Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468699 alkalommal)
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #1710 Dátum: 2009. Március 12. - 19:03:54 »

Sziasztok! Sajna sok minden mellett a távcsövekhez sem értek túl mélyrehatóan. Ezért kicsit kapkodva vettem a 222-es fegyveremre egy varia Delta távcsövet. Annyi jót olvastam róluk a különböző fórumokon, hogy nem kellő körültekintéssel vettem meg, de annyira szép volt a 'képe napközben és korrekt az ára, hogy meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt. Igazából nincs is komoly probléma vele nappali fénynél kiváló sőt lámpa mellett is remek, de szürkületben gyakorlatilag semmit nem lehet látni a vékony célkeresztekből, valahogy eltakarja a cél. Kérem akinek van tippe a megoldásra legyen szives árulja el. Köszönöm.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1711 Dátum: 2009. Március 12. - 20:56:42 »

Sziasztok! Sajna sok minden mellett a távcsövekhez sem értek túl mélyrehatóan. Ezért kicsit kapkodva vettem a 222-es fegyveremre egy varia Delta távcsövet. Annyi jót olvastam róluk a különböző fórumokon, hogy nem kellő körültekintéssel vettem meg, de annyira szép volt a 'képe napközben és korrekt az ára, hogy meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt. Igazából nincs is komoly probléma vele nappali fénynél kiváló sőt lámpa mellett is remek, de szürkületben gyakorlatilag semmit nem lehet látni a vékony célkeresztekből, valahogy eltakarja a cél. Kérem akinek van tippe a megoldásra legyen szives árulja el. Köszönöm.


Talán jó lenne tudni, hogy melyik varia !
4-16x42-es ?
6-24x42-es ?
mert ez a kettő a paraméterek szerint is alapvetően nem szürkületi céltávcsövek, sem az objektív mérete, sem a szálkereszt miatt sem.

valahogy eltakarja a cél.

Ha pedig 8x56 4/A IR vagy 2,5-10x56 4/AIR vagy 2,5-10x56 4/A IR és stb, akkor nem ártana a szálkereszt pontvilágítást bekapcsolni.

Mondom én, de én nem értek hozzá, csak gondolom. Szomorú Kacsint Mosolyog
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #1712 Dátum: 2009. Március 12. - 21:26:52 »

Szia! Köszönöm, hogy pont Te /aki nem értesz hozzá/ válaszolsz! A cső 4x16-42 tudom, hogy nem egy bagoly, de el rókázgatnék én vele ezzel a szürkületi értékkel is, csak mint írtam hamar eltűnik a vékony kereszt a célon. Erre keresnék valami megoldást, megköszönném, ha Te ajánlanál valamit /tudom, hogy nem értesz hozzá, de ez engem nem zavar/ mert akaratodon kívül is 'nagy ludas vagy benne, hogy ezt vettem. Háromszor volt kinn velem én szívesen el is cserélem értékegyeztetéssel /ráfizetéssel/. Lámpa mellett már megint jó, csak az a fránya fél óra amikor se természetes, se lámpa fény az esik ki a vadászatból. /tudom, hogy nem értesz hozzá/, de Segítségedet előre is köszönöm!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1713 Dátum: 2009. Március 12. - 22:02:09 »

Szia! Köszönöm, hogy pont Te /aki nem értesz hozzá/ válaszolsz! A cső 4x16-42 tudom, hogy nem egy bagoly, de el rókázgatnék én vele ezzel a szürkületi értékkel is, csak mint írtam hamar eltűnik a vékony kereszt a célon. Erre keresnék valami megoldást, megköszönném, ha Te ajánlanál valamit /tudom, hogy nem értesz hozzá, de ez engem nem zavar/ mert akaratodon kívül is 'nagy ludas vagy benne, hogy ezt vettem. Háromszor volt kinn velem én szívesen el is cserélem értékegyeztetéssel /ráfizetéssel/. Lámpa mellett már megint jó, csak az a fránya fél óra amikor se természetes, se lámpa fény az esik ki a vadászatból. /tudom, hogy nem értesz hozzá/, de Segítségedet előre is köszönöm!

Csak tömören, mert már 1x válaszoltam, de nem sikerült továbbítani.
A 4-16x42-es és a 6-24x42-es az objektív mérete és a szálkereszt típusa miatt elsődlegesen nappali használatra javasolt.
Ami tudja teljesíteni a kettős használatot az a 2,5-10x50 4/A IR és a 56mm-es.
Mondom én, aki nem ért hozzá, csak sejtem. Kacsint Mosolyog
Cserét a forgalmazóval kell megbeszélni, de szerintem jobb lett volna előre tájékozódni., főleg, hogy a céltávcső nem, hibás, csak nem megfelelő vadászati módra lett kiválasztva.
Gondolom én, de ez sem biztos ugye. Mosolyog
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #1714 Dátum: 2009. Március 12. - 22:38:46 »

Értem én értem, nem is mondtam, hogy a cső a hibás, sőtt kijelenthetem, hogy az árához mérten egy igen kiváló szerkezet! A kérdés az lenne, ha már az 'alfaj kiválasztásánál hibáztam, hogyan lehetne ezen korrigálni? Természetesen minden felmerülő költséget vállalnék. Lehet hülyeséget kérdezek, de mondjuk a szálkeresztet nem lehet valamilyen módon felhízlalni? Vagy én ezt oda adnám fél áron /talán 2-3 hónapos/ és beneveznék egy max 50-esre, mert előtte 56-os volt nekem rajta, kiválóan működött, de olyan órmótlan volt ezen a kis csinos fegyveren. Tudom, hogy nem értesz hozzá, de segíthetnél valami megoldást találni. Konkrét javaslat esetleg magánban is jöhetne.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1715 Dátum: 2009. Március 12. - 23:16:15 »

Lehet hülyeséget kérdezek, de mondjuk a szálkeresztet nem lehet valamilyen módon felhízlalni?

Gazda szeme...  Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1716 Dátum: 2009. Március 13. - 09:33:58 »

Értem én értem, nem is mondtam, hogy a cső a hibás, sőtt kijelenthetem, hogy az árához mérten egy igen kiváló szerkezet! A kérdés az lenne, ha már az 'alfaj kiválasztásánál hibáztam, hogyan lehetne ezen korrigálni? Természetesen minden felmerülő költséget vállalnék. Lehet hülyeséget kérdezek, de mondjuk a szálkeresztet nem lehet valamilyen módon felhízlalni? Vagy én ezt oda adnám fél áron /talán 2-3 hónapos/ és beneveznék egy max 50-esre, mert előtte 56-os volt nekem rajta, kiválóan működött, de olyan órmótlan volt ezen a kis csinos fegyveren. Tudom, hogy nem értesz hozzá, de segíthetnél valami megoldást találni. Konkrét javaslat esetleg magánban is jöhetne.

nekem a következő a véleményem, de mivel nem értek hozzá, nem biztos, hogy jó.

Szálkeresztet "felhízlalni lehet, csak mivel garis a készülék, és effektív nem hibás, nincs értelme a megbontásnak, jobban javasolt a másik két megoldás.
Eladni és venni már egy olyant, amely a feladat végrehajtására megfelelő.
Beszélni a forgalmazóval, hogy bocs, ezt elszúrtam, lehet-e csinálni valamit.

Én pld. nem cserélném le, mert van más honlapos is aki ezt használja rókára, teljes megelégedéssel gondolom én, főleg, hogy egy kis cserkelő és főleg ha kiskaliberű a fegyver, akkor marha rondán néz ki rajta egy kályhacső.
Ez a meglévő kifejezetten szürkületig való, nagyon jó dúvadazó céltávcső, amely nem jelenti azt, hogy a süldőt nem lehet vele, segítségével fültövön csűrni, de oda, akkor megfelelő lőkészség is szükségeltetik.
Magánban azért nem jó válaszolnom erre, mert jó ha más is tudja, hogy mi a véleményem, főleg, hogy nem is értek hozzá, ezért azt mondhatok, amit akarok. Kacsint Mosolyog Vigyorog
ja, igen, Péternek van egy ilyen az IZS-18MH fegyverén, Ő többet tudna mondani a használhatóságáról, főleg neki is róka a kedvence. Mosolyog
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #1717 Dátum: 2009. Március 13. - 10:01:21 »

Köszönöm a válaszodat! Lehet félre értettél, mert én is kiváló csőnek ismertem meg. Eszem ágában sem lenne lecserélni, ha nem lenne "az a fránya 1/2 óra szürkület" amíg a lámpa nem segít. Látni is lehet vele egész kiválóan hiába nem egy éjszaki cső, csupán a "kereszt vékony és eltűnik a célon. Nem egy olyan összeg ahol sokat számítana a garancia, ezért belemennék egy "hízlalásba a saját felelőségemre. Tudom, hogy nem értesz hozzá, de én mégis Tőled várnék ajánlatot, hogy mennyi idő, mennyi Ft. Ja nem tudom ki az a Péter, de igen rendes ember lehet, ha Ő is hozzám hasonlóan e nemes vad vadászatát helyezi előtérbe. Hidd el nincs nagy gondom a "lőkészséggel s a szemem is még rendjén van, de én ezzel a kaliberrel lehetőleg csak rókára s esetleg őz tarvadra teszek lövést. Meg, hát ugye macskát, kutyát nem lövünk ezért azokra csak képzeletben évente vagy 50-100 alkalommal.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1718 Dátum: 2009. Március 13. - 10:10:41 »

Sziasztok!

Üdv Attila! Wave

Igen, én használok egy ilyen 4-16x42-es Deltát a 222-es Izs-en.
Lehet, hogy az én véleményem nem mérvadó, mert igazi prémiumokkal nem tudtam összehasonlítani, de nagyon szép képpel rendelkező, kiskaliberű fegyveren jól használható távcsőnek tartom. Mivel kifejezetten rókára vettem, olyan nagyon nem érdekel, hogy a lővilág legutolsó pillanatáig kitarthassak vele (egyébként mindig is utáltam bizonytalan látási viszonyok között lövést tenni, nem annyira az esetleges balesetveszély, hanem a sebzésveszély és a keresés bizonytalanságai miatt). Ha nem látok eleget, hazamegyek, vagy előveszem a lámpát. A belterületen általában amúgy is éjjel mozognak, kell a lámpa!
Annyit a róka is megérdemel, hogy pontosan lássam, hova lövök, illetve mi történt a lövés után. De ezzel nyilván Ti is ugyanígy vagytok.
Biztosan vannak jobb távcsövek, ha valakinek ez nem válik be, nem elégíti ki az igényeit, akkor cserélje le jobbra. Nekem, sajnos, anyagi korlátaim csak ezt engedték meg. Én elégedett vagyok vele, mióta egy "hozzá nem értő" szakember orvosolta Meghajol , sokkal bizonytalanabb lett a falubeli rókák élete.

 Wave

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1719 Dátum: 2009. Március 13. - 10:12:43 »

Szia Robi!

Én nem láttam fél óra különbséget, de elképzelhetőnek tartom egy kiváló prémium távcsőhöz képest. Azt nem próbáltad, hogy ilyenkor max. 6-os nagyítást használsz?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sab
Vendég
« Új üzenet #1720 Dátum: 2009. Március 13. - 10:25:51 »

Köszönöm a válaszodat! Lehet félre értettél, mert én is kiváló csőnek ismertem meg. Eszem ágában sem lenne lecserélni, ha nem lenne "az a fránya 1/2 óra szürkület" amíg a lámpa nem segít. Látni is lehet vele egész kiválóan hiába nem egy éjszaki cső, csupán a "kereszt vékony és eltűnik a célon. Nem egy olyan összeg ahol sokat számítana a garancia, ezért belemennék egy "hízlalásba a saját felelőségemre. Tudom, hogy nem értesz hozzá, de én mégis Tőled várnék ajánlatot, hogy mennyi idő, mennyi Ft. Ja nem tudom ki az a Péter, de igen rendes ember lehet, ha Ő is hozzám hasonlóan e nemes vad vadászatát helyezi előtérbe. Hidd el nincs nagy gondom a "lőkészséggel s a szemem is még rendjén van, de én ezzel a kaliberrel lehetőleg csak rókára s esetleg őz tarvadra teszek lövést. Meg, hát ugye macskát, kutyát nem lövünk ezért azokra csak képzeletben évente vagy 50-100 alkalommal.

Mint írtam, lehet, de nem célszerű "felhízlalni" a szálkeresztet, mert 01. csak a gyártó tudja ezt végrehajtani. 02.  garanciális a készülék, nem hibás. 03. nem véletlen ez a szálkereszt típus a céltávcsőben, mert pont ez az ideális elsődlegesen nappalai céltávcsőbe, mert legyen vékony, ne takarja a célt.
Én biztos nem vállalnám a cserét, főleg, mert nincs is szálkereszt, mert a gyártók azt nem adják ki, de gyártani lehetne, de az már nem az igazi.
Ja, és nem is értek hozzá, akkor meg minek. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Én még most is azt mondom, hogy tessék megbarátkozni vele, vagy ha nincs más megoldás, akkor a forgalmazónál lesz tudtommal a 3-9x42-es 4/A IR-es változat is.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1721 Dátum: 2009. Március 13. - 11:31:15 »

Idézet
Mint írtam, lehet, de nem célszerű "felhízlalni" a szálkeresztet, mert 01. csak a gyártó tudja ezt végrehajtani. 02.  garanciális a készülék, nem hibás. 03. nem véletlen ez a szálkereszt típus a céltávcsőben, mert pont ez az ideális elsődlegesen nappalai céltávcsőbe, mert legyen vékony, ne takarja a célt.

04. drága művelet.

Legalább is én úgy hallottam.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
sab
Vendég
« Új üzenet #1722 Dátum: 2009. Március 13. - 14:26:23 »

04. drága művelet.

Legalább is én úgy hallottam.

 Emelem

Volt 04-es is ? :Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1723 Dátum: 2009. Március 13. - 14:43:04 »

Most már van.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
sab
Vendég
« Új üzenet #1724 Dátum: 2009. Március 13. - 16:06:07 »

Most már van.
Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: