Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264803 alkalommal)
mk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #435 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 00:01:10 »

Érzed az ellentétet?

Nincs kilőve, jók a huzagok, csak nem volt rendesen karbantartva! Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #436 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 00:01:38 »

Ez azért elég végletes!

Itt találsz egy jó olvasnivalót:

http://www.precizios-loveszet.hu/fegyverapolas.html

Na, sütheti! Miránk hivatkozik!  Röhög
Naplózva
mk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #437 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 00:02:32 »

Ez azért elég végletes!

Itt találsz egy jó olvasnivalót:

http://www.precizios-loveszet.hu/fegyverapolas.html

Köszönöm!  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #438 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 00:04:43 »

Nincs kilőve, jók a huzagok, csak nem volt rendesen karbantartva! Mosolyog

Ha elb@szták régen a csövet, azt úgyse tudod helyre hozni! Ha pedig jó, akkor fölösleges dugózni! (a hátamon feláll a szőr)  Vigyorog
Bizonyára én nagyon rosszul csinálom, de egyszer dugtam át a drótkefét a sörétes csövén, de az a hang olyan félelmetes volt, hogy SOHA többé nem használtam fémkefét!
Ne hallgass rám! Mosolyog
Naplózva
mk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #439 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 00:13:24 »

Ha elb@szták régen a csövet, azt úgyse tudod helyre hozni! Ha pedig jó, akkor fölösleges dugózni! (a hátamon feláll a szőr)  Vigyorog
Bizonyára én nagyon rosszul csinálom, de egyszer dugtam át a drótkefét a sörétes csövén, de az a hang olyan félelmetes volt, hogy SOHA többé nem használtam fémkefét!
Ne hallgass rám! Mosolyog

Mindenki tanácsát megfontolom! Mosolyog Amúgy a cső nincs elbaxva, a szórásképe nagyon jó, 100m-ről, a 3 leadott lövés helyét tökéletesen eltakarta egy 5ft-os.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #440 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 08:12:25 »

Mindenki tanácsát megfontolom! Mosolyog Amúgy a cső nincs elbaxva, a szórásképe nagyon jó, 100m-ről, a 3 leadott lövés helyét tökéletesen eltakarta egy 5ft-os.

Akkor te egy mesterlövész vagy.

A ledugózást egyébként a jégkrémes boltban vásárolt robla solo mil magyar nyelvű használati utasítása alapján végzi,aki végzi,mert csak így lehet felönteni a folyadékkal a csövet a töltényűrig.
Anno a Zastavámat átpucoltam vele az ajánlott módon,igaz csak 10-15 doboz lőszer ment ki belőle (sötét kékes,vagy inkább zöldes folyadék jött ki a csőből).
A barnításra nem folyattam,nem is lett baja sehol.
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #441 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 09:14:01 »

Sziasztok!

Robla Solo Force használata esetén a feltöltés nem szükséges; csak be kell nedvesíteni vele egy csőpucoló filc korongot,vagy rongy csíkot és ezzel kell áthúzni a csövet alaposan, és 10-15 percig kell hatni hagyni a csőben.

Emiatt talán praktikusabb a Robla Solo Force használata, mint a sima Robla Soloé.

Zoli
Naplózva
mk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #442 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 11:23:09 »

Sziasztok!

Robla Solo Force használata esetén a feltöltés nem szükséges; csak be kell nedvesíteni vele egy csőpucoló filc korongot,vagy rongy csíkot és ezzel kell áthúzni a csövet alaposan, és 10-15 percig kell hatni hagyni a csőben.

Emiatt talán praktikusabb a Robla Solo Force használata, mint a sima Robla Soloé.

Zoli

Köszönöm szépen a segítséget! A leírtak alapján használtam a Roblát, a dugózást mint lehetőséget elvetettem.  Vigyorog  Háromszor húztam át a csövet a fent leírtak alapján, s a pmc által is említett kékes-zöldes cucc csak úgy ömlött ki a csőből... Én is találtam egy érdekes cikket a fegyvercső karbantartással kapcsolatban. A cikk Zentai Béla - Vadászfegyverek és Lőszerek c. könyvéből egy részlet. Érdemes elolvasni!

http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&muvelet=view&id=1519&lang=hu&lastmodul=oldalak

További kellemes hétvégét mindenkinek!  Piál  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 12:19:02 »

Köszönöm szépen a segítséget! A leírtak alapján használtam a Roblát, a dugózást mint lehetőséget elvetettem.  Vigyorog  Háromszor húztam át a csövet a fent leírtak alapján, s a pmc által is említett kékes-zöldes cucc csak úgy ömlött ki a csőből... Én is találtam egy érdekes cikket a fegyvercső karbantartással kapcsolatban. A cikk Zentai Béla - Vadászfegyverek és Lőszerek c. könyvéből egy részlet. Érdemes elolvasni!

http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&muvelet=view&id=1519&lang=hu&lastmodul=oldalak

További kellemes hétvégét mindenkinek!  Piál  Emelem


Ha az impala lövedékről nem lett volna a cikkben szó, természetesen pozitív kicsengéssel, már hiányoltam volna!  Röhög
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #444 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 17:41:10 »

Köszönöm szépen a segítséget! A leírtak alapján használtam a Roblát, a dugózást mint lehetőséget elvetettem.  Vigyorog  Háromszor húztam át a csövet a fent leírtak alapján, s a pmc által is említett kékes-zöldes cucc csak úgy ömlött ki a csőből... Én is találtam egy érdekes cikket a fegyvercső karbantartással kapcsolatban. A cikk Zentai Béla - Vadászfegyverek és Lőszerek c. könyvéből egy részlet. Érdemes elolvasni!

http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&muvelet=view&id=1519&lang=hu&lastmodul=oldalak

További kellemes hétvégét mindenkinek!  Piál  Emelem

Igen! Bélának is meg kell élni valamiből!  Ördög
Naplózva
istkom
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #445 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 21:52:06 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy teljesen új golyós fegyvert és az első tizstításkor a csőben maradt egy szösz a keféről. Én (okosan) a csőtorkolat felől próbáltam meg kinyomni azt. A vessző műanyaggal bevont acél. van egy pár centis rész a kefe alatt, amin nincs műanyag védőhüvely és az hozzáért a csőtorkolathoz. Nem voltam erőszakos, nagyon óvatosan csináltam. Tehettem-e kárt a szórásképben?

A válaszokat köszönöm.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #446 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 22:07:42 »

Tehettem-e kárt a szórásképben?
Nem.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
popcorn
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #447 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:02:20 »

Sziasztok!
Van véleményetek a Break Free fegyverolajról?
Ma vettem egy kis flakon CLP-t kipróbálásra a hétvégi lövészet utáni tisztításhoz, de ha valaki már használta, bátrabban kenném.
Köszi!  Igen
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #448 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:26:28 »

Sziasztok!
Van véleményetek a Break Free fegyverolajról?
Ma vettem egy kis flakon CLP-t kipróbálásra a hétvégi lövészet utáni tisztításhoz, de ha valaki már használta, bátrabban kenném.
Köszi!  Igen

Kend bátran, ha a pénztárcád bírja...  Vigyorog Szerintem ki...tt drága.  Ördög
Egyébként az egyik legjobb olaj.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #449 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:31:45 »

Sziasztok!
Van véleményetek a Break Free fegyverolajról?
Ma vettem egy kis flakon CLP-t kipróbálásra a hétvégi lövészet utáni tisztításhoz, de ha valaki már használta, bátrabban kenném.
Köszi!  Igen

Üdv!

Pár hónappal ezelőtt Valaki.. azt írta itt,a Fórumon róla,hogy a jenkik kannaszám locsolják vele a harckocsijaikat.
..Úgyhogy használhatod nyugodtan, teljes lelki nyugalommal.   ..Csak a cső belső falára, NE kerüljön belőle...  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: