Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468743 alkalommal)
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #3000 Dátum: 2010. április 11. - 13:07:50 »

Köszönöm Attila!!  Vigyorog Gondolkoztam rajta,de olyan szép,ráadásul balos agyazással,nagyon fekszik nekem, ezért is szeretnék rá valami kis precíz csövet.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3001 Dátum: 2010. április 11. - 13:26:01 »

 Szomorú Szomorú Szomorú

Nekem elég lenne a cső, a többi maradhatna a Tied!
Így sem jó az ötlet? Kacsint

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #3002 Dátum: 2010. április 11. - 13:30:34 »

Még mindig nem, de majd ha elég rókát lőttem már vele,és netalántán lesz pénzem jobb kiskaliberűre /ami nem mostanában lesz Mosolyog / akkor feltétlenül szólok Neked!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3003 Dátum: 2010. április 11. - 13:41:14 »

Viccet félre téve, nekem van 222 Rem., és igazán nagyon szeretem.  Az Izs-t eladtam, de a bock váltócsövem is ilyen. A PMP lőszert használom hozzá, (sajnos már kevés van) és eddig jól muzsikált. Kb 40 őzet, és fele annyi rókát lőttem vele, de egyet sem kellett húsz, huszonöt méternél tovább keresni. Az tény, hogy a szélre igen érzékeny.
Nagyon tetszik, hogy az Izs-18-hoz a legtöbb golyós cső csereszabatos, csak az a baj, hogy itt nem kapható külön,
pedig egy jó kis bőröndöt össze tudnék állítani vagy négy váltócsővel. Mosolyog

Na de, irány megnézni a bakokat!
Figyelj, majd átkiabálok a Gregónál! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
josh
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #3004 Dátum: 2010. április 11. - 14:00:57 »

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy  mi  a különbség  a Meoptáknál a 2000-es 2100-as 3100 stb között?

Nálunk ugye a hétköznapokban adás-vételnél mindenki csak nagyításról beszél,pedig nyilván van valami különbség,ha más tipus számmal jelölik őket!

üdv.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3005 Dátum: 2010. április 11. - 16:12:22 »

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy  mi  a különbség  a Meoptáknál a 2000-es 2100-as 3100 stb között?

Nálunk ugye a hétköznapokban adás-vételnél mindenki csak nagyításról beszél,pedig nyilván van valami különbség,ha más tipus számmal jelölik őket!

üdv.

Szia!

Az Artemisnél a 2000 és a 2100 közötti különbség csupán annyi, hogy ez utóbbi világítópontos. A lencséik között minőségi eltérés elvileg nincs.
A 3000-3100 dettó.
Naplózva

Dávid
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3006 Dátum: 2010. április 13. - 15:57:35 »

Szia TAL (sab)!

Egy furcsa problémával találkoztunk, érdekelne a véleményed.

Egy barátom puskáját lőttük be a minap (.243 win.) ami egy régi nóném OOO, de valószínű üveglencsés céltávcsővel van szerelve.
50m-en egymásba szakadtak a találatok (szó szerint)  Igen
150m-en 8-10 cm-es szóráskép (10 lövésből), ami ha nem is jó, de vadászni még elmenne...
100m-en viszont a lőlapot se találtuk el (szintén szó szerint - kispuskalőlap) :'( Fej a falba Nem Fejvakarás Rííí
Új fegyver, fix acélszerelék, jó lőszer, jó lövész (nem én :Mosolyog).

Egyedül a céltávcsőre gondoltunk. Fejvakarás
Létezik, hogy ilyen módon és mértékben jelentkezik a parallaxis jelenség ennél a távcsőnél? ???

 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #3007 Dátum: 2010. április 13. - 19:43:20 »

Üdvözletem mindenkinek!Pár honap mulva céltávcsövet szeretnék vásárolni.Már elég rég ota nézegetem a távcsöveket és arra jutottam hogy 6x42 -est szeretnék ezen belül is két márkán vacillálok a 6x42 Docter és  a 6x42 Schmidt Bender.Igaz hogy viszonylag nagy kaliberre lenne 270 -re de elég fiatal vagyok a szemem még a helyén van és aprovadas területen vadászok az alföldön.DE ritkán van lehetöségem nagyvadas területre is eljutni .Ahogy több helyen is olvastam elég kompakt távcsö a 6x42 es  sok helyzetben jo lesvadászaton hajtásba .Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek ilyen távcsöve vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban,hogy hogyan viselkednek mindennapos használatban ?A kezembe már fogtam mind a két távcsövet bele is néztem.De ez üzletben volt ugy meg nem sok minden derül ki hogy milyenek használat közben. A válaszokat elöre is köszönöm!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3008 Dátum: 2010. április 13. - 19:56:03 »

Üdvözletem mindenkinek!Pár honap mulva céltávcsövet szeretnék vásárolni.Már elég rég ota nézegetem a távcsöveket és arra jutottam hogy 6x42 -est szeretnék ezen belül is két márkán vacillálok a 6x42 Docter és  a 6x42 Schmidt Bender.Igaz hogy viszonylag nagy kaliberre lenne 270 -re de elég fiatal vagyok a szemem még a helyén van és aprovadas területen vadászok az alföldön.DE ritkán van lehetöségem nagyvadas területre is eljutni .Ahogy több helyen is olvastam elég kompakt távcsö a 6x42 es  sok helyzetben jo lesvadászaton hajtásba .Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek ilyen távcsöve vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban,hogy hogyan viselkednek mindennapos használatban ?A kezembe már fogtam mind a két távcsövet bele is néztem.De ez üzletben volt ugy meg nem sok minden derül ki hogy milyenek használat közben. A válaszokat elöre is köszönöm!

Szia!

Nem olyan nagy ám az a 270 win...  Mosolyog
Bármelyiket választod jól jársz, remek távcsövek.
A SB azért este valamicskével jobb, meg hazai termék.  Kacsint
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3009 Dátum: 2010. április 14. - 07:58:45 »

Szia!

Nem olyan nagy ám az a 270 win...  Mosolyog
Bármelyiket választod jól jársz, remek távcsövek.
A SB azért este valamicskével jobb, meg hazai termék.  Kacsint

A .270 win. tényleg nem nagy, de nagyon jó.  Kacsint
 Igen Egyetértek, én is a S&B-t választanám.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #3010 Dátum: 2010. április 14. - 08:13:49 »

Szia TAL (sab)!

Egy furcsa problémával találkoztunk, érdekelne a véleményed.

Egy barátom puskáját lőttük be a minap (.243 win.) ami egy régi nóném OOO, de valószínű üveglencsés céltávcsővel van szerelve.
50m-en egymásba szakadtak a találatok (szó szerint)  Igen
150m-en 8-10 cm-es szóráskép (10 lövésből), ami ha nem is jó, de vadászni még elmenne...
100m-en viszont a lőlapot se találtuk el (szintén szó szerint - kispuskalőlap) :'( Fej a falba Nem Fejvakarás Rííí
Új fegyver, fix acélszerelék, jó lőszer, jó lövész (nem én :Mosolyog).

Egyedül a céltávcsőre gondoltunk. Fejvakarás
Létezik, hogy ilyen módon és mértékben jelentkezik a parallaxis jelenség ennél a távcsőnél? ???

 Wave
 

Ugye nagyon nehéz a válaszadás, mert nem voltam jelen, nem láttam, hogy mi történt, ki mit tett.

Ha a belövés megvolt, de ennek ellenére állítgatás történt még, és netán a lövő is bejátszott néha a szórásképbe, akkor a szóráskép minden távolságot játszadozik.

Számomra sok mindent nem jelent ez a történet ( és ez nem sértés akar lenni), mert ha nem tudjátok a parallaxis hibát felderíteni, akkor elég nagy gondok vannak és nem is kell belövéssel pazarolni a lőszert.

Parallaxis könnyen ellenőrizhető optikai jelenség.
50-100-150-200 stb távolságok esetén a fegyvert fel,le kell helyezni, nem kell hozzányúlni, a nagyítást ha változtatható a legnagyobbra kell állítani, majd egy cm-es lőlapon ( az sem baj ha nincs, elég a célkép), látható a fej mozgatásával, hogy a szálkereszt képe (képe!) mozog-e, avagy sem.
Ha vizsz.-függ. lebeg, mozog, akkor az parallaxis hiba.

"50m-en egymásba szakadtak a találatok (szó szerint) ""
Ez jó, nagyon jó természetesen ! Igen

""150m-en 8-10 cm-es szóráskép (10 lövésből), ami ha nem is jó, de vadászni még elmenne...""
Ez már vadásziatlan, még véletlen sem alkalmas vadászatra, nem etikus ilyen pontatlansággal kimenni.

""100m-en viszont a lőlapot se találtuk el (szintén szó szerint - kispuskalőlap)"""
Ez számomra is talány, mert ha 50m-en jó, 150m-en 8-10cm, akkor 100m-en ennek csak a fele lehetne, tehát 4-5cm.
Nem lehet, hogy a felszereléskor elkövette valaki azt a hibát, hogy a céltávcső optikai tengelye nem párhuzamos a csővel, tehát a durva belövést elsőként nem a szereléken végezték el ?
Nem lehet, hogy a céltávcső a szerelékkel ferdén látható a tokozathoz, csőhöz képest ?

Csak találgatok, mert ha 50m-en jó a szóráskép, 1,0-1,5cm, akkor ez 100m-en is csak a duplája lehet, 150m-en meg 3x-a.
De ebbe a szél is beleszólhat, 150m-en már látványosan.

Nem  tudom mi lehet tényleg, nem láttam mi történt pontosa. Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3011 Dátum: 2010. április 14. - 08:58:54 »

Ugye nagyon nehéz a válaszadás, mert nem voltam jelen, nem láttam, hogy mi történt, ki mit tett.

Ha a belövés megvolt, de ennek ellenére állítgatás történt még, és netán a lövő is bejátszott néha a szórásképbe, akkor a szóráskép minden távolságot játszadozik.


Az 50m-es belövés után természetesen már nem tekergettük a távcsövet, csak a szórásképet néztük (volna) 100 és 150 m-en.


Számomra sok mindent nem jelent ez a történet ( és ez nem sértés akar lenni), mert ha nem tudjátok a parallaxis hibát felderíteni, akkor elég nagy gondok vannak és nem is kell belövéssel pazarolni a lőszert.


 Vállat von A lőtéren tényleg nem gondoltunk erre, csak utólag. Mivel 50m-en f@sza volt a lőkép, és ált. 100m-re szokták a gyártók parallaxis mentesre csinálni az optikát...  Fejvakarás


Parallaxis könnyen ellenőrizhető optikai jelenség.
50-100-150-200 stb távolságok esetén a fegyvert fel,le kell helyezni, nem kell hozzányúlni, a nagyítást ha változtatható a legnagyobbra kell állítani, majd egy cm-es lőlapon ( az sem baj ha nincs, elég a célkép), látható a fej mozgatásával, hogy a szálkereszt képe (képe!) mozog-e, avagy sem.
Ha vizsz.-függ. lebeg, mozog, akkor az parallaxis hiba.


 Igen Most utólag megnézzük.


""150m-en 8-10 cm-es szóráskép (10 lövésből), ami ha nem is jó, de vadászni még elmenne...""
Ez már vadásziatlan, még véletlen sem alkalmas vadászatra, nem etikus ilyen pontatlansággal kimenni.


Én se mennék ki vadászni ilyen szórásképű puskával (bár sokan viszont kimennek ennél rosszabbal is Tasli).
De ha mondjuk a cső hibája lenne, amin nem könnyű változtatni, használható lenne a puska megfelelő önkontrollal. (120m fölé nem lő) 
Ráadásul itt 10 lövés volt amiből 1-2 mehetett félre is kicsit, 3 - 5 lövéslől ennél jobb szórásképet is meg lehetett volna állapítani.


""100m-en viszont a lőlapot se találtuk el (szintén szó szerint - kispuskalőlap)"""
Ez számomra is talány, mert ha 50m-en jó, 150m-en 8-10cm, akkor 100m-en ennek csak a fele lehetne, tehát 4-5cm.
Nem lehet, hogy a felszereléskor elkövette valaki azt a hibát, hogy a céltávcső optikai tengelye nem párhuzamos a csővel, tehát a durva belövést elsőként nem a szereléken végezték el ?
Nem lehet, hogy a céltávcső a szerelékkel ferdén látható a tokozathoz, csőhöz képest ?


A távcsövet megbízható fegyvermester szerelte fel.
Szerintem ha a szerelék lenne ferde, 150m-en nagyobbgubanc lenne mint 100-on. Vállat von


Csak találgatok, mert ha 50m-en jó a szóráskép, 1,0-1,5cm, akkor ez 100m-en is csak a duplája lehet, 150m-en meg 3x-a.
De ebbe a szél is beleszólhat, 150m-en már látványosan.

Nem  tudom mi lehet tényleg, nem láttam mi történt pontosa. Mosolyog

Igen, ez lenne a normális. De nem így történt.

Létezik az, hogy egy céltávcsőnél 50m-en nincs parallaxis, 150m-en kicsi, 100m-en me óriási?  ???

 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #3012 Dátum: 2010. április 14. - 09:22:50 »

Az 50m-es belövés után természetesen már nem tekergettük a távcsövet, csak a szórásképet néztük (volna) 100 és 150 m-en.

 Vállat von A lőtéren tényleg nem gondoltunk erre, csak utólag. Mivel 50m-en f@sza volt a lőkép, és ált. 100m-re szokták a gyártók parallaxis mentesre csinálni az optikát...  Fejvakarás

 Igen Most utólag megnézzük.

Én se mennék ki vadászni ilyen szórásképű puskával (bár sokan viszont kimennek ennél rosszabbal is Tasli).
De ha mondjuk a cső hibája lenne, amin nem könnyű változtatni, használható lenne a puska megfelelő önkontrollal. (120m fölé nem lő) 
Ráadásul itt 10 lövés volt amiből 1-2 mehetett félre is kicsit, 3 - 5 lövéslől ennél jobb szórásképet is meg lehetett volna állapítani.

A távcsövet megbízható fegyvermester szerelte fel.
Szerintem ha a szerelék lenne ferde, 150m-en nagyobbgubanc lenne mint 100-on. Vállat von

Igen, ez lenne a normális. De nem így történt.

Létezik az, hogy egy céltávcsőnél 50m-en nincs parallaxis, 150m-en kicsi, 100m-en me óriási?  ???

 Wave
 

Általában a parallaxis jelenség kisebb távolságon jobban látható és jobban is jelentkezik.
És, igen, valóban a gyártók a sima ( nem parallaxis állítós) céltávcsöveket 100m-re teszik parallaxis mentessé.
Ugye ezt nem lehet megoldani, hogy a hagyományos céltávcső minden távolságon parallaxis mentes legyen.
Csak azzal ha eleve ilyen céltávcsövet vásárolnak, használnak.
Már 50m-en sem tudtatok volna megfelelő szórásképet elérni ha parallaxis hiba lett volna.
Csőnek nem lehet gondja szerintem,mert az már 50m-en erőteljesen látható.

Számomra is talány az eset.
A nem megfelelő szóráskép ugye mindenfelé megtalálható volt, nem csak egy irányba ?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3013 Dátum: 2010. április 14. - 09:23:18 »

A .270 win. tényleg nem nagy, de nagyon jó.  Kacsint
 Igen Egyetértek, én is a S&B-t választanám.

 Wave

Csatlakozom, a Docterek néha meglepően, szórják a minőségüket... Fejvakarás
Naplózva

Üdv End
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3014 Dátum: 2010. április 14. - 20:29:40 »

Csatlakozom, a Docterek néha meglepően, szórják a minőségüket... Fejvakarás

Szia!

Mit értesz az alatt, hogy szórják a minőségüket? Van jó és van rosszabb széria? Gyakorlati tapasztalat?

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: