Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221400 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #285 Dátum: 2009. Március 18. - 10:14:02 »

Teljesen igazad van, de nekem az Izs-képek nézegetése közben eszembe jutott az angol lord esete az amerikai kastélyvásárlóval, meg valami 300 éves gyepről is volt szó? Nem tudom!  Vállat von

Ha ez az egész arról szól, hogy ezek a fegyverek izlésesek-e vagy sem, akkor kár a szót vesztegetni, ízlésbeli kérdéseken nem érdemes vitatkozni.

Ha arról van szó, hogy anyagilag megéri-e ilyet csináltatni, akkor megint csak nem vitatéma, legalábbis nem illendő más zsebében turkálni. Aki megrendelte, előtte biztosan végiggondolta. Akár nyer akár bukik rajta, az ő dolga nem a miénk. A pontos árakat meg nem tudjuk, tehát találgatás az egész.

Vadászati alkalmasság... régen, mikor egyik mentoromnak valami szép és drága puskáról áradoztam, azt mondta: gyerek, csak olyan puskát vegyél, amit nem sajnálsz bevinni az újbányai sűrűbe!
Nagy igazság, a mai napig ehhez tartom magam. Ezért nem lesz nekem soha aranyozott, vésett, gravírozott, faragott stb puskám. De aki olyanra vágyik, csináltasson, aztán kezdjen vele amit akar, ennyi. Én azért nem fogok megszólni senkit, mert fél kiló arany van a puskáján, függetlenül attól hogy nekem tetszik vagy nem.
Azt sokkal nagyobb bajnak tartom, hogy csomóan vadásznak olyan puskával, aminek a zárolása nem 100%-osan biztonságos. Suicide   Nyihi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #286 Dátum: 2009. Március 18. - 10:52:15 »

Igazad van, senki sem vitatja! De ha nem mondjuk (mondhatjuk) el a véleményünket, minek ez a fórum? Ízléssel vitázni nem lehet, de ha valaki a Taj Mahal összes cirádáját ráálmodja egy szerencsétlen puskára, az nekem sok! Amit írok, írtam az természetesen csak az én véleményem. Mosolyog
Ez a "más zsebében turkálni" kijelentés valahonnan ismerős nekem, vajon honnan?  Vállat von
 Bion  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2009. Március 18. - 11:04:03 »

Ha ez az egész arról szól, hogy ezek a fegyverek izlésesek-e vagy sem, akkor kár a szót vesztegetni, ízlésbeli kérdéseken nem érdemes vitatkozni.

Ha arról van szó, hogy anyagilag megéri-e ilyet csináltatni, akkor megint csak nem vitatéma, legalábbis nem illendő más zsebében turkálni. Aki megrendelte, előtte biztosan végiggondolta. Akár nyer akár bukik rajta, az ő dolga nem a miénk. A pontos árakat meg nem tudjuk, tehát találgatás az egész.

Vadászati alkalmasság... régen, mikor egyik mentoromnak valami szép és drága puskáról áradoztam, azt mondta: gyerek, csak olyan puskát vegyél, amit nem sajnálsz bevinni az újbányai sűrűbe!
Nagy igazság, a mai napig ehhez tartom magam. Ezért nem lesz nekem soha aranyozott, vésett, gravírozott, faragott stb puskám. De aki olyanra vágyik, csináltasson, aztán kezdjen vele amit akar, ennyi. Én azért nem fogok megszólni senkit, mert fél kiló arany van a puskáján, függetlenül attól hogy nekem tetszik vagy nem.
Azt sokkal nagyobb bajnak tartom, hogy csomóan vadásznak olyan puskával, aminek a zárolása nem 100%-osan biztonságos. Suicide   Nyihi

Természetes, hogy ízlésbeli dolgokról kár vitatkozni, de attól még szerintem el lehet elmélkedni, hogy valami esztéikus-e vagy sem.... ellenkező esetben pl. a film-, vagy színházkritika mint műfaj sem lenne létjogosult.

Azt, hogy az értéktartást mint szempont más zsebében való turkálásnak tekintjük, kifejezetten vitatom. Szvsz az a zsebben turkálás, ha a VEVŐT megkérdezzük mennyi volt, vagy erről kezdünk itt találgatni.

A többivel egyetértek.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #288 Dátum: 2009. Március 18. - 11:20:40 »

Igazad van, senki sem vitatja! De ha nem mondjuk (mondhatjuk) el a véleményünket, minek ez a fórum? Ízléssel vitázni nem lehet, de ha valaki a Taj Mahal összes cirádáját ráálmodja egy szerencsétlen puskára, az nekem sok! Amit írok, írtam az természetesen csak az én véleményem. Mosolyog
Ez a "más zsebében turkálni" kijelentés valahonnan ismerős nekem, vajon honnan?  Vállat von
 Bion  Wave

Rendben, szerintem meg Angelina Jolie szája túl nagy. Mások szerint úgy jó ahogy van. Vitassuk meg?

"Ez a "más zsebében turkálni" kijelentés valahonnan ismerős nekem, vajon honnan? "

Ha APEH ügyed volt mostanság, talán onnan?  Vállat von  Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #289 Dátum: 2009. Március 18. - 12:59:44 »

Érdekes dolog ez, de tessék megnézni az apróm mióta hirdeti az a fickó 780ezer!!!!!!!!  Okos - Ft-ért azt az Artemidát.

Szerintem aki Izsből készíttet ilyen puskát, az azért tegye, mert tényleg szeretne magának egy egyedi puskát, saját ízlése szerint...de nagy reményei ne legyenek, hogy egy Izsért fél/ 1 milliót adnak majd.
Persze akad 1-2 kivétel, de legyünk őszinték...

Az ominózus 780ezer Ft-os Arzemida árán bizony már igen jó nevű és minőségű duplagolyóst lehet venni.

Volt szerencsém látni RJ 45/70-es Artemidáját...azon is van díszítés bőségesen, de maga a puska és kaliber nagyon impozáns, szóval olcsó duplagolyósnak ez egy kitűnő választás.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #290 Dátum: 2009. Március 18. - 13:07:50 »

 Igen
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #291 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 00:04:08 »

Erre az egylövetű gavallérra most bukkantam. Kalibere sörétes számozás szerinti 2-es. Valami 3500 graines lövedék jár bele, ami ha jól számoltam olyan 227.5 gramm. Na ezt a múzeumpuskát cipelje valaki cserkelésen  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #292 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 13:27:45 »

Találtam még két képet erről a borzalomról. Az első képen a baloldali hüvely egy .700 Nitro Express, a jobb oldali pedig 2 Bore.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #293 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 13:44:29 »

Azt hiszem itt meg ilyennel lőnek Mosolyog



Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #294 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 20:02:59 »

Sziasztok!

Néhány perce készült el a .223-as orosz gavallérom. Szinte minden alkatrészét érintette valamilyen kisebb-nagyobb buheráció.
Történt egy teljes felületkezelés a fa részeken és néhány fém alkatrész felületkezelve és gravírozva lett Anti mester által csakhogy a legnagyobb dolgokat említsem.

Hát íme:










Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #295 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 20:40:08 »

Ez tényleg szép lett!
Használd sokat, sikerrel! Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #296 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 21:36:05 »

Sziasztok!

Néhány perce készült el a .223-as orosz gavallérom. Szinte minden alkatrészét érintette valamilyen kisebb-nagyobb buheráció.
Történt egy teljes felületkezelés a fa részeken és néhány fém alkatrész felületkezelve és gravírozva lett Anti mester által csakhogy a legnagyobb dolgokat említsem.

Hát íme:


 Igen
Nekem személyszerint nem tetszenek annyira a végigagyazott gavallérok, de ez tényleg szép lett!
Gratulálok mindenkinek, akinek a "keze benne volt"!

Kár, hogy nem avattad fel a bakkal!

Milyen távcső van rajt? 6x42?
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #297 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 21:42:03 »

Igen
Nekem személyszerint nem tetszenek annyira a végigagyazott gavallérok, de ez tényleg szép lett!
Gratulálok mindenkinek, akinek a "keze benne volt"!

Kár, hogy nem avattad fel a bakkal!

Milyen távcső van rajt? 6x42?

Köszi!

A távcső 6x42 Geco (állítólag S&B gyártmány).
Már nekem sem tetszik annyira. Tervben van egy rövidebb változat. Most körözök hozzá fát.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #298 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 21:53:42 »

Tamás!
Azért ne tüzeld el!  Mosolyog
Van egy kb 120 cm hosszú, és 30 cm átmérőjű diótörzsem, vagy hét éve szárad a műhelyembe.
Gondolom, egy kisagy tán ki jön belőle! Ha kell, viheted!  Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #299 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 08:47:41 »

Erre az egylövetű gavallérra most bukkantam. Kalibere sörétes számozás szerinti 2-es. Valami 3500 graines lövedék jár bele, ami ha jól számoltam olyan 227.5 gramm. Na ezt a múzeumpuskát cipelje valaki cserkelésen  Ördög

Szia Erik!

Létezik 1-es sőt 0-ás kaliber is.

Üdv:

Misi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: