Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468608 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2008. Május 21. - 13:40:01 »

Na Urak!

Ma ismét belenéztem Puklus Zolié után egy Kaps-ba a boltban... Hááát, a 134ezres ár tekintetében megrizikózom, simán van olyan jó vétel, mint a Bender. Örömteli, hogy 8x56-os prémium optika már 2 is van a piacon, elérhető áron!

 Igen

Zoli, ha hétvégén jössz, jelezz légyszíves Mosolyog Köszönöm szépen előre is!

Balázs, én ezt rizikó nélkül is ki merem jelenteni, hogy van olyan jó, de szerintem jobb vétel, mint a Bender.

Feltétlen jelzek! Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #346 Dátum: 2008. Május 21. - 13:43:24 »

Roli, Zoli!

Kb 4 éve gyűjtök céltávcsőre (még fegyverre nem, de távcsőre igen, mert az dönt el mindent Mosolyog ). Az az igazság, hogy nem merek beleugrani, míg a vizsgám nem sikerül. Pedig jó vétel lenne... Ez tény. Fájt is a szívem érte. Ma haladtam egy lépést, kitöltöttem a vizsgajelentkezési lapot  Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2008. Május 21. - 14:05:25 »

"Az az igazság, hogy nem merek beleugrani, míg a vizsgám nem sikerül. Pedig jó vétel lenne... Ez tény. Fájt is a szívem érte."

Balázs!

Mi ez a kishitűség...
Ha meg van a tallér a csőre akkor tessék azonnal kocogni a boltba és megvenni. A vizsga meg úgy is sikerül, ha nem elsőre akkor másodikra.

Írgum-burgum.... Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #348 Dátum: 2008. Május 21. - 14:13:41 »

"Az az igazság, hogy nem merek beleugrani, míg a vizsgám nem sikerül. Pedig jó vétel lenne... Ez tény. Fájt is a szívem érte."

Balázs!

Mi ez a kishitűség...
Ha meg van a tallér a csőre akkor tessék azonnal kocogni a boltba és megvenni. A vizsga meg úgy is sikerül, ha nem elsőre akkor másodikra.

Írgum-burgum.... Wave


NJem kishitű vagyok, de nem bízom magamban annyira Mosolyog  Zavarodott Még elgondolkodom a dolgon, a baj az, hogy nagyon sok helye lenne a pénznek. Nem vagyok eleresztve valami nagyon. De majdcsak lesz valahogy Mosolyog Olyan sosem volt, hogy sehogyse legyen   Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #349 Dátum: 2008. Május 21. - 14:17:05 »

És kérem most néztem, hogy nehéz legyen a döntés: ugyanott akciós a Bender mától: Schmidt&Bender Classic 8x56 LM -  139.900FT
  Meglepődött Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #350 Dátum: 2008. Május 21. - 14:19:17 »

Ehhhh....

Nyomás csöbet venni! Türelmetlen KAP

Amikor a pénzenkívül minden adott lesz, akkor meg már ennyiért nem kapsz prémium csövet.... Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #351 Dátum: 2008. Május 21. - 14:20:28 »

És kérem most néztem, hogy nehéz legyen a döntés: ugyanott akciós a Bender mától: Schmidt&Bender Classic 8x56 LM -  139.900FT
  Meglepődött Kacsint

Számomra nem lenne nehéz a döntés, csak is Kaps. De ez csak is az én véleményem. Kacsint
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #352 Dátum: 2008. Május 21. - 14:20:55 »

És kérem most néztem, hogy nehéz legyen a döntés: ugyanott akciós a Bender mától: Schmidt&Bender Classic 8x56 LM -  139.900FT
  Meglepődött Kacsint

Hol árulják ezeket a csöveket?
Internet kávézóban...???? Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #353 Dátum: 2008. Május 21. - 14:22:11 »

És kérem most néztem, hogy nehéz legyen a döntés: ugyanott akciós a Bender mától: Schmidt&Bender Classic 8x56 LM -  139.900FT
  Meglepődött Kacsint

Hol árulják ezeket a csöveket?
Internet kávézóban...???? Mosolyog Vigyorog

Ha reklám, majd kitörlik - én segítségnek szánom, mert ennyiért nincs sehol máshol... Tényleg kitöröltem. Egy ismert internetes áruházra mutatott a link, Balázs privátban készséggel megosztja minden bizonnyal.


Minden esetre a Főnökömmel (Édesanyámmal) konzultálok a dologról... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 21. - 16:06:38 írta Viktor » Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #354 Dátum: 2008. Május 21. - 14:23:13 »

Sziasztok!

Ha valaki éppen le akar cserélni egy minőségi 56-os varia csövet, vevő vagyok rá reális áron!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Steve
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2008. Május 21. - 15:04:47 »

Sziasztok!

Ha valaki éppen le akar cserélni egy minőségi 56-os varia csövet, vevő vagyok rá reális áron!

Tesó!

Látom nagyon szeretnél egy 56-os csövet. Vigyorog
Azért van elképzelésed, hogy mégis milyet..., mert ugye van 30.000 Ft-ért is, meg van 530.000 Ft-ért is.... Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2008. Május 21. - 15:49:43 »

És kérem most néztem, hogy nehéz legyen a döntés: ugyanott akciós a Bender mától: Schmidt&Bender Classic 8x56 LM -  139.900FT
  Meglepődött Kacsint

Számomra nem lenne nehéz a döntés, csak is Kaps. De ez csak is az én véleményem. Kacsint

Zoli!

Ne legyél elfogult.
Mindkét cső kiváló cső, ráadásul egy árban vannak...ellenben a SB itthoni cég, egy esetleges probléma miatt a garancia érvényesítése sem mindegy.
Tudod, nincsen legjobb, csak legjobbak vannak, amibe a Kaps, a SB, a Zeiss meg az összes többi is beletartozik.
Egy biztos ma ár/érték arányban idehaza a Kaps és a SB a legjobb megoldás...meg neten a Nickel. Ördög Kacsint
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #357 Dátum: 2008. Május 22. - 08:44:58 »


Zoli!

Ne legyél elfogult.
Mindkét cső kiváló cső, ráadásul egy árban vannak...ellenben a SB itthoni cég, egy esetleges probléma miatt a garancia érvényesítése sem mindegy.
Tudod, nincsen legjobb, csak legjobbak vannak, amibe a Kaps, a SB, a Zeiss meg az összes többi is beletartozik.
Egy biztos ma ár/érték arányban idehaza a Kaps és a SB a legjobb megoldás...meg neten a Nickel. Ördög Kacsint

Én csak a Zeiss-el vagyok elfogult, de azzal nagyon.
Viszont a Kapsomat, (egy hónap múlva 6 éve használom) elég sok csővel hasonlítottam már össze. Köztük volt egy 6x42-es S&B is. Nem az esti használhatóságukat hasonlítottam össze, mert az nem reális, mivel az én Kapsom x56-os, csak nappal nézelődtem az S&B-vel. Csak annyit írok, mert nem akarom az S&B-t minősíteni, ez nem az én hatásköröm, hogy nagyon is érzékelhető különbségek voltak a két cső képében a Kaps javára.
Ugyan ez áll a Swaro PVI generációjával is. Na nem a PVI-2-esekre, mert azoknak tényleg nagyon szép képük van, de ott meg az irányzójel, akarom mondani, pont egy kicsit nagy, túl nagyot takar.
Egy szép hajnalon, vadászat után mikor találkoztunk, látom ám, hogy ismerősömnél van egy Krico 700 De Lux, rajta egy Swaro PVI 2,5-10x56-os (a nagyításra már nem emlékszem pontosan, de szinte biztos, hogy ez volt). Elkértem tőle egy kis kukucskálásra. Mikor belenéztem, majd kiesett a puska a kezemből. Gyors szabadszemes tájékozódás, majd ismét a távcsövön nézelődés. Átvettem az én fegyverem a vállamról és abba is belenéztem, ekkor megnyugodtam.
Megkérdeztem a srácot, hogy ezzel a távcsővel, hogy tud vadászni. Akkoriban az a cső volt a Swaro csúcstechnikája. Értetlenűl nézett az emberke rám, majd odaadtam a puskámat, hogy nézzen szét a tájon, nézzen meg egy nádszálat, annak a bugáját vagy valami hasonlót.
Mikor az emberke megvizsgálta a nádbugát a Kapssal és utána a Swaroval, hát nem sokon múlott, hogy nem vágta földhöz a puskáját. Ezt tényleg szó szerint vegyétek, mert ilyen az ember.
A lényeg, hogy a Swaroban egy novemberi, párás, ködös hajnalt láttunk a Kapsban viszont tiszta, pára nélküli, májusi reggel köszönt ránk.
Míg a Kapsban tisztán, kontúrosan, színesen, részletgazdagon lehetett megfigyelni a nádbugát, addig a Swaro egy színileg egysíkú, bár éles, de nem annyira érzékelhető, ködös képet adott.
Hát ezért ajánlom egy kicsit bátran a Kapsot, mert tudom, hogy milyen, van viszonyítási alapom.   
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #358 Dátum: 2008. Május 22. - 09:13:13 »


Zoli!

Ne legyél elfogult.
Mindkét cső kiváló cső, ráadásul egy árban vannak...ellenben a SB itthoni cég, egy esetleges probléma miatt a garancia érvényesítése sem mindegy.
Tudod, nincsen legjobb, csak legjobbak vannak, amibe a Kaps, a SB, a Zeiss meg az összes többi is beletartozik.
Egy biztos ma ár/érték arányban idehaza a Kaps és a SB a legjobb megoldás...meg neten a Nickel. Ördög Kacsint

Én csak a Zeiss-el vagyok elfogult, de azzal nagyon.
Viszont a Kapsomat, (egy hónap múlva 6 éve használom) elég sok csővel hasonlítottam már össze. Köztük volt egy 6x42-es S&B is. Nem az esti használhatóságukat hasonlítottam össze, mert az nem reális, mivel az én Kapsom x56-os, csak nappal nézelődtem az S&B-vel. Csak annyit írok, mert nem akarom az S&B-t minősíteni, ez nem az én hatásköröm, hogy nagyon is érzékelhető különbségek voltak a két cső képében a Kaps javára.
Ugyan ez áll a Swaro PVI generációjával is. Na nem a PVI-2-esekre, mert azoknak tényleg nagyon szép képük van, de ott meg az irányzójel, akarom mondani, pont egy kicsit nagy, túl nagyot takar.
Egy szép hajnalon, vadászat után mikor találkoztunk, látom ám, hogy ismerősömnél van egy Krico 700 De Lux, rajta egy Swaro PVI 2,5-10x56-os (a nagyításra már nem emlékszem pontosan, de szinte biztos, hogy ez volt). Elkértem tőle egy kis kukucskálásra. Mikor belenéztem, majd kiesett a puska a kezemből. Gyors szabadszemes tájékozódás, majd ismét a távcsövön nézelődés. Átvettem az én fegyverem a vállamról és abba is belenéztem, ekkor megnyugodtam.
Megkérdeztem a srácot, hogy ezzel a távcsővel, hogy tud vadászni. Akkoriban az a cső volt a Swaro csúcstechnikája. Értetlenűl nézett az emberke rám, majd odaadtam a puskámat, hogy nézzen szét a tájon, nézzen meg egy nádszálat, annak a bugáját vagy valami hasonlót.
Mikor az emberke megvizsgálta a nádbugát a Kapssal és utána a Swaroval, hát nem sokon múlott, hogy nem vágta földhöz a puskáját. Ezt tényleg szó szerint vegyétek, mert ilyen az ember.
A lényeg, hogy a Swaroban egy novemberi, párás, ködös hajnalt láttunk a Kapsban viszont tiszta, pára nélküli, májusi reggel köszönt ránk.
Míg a Kapsban tisztán, kontúrosan, színesen, részletgazdagon lehetett megfigyelni a nádbugát, addig a Swaro egy színileg egysíkú, bár éles, de nem annyira érzékelhető, ködös képet adott.
Hát ezért ajánlom egy kicsit bátran a Kapsot, mert tudom, hogy milyen, van viszonyítási alapom.   

Zeiss... Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #359 Dátum: 2008. Május 22. - 09:20:12 »

Szia Zoli!

Ugyanazon a nagyításon nézted mindkét csövet?
...na és nem elfelejtendő, hogy a gyorsfókusz a másik vadász szeméhez volt állítva...ugyanez áll a SB-re is.
Nem célszerű még nappal sem két nagyságrendekkel eltérő céltávcsövet összehasonlítani, mert mind a látómező, mind a képfelbontás és nagyítás nagyon különböző képet mutat.
Evidens, hogy egy nagyobb nagyítású céltávcső akár még közelebbi célon is "többet ad" mert közelebb a céltárgy képe így színgazdagabb és - ez megint beálltástól függ - részkletgazdagabb.

Azt én nem tudom elképzelni, hogy egy PVI-es Swaro ilyen szar volt...legfeljebb nem volt beállítva, magyarul össze vissza volt tekergetve....szerintem.
A swarovski egy kitűnő távcső biztos vagyok abban, hogy egy nem megfelelően beállíott távcsőről volt szó, amit egy pár prces precíz beállatással meg lehetett volna oldani.
Mondom ezt azért mert én kukkeroltam bele swaro-ba ami csalódás volt, de az legalább 25-30 éves volt.
A gyorsfókusszal saját szemhez beállított távcsővel sokkal jobban lát az ember.

Erre jó példa a cimborám, aki az én SB-mel hát nem nagyon lát jól, de az övével tökéletesen, persze a gyorsfókusza neki jóval mínuszba van, ilyen a szeme.
Nem mindegy, hogy milyen távra állítod be a saját távcsövedet, mely az a táv ahol kompromisszumképes a te szemednek a cső, nem mindegy mely távon érzed úgy, hogy "most jó, így 20-250 m-ig éles a kép és éles a szk. is".

Ezeket mind célszerű saját szemhez beállítani.Ha valóban ilyen heves volt az az ember, először gyanítom célszerű lett volna jól, az ő szeméhez beállítani a távcsövet.
Mert a gyárból kijött cső, egy optikai kp.-ba állított távcső, semmi más.

Volt olyan fószer aki már éppen hozta befelé a nagy varia Zeiss-et a vadászboltba, hogy ez szar és ide a legjobb swaro-val.
Egy kis nézegetsét után egyértelmű volt, hogy fingja nem volt a távcsőhöz, a gyorsfókusz + irányban véghelyzetben volt...persze, hogy nem látott semmit sem.
(Jellemző a fickóra, hogy aranyárban akarta eladni a távcsövet még így is, hogy azt hitte rossz.)

Félre ne érts elhiszem amit tapasztaltál, csak számomra a swaro-ról nem elképzelhető, hogy egy jól beállított csövet "földhöz kellene vágni" mert annyira nem színhű és részletgazdag.
Persze ez csak az én véleményem.

üdv. w.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: