Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335420 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Július 22. - 13:20:48 »

Szia Péter!

Én ilyet billenő csövű fegyvernél nem igazán tudok elképzelni.
Nem inkább a távcsővel van gond? Talán lövésre elmozdul! Vállat von

Szia Attila!

TAL javaslatára egy Delta Titanium 4-16x42-es van a fegyveren. Ennek nem lehet gondja...  Ráadásul vigyázva is nyitom-zárom a fegyvert. Szóval fogalmam sincs, de már nagyon unom.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Július 22. - 13:23:20 »

Én betojok ennek rohadék gépnek....eltünteti a válaszomat. De bezzeg az idézetet nyomja rendesen.. Dühös

A lényege az volt, hogy attól még, hogy TAL ajánlotta, pont ez a darab lehet rossz! Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Július 22. - 13:27:43 »

?????? Vállat von
Szórja a lövéseket, vagy mind egy helyre viszi? (mellé, alá)
Próbáltál más töltényt is?

Sajnos lőtérre nem jutottam vele, hogy nyugodtan tesztelhettem volna, de mindenképpen szeretném megtenni mielőbb. Csak azon ügyködtem, hogy beállíthassam minél kevesebb lövésből, ne zajongjak feleslegesen. Úgy láttam, hogy nem szórja, henem elállítódott.
Csak egyféle lőszert próbáltam eddig, a Sako Gamehead 3,56 gr-ost.

Szia Viktor!

Ha a távcsővel van gond, az elég bosszantó, de legalább garanciális. Remélem, egyszerűbb a hiba forrása.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Július 22. - 13:32:16 »

Én betojok ennek rohadék gépnek....eltünteti a válaszomat. De bezzeg az idézetet nyomja rendesen.. Dühös

A lényege az volt, hogy attól még, hogy TAL ajánlotta, pont ez a darab lehet rossz! Wave

Természetesen bármi lehetséges. Mindenesetre bosszúságomnál csak a kíváncsiságom a nagyobb, hogy mi a jó nyavalya szórakozik velem. A rókák meg röhögnek...
De, ha megmérgesedek, előveszem a jó öreg ZKK-t és  Lövök
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Július 22. - 18:39:24 »

Szia Peti!

Ezt egyféle képpen tudod csak biztosra megtudni.
A puskával - mivel nem rugdosósó fajta - jól feltámasztva lőjél célba, nem muszáj lőállvánnyal precízkedni, mert ahhoz a kaliber kicsi, hogy ne mutassa meg a szórást ilyen lőmódnál is.
Lövészet előtt javaslom a szerelék csavarjainak ellenőrzését mindenképpen.

Ha egy helyre mennek akkor nincs gond a távcsővel/szerelékkel, újra be kell lőni a puskát.
Ha szórja, akkor javaslom a távcsövet levenni és közelről - 30-35 m-ről - nyílt irányzékkal is lőni.
Ha így egy helyre mennek akkor érdemes a távcsövet felülvizsgálni.

Szétszedtem az Izsemet én is, igaz az enyémnek az előágya már át van alakítva, de ahogyan nézem a gyári előágy egészen nyugodtan nyomhatja a csövet, szóval érdemes ezt elsőként, még bármiféle lövészet előtt ellenőrizni.
Amint leveszed a cső barnításán úgyis meglátszik, hogy koptatja-e a csövet az előágy.
Ha itt van a gond, csiszolóvászonnal, majd polírozással ezt orvosolni tudod.

üdv.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Július 22. - 20:06:51 »

Ja és méegy dolog!

Ha kolmói szereléked van, a szerelékben van egy nút amit a csősínbe lehet kocogtatni.
Érdemes ezt megtenni és megfúrni a sínt...nekem is "lerúgta" a 308-asom a szereléket.
Kicsit átalakítottam a körmök fészkét és megfúrtam a sínt, most úgy néz ki jó lesz.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Július 22. - 22:01:40 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől. Eképzelhető az, hogy az Izs golyóson a tus többszöri levétele, visszacsavarozása a fegyver elállítódásához vezet? Újra be kell lőni utána? Ismétlőnél tudom, hogy a szétszedés után ellenőrizni kell, de ennél nem gondoltam rá.
Mert semmi egyéb magyarázatot nem találok a fegyverem múlt heti pontatlanságára. A rókahibázások után célbalőttem és 35-40 méteren vagy 8 centit vitt alá és 3-4-et oladalra a fegyver. Le nem esett, meg nem ütődött.
A távcsövet fegyvermester szerelte fel.

Előre is köszönöm!

Mivel a céltávcső közvetlenül a csőre van szerelve, teljesen mindegy hogy a fegyver többi részét hányszor szeded szét és rakod össze, az ettől nem mozdul el.
Wetzlar korrektül leirta hogy mit kellene csinálni, én is ugyanezt javaslom. Kezd a szerelék ellenörzésével, nekem a komlói szerelék egyik csavarja -ami a gyűrű tartóbakját alulról fogja- az évek alatt magától kilazult, és csak a szereléket leszedve derült ki. (IZS-18  308Win)
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Július 23. - 08:08:35 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, utánajárok a dolognak alaposan pár napon belül. Az eredményről majd tájékoztatlak Benneteket. Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Július 23. - 08:36:57 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, utánajárok a dolognak alaposan pár napon belül. Az eredményről majd tájékoztatlak Benneteket. Wave

Én még azt pofádzaná bele, hogy ne nagyon bizzzz a csavarokban, mert éppen az utóbbi időkben sok ismerős/fórumtárs járt hasonlóan a csavarok szar minősége miatt, gyorsan megnyúlik-felazúl stb. mint a többiek leírták.
Én csak azért nem sebeztem mert anyira elkocogott hogy lesről 60m nem találtam el a sügencet.
A fix szerelék csavarja adta meg magát, az első "szereléktuskóban", és hiába próbálgattam mozgatni, nem mozdúlt, de azután a satuba megmutatták hogy hol a hiba....
Szóval bár nem voltam híve, de a ragasztó sokmindent megold, a többiek meg mindent leírtak.
 Wave Táncol
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Július 23. - 11:46:45 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, utánajárok a dolognak alaposan pár napon belül. Az eredményről majd tájékoztatlak Benneteket. Wave

Én még azt pofádzaná bele, hogy ne nagyon bizzzz a csavarokban, mert éppen az utóbbi időkben sok ismerős/fórumtárs járt hasonlóan a csavarok szar minősége miatt, gyorsan megnyúlik-felazúl stb. mint a többiek leírták.
Én csak azért nem sebeztem mert anyira elkocogott hogy lesről 60m nem találtam el a sügencet.
A fix szerelék csavarja adta meg magát, az első "szereléktuskóban", és hiába próbálgattam mozgatni, nem mozdúlt, de azután a satuba megmutatták hogy hol a hiba....
Szóval bár nem voltam híve, de a ragasztó sokmindent megold, a többiek meg mindent leírtak.
 Wave Táncol

Köszönöm, én is olvastam, hogy a csavarokkal is lehet probléma. Délután ezeket fogom elsőként ellenőrizni, talán a legvalószínűbb, hogy itt kell keresni a probléma okát. Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Július 23. - 11:52:42 »


Én még azt pofádzaná bele, hogy ne nagyon bizzzz a csavarokban, mert éppen az utóbbi időkben sok ismerős/fórumtárs járt hasonlóan a csavarok szar minősége miatt, gyorsan megnyúlik-felazúl stb. mint a többiek leírták.
Én csak azért nem sebeztem mert anyira elkocogott hogy lesről 60m nem találtam el a sügencet.
A fix szerelék csavarja adta meg magát, az első "szereléktuskóban", és hiába próbálgattam mozgatni, nem mozdúlt, de azután a satuba megmutatták hogy hol a hiba....
Szóval bár nem voltam híve, de a ragasztó sokmindent megold, a többiek meg mindent leírtak.
 Wave Táncol

Köszönöm, én is olvastam, hogy a csavarokkal is lehet probléma. Délután ezeket fogom elsőként ellenőrizni, talán a legvalószínűbb, hogy itt kell keresni a probléma okát. Wave

Az első gyűrűt tartó csavart csak úgy tudod megfelelően ellenőrizni hogy leveszed az egész szereléket.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Július 23. - 13:54:22 »


Én még azt pofádzaná bele, hogy ne nagyon bizzzz a csavarokban, mert éppen az utóbbi időkben sok ismerős/fórumtárs járt hasonlóan a csavarok szar minősége miatt, gyorsan megnyúlik-felazúl stb. mint a többiek leírták.
Én csak azért nem sebeztem mert anyira elkocogott hogy lesről 60m nem találtam el a sügencet.
A fix szerelék csavarja adta meg magát, az első "szereléktuskóban", és hiába próbálgattam mozgatni, nem mozdúlt, de azután a satuba megmutatták hogy hol a hiba....
Szóval bár nem voltam híve, de a ragasztó sokmindent megold, a többiek meg mindent leírtak.
 Wave Táncol

Köszönöm, én is olvastam, hogy a csavarokkal is lehet probléma. Délután ezeket fogom elsőként ellenőrizni, talán a legvalószínűbb, hogy itt kell keresni a probléma okát. Wave

Az első gyűrűt tartó csavart csak úgy tudod megfelelően ellenőrizni hogy leveszed az egész szereléket.

Igen, tudom. Meglátom, mit találok.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Július 23. - 14:05:15 »

Igen, tudom. Meglátom, mit találok.

Kalappal a hiba feltárásához! Javaslom, ha csavart kell rögzíteni, hogy Loctite menetrögzítőt használj, bicajalkatrészeknél az egyetlen, ami bevált, a többi sajnos nem keményedett meg...
Tegnap írtam emailt Neked, nem tudom, odaért-e?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Július 23. - 15:16:02 »

Igen, tudom. Meglátom, mit találok.

Kalappal a hiba feltárásához! Javaslom, ha csavart kell rögzíteni, hogy Loctite menetrögzítőt használj, bicajalkatrészeknél az egyetlen, ami bevált, a többi sajnos nem keményedett meg...
Tegnap írtam emailt Neked, nem tudom, odaért-e?

Köszönöm a tippet!
Megkaptam a mailt, nemrég válaszoltam rá.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Július 23. - 18:54:52 »

Üdv mindenkinek !
Igen, lehet a csavarminőséggel probléma, de ezen kívül is lehet egy szerelésen gond. A komlói úgy van gyártva, hogy elöbb ki van munkálva a tubus mérete, ezután van kettévágva a gyűrü , tehát nem lehet "szabad" agyonhúzni a csavarokat mert a legtöbb t.cső anyaga alumíniumötvözet, ami a túlhúzást horpadással díjazza. El tudom azt is képzelni,hogy a megfelelően meghúzott csavarok mellett is egy idő után meglazulnak a csavarok, mert enged a tubus. Van olyan alu ötvözet amelyik szilárdsága vetekszik az acéllal, erre bisztosan rá lehet húzni a szerelékgyűrüt alaposan,igy a menet is jól zár, és nem fog meglazulni, és a távcsőtest sem sérül.A jelenleg forgalomba lévő csövekről persze mit sem tudunk , csak talán azt, hogy mindenki a lehető legolcsóbban szeretne pl. céltávcsövet gyártani, ami esetleg a távcsőtest szilárdságában is megmutatkozik ( Valamelyik gyártó megengedheti magának, valamelyik nem! ) Én egy acéltubusú csövet használok, fix komlóival bizony hogy ropogtak azok a csavarok mire több lepcsőben vegig húztam őket, és meglepne ha meglazulna valamelyik.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: