Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 [303] 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1462001 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #4530 Dátum: 2012. Január 19. - 07:29:50 »

Attila, sok igazság van abban amit írsz. Az öreg Henry megmondta, hogy a legjobb autó az új autó. Van aki vállalja a rizikót, van, aki nem.
De ha fordítva nézzük: majdnem két Kahles kijön egy Deltából és elég valószínűtlen, hogy mindkettő rossz legyen, sőt nagy az esélye, hogy mindkettő jó. Bár Murphy sosem alszik, rá is lehet b.szni, de én nem ebből indulok, ki, bár lehet, naiv vagyok.

Az biztos, hogy Mo-on mint a fegyverárak, az optikák ára is fel fog menni.
De az is biztos, hogy amíg ilyen ütemben dübörög a gazdaságunk ( ez nem politika), addig a kinti euros használt prémiumok ára is kemény fog maradni, nekünk.
Nekik nem, mert többségében azért adja el, mert a fizetéséből simán vesz egy új prémiumot. Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #4531 Dátum: 2012. Január 19. - 07:31:38 »

Az biztos, hogy Mo-on mint a fegyverárak, az optikák ára is fel fog menni.
De az is biztos, hogy amíg ilyen ütemben dübörög a gazdaságunk ( ez nem politika), addig a kinti euros használt prémiumok ára is kemény fog maradni, nekünk.
Nekik nem, mert többségében azért adja el, mert a fizetéséből simán vesz egy új prémiumot. Emelem

Ebben teljesen egyetértünk  Kacsint

Majd jól rácsesznek, ha 200 Ft lesz az euró  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4532 Dátum: 2012. Január 19. - 18:13:22 »

Van egy Norconia 8x56 Luxus távcsövem , de sajna rossz ! Már így kaptam !  A hátsó dioptria állitó lencse kijár , kiszakadt a rögzítő csavarja! A távcső hátsó részét pedig lehet tekerni ( a nyillal jelölt rész)!  Ezen kívül a lencséi épek nem karcosak , nagyon szép képe van, a tubusa nincs agyon nyomorgatva, a mechanikáját nem tudom jó e sose használtam, de szorosan jár határozott kattanásokkal!         A kérdésem : Ezek a hibák javíthatóak , vagy kuka az egész!?  





Képbeszúró ikon kimaradt. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 19. - 18:22:29 írta Sakac » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4533 Dátum: 2012. Január 19. - 19:17:57 »

Van egy Norconia 8x56 Luxus távcsövem , de sajna rossz ! Már így kaptam !  A hátsó dioptria állitó lencse kijár , kiszakadt a rögzítő csavarja! A távcső hátsó részét pedig lehet tekerni ( a nyillal jelölt rész)!  Ezen kívül a lencséi épek nem karcosak , nagyon szép képe van, a tubusa nincs agyon nyomorgatva, a mechanikáját nem tudom jó e sose használtam, de szorosan jár határozott kattanásokkal!         A kérdésem : Ezek a hibák javíthatóak , vagy kuka az egész!?  





Képbeszúró ikon kimaradt. Emelem
Ezt a barbárságot. Meglepődött

Javítható. Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4534 Dátum: 2012. Január 19. - 19:41:12 »

Üdv TAL Mester!  Ez jó hir , körülbelül mennyibe kerülne a javítás ?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4535 Dátum: 2012. Január 20. - 07:44:42 »

Üdv TAL Mester!  Ez jó hir , körülbelül mennyibe kerülne a javítás ?

Fogalmam sincs, főleg nem látatlanba.
És különben is nem üzletelek a fórumon. Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4536 Dátum: 2012. Január 20. - 10:04:38 »

Fogalmam sincs, főleg nem látatlanba.
És különben is nem üzletelek a fórumon. Emelem
OK!  Értem! Fogom keresni ez ügybe!  Köszönöm!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4537 Dátum: 2012. Január 21. - 14:48:37 »

Redfield távcsövekről szeretnék olvasni tapasztalatokat.Használta már valaki?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4538 Dátum: 2012. Január 24. - 10:16:02 »

Úgy látom blokkoltam a hozzászóló gombot... Mosolyog Tehát nem használja, nem próbálta senki.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4539 Dátum: 2012. Január 24. - 11:23:52 »

Vasárnap végre ki tudtam vinni magammal a Deltát. Délután négykor direkt az erdőbe ültem, hogy megtapasztalhassam, hogy szórón meddig lehet vele (hó és Hold hiányában) vadászni. Négy őz jelent meg a tőlem balra eső nyiladékon, de jobb érzés volt nézegetni őket, mintha egyet elejtettem volna. Rövidesen távoztak és az ellenkező irányból egy sutagida jelent meg. Olyan szép volt, hogy én ilyen szép őzet még nem láttam. Nem tudom mi nyűgözött le benne ennyire, talán a nyúlánk, kecses teste, érdeklődő tekintete. De olyan szépnek láttam, hogy abban bízva elengedtem, hogy sok magához hasonló utódot hoz a világra. Szóval négytől fél hétig tartózkodtam kinn és sötétedéskor percről-percre nyomon követtem, hogy mit várhatok az új céltávcsőtől. A nyiladék avarral vastagon borított volt, melyen 85 méterre helyezkedik el egy szóró. Hat óráig tartózkodtam az erdőben a lesen és igen kellemes élményt nyújtott a távcső. Mikor szabad szemmel már nem láttam el a szóróig, a mozgást nem érzékeltem volna rajta, a céltávcsőben még megvolt a kontraszt az avar, a jól megdolgozott sötét szóró és a világos, rászórt szemestakarmány között. Hat után pár perccel összepakoltam és elindultam az autóhoz. A vetésre negyed hét után értem, körülnéztem a céltávcsővel, ott bizony világítópont nélkül lövést lehetett volna vállalni. Az ég egyébként többnyire borús volt, csillagokat nem láttam. Legközelebb kiviszem magammal a Kahlest, aztán most hogy van összehasonlítási alap, megírom a tapasztalatokat.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4540 Dátum: 2012. Január 28. - 12:01:25 »

Tisztelt vadásztársak!
Valaki meg tudná mondani, hogy egy 7x50 MEOPTA céltávcsőre van e lehetőség külső világítópont felszerelésére?  És esetleg típus, vagy ár???
Fáradozásotokat és megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm! Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
sab
Vendég
« Új üzenet #4541 Dátum: 2012. Január 28. - 16:45:36 »

Tisztelt vadásztársak!
Valaki meg tudná mondani, hogy egy 7x50 MEOPTA céltávcsőre van e lehetőség külső világítópont felszerelésére?  És esetleg típus, vagy ár???
Fáradozásotokat és megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm! Emelem

Van rá lehetőség, de nem gazdaságos, mint ahogy a S-B esetében sem, mert annyiba van, mint egy új céltávcső. Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4542 Dátum: 2012. Január 28. - 16:51:22 »

Van rá lehetőség, de nem gazdaságos, mint ahogy a S-B esetében sem, mert annyiba van, mint egy új céltávcső. Emelem

ÁÁÁÁÁ szus Rííí
Köszönöm a hozzászólást! Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4543 Dátum: 2012. Január 30. - 09:56:23 »

Szombat reggel sikerült "belenéznem" az új Deltába. Őz tarvadat gyérítettünk, és találtam egy lesoványodott sutát, aminek sok helyen szinte teljesen hiányos volt a szőrzete. Fekvő helyzetben a hátizsákomra feltámasztva lőttem és éreztem, hogy nincs tökéletes támasztás a vállnál, de muszáj volt kockáztatni és elengedni a golyót mert egy méterre volt attól, hogy takarásba kerüljön. Szerencsére sikerült tűzben rogyasztani, viszont a távcső úgy orrba vert, hogy a két szemöldököm között van egy centis repedés a bőrön, csak úgy ömlött a vér. Először örültem a szép találatnak meg hogy nem szenvedett egy pillanatig sem, aztán eszembe jutott, hogy a távcső igencsak elállítódhatott ilyen erejű ütközéstől, hogy még a bőr is felrepedt. Ti mit gondoltok róla? Elállítódhat ettől a céltávcső? No, én nem tudtam nyugodni, és tettem egy próbalövést, ami tökéletesnek bizonyult. Van esetleg ilyennel kapcsolatban tapasztalat, hogy mi kell ahhoz, hogy elállítódjon? Elég magas vagyok, felüléskor néha a les tetejéhez koccintom a csövet, akármennyire is figyelek erre, sötétben megesik, de ettől még nem tapasztaltam változást a pontosságban.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4544 Dátum: 2012. Január 30. - 10:22:39 »

Azt gondolom, hogy nincs rá általános recept, távcsöve, szereléke válogatja, hogy mi mit bír ki.
Ha felmerül a gyanú, akkor lőni kell egyet, aztán kiderül.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 [303] 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: