Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646175 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7770 Dátum: 2020. November 25. - 21:59:28 »

Mi nagyon tehetségesek vagyunk ám!

Tessék bővebben kifejteni a módszert, meg az utána való sütési technikát.

Most mintha láttam volna akcióban a készüléket.

https://www.lidl.hu/hu/p/konyhai-ajanlatok/sous-vide-rud/p81170



A lényege az alacsony hőfokon való hőkezelés vákuum alatt. Viszonylag hosszú időn keresztűl (1-2 órától pár napig is lehet ) a hús egyenletesen átmelegszik, eléri az optimális maghőmérsékletet és átpárolódik a saját levében. Nincs kiszáradás, minimális a térfogat és a súlyveszteség. Ízesebb, szaftosabb a cucc, és homogén a teljes keresztmetszetében. A hőmérséklet-idő beállításokat a netről puskáztam, most a steakek mennek, 56,5C°-on 3,5órát. Visszahűtés után jól elvan a hűtőbe 1-2 hétig, meg a fagyasztást is jól viseli. Én csak sóztam, borsoztam mindent, meg egy kis majorannát, kakukkfüvet, fokhagymát tettem a zacskóba. A NY-strip mellé tettem egy kis vajat is, a T-bone mellé nem kell mert több zsiradékot tartalmaz. Médium-rare az átpárolás ezen a hőfokon, én így szeretem a steaket. Az így előkészített husok kapnak egy kis  kérget serpenyőben vagy grillen, és már kész is a tökéletesen egyenletesen átsűlt hús olyanra amit szeretnél. A bőrös császár 24 órát ment 68 fokon, besza-behu... Eddig az vitte a prímet, fantasztikus lett. A szaftját a zacskóba (gyakorlatilag egy fűszeres kocsonya) nem öntöttem ki, hanem egy kis barnasörrel, barnacukorral, bbq szósszal, balzsamecettel, és egy fél citrom levével besűrítettem szósznak. A rozé kacsamell tökéletes lett volna, ha nem égetem meg egy kicsit a bőrét, de nem volt olyan drámai, csak a vaj égett rá egy kicsit. A csirkemell nem száradt ki, szaftos lett. A steakek még nincsenek kipróbálva. A nagy okosság benne, hogy azok a vastag husok elkészítése amik eddig gondot jelentettek a tökéletes steaknél nekem, most menni fognak smoker mozdony nélkűl is. Ha jól választja ki az emberfia a hőmérsékletet akkor hülyebiztos, tuti, hogy jó lesz. De én is csak most tanúlgatom.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7771 Dátum: 2020. November 25. - 22:05:07 »

kicsit megégetjük.
 Röhög

Háát ja.  OOO
Az a rohadt vaj mindig ráég a végén amikor kérgelem. De azért nem vészes, a képen szarabbúl néz ki mint a valóságban. Nem lett keserű tőle hálistennek.  De amúgy jogos a kritika Igen
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7772 Dátum: 2020. November 25. - 22:25:13 »



Most mintha láttam volna akcióban a készüléket.

https://www.lidl.hu/hu/p/konyhai-ajanlatok/sous-vide-rud/p81170



Nem tudom milyen lehet de ennyiért szerintem ajándék. Iyen olcsón még nem  is láttam sehol.

Én egy ezt vettem akcióba : https://ballvin.hu/termek/vpcok-szuvidalo-gep-intelligens-digitalis-kijelzovel/ Teljesen meg vagyok elégedve vele, teszi a dolgát.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7773 Dátum: 2020. November 25. - 22:29:43 »

A lényege az alacsony hőfokon való hőkezelés vákuum alatt. Viszonylag hosszú időn keresztűl (1-2 órától pár napig is lehet ) a hús egyenletesen átmelegszik, eléri az optimális maghőmérsékletet és átpárolódik a saját levében. Nincs kiszáradás, minimális a térfogat és a súlyveszteség. Ízesebb, szaftosabb a cucc, és homogén a teljes keresztmetszetében. A hőmérséklet-idő beállításokat a netről puskáztam, most a steakek mennek, 56,5C°-on 3,5órát. Visszahűtés után jól elvan a hűtőbe 1-2 hétig, meg a fagyasztást is jól viseli. Én csak sóztam, borsoztam mindent, meg egy kis majorannát, kakukkfüvet, fokhagymát tettem a zacskóba. A NY-strip mellé tettem egy kis vajat is, a T-bone mellé nem kell mert több zsiradékot tartalmaz. Médium-rare az átpárolás ezen a hőfokon, én így szeretem a steaket. Az így előkészített husok kapnak egy kis  kérget serpenyőben vagy grillen, és már kész is a tökéletesen egyenletesen átsűlt hús olyanra amit szeretnél. A bőrös császár 24 órát ment 68 fokon, besza-behu... Eddig az vitte a prímet, fantasztikus lett. A szaftját a zacskóba (gyakorlatilag egy fűszeres kocsonya) nem öntöttem ki, hanem egy kis barnasörrel, barnacukorral, bbq szósszal, balzsamecettel, és egy fél citrom levével besűrítettem szósznak. A rozé kacsamell tökéletes lett volna, ha nem égetem meg egy kicsit a bőrét, de nem volt olyan drámai, csak a vaj égett rá egy kicsit. A csirkemell nem száradt ki, szaftos lett. A steakek még nincsenek kipróbálva. A nagy okosság benne, hogy azok a vastag husok elkészítése amik eddig gondot jelentettek a tökéletes steaknél nekem, most menni fognak smoker mozdony nélkűl is. Ha jól választja ki az emberfia a hőmérsékletet akkor hülyebiztos, tuti, hogy jó lesz. De én is csak most tanúlgatom.

rozmaringot
Naplózva

Jó szelet!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7774 Dátum: 2020. November 26. - 07:24:47 »

Jól néznek ki! Ügyes vagy! Okos
Én az Aldiban vettem egy ilyen souse vide rudat bő egy éve, teljesen jól bevált! A vadkacsa olyan omlós puha, amilyet korábban el sem tudtam róla képzelni!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7775 Dátum: 2020. November 26. - 09:53:17 »

A bőrös császár 24 órát ment 68 fokon, besza-behu...

Én ezt próbáltam ki Marcsi után:



Ez is brutál jó lett...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7776 Dátum: 2020. November 26. - 10:33:28 »

A szuvidált füstölt vaddisznó császárt valahol már megénekeltem. Ott van az top 3 szalonnás gasztroélmény között.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7777 Dátum: 2020. November 26. - 14:17:59 »

Én ezt próbáltam ki Marcsi után:



Ez is brutál jó lett...

De hol a szuvid?

 Vállat von
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7778 Dátum: 2020. November 26. - 16:35:32 »

De hol a szuvid?

 Vállat von

Sehol. Mit tud ez a Marcsi hozzánk képest a gasztronómiáról?! Hahota
Naplózva

Jó szelet!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7779 Dátum: 2020. November 26. - 17:25:51 »

Sous vide őrület van.  Vigyorog Első próbálkozások. Baromira tetszik.
Szerintem az emberiség 3. legnagyobb találmánya. Közvetlenűl a kerék, és az orális szex után következik.. Ördög






Ezek nagyon jól néznek ki Csaba!
Szerintem a hőfokokkal ne foglalkozz annyit. Ahhoz minden húsnak ismerned kellene az összetételét, és mindnek egységesnek kellene hogy legyen.
Ami a fontosabb ebben az egészben, az alacsony hőmérséklet, és a kellő idő. Túlkészíteni szerintem nem tudod benne.

Egyébként pedig: mi az a kerék?
 Stoel Ördög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7780 Dátum: 2020. November 26. - 17:59:12 »

Ezek nagyon jól néznek ki Csaba!
Szerintem a hőfokokkal ne foglalkozz annyit. Ahhoz minden húsnak ismerned kellene az összetételét, és mindnek egységesnek kellene hogy legyen.
Ami a fontosabb ebben az egészben, az alacsony hőmérséklet, és a kellő idő. Túlkészíteni szerintem nem tudod benne.

Egyébként pedig: mi az a kerék?
 Stoel Ördög

Én úgy tapaszalom, hogy a hőmérséklet megfelelő kiválasztása fontossabb, az időnél. Az idő csak a hús vastagsága miatt fontos, hogy mindenhol elérje a megfelelő maghőmérsékletet. Illetve az idő jelentős kitolásával foszlóssabb lessz a hús. 60°-nál a hemoglobin átalakúl és elveszti a vörös színét a hús. A hőmérséklet növelésével az izmok összehúzódnak keményebb lessz a hús. Ezt tapasztaltam is most mert a steakek egyik felét médiumra 60°ra a másik felét 56,5°ra állítottam médium-rare. Jelentősen lágyabb  az alacsony hőmérsékleten szuvidált mint a magasabban. És jóval kevesebb levet dobott ki. Még nem lettek megvágva. Az idő nem számít annyira, elég nagy tűrések vannak pl egy 1,5"-os steak 1-4 óra. Persze nincs még sok tapasztalatom a témába, csak azt mondom amit olvasgatok róla.

"Egyébként pedig: mi az a kerék?"  Röhög   

Naplózva

Jó szelet!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7781 Dátum: 2020. November 26. - 18:11:25 »

Én úgy tapaszalom, hogy a hőmérséklet megfelelő kiválasztása fontossabb, az időnél. Az idő csak a hús vastagsága miatt fontos, hogy mindenhol elérje a megfelelő maghőmérsékletet. Illetve az idő jelentős kitolásával foszlóssabb lessz a hús. 60°-nál a hemoglobin átalakúl és elveszti a vörös színét a hús. A hőmérséklet növelésével az izmok összehúzódnak keményebb lessz a hús. Ezt tapasztaltam is most mert a steakek egyik felét médiumra 60°ra a másik felét 56,5°ra állítottam médium-rare. Jelentősen lágyabb  az alacsony hőmérsékleten szuvidált mint a magasabban. És jóval kevesebb levet dobott ki. Még nem lettek megvágva. Az idő nem számít annyira, elég nagy tűrések vannak pl egy 1,5"-os steak 1-4 óra. Persze nincs még sok tapasztalatom a témába, csak azt mondom amit olvasgatok róla.

"Egyébként pedig: mi az a kerék?"  Röhög   



Igen. Ezért írtam hogy alacsony hőmérséklet, és kellő idő.
Mert azzal ha alacsonyabb hőfokon, de bő ideig hagyod, nem tudsz nagyot hibázni.
Legalábbis, szerintem.
Egyébként pedig a régi anekdota szerit; ami finom, az finom nyersen is.
"Vágják le a fejét, töröljék ki a seggét és hozhatják!"
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7782 Dátum: 2020. November 26. - 19:10:43 »

https://foodvacbags.com/pages/sous-vide-cooking-chart

Itt van összeszedve pár adat.

Itt van hozzá egy hőmérsklet váltó is.
https://www.metric-conversions.org/hu/homerseklet/fahrenheit-to-celsius.htm
Naplózva

Jó szelet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7783 Dátum: 2020. November 26. - 19:47:44 »

De hol a szuvid?

 Vállat von

Sehol.
De qva jó volt!  Nyálcsorog

A császárról jutott eszembe.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7784 Dátum: 2020. November 26. - 20:05:34 »

Sous vide őrület van. 

A zacskókat csak behajigálod a fazékba, aztán bele a szuvidérúd, vagy kell közéjük valami "távtartó", hogy körbe tudja járni a víz?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: