 Dátum: 2011. December 05. - 22:11:28 »

Üdv!
Távcső lencsevédőt keresek , ami patentos kioldáskor a lencsevédő felnyílik  és nem fityeg  a távcső mellett.
 Emelem
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #542 Dátum: 2011. December 05. - 22:17:21 »

Üdv!
Még egy kérdés CZ-re csőszájfék felszerelését hogyan lehet kivitelezni , nagy fúrás faragással vagy egyszerűen elkészithető, és kb mennyibe kerűl egy ilyen mutatvány? Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2011. December 06. - 08:03:32 »

Üdv!
Még egy kérdés CZ-re csőszájfék felszerelését hogyan lehet kivitelezni , nagy fúrás faragással vagy egyszerűen elkészithető, és kb mennyibe kerűl egy ilyen mutatvány? Emelem

És az minek kell egy hagyományos vadászfegyverre ?
( lökésgátlót, csillapítót amúgy sem sok céltávcső viseli el.) Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #544 Dátum: 2011. December 07. - 23:46:20 »

És az minek kell egy hagyományos vadászfegyverre ?
( lökésgátlót, csillapítót amúgy sem sok céltávcső viseli el.) Emelem

És k@rva hangos.  Ördög Ördög
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #545 Dátum: 2011. December 08. - 21:06:01 »

Üdv!
Még egy kérdés CZ-re csőszájfék felszerelését hogyan lehet kivitelezni , nagy fúrás faragással vagy egyszerűen elkészithető, és kb mennyibe kerűl egy ilyen mutatvány? Emelem

Ugyan úgy mint a hangtompítót! Stoel Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2011. December 08. - 23:00:45 »

Üdv!
Még egy kérdés CZ-re csőszájfék felszerelését hogyan lehet kivitelezni , nagy fúrás faragással vagy egyszerűen elkészithető, és kb mennyibe kerűl egy ilyen mutatvány? Emelem

Szia!
Ha jól emlékszem 25.000 Ft-ért láttam nem régen csőszájféket árulni. Felszerelni nem nehéz, menetet kell vágni a cső végére, és feltekerni.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #547 Dátum: 2011. December 08. - 23:22:18 »

Szia!
Ha jól emlékszem 25.000 Ft-ért láttam nem régen csőszájféket árulni. Felszerelni nem nehéz, menetet kell vágni a cső végére, és feltekerni.
Elméletben tényleg nem nehéz...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boha79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #548 Dátum: 2011. December 09. - 00:09:34 »

Tiszteletem!
Kérdésem lenne a tisztelt Fórumozókhoz. Békés vagy Csongrád megyében tudnak-e megbízható fegyvermestert, aki a törvényi feltételeknek megfelelően alakít át IZS 18 MH golyós fegyver elsűtőerőt, szigorúan 1kg határ feletti értékig (kb 1,2kg), lepapírozva? És az átalakítás után kell-e újabb műszakira vinni a fegyvert?

Köszönöm a válaszukat!

Üdv!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #549 Dátum: 2011. December 09. - 08:19:22 »

Tiszteletem!
Kérdésem lenne a tisztelt Fórumozókhoz. Békés vagy Csongrád megyében tudnak-e megbízható fegyvermestert, aki a törvényi feltételeknek megfelelően alakít át IZS 18 MH golyós fegyver elsűtőerőt, szigorúan 1kg határ feletti értékig (kb 1,2kg), lepapírozva? És az átalakítás után kell-e újabb műszakira vinni a fegyvert?

Köszönöm a válaszukat!

Üdv!

Űdv!
Úgy tetszett gondolni, hogy  olyan fegyvermester kellene aki ad egy papirt amin garantálja, hogy ő milyen elhúzó erőre állította be a fegyver ravaszát ( elsütőbillentyűjét) és ha a vizsgán esetleg mást mérnek vagy uram bocsá elsül egyszer a vas magától, akkor majd mehet a papírral reklamálni? Vagy egyszerüen csak finomítani kell?   Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #550 Dátum: 2011. December 09. - 08:40:28 »

Űdv!
Úgy tetszett gondolni, hogy  olyan fegyvermester kellene aki ad egy papirt amin garantálja, hogy ő milyen elhúzó erőre állította be a fegyver ravaszát ( elsütőbillentyűjét) és ha a vizsgán esetleg mást mérnek vagy uram bocsá elsül egyszer a vas magától, akkor majd mehet a papírral reklamálni? Vagy egyszerüen csak finomítani kell?   Emelem

Na, fegyverjavító be fogja fonni a haját, ha kell erről igazolás is, mert az sem hülye, tudja jól, ha lesz egy vétlen lövés, és annak oka visszavezethető lesz a finomításra, akkor neki minimum az engedélyébe fog az kerülni.

"találat" esetén meg rá fog rohadni a mü.ag lakat is.

Aláírja a végrendeletét effektus.

Ha lesz egy ilyen fegyverjavító, az vagy nagyon bátor, vagy egyenest lüke. Kacsint Mosolyog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #551 Dátum: 2011. December 09. - 08:49:58 »

Na, fegyverjavító be fogja fonni a haját, ha kell erről igazolás is, mert az sem hülye, tudja jól, ha lesz egy vétlen lövés, és annak oka visszavezethető lesz a finomításra, akkor neki minimum az engedélyébe fog az kerülni.

"találat" esetén meg rá fog rohadni a mü.ag lakat is.

Aláírja a végrendeletét effektus.

Ha lesz egy ilyen fegyverjavító, az vagy nagyon bátor, vagy egyenest lüke. Kacsint Mosolyog

A kulcsszavak: szigorúan, lepapírozva ( de lehet, hogy csak afaszamla kell) Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #552 Dátum: 2011. December 10. - 18:50:10 »

Elméletben tényleg nem nehéz...


Ne mond már Feri!
Kis flex-el (az mindenkinek van otthon) kicsit megkapargatja a cső végét, aztán rákapatja a metszőt. Nem nagy dolog.
 Röhög
Naplózva
Boha79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #553 Dátum: 2011. December 11. - 14:06:33 »

Űdv!
Úgy tetszett gondolni, hogy  olyan fegyvermester kellene aki ad egy papirt amin garantálja, hogy ő milyen elhúzó erőre állította be a fegyver ravaszát ( elsütőbillentyűjét) és ha a vizsgán esetleg mást mérnek vagy uram bocsá elsül egyszer a vas magától, akkor majd mehet a papírral reklamálni? Vagy egyszerüen csak finomítani kell?   Emelem

Üdv!
Úgy  értettem, hogy van 1 fegyverem, aminek eléggé nehézkes az elsütése, ami miatt többször hibáztam vadat, és szeretném finomíttatni szakemberrel.
 DE ami a lényeg, hogy februárban menne műszakira a fegyver és nem szeretném, hogy finomítás után kérdőre vonjanak, hogy mi alapján lett állítva az elsütésén. Hanem bizonyítani tudjam, hogy hozzáértő szakember keze munkája a gyári értéktől való eltérés.
Nekem az a fontos, hogy "vadászbarátibb" legyen a fegyverem használata.
És sab alias TAL írta régebben idézem:
..."Megnéztem és kijavítottam a hibát ezt követően a fegyveren, de törném le a kezét az ilyen embernek, jó, hogy nem történt ebből baleset, vagy más.......

Én ezt követően adtam egy igazolást erről, hogy a fegyver javítást követően a jogszabály szerinti 1kg-os határ alá nem esik elsütőszerkezetileg...."

Szóval ilyen jellegű papírra gondoltam...

Üdv.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #554 Dátum: 2011. December 11. - 20:27:33 »

Üdv!
Úgy  értettem, hogy van 1 fegyverem, aminek eléggé nehézkes az elsütése, ami miatt többször hibáztam vadat, és szeretném finomíttatni szakemberrel.
 DE ami a lényeg, hogy februárban menne műszakira a fegyver és nem szeretném, hogy finomítás után kérdőre vonjanak, hogy mi alapján lett állítva az elsütésén. Hanem bizonyítani tudjam, hogy hozzáértő szakember keze munkája a gyári értéktől való eltérés.
Nekem az a fontos, hogy "vadászbarátibb" legyen a fegyverem használata.
És sab alias TAL írta régebben idézem:
..."Megnéztem és kijavítottam a hibát ezt követően a fegyveren, de törném le a kezét az ilyen embernek, jó, hogy nem történt ebből baleset, vagy más.......

Én ezt követően adtam egy igazolást erről, hogy a fegyver javítást követően a jogszabály szerinti 1kg-os határ alá nem esik elsütőszerkezetileg...."

Szóval ilyen jellegű papírra gondoltam...

Üdv.

Valóban, csak azt is tudni kell, hogy akkor, abban a pillanatban, és nem ezt követően, hogy más is belebabrál, ezért is nagyon veszélyes az ilyen művelet.
Ismétlő tolózáras fegyvereknél megoldható, ésszerű keretek közt, de egy cserkelő, billenőcsövű fegyvernél én sem merném felvállalni.

Miért ?

Mert aki ismeri annak elsütőszerkezetét, pontosan tudja, hogy lehet, hogy a felcsukáskor felszabadul annyi energia, ami elegendő arra, hogy a kakasakasztóról a kaka lecsusszon, és azonnal menjen el a lövés.

Ezek nem Krieghoff vagy Blaser fegyverek !

Ez elsütési erőt még csak-csak lehet csökkenteni, finomítani, de az elsütési utat nem célszerű lefinomítani.

A lényeg, hogy vagy meg kell szokni a fegyvert ebben a formában ahogy van, vagy ha nem megy, akkor el kell adni.

Nem egyedüli ez a probléma, minap is volt egy megrendelőm IZS-18MH 243 kaliberben, és egy új Tikka T3-as 30-06-os kaliberben.
Utóbbi fegyverrel 1,5 cm-es szórásképet tudott támasztékból 50m-en, IZS-18MH esetében meg 8-12 cm-t produkált.

El is adta a fegyvert, melyet én is javasoltam.

Mondtam, hogy legalább elsütőszerkezetileg azonos fegyvert vásároljon 243 -ban. Tikka T3-t, vagy CZ-550-t.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: