Oldalak: 1 ... 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 [684] 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468500 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #10245 Dátum: 2016. Október 19. - 09:57:42 »


  Hol volt, hol nem volt, élt egyszer messze földön egy ritka rendes, becsületes ember. Hogy hol él én már bizony nem tudom,de ha tudnám sem árulnám el. Minden esetre úgy hívták ezt a ritka rendes és becsületes embert, hogy Csiang-csi. Sok-sok éve dolgozott egy nagy optikai gyárban, mostanában már mint főportás. No nem véletlenül,mert az ő tudta nélkül a kapun se be,se ki senki és semmi. De minthogy rendes ember volt és tudta honnan jött,valamint azt is,hogy a melósok milyen kevés bért kapnak,hát időnként behúnyta a szemét ha ez-az kikerült az aktatáskákban.Szerették is a dolgozók. Tiszteletük jeléül mindenki Csiang-csi bácsinak szólította, bár még korántsem volt idős.

Emberünk egyszer nagy bajba került. Történt,hogy a legkedvesebb unokaöccse vadászatra adta a fejét és azzal a borzasztó kéréssel fordult nagybátyjához,hogy ugyan hozzon már  neki valami fájintos céltávcsövet. Csiang-csi bácsi csavargatta a nyakát,hogy neki még nem tapad szenny a kezéhez,de amikor már a felesége is csúnyán kezdett néni rá és valami elvonásról papolt,hát csak beadta a derekát. Összeszedte a bátorságát és átballagott gyerekkori barátjához,aki történetesen a céltávcső részleg üzemvezetője volt és eldadogta bánatát. Huang-ho, mert szavamat ne feledjem így hívták a barátot csak nevetett. majd karon fogta emberünket és bevezette a kész céltávcsövek raktárába. Itt van Csiang-csi bácsi (merthogy ő is így tisztelte barátját) válassz. Melyik kell?
-Hát izé, valami Zeisst beszélt ez a gyerek
-Van,van. De van itt minden amit csak akarsz: Yukon,Vixen,Delta,Zeiss,Swarovski,Leica... Tán még eszembe sem jut mindnek a neve.
-De hát ezeken nincs semmi felirat.
.Ja,hogy olyan kell? Akkor menjünk a festő részleghez,ahol feliratozzák őket.

Úgy is lett. Volt ott minden mi szem,szájnak ingere. Tele voltak a polcok a sok mindenféle céltávcsővel. Csak emberünk értetlenkedett kicsit.
-Te Huang-ho ez mind egyforma csak a felirat más. Hogy lehet ezek közt különbséget tenni?
-Lehet barátom csak tudni kell a módját. Adok neked három távcsövet is. Egy Zeisst, egy Swarovskit és egy Leicát. Vidd haza az öcsédnek. Ő tudni fogja melyik a jobb.
- De hát honnan fogja tudni,én ezt nem értem?
-Honnan,honnan? Hát onnan,hogy más van ráirva mindegyikre, onnan.
- De mikor mind egyforma volt. Mind egy helyről jött.
-Jól mondod barátom, volt. Míg felirat nem lett rajta. Add csak őket oda az öcsédnek és amikor kipróbálja a vadászcimboráival, meg lesznek győződve a különbségekről.
- Én ezt nem értem!
- Tudod az úgy van,hogy a vadászok nem azt nézik mi milyen,hanem,hogy mi van ráírva!

Úgy is lett. Csiang-csi bácsi hazavitte unokaöccsének a három távcsövet. Az a haverjaival elment kipróbálni. Ki is választotta a legfájintosabbat, a másik kettőt pedig jó pénzen elpasszolta. Abból vadászott két évig. Hogy melyiket választotta? Na azt nem árulom el.

Itt a vége,fuss el véle. Aki nem hiszi járjon utána! Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10246 Dátum: 2016. Október 19. - 10:25:35 »

Igaz, hogy HunterDave véleménye szubjektív, mert mindegyik az, de mondjuk úgy nem jó hír, mert én is pont ezt a Meostar R2-est "szemeltem ki", hazai importőrnél, most 375 E Ft amúgy.
Alapvetően egy 2,5–15x50 körüli paraméterekkel rendelkező új, világítópontos variábelben gondolkodtam 350 E Ft körüli plafonnal.

A Delták annak ellenére, hogy faintosak, annyira nem jönnek be, a betekintési távolság/betekintési szögre szerintem picit érzékenyebbeknek tűnnek (párba már belenéztem és mindnél ezt éreztem), mint a Leupold VX-3 3,5-10x50-esem és ez zavar, viszont az amerikaitól a Delta HD 2,5-10x56 világosabb képet ad, úgy tudnám jellemezni, hogy a Leupold képe kicsit kontrasztosabb és a látótere is szűkebb, de ezzel együtt tudok élni. Mosolyog

Ha a Deltát kiveszem az egyenletből olyan sok variáció nem marad, Minoxok, mondjuk a ZE5i, amire itt panaszkodott valaki 2 nappal ezelőtt, hogy porszemcsés lett. Szóval reálisan európában elérhető a Meopta Meostar R2, SigSauer Whiskey 5, Vixen VIII, Sightron (bár erről nem sokat tudok). Mivel ragaszkodnék a 15-ös maximális nagyításhoz, ezek a lehetőségek vannak, azzal tisztában vagyok, hogyha a 12-es maximális nagyítással is megelégednék, kinyílna a lehetőségek tárháza ebben az árkategóriában, de most nem olyat keresek.

A Steiner Night Hunter Xtreme, Docter V6, Zeissek, Swarowski, Leica, Leupold VX6 3-18x50 túlmutat a költségvetésen.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #10247 Dátum: 2016. Október 19. - 11:04:24 »

Nem értem mit b@szhattak el ezzel az R2-vel Meoptáéknál...sajnos. Valszeg meg sem fogom tudni soha, mert nem lesz olyanom.
Az tény - az én szemem szerint - hogy a Delta egyik R1r-t sem éri fel (van mindkettő, a 3-12x56 meg a 1,5-6x42 is). Objektívátmérő ide vagy oda.
Viszont nem gyengébb annyival, amennyivel olcsóbb. Deltát vennék ha megint kellene egy új cső.

A 1,5-6x42-esről írhatnál még. Nagy R1r-m és a hajtástávcsövem van, ilyen még nincs  Ördög

Köszi  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10248 Dátum: 2016. Október 19. - 11:07:42 »

A 1,5-6x42-esről írhatnál még. Nagy R1r-m és a hajtástávcsövem van, ilyen még nincs  Ördög

Köszi  Emelem

Nehogymá három Meoptát vegyél, abból az árból kijön öt Delta is  Tasli Tasli Tasli
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #10249 Dátum: 2016. Október 19. - 11:11:54 »

Nehogymá három Meoptát vegyél, abból az árból kijön öt Delta is  Tasli Tasli Tasli

Ja télleg  Stoel bocs. Igénytelenség tudom, de nekem a Tikkára jó a Meostar is  Vállat von   Ördög

Btw. négyet, kell a B1 is  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10250 Dátum: 2016. Október 19. - 11:23:48 »

Ja télleg  Stoel bocs. Igénytelenség tudom, de nekem a Tikkára jó a Meostar is  Vállat von   Ördög

Btw. négyet, kell a B1 is  Nyihi

Ez már-már beteges.  OOO 
Na most sokaknál kicsapom majd a biztosítékot, az szent, de a tények sajnos makacs dolgok.
R. barátunkkal megállapítottuk egy félholdas éjszakán közös vadkár elhárítás során, hogy a nála lévő Zeiss Victory távolságmérős, nyolcszázezres csoda és az én alap Minoxom között van különbség a Zeiss javára (mindkettő 8x56-os volt). De egyikünknek sem volt az az érzése, hogy ez a különbség olyan hűdenagy lenne. Viszont még élénken él az emlékezetemben, mikor földhöz akartam csapni ugyanazt a Minoxot, miután bepislantottam a B1-be
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10251 Dátum: 2016. Október 19. - 11:27:23 »

Ez már-már beteges.  OOO 
Na most sokaknál kicsapom majd a biztosítékot, az szent, de a tények sajnos makacs dolgok.
R. barátunkkal megállapítottuk egy félholdas éjszakán közös vadkár elhárítás során, hogy a nála lévő Zeiss Victory távolságmérős, nyolcszázezres csoda és az én alap Minoxom között van különbség a Zeiss javára (mindkettő 8x56-os volt). De egyikünknek sem volt az az érzése, hogy ez a különbség olyan hűdenagy lenne. Viszont még élénken él az emlékezetemben, mikor földhöz akartam csapni ugyanazt a Minoxot, miután bepislantottam a B1-be

Ugye hogy a puding próbája az evés ?!   S.Peti
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10252 Dátum: 2016. Október 19. - 11:30:29 »

Ugye hogy a puding próbája az evés ?!   S.Peti

Pontosan.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10253 Dátum: 2016. Október 19. - 11:35:36 »

A 1,5-6x42-esről írhatnál még. Nagy R1r-m és a hajtástávcsövem van, ilyen még nincs  Ördög

Köszi  Emelem

A nagy kedvenc. Tudja azt szürkületben, mint az 56-os. Sőt. Számomra teljesen kínai, mikor azzal érvelnek emberek, hogy egy 42-es nem tudhat annyit, mint egy 56-os eleve az átmérő miatt. A két legjobb szürkületi használhatóságú csövem eddig egy 6x42-es Bender, meg a 42-es Meostar R1r  Vállat von Ezt annak fényében értsétek, hogy soha nem volt csúcskategóriás, 2000+ eurós távcsövem. És nem is hinném, hogy lesz.
Amikkel hasonlítgattam a közelmúltban: Minox ze5i 2-10x50, Delta HD, Meostar R1-esek, Leupold vx-r, vx-3, conquest az 50-es elejű meg régi 6x42-es prémiumok. Mikor éppen mi volt kéznél, meg a kollegáknál.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10254 Dátum: 2016. Október 19. - 11:37:36 »

Ez már-már beteges.  OOO 
Na most sokaknál kicsapom majd a biztosítékot, az szent, de a tények sajnos makacs dolgok.
R. barátunkkal megállapítottuk egy félholdas éjszakán közös vadkár elhárítás során, hogy a nála lévő Zeiss Victory távolságmérős, nyolcszázezres csoda és az én alap Minoxom között van különbség a Zeiss javára (mindkettő 8x56-os volt). De egyikünknek sem volt az az érzése, hogy ez a különbség olyan hűdenagy lenne. Viszont még élénken él az emlékezetemben, mikor földhöz akartam csapni ugyanazt a Minoxot, miután bepislantottam a B1-be

Vettem nemrég egy Zeiss Victory 8x56 B T*P* vagy mi a pontos neve.
8 évesen. Ippeg csak egy lehelettel ha egyáltalán jobb a Vixen New Forestánál.
Szerencsére csak egy lehelettel vettem drágábban itthon a Zeisset, mint a Vixen egunos ára.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10255 Dátum: 2016. Október 19. - 11:39:58 »

Vettem nemrég egy Zeiss Victory 8x56 B T*P* vagy mi a pontos neve.
8 évesen. Ippeg csak egy lehelettel ha egyáltalán jobb a Vixen New Forestánál.
Szerencsére csak egy lehelettel vettem drágábban itthon a Zeisset, mint a Vixen egunos ára.

 Igen
Már azt hittem valami genetikailag hibás vagyok, hogy nem látom a különbséget kellő mértékűnek  Ördög
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #10256 Dátum: 2016. Október 19. - 12:39:15 »

  Hol volt, hol nem volt, élt egyszer messze földön egy ritka rendes, becsületes ember. Hogy hol él én már bizony nem tudom,de ha tudnám sem árulnám el. Minden esetre úgy hívták ezt a ritka rendes és becsületes embert, hogy Csiang-csi. Sok-sok éve dolgozott egy nagy optikai gyárban, mostanában már mint főportás. No nem véletlenül,mert az ő tudta nélkül a kapun se be,se ki senki és semmi. De minthogy rendes ember volt és tudta honnan jött,valamint azt is,hogy a melósok milyen kevés bért kapnak,hát időnként behúnyta a szemét ha ez-az kikerült az aktatáskákban.Szerették is a dolgozók. Tiszteletük jeléül mindenki Csiang-csi bácsinak szólította, bár még korántsem volt idős.

Emberünk egyszer nagy bajba került. Történt,hogy a legkedvesebb unokaöccse vadászatra adta a fejét és azzal a borzasztó kéréssel fordult nagybátyjához,hogy ugyan hozzon már  neki valami fájintos céltávcsövet. Csiang-csi bácsi csavargatta a nyakát,hogy neki még nem tapad szenny a kezéhez,de amikor már a felesége is csúnyán kezdett néni rá és valami elvonásról papolt,hát csak beadta a derekát. Összeszedte a bátorságát és átballagott gyerekkori barátjához,aki történetesen a céltávcső részleg üzemvezetője volt és eldadogta bánatát. Huang-ho, mert szavamat ne feledjem így hívták a barátot csak nevetett. majd karon fogta emberünket és bevezette a kész céltávcsövek raktárába. Itt van Csiang-csi bácsi (merthogy ő is így tisztelte barátját) válassz. Melyik kell?
-Hát izé, valami Zeisst beszélt ez a gyerek
-Van,van. De van itt minden amit csak akarsz: Yukon,Vixen,Delta,Zeiss,Swarovski,Leica... Tán még eszembe sem jut mindnek a neve.
-De hát ezeken nincs semmi felirat.
.Ja,hogy olyan kell? Akkor menjünk a festő részleghez,ahol feliratozzák őket.

Úgy is lett. Volt ott minden mi szem,szájnak ingere. Tele voltak a polcok a sok mindenféle céltávcsővel. Csak emberünk értetlenkedett kicsit.
-Te Huang-ho ez mind egyforma csak a felirat más. Hogy lehet ezek közt különbséget tenni?
-Lehet barátom csak tudni kell a módját. Adok neked három távcsövet is. Egy Zeisst, egy Swarovskit és egy Leicát. Vidd haza az öcsédnek. Ő tudni fogja melyik a jobb.
- De hát honnan fogja tudni,én ezt nem értem?
-Honnan,honnan? Hát onnan,hogy más van ráirva mindegyikre, onnan.
- De mikor mind egyforma volt. Mind egy helyről jött.
-Jól mondod barátom, volt. Míg felirat nem lett rajta. Add csak őket oda az öcsédnek és amikor kipróbálja a vadászcimboráival, meg lesznek győződve a különbségekről.
- Én ezt nem értem!
- Tudod az úgy van,hogy a vadászok nem azt nézik mi milyen,hanem,hogy mi van ráírva!

Úgy is lett. Csiang-csi bácsi hazavitte unokaöccsének a három távcsövet. Az a haverjaival elment kipróbálni. Ki is választotta a legfájintosabbat, a másik kettőt pedig jó pénzen elpasszolta. Abból vadászott két évig. Hogy melyiket választotta? Na azt nem árulom el.

Itt a vége,fuss el véle. Aki nem hiszi járjon utána! Wave

Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #10257 Dátum: 2016. Október 19. - 12:42:23 »

Bocsánat ,lemaradt  -ez nem utópia és kitaláció,egy horgászcikk kereskedő ugyan így mesélte a raktár dolgot,- milyen logót fessünk rá?
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #10258 Dátum: 2016. Október 19. - 12:42:36 »

Azért vannak különbségek, nem is kicsik. Nekem volt szerencsém Swarovski Z6i 56-os távcsővel vadászni.
Mindegy ki mit mond, annak iszonyatos jó képe volt, más volt vele  a baj.
Nem megbántani akarok senkit, DE azért  a pár perccel tovább használható távcsőért bizony komoly pénzt kell a prémiumgyártóknak adni.
Ez van, mindenki mérlegeljen, hogy megér-e neki pár perc, egy  2-300 ezer ft -os távcső helyett egy 8-900 ezer ft -ost.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10259 Dátum: 2016. Október 19. - 13:18:02 »

Nem megbántani akarok senkit, DE azért  a pár perccel tovább használható távcsőért bizony komoly pénzt kell a prémiumgyártóknak adni.
Ez van, mindenki mérlegeljen, hogy megér-e neki pár perc, egy  2-300 ezer ft -os távcső helyett egy 8-900 ezer ft -ost.

Sokan szeretik lefitymálni azt a „csupán pár percet”, amit nyer az ember egy magasabb kategóriás távcsővel. Meg hogy „ha már nem látok a távcsővel, akkor én inkább hazamegyek, mert én etikusabb vagyok, mint Te!”

Nem állást foglalva sem a prémium kategóriák mellett, sem az olcsóbbak ellen, azért nem biztos, hogy az a pár perc valóban minden esetben „csak pár perc” előny a "jobb" javára. Ha a „sötétedés mértéke” aznap történetesen nem fog elmenni a kuka sötétig, hanem épp annyira lesz csak sötét egész éjjel, amennyire az állítólagosan „utolsó pár percben” (mert úgy áll épp a Hold és a felhők, stb.), akkor a jobb képességű távcsővel pont fogsz látni egész éjjel, a rosszabbal meg pont nem. Még akkor is, ha ez a „prémiumoknak fenntartott” fényerő-tartomány az „árához” képest tényleg meglehetősen keskeny.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 [684] 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: