Oldalak: 1 ... 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 [670] 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468453 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #10035 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 17:06:51 »

Nekem eddig pozitiv az amcsi garival a tapasztalatom. Van egy fejlámpám, amit úgy cseréltek ki újra, hogy nem kértek számlát csak annyit hogy küldjem ki. Pedig véletlen ráléptem, úgy tört el.
Küldtek egy vacsi újat, usps expressel....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10036 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 19:11:31 »




Ha Lacika él, de már nem gyártják azt a csövet, akkor hogy cserélik ki Neked később ugyanolyanra? Nevet Nevet Nevet 


 

Van erre egy még most is működő és megszivlelendő példa:

A 80-as évek és 90-es évek eleji nagy távcsőmárka Redfield a rosz manegelés és egyébb elönytelen behatások miatt, többszöri eladás és ujraeladás után végül  a Leupodhoz került. Tehát a Leupold megvette nemcsak a jo technologiája miatt hanem azért mert izig vérig Amerikai ceg volt. Természetesen ezek után a Redfield név alatt már nem gyártottak semmit, leállt a gyártása. Mindattól eltekintve, mivel az aranyéveit elő gyártmány nagyon nepszerű volt, vagyis sokan vásároltak még nindig nagyon sok van forgalomban, a mai napig is.
Mintahogy emlitettem a Redfield palyafutása a Leupoldnál landolt, ennek fejébe, vagy csak pestickől az összes Redfield távcső garanciális javitását a mai napig csinálja, ingyen és bérmentve.
Nyilván a cserét nem teljesitheti viszont a javitást garantálja.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #10037 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 19:46:59 »

 

Van erre egy még most is működő és megszivlelendő példa:

A 80-as évek és 90-es évek eleji nagy távcsőmárka Redfield a rosz manegelés és egyébb elönytelen behatások miatt, többszöri eladás és ujraeladás után végül  a Leupodhoz került. Tehát a Leupold megvette nemcsak a jo technologiája miatt hanem azért mert izig vérig Amerikai ceg volt. Természetesen ezek után a Redfield név alatt már nem gyártottak semmit, leállt a gyártása. Mindattól eltekintve, mivel az aranyéveit elő gyártmány nagyon nepszerű volt, vagyis sokan vásároltak még nindig nagyon sok van forgalomban, a mai napig is.
Mintahogy emlitettem a Redfield palyafutása a Leupoldnál landolt, ennek fejébe, vagy csak pestickől az összes Redfield távcső garanciális javitását a mai napig csinálja, ingyen és bérmentve.
Nyilván a cserét nem teljesitheti viszont a javitást garantálja.

Nem gyártanak már Redfield Távcsöveket?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10038 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 20:27:28 »

Nem gyártanak már Redfield Távcsöveket?



2008-ban leálltak a regi gyártásával, majd 2010-ben egy Leupold & Stevens Inc. név alatt futó uj ceg gyárt ismét Redfieldet.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #10039 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 21:41:00 »


No a fene tudja, de én azt mondom ne is tudjuk meg!  Nevet   
Bull is mesélt olyat, hogy az adott delikvensnek kicserélték a régijét, mert menthetetlen volt, szóval én bízom a gyárban, meg az importőrben is, DE nyilván nem mindegy, hogy mi mennyi idő alatt történik meg! Mosolyog

Ha Lacika él, de már nem gyártják azt a csövet, akkor hogy cserélik ki Neked később ugyanolyanra? Nevet Nevet Nevet 



A európaiak meg 30 évet emlegetnek.
Lacika meg nem él már 30 évet,mert nem,na mindegy miért....
Namármost akkor ténleg ezek is komiszak?
Kinek higgyen az ember gyereke?
Szerintem nem biztos,hogy 20 év múlva tudnak ugyanilyent adni,de ha másmilyennel betömik a pofámat,annak is örülni fogok. Vigyorog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #10040 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 22:40:04 »

Érdekes ez a garanciális probléma.
Kinek az örök élete, a tiéd vagy a távcsőé?
Garancia a gyártási hibákból eredő meghibásodásra vonatkozik.
A használatból eredőkre nem.
Egy Leupoldból 250 év múlva, a tömítések elöregedése miatt elszökik a nitrogén, cserélni fogja a gyár?
Kételkedem!
Aztán az is kérdés, hogy egy ütött kopott, 25 éves távcsövet vissza viszel-e garanciális javításra?
Ahol ezeket a prémiumokat gyártják, ez fel se merül.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #10041 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 23:38:44 »

Az igaz, hogy nem Leupolddal, de Swaro spektívvel és Kahles keresővel kapcsolatban is olyan tapasztalatom volt, hogy az elérett gumi alkatrészt illetve védőkupakot ingyen kicserélték, fotók alapján.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #10042 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 00:14:00 »

Érdekes ez a garanciális probléma.
Kinek az örök élete, a tiéd vagy a távcsőé?
Garancia a gyártási hibákból eredő meghibásodásra vonatkozik.
A használatból eredőkre nem.
Egy Leupoldból 250 év múlva, a tömítések elöregedése miatt elszökik a nitrogén, cserélni fogja a gyár?
Kételkedem!
Aztán az is kérdés, hogy egy ütött kopott, 25 éves távcsövet vissza viszel-e garanciális javításra?
Ahol ezeket a prémiumokat gyártják, ez fel se merül.


Egy ismerosom visszalukvercelt a 4 tonnas pickupjaval es atgurult a a fegyveren Leupold tavcsovel rajta, mely a kocsinak volt hatul tamasztva. A 4 eves tavcso osszetorott (VX3) . Telefonalt Leupoldeknak elmondta mi tortent, mondtak kuldje be, ra egy hetre kuldtek egy vadonatuj VX3 csovet, ingyen, a postat sem kellett fizesse, szamlaja sem volt. Nehez elhinni ugy-e ? Amugy vannak akik hasznalt regi Leupold csovekre "vadasznak" a neten, hirdetesekbe, nem szamit ha hibas mert kuldik vissza a gyarnak, ha azt a modellt mar nem gyartjak, hasonlo aktualis modellel helyetesitik, ha nem javithato.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10043 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 00:22:22 »

Érdekes ez a garanciális probléma.
Kinek az örök élete, a tiéd vagy a távcsőé?
Garancia a gyártási hibákból eredő meghibásodásra vonatkozik.
A használatból eredőkre nem.
Egy Leupoldból 250 év múlva, a tömítések elöregedése miatt elszökik a nitrogén, cserélni fogja a gyár?
Kételkedem!
Aztán az is kérdés, hogy egy ütött kopott, 25 éves távcsövet vissza viszel-e garanciális javításra?
Ahol ezeket a prémiumokat gyártják, ez fel se merül.

 


Olvasgatva a kérdésak és válaszok rovatban ahol a vásárló kérdez és a gyártó válaszol. Többeközött ezt találtam:

“Jdubyah73
    · 3 months ago     

I have a 3 - 9 Dual X scope purchased in the early 70's. It has performed flawlessly for all these years until this last hunting season when condensation formed in the scope. It is a Gold Ring and I want to have it fixed before this Fall. Is it too old?
1
answer “

Jdubyah73
-3 hónapja

A 70-es évek elején vásároltam egy 3-9 Dual X céltávcsövet. Ezidáig hibamentesen dolgozott egésszen az utolsó vadász szezonig amikor is párásodás képződött a tavcsöben. A tavcsá “gold ring” ( élettartam garanciás) és ki akarom javitatni még mielött az idei ősz beköszönt. Vagy ez tull öreg?
1
válasz   

“Leupold Tech Service 5586
    · 3 months ago     

Hello Jdubyah73,

A Leupold scope is never too old to send in for warranty service. All Leupold riflescopes sold to the civilian market are covered under the Leupold Gold Ring Lifetime Guarantee. Please send your scope to us for repairs.

Respectfully, Leupopld Technical Service” 

Leupold távcső sohasem tull öreg hogy, elküld a garanciális szervizünkhöz. Mindegyik  Leupold távcsoő amti civil vásárloknak let eladva rendelkezik Leupold Gold Ring Lifetime Guarantee (Leupold Arany Gyűrűs Garanciával) Legyszives küld el a távcsövet hozzánk hogy kijavitsuk.

Tisztelettel, Leupod Technikal  Szerviz.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #10044 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 00:31:04 »

Valami ilyesmit hütyögnek:


Leupold Optics are built for a lifetime of performance at the highest level, plain and simple. Other companies offer lifetime warranties because they know the optics they’re selling you are going to break, fail, or fall short of expectations. At Leupold, that’s not how we do business.

With the Leupold Gold Ring Full Lifetime Guarantee, if your Leupold product doesn’t perform as promised, we will repair or replace it for free, whether you are the original owner or not—forever (excludes electronic components). You don’t need proof of ownership. Or a warranty card. And there’s no time limit. We do this because we believe in superior quality and craftsmanship, and we’re confident your Leupold won’t let you down. That’s the power of our company, and we stand behind our work.

Az elektronikára,elektronikus alkatrészekre 5 év garancia van.
For components not included under the Leupold Gold Ring Full Lifetime Guarantee, this warranty covers any defects in materials and workmanship in the electronic components of illuminated riflescopes/sights, flashlights, flashlight components, RX Rangefinders, GX Rangefinders, Pin Caddie Rangefinder, RCX Cameras and Vendetta Archery Rangefinder. This warranty lasts for five years from the date of purchase. If, during that five-year period, these products are found to have defects in materials or workmanship, Leupold will repair, or if repair is not possible, replace the product, free of charge.

Azt írja,hogy ha nem teljesítik,amit igértek ,akkor kicserélik.
Azt igéri kripton -argon gáz van benne,kiszökik,párásodik,akkor garanciális.Azt ígéri szélekig éles kép van,ha párásodik,akkor nem.Ha a tömítés miatt történik,mert megöregedett,akkor azért,hiszen nem tök mindegy ,az is garanciális.
Azt ígéri lövésálló,ha idővel nem az,akkor  cseréli.Mindegy mennyi idős,hányszor cserél gazdát,van-e papírja.
Ennyi elég.
Amit ígér tartsa be azt jóvan.
Ha nem tudja megcsinálni,nem gyártja azt a modellt,akkor egyenértékű helyettesítőjét adja.
Még azt is írja ,ha baleset miatt megsérül a távcső,akkor nem garanciális,hát még szép.
Szerintem 1000 euros Leupoldot kb 500 eurért vesz a magyar importőr,és 200 eur-ért állítják elő.
Szerintem amennyi kevés csere van,pont annyira érdekli őket a dolog,hogy semennyire,csere,oszt jóvan.
Egyszervolt főnököm azt mondta ,annyiért kell cserélni a kompresszort,hogyha ha megdöglik gariba minimum nullán legyünk.
Az asztalos meg,hogy annyi a munkadíj,mint az anyagköltség,aztán nem kell hosszan számolgatni az árajánlathoz,ha leszakad a zsolnaival sincs baj.
Szerintem csúnyán meglepődnénk,hogy pl. egy Kínában gyártott 120ezres távolságmérő mennyiben van nekik.Pl. 10.000.--ben szerintem nagyon maximum.
Marha bevétel lehet a Leupoldnak ezekből a szarokból is.
Klímát raktam egy nagykernél,az asztalról levertem nagy mennyiségű irathalmot véletlen,akarva akaratlan belepillantottam,pl.a braun borotva beszerzési ára 700.- volt ,kiajánlási ár 2.900.-a lap tanúsága szerint,a Metróban egy ilyen ára akkor 5900.- volt akciósan 7000.--ről.
11 db Panasonic klímát rakattak,kérdeztem minek nem rakunk 5 db nagyobbat,azt mondták,mert ezeket 17.000.-/db áron meg tudták venni.
Akkor egy Vestel török klíma 2.6 kw-osban akcióban volt a Metróban ennek többszöröse,ezek pedig kb 70-80 ezres gépek voltak.
Mi meg raktuk darabját 45.000.- + áfáért.
Szerintem belefér a Leupoldnak is pár javítás,csere ,őrült forgalmuk lehet.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #10045 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 00:48:53 »

 


Olvasgatva a kérdésak és válaszok rovatban ahol a vásárló kérdez és a gyártó válaszol. Többeközött ezt találtam:

“Jdubyah73
    · 3 months ago     

I have a 3 - 9 Dual X scope purchased in the early 70's. It has performed flawlessly for all these years until this last hunting season when condensation formed in the scope. It is a Gold Ring and I want to have it fixed before this Fall. Is it too old?
1
answer “

Jdubyah73
-3 hónapja

A 70-es évek elején vásároltam egy 3-9 Dual X céltávcsövet. Ezidáig hibamentesen dolgozott egésszen az utolsó vadász szezonig amikor is párásodás képződött a tavcsöben. A tavcsá “gold ring” ( élettartam garanciás) és ki akarom javitatni még mielött az idei ősz beköszönt. Vagy ez tull öreg?
1
válasz   

“Leupold Tech Service 5586
    · 3 months ago     

Hello Jdubyah73,

A Leupold scope is never too old to send in for warranty service. All Leupold riflescopes sold to the civilian market are covered under the Leupold Gold Ring Lifetime Guarantee. Please send your scope to us for repairs.

Respectfully, Leupopld Technical Service” 

Leupold távcső sohasem tull öreg hogy, elküld a garanciális szervizünkhöz. Mindegyik  Leupold távcsoő amti civil vásárloknak let eladva rendelkezik Leupold Gold Ring Lifetime Guarantee (Leupold Arany Gyűrűs Garanciával) Legyszives küld el a távcsövet hozzánk hogy kijavitsuk.

Tisztelettel, Leupod Technikal  Szerviz.


Ez a beszéd,nem csinálnak segget a szájukból.
Magyarországon sok a töketlen eladó,a fogyasztóvédelem meg egy impotens hatáskörnélküli  ócska szervezet.
Mikor gondom volt ócska dumával jöttek,meg majd képviselnek a bíróságon.
Mikor egy senkiházi ügyfélbe futottam,egy félkegyelmű hibbant emberbe,nem volt igaza,de fogyasztóvédelemmel fenyegetőzött.Úgy röhögtem,megfájdult a hasam.
Mondtam inkább bíróságra menjen.
Nem is lett belőle semmi,lehet valaki felvilágosította,nem tudom.
Ezzel csak azt akartam hütyögni,hogy itt mindent meg lehet csinálni az emberrel ,odakinn meg minden szarért perelnek,ha megígérnek nekik valamit azt bevasalják,betartatják.
Fél évet várni egy távcsőre?
Az elmaradt vadászati lehetőségért horribilis lóvét
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #10046 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 00:52:34 »

perelnének össze maguknak.
Lemaradt a vége.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10047 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 08:54:03 »

Bull is hasonló autóval áthajtós szorit mesélt, csak ott az öreg Leupoldon egy Trabant 601 "Super" Nevet ment át, na ez azért nem Amerika, hogy mindenkinek 4 tonnás pick upja legyen! 

A Redfieldnek sajnálatos a bekebelezés. Csövet még nem fogtam kézbe, de az importőr mondta, hogy jók, viszont csak nappali használatra, mert nem kapják meg azt a bevonatot, amivel éjszaka is jó lenne, azt hiszem itt a fórumon is ovlastam, hogy volt aki az őzes puskájára Redfieldet vett, mert minőségét tekintve ár/érték arányban nagyon jó. Én csak azt sajnálom, hogy a 12-es maximális nagyítás fölé nem akarnak menni, legalább most a Revolutionban nincs, a Revenge modell pedig lekerült a honlapról, meg az európai webshopokban is amit néztem már nincs. Erősebb kutya .....ik, mint tudjuk.

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #10048 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:02:51 »

Bull is hasonló autóval áthajtós szorit mesélt, csak ott az öreg Leupoldon egy Trabant 601 "Super" Nevet ment át, na ez azért nem Amerika, hogy mindenkinek 4 tonnás pick upja legyen! 

A Redfieldnek sajnálatos a bekebelezés. Csövet még nem fogtam kézbe, de az importőr mondta, hogy jók, viszont csak nappali használatra, mert nem kapják meg azt a bevonatot, amivel éjszaka is jó lenne, azt hiszem itt a fórumon is ovlastam, hogy volt aki az őzes puskájára Redfieldet vett, mert minőségét tekintve ár/érték arányban nagyon jó. Én csak azt sajnálom, hogy a 12-es maximális nagyítás fölé nem akarnak menni, legalább most a Revolutionban nincs, a Revenge modell pedig lekerült a honlapról, meg az európai webshopokban is amit néztem már nincs. Erősebb kutya .....ik, mint tudjuk.





Az itteni  forgalmazó mondta,   hogy csak a Revolution-t gyártják az USA-ban Oregon-ban   , a  Revenget  nem ! 
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10049 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 10:21:20 »




Az itteni  forgalmazó mondta,   hogy csak a Revolution-t gyártják az USA-ban Oregon-ban   , a  Revenget  nem ! 

És az honnan jött?
Mondjuk így, hogy nem kapni, lehet mindegy is!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 [670] 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: