Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468526 alkalommal)
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #1725 Dátum: 2009. Március 13. - 16:11:00 »

Péter! Kérlek segíts ki. Én fogalmazok ennyire félreérthetően vagy Te akarod félre érteni. A mondandóm az lett volna, hogy  egy igen komoly cső, csak én nem megfelelően választottam meg a célkereszt vastagságát. Erre Te elkezdesz prémium csövezni, nem vagyok nagy szakértő, de szerintem a fúlon-fúlos csöveket is gyártják vékony célkereszttel és azzal ugyan így mellé nyúltam volna. Hidd el, hogy ennél a kategóriánál van egy 1/2 óra amikor a lámpa még nem, a természetes fény már nem tud segíteni. Kellemes 'rókázást!
Sab! Bár nem értesz hozzá, de megkérdezném, hogy az általad említett másik cső szerinted mennyiért beszerezhető?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1726 Dátum: 2009. Március 13. - 18:33:25 »

Péter! Kérlek segíts ki. Én fogalmazok ennyire félreérthetően vagy Te akarod félre érteni. A mondandóm az lett volna, hogy  egy igen komoly cső, csak én nem megfelelően választottam meg a célkereszt vastagságát. Erre Te elkezdesz prémium csövezni, nem vagyok nagy szakértő, de szerintem a fúlon-fúlos csöveket is gyártják vékony célkereszttel és azzal ugyan így mellé nyúltam volna. Hidd el, hogy ennél a kategóriánál van egy 1/2 óra amikor a lámpa még nem, a természetes fény már nem tud segíteni. Kellemes 'rókázást!
Sab! Bár nem értesz hozzá, de megkérdezném, hogy az általad említett másik cső szerinted mennyiért beszerezhető?

Ja, elfelejtettem közölni, hogy ennél a gyártmánynál sok választás szálkersztileg nincs.
Van 4/A, van a German, amely nagyon hasonlít a 4/A-hoz, van a MilDot-os.
A 8x56, 2,5-10x50 és a 2,5-10x56-nál igaz, hogy 4/A a szálkereszt, de IR-es, pontvilágítás is van hozzá.
Az említett 3-9x42 4/A IR ára, most néztem, 66.000 Ft.
De az árlista a forgalmazó honlapján elérhető.
Üdv !
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1727 Dátum: 2009. Március 13. - 19:08:35 »

Érdekesek ezek a dolgok, de kérdem én egy rókára őzre való puskára mi a francnak 6-8x-os nagyításnál több?
Akinek ez nem elég annak szerintem a lőkészségével van gond.
Nomármost ugye itt nappali vadászatról van szó, kis kaliberen.
...érdekes hogy van nekem olyan ismerősöm aki több mint 10 éve erre egy akkor is kis pénzért megvehető 6x40-es Tasco Lumina céltávcsövet használ...nem kell hókuszpók, csak odateszi a szk.-et ahová kell.

Azt meg mondani sem merem, hogy egy 6x42-es használt Meopta Artemis-szel akár szürkületben vagy már kis holdnál is lehetne rókára vadászni.
De említhetném a manapság már azért megbízható Seealder 6x45-öst is, vagy az EREDETI Bushnelll 3-9x40-est is...ezekre a kaliberekre puskákra bőven elegek.
Persze az X-Y-ig nagyítási számok, meg a nagy tornyok, meg a parallaxis állító biztosan szépen mutat.
...és én is csak olyan vagyok aki műkedvelő és csak tippelget. Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1728 Dátum: 2009. Március 13. - 20:08:28 »

Érdekesek ezek a dolgok, de kérdem én egy rókára őzre való puskára mi a francnak 6-8x-os nagyításnál több?
Akinek ez nem elég annak szerintem a lőkészségével van gond.
Nomármost ugye itt nappali vadászatról van szó, kis kaliberen.
...érdekes hogy van nekem olyan ismerősöm aki több mint 10 éve erre egy akkor is kis pénzért megvehető 6x40-es Tasco Lumina céltávcsövet használ...nem kell hókuszpók, csak odateszi a szk.-et ahová kell.

Azt meg mondani sem merem, hogy egy 6x42-es használt Meopta Artemis-szel akár szürkületben vagy már kis holdnál is lehetne rókára vadászni.
De említhetném a manapság már azért megbízható Seealder 6x45-öst is, vagy az EREDETI Bushnelll 3-9x40-est is...ezekre a kaliberekre puskákra bőven elegek.
Persze az X-Y-ig nagyítási számok, meg a nagy tornyok, meg a parallaxis állító biztosan szépen mutat.
...és én is csak olyan vagyok aki műkedvelő és csak tippelget. Ördög

Mivel én is csak műkedvelő vagyok, azt sem tudom az optikába melyik felén kell belenézni, de azért a parallaxról egy keveset.

Frontparallax amely a beszélt céltávcsőnél is van, rendelkezik egy nagy előnnyel ennél a róka vadászati módnál.
Ugye az a róka fránya rendelkezik egy olyan testfelépítéssel, amely többsége a bunda, tehát annyira kevés "alapanyag" van benne, hogy téveszteni nem célszerű.
Ebben az esetben is nagyon jó, hogy van egy olyan céltávcső, amely segítségével a parallaxis kiküszöbölhető, valamint a lényeg, hogy távolságmérésre, akarom mondani becslésre is használható.
Az emberi szem gyarló, téveszt és nem is képes egy bizonyos távon felül már becslésre, jobban inkább saccolásra, és pont ebben az esetben nyújthat segítséget, hogy az a 200m-er valójában nem is 200m-er, jó az 250-nek is.
Hát pont ebben a 200-250m-es távon van a lövedéknek az esése, mikor már a célpontáthelyezés nélküli lövés leadása tévesztés lenne.
Egy hátránya van a front, de az oldalparallax-állításnak, hogy nem biztos, hogy a róka koma képes várni, míg valaki megméregeti a távját, pedig ez a "mérés" csak pár mp.
De a parallax ezeknél a gyártmányoknál nem jelentkezik abban az esetben ha kis nagyítási értéken van a céltávcső, csak a nagyokon, tehát mikor a cél messze helyezkedik el.
Távolság tudta egy megnyugtató dolog, mert a lövő ha ismeri a lőszerének, lövedékének külballisztikai tulajdonságát, akkor normális és nem elrugaszkodott távolságon képes leküzdeni a vadat.

Miért is írtam le mindezt ?
Na nem azért, hogy a vadász használjon csicsás ketyerékkel rendelkező céltávcsövet, mert mint írta Wetzlar Úr is, a lőkészséget a céltávcső nem korrigálja, azt meg kell szerezni és ha lehet, akkor lőtéren, nem vadászterületen.
Ha már létezik lőkészség, amely megfelelő, akkor az ilyen céltávcsövek használata egy élmény is lehet.
Mondom én, aki tényleg nem értek hozzá, de szeretek elmélkedni az optikai eszközökön is.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1729 Dátum: 2009. Március 13. - 20:30:32 »

Sziasztok!
Érdekes, és tanulságos dolgokat írtok, de nakem is az a véleményem, hogy róka és őz vadászathoz elég egy egyszerű 6 x-os nagyítású, vagy egy olcsóbb , de strapabíró varia céltávcső. Én évente 30-35 db rókát lövök, egy 243W kaliberű Ruger ismétlővel, gyárilag egy 3-9x 40-es Bushnell van szerelve. Nem tervezem lecserélni. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1730 Dátum: 2009. Március 14. - 18:02:09 »

Üdv!
Ki tudja milyen a 3-as szálkereszt? Ha van rajzotok róla, szívesen megnézném! Köszönöm!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1731 Dátum: 2009. Március 14. - 18:04:03 »

Sziasztok!
Érdekes, és tanulságos dolgokat írtok, de nakem is az a véleményem, hogy róka és őz vadászathoz elég egy egyszerű 6 x-os nagyítású, vagy egy olcsóbb , de strapabíró varia céltávcső. Én évente 30-35 db rókát lövök, egy 243W kaliberű Ruger ismétlővel, gyárilag egy 3-9x 40-es Bushnell van szerelve. Nem tervezem lecserélni. Wave

Szia!
Hogy dolgozik a .243-as lövedék rókában? Ha vannak fotóid tedd fel a megfelelő topicba, légy szíves! Köszönöm!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1732 Dátum: 2009. Március 14. - 19:10:53 »

Idézet
Ki tudja milyen a 3-as szálkereszt?

Szerintem az 1-es lesz az.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
sab
Vendég
« Új üzenet #1733 Dátum: 2009. Március 14. - 19:35:03 »

Üdv!
Ki tudja milyen a 3-as szálkereszt? Ha van rajzotok róla, szívesen megnézném! Köszönöm!

Hát én nem értek hozzá, de azért megnéztem az "összes" gyártó szálkeresztjét és nem találtam sima hármast.
Olyan van, hogy P3L ( Mil Dot), de sima 3-mas számozással rendelkező tudtommal nincs.
( de lehet, hogy tévedek !) :Mosolyog Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1734 Dátum: 2009. Március 14. - 19:42:26 »

Hát én nem értek hozzá, de azért megnéztem az "összes" gyártó szálkeresztjét és nem találtam sima hármast.
Olyan van, hogy P3L ( Mil Dot), de sima 3-mas számozással rendelkező tudtommal nincs.
( de lehet, hogy tévedek !) :Mosolyog Mosolyog

Szia!
Aprohirdetésben olvastam, utána gugliztam és világítópontos 3-ast ugyan találtam, de nem hiszem, hogy a MOM gyártott volna olyat!
Viszont láttam olyan MOM szálkeresztet, amiben az 1-es három tüskéje kombinálva volt vizszintes és függőleges vékony vonallal és egy koncentrikus körrel. Egy régi vadásztársamé volt.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1735 Dátum: 2009. Március 14. - 21:06:46 »

Szia!
Aprohirdetésben olvastam, utána gugliztam és világítópontos 3-ast ugyan találtam, de nem hiszem, hogy a MOM gyártott volna olyat!
Viszont láttam olyan MOM szálkeresztet, amiben az 1-es három tüskéje kombinálva volt vizszintes és függőleges vékony vonallal és egy koncentrikus körrel. Egy régi vadásztársamé volt.

MOM-ban én csak a sima 1-es (három vastag tűskéssel találkoztam), de biztos volt más is, csak a 3-mas megnevezés nem található meg jelenleg az optika gyártó cégek listájában.
Csak érdekesség, a MOM-os szálkereszt festett volt, már mint az 1-es.
MOM szerintem sem gyártott világító pontosat, a Gepardra való gyártó az gyárt ZEG-en.
( vagy gyártott)
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1736 Dátum: 2009. Március 14. - 21:10:54 »

MOM-ban én csak a sima 1-es (három vastag tűskéssel találkoztam), de biztos volt más is, csak a 3-mas megnevezés nem található meg jelenleg az optika gyártó cégek listájában.
Csak érdekesség, a MOM-os szálkereszt festett volt, már mint az 1-es.
MOM szerintem sem gyártott világító pontosat, a Gepardra való gyártó az gyárt ZEG-en.
( vagy gyártott)

A 6x42 MOM  1-es szk kétféle vastagsággal készült. Van egy olyan vastag mint kb a 6x42-es Zeiss Jenáé, vagy Meoptáé, és van egy szintén 1-es, de nagyon vékony, hegyes tüskével, az enyém ilyen.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1737 Dátum: 2009. Március 15. - 07:55:38 »

A 6x42 MOM  1-es szk kétféle vastagsággal készült. Van egy olyan vastag mint kb a 6x42-es Zeiss Jenáé, vagy Meoptáé, és van egy szintén 1-es, de nagyon vékony, hegyes tüskével, az enyém ilyen.

Igen azt tudom, hogy készült többféle 1-es szálkereszt a MOM-ba, de mint említettem nem találkoztam még más számozásnak megfelelő gyártmánnyal.
MOM-kat imádom, mert egyszerű ma felépítése, masszív , jól megépített, szerelhető, és csak egy érdekessége van amely gondot okozhat sok embernek, az a nem szabványos, megszokott tubusmérete.
28mm. Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1738 Dátum: 2009. Március 15. - 16:26:23 »

És jól is lehet vele látni...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1739 Dátum: 2009. Március 15. - 18:40:43 »

Üdv!

Sokan - környezetemben is - az 1-es szk.-et hívják 3-asnak.
Van aki hozzáteszi, hogy 3 vastag, van aki csak símán "hármasnak" említi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: