Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468523 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1290 Dátum: 2008. November 23. - 16:10:40 »

Van most nálam egy 2,5-10x56-os Schmidt-Bender céltávcső 1-es szálkereszttel, de alsósínes! ZKK puskám van, érdemes-e megvennem? Milyen szerelék lenne a jó? Mondjatok véleményt!
A szálkereszt -a 4-es után- nagyon furcsa, de igen jól látható későn is, a fényerő meg kiváló!

Komlói fix.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1291 Dátum: 2008. November 23. - 19:56:39 »

Szevasztok!

Ma voltam vadászni. ültünk a lesen mikor olyan jó 300 méterre megláttam egy gímtehenet borjával. Nem igazán akartak közelebb jönni ezért megpróbáltunk rácserkelni, de nem jártunk sikerrel. Visszaültünk a lesre és kisvártatva ugyanazon az oldalon de közelebb /200m/ kijött négy tarvad. Világítópontot bekpcsoltam majd megcéloztam az egyiket, de nem lőttem mert nagyon egyben voltak, meg belógott egy kis gaz is ami zavart a célzásban. Egyébként tisztán láttam mindent, eddig még nem is volt semmi gond. Gondoltam várok egy kicsit hogy jöjjenek egy kicsit, és majd a repcében meglövöm. Jöttek is ahogy terveztem de amikor ismét felvettem a puskát nem mertem lőni mivel nem láttam tisztán a szarvasokat. Felcsavartam a nagyítást 10x-esre de így sem volt jobb. Na, cserkeljünk rá. Sikerült őket becserkelni vagy 80 méterre, de ott sem mertem megkockáztatni a lövést. Rosszul is álltak, de nem is láttam rendesen. Ennyi elég is volt a szarvasoknak -angolosan távoztak.
A távcső mint tudjátok 3-12x56 Meostar. A szarvasok pedig persze hogy szürkületben jöttek.
Azért megnéztem volna hogy mit tud egy hasonló tárgylencséjű prémium kategóriás céltávcső. Vélemények?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1292 Dátum: 2008. November 23. - 20:48:47 »

Szevasztok!

Ma voltam vadászni. ültünk a lesen mikor olyan jó 300 méterre megláttam egy gímtehenet borjával. Nem igazán akartak közelebb jönni ezért megpróbáltunk rácserkelni, de nem jártunk sikerrel. Visszaültünk a lesre és kisvártatva ugyanazon az oldalon de közelebb /200m/ kijött négy tarvad. Világítópontot bekpcsoltam majd megcéloztam az egyiket, de nem lőttem mert nagyon egyben voltak, meg belógott egy kis gaz is ami zavart a célzásban. Egyébként tisztán láttam mindent, eddig még nem is volt semmi gond. Gondoltam várok egy kicsit hogy jöjjenek egy kicsit, és majd a repcében meglövöm. Jöttek is ahogy terveztem de amikor ismét felvettem a puskát nem mertem lőni mivel nem láttam tisztán a szarvasokat. Felcsavartam a nagyítást 10x-esre de így sem volt jobb. Na, cserkeljünk rá. Sikerült őket becserkelni vagy 80 méterre, de ott sem mertem megkockáztatni a lövést. Rosszul is álltak, de nem is láttam rendesen. Ennyi elég is volt a szarvasoknak -angolosan távoztak.
A távcső mint tudjátok 3-12x56 Meostar. A szarvasok pedig persze hogy szürkületben jöttek.
Azért megnéztem volna hogy mit tud egy hasonló tárgylencséjű prémium kategóriás céltávcső. Vélemények?
A meoptánál már többen említették azt a pár perc vakságot a szürkületben.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1293 Dátum: 2008. November 23. - 21:50:50 »

Szevasztok!

Ma voltam vadászni. ültünk a lesen mikor olyan jó 300 méterre megláttam egy gímtehenet borjával. Nem igazán akartak közelebb jönni ezért megpróbáltunk rácserkelni, de nem jártunk sikerrel. Visszaültünk a lesre és kisvártatva ugyanazon az oldalon de közelebb /200m/ kijött négy tarvad. Világítópontot bekpcsoltam majd megcéloztam az egyiket, de nem lőttem mert nagyon egyben voltak, meg belógott egy kis gaz is ami zavart a célzásban. Egyébként tisztán láttam mindent, eddig még nem is volt semmi gond. Gondoltam várok egy kicsit hogy jöjjenek egy kicsit, és majd a repcében meglövöm. Jöttek is ahogy terveztem de amikor ismét felvettem a puskát nem mertem lőni mivel nem láttam tisztán a szarvasokat. Felcsavartam a nagyítást 10x-esre de így sem volt jobb. Na, cserkeljünk rá. Sikerült őket becserkelni vagy 80 méterre, de ott sem mertem megkockáztatni a lövést. Rosszul is álltak, de nem is láttam rendesen. Ennyi elég is volt a szarvasoknak -angolosan távoztak.
A távcső mint tudjátok 3-12x56 Meostar. A szarvasok pedig persze hogy szürkületben jöttek.
Azért megnéztem volna hogy mit tud egy hasonló tárgylencséjű prémium kategóriás céltávcső. Vélemények?
Próbáld ki.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1294 Dátum: 2008. November 24. - 12:49:51 »

A meoptánál már többen említették azt a pár perc vakságot a szürkületben.

Igen, ezt én is így érzem, az én 6x42-es Meoptámnak is van egy kis "kihagyása"...míg a 6x42-es SB zokszó nélkül végzi ekkor is a dolgát.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1295 Dátum: 2008. November 24. - 13:11:27 »

..míg a 6x42-es SB zokszó nélkül végzi ekkor is a dolgát.

Innye Wetzlar Komám, ammá' valami extra távcső lehet, az én Zeissem bezzeg hangosan kiabált mikor szobatisztaságra szoktattam...

:ALC :ALC :ALC
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1296 Dátum: 2008. November 24. - 18:37:44 »

Az enyém eszik, iszik, játszik, kultúráltan szórakozik... Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1297 Dátum: 2008. November 24. - 21:24:32 »

A múlt héten ismét elgondolkodtam a továbblépés szükségességén -céltávcső ügyben. Mivel itt a tél, elővettem a nagy lukasztót, és azzal ültem ki este. Fél 6 körül váltottak ki a disznók a sűrűből a szálasba, kb 30-40m-re tőlem. A 6x42-es Meoptában épp láttam valami fekete pacákat mozogni, de hogy melyik az eleje-hátulja, vagy hogy merre áll éppen azt reménytelen volt megállapitani.  Nagynehezen behúztam a szálkereszt vastag vastag részei közé egy ilyen foltot, de teljesen esélytelen volt a dolog. Inkább meghúztam magam amig elvonult a csapat, gondoltam ha nem zavarom meg őket talán másnap is itt váltanak ki.
Következő este ugyanott, ugyanakkor, csak a másik puskát vittem amin a Zeiss Jena van. A disznók nem jöttek, viszont néztem az időt és kipróbáltam hogy fél 6 után mennyire látok a céltávcsőben. Hát az a nagy igazság hogy azzal még 3/4 6 körül is vidáman tudtam volna lőni, a földre letett hátizsákomat 30 lépésről meg tudtam célozni. Saját kárán tanul az ember. Szomorú
Az igazsághoz tartozik hogy tavaly amig volt hó addig a Meoptával is elboldogultam, de most hogy még csak az avar adja a hátteret sajna kevésnek bizonyult.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1298 Dátum: 2008. November 25. - 08:23:44 »

A múlt héten ismét elgondolkodtam a továbblépés szükségességén -céltávcső ügyben. Mivel itt a tél, elővettem a nagy lukasztót, és azzal ültem ki este. Fél 6 körül váltottak ki a disznók a sűrűből a szálasba, kb 30-40m-re tőlem. A 6x42-es Meoptában épp láttam valami fekete pacákat mozogni, de hogy melyik az eleje-hátulja, vagy hogy merre áll éppen azt reménytelen volt megállapitani.  Nagynehezen behúztam a szálkereszt vastag vastag részei közé egy ilyen foltot, de teljesen esélytelen volt a dolog. Inkább meghúztam magam amig elvonult a csapat, gondoltam ha nem zavarom meg őket talán másnap is itt váltanak ki.
Következő este ugyanott, ugyanakkor, csak a másik puskát vittem amin a Zeiss Jena van. A disznók nem jöttek, viszont néztem az időt és kipróbáltam hogy fél 6 után mennyire látok a céltávcsőben. Hát az a nagy igazság hogy azzal még 3/4 6 körül is vidáman tudtam volna lőni, a földre letett hátizsákomat 30 lépésről meg tudtam célozni. Saját kárán tanul az ember. Szomorú
Az igazsághoz tartozik hogy tavaly amig volt hó addig a Meoptával is elboldogultam, de most hogy még csak az avar adja a hátteret sajna kevésnek bizonyult.

Jan koma!

Csak kiegészítés képen, nem akarok én észt osztani....., főleg neked!!
Az élet mindíg a helyes irányba tereli a végeredményt!
Valahogy a gyakorlatban mindíg ide jutunk..... Vigyorog

Persze soxor próbálunk koncepciót gyártani a jelen állapothoz, de a revíren nincs párdon! Wave Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1299 Dátum: 2008. November 25. - 09:03:01 »

A múlt héten ismét elgondolkodtam a továbblépés szükségességén -céltávcső ügyben. Mivel itt a tél, elővettem a nagy lukasztót, és azzal ültem ki este. Fél 6 körül váltottak ki a disznók a sűrűből a szálasba, kb 30-40m-re tőlem. A 6x42-es Meoptában épp láttam valami fekete pacákat mozogni, de hogy melyik az eleje-hátulja, vagy hogy merre áll éppen azt reménytelen volt megállapitani.  Nagynehezen behúztam a szálkereszt vastag vastag részei közé egy ilyen foltot, de teljesen esélytelen volt a dolog. Inkább meghúztam magam amig elvonult a csapat, gondoltam ha nem zavarom meg őket talán másnap is itt váltanak ki.
Következő este ugyanott, ugyanakkor, csak a másik puskát vittem amin a Zeiss Jena van. A disznók nem jöttek, viszont néztem az időt és kipróbáltam hogy fél 6 után mennyire látok a céltávcsőben. Hát az a nagy igazság hogy azzal még 3/4 6 körül is vidáman tudtam volna lőni, a földre letett hátizsákomat 30 lépésről meg tudtam célozni. Saját kárán tanul az ember. Szomorú
Az igazsághoz tartozik hogy tavaly amig volt hó addig a Meoptával is elboldogultam, de most hogy még csak az avar adja a hátteret sajna kevésnek bizonyult.

Hidd el Jan akárhányszor is fogod leírni, mindig sznobnak fognak tartani "egyesek".
Még akkor is ha neked van ilyen is meg olyan is és sokszor próbáltad, hasonlítottad össze őket.
Nekem is van egy 6x42-es Meoptám - gyorsfókuszos, nagyon megkímélt - és tényleg jól használható távcső, de amint az embernek van egy másik - jobb minőségű - azonnal észlelni fogja a különbséget.
Ez természetesen az elszalasztott lehetőségekben nyilvánul meg elsősorban. Kacsint
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1300 Dátum: 2008. November 25. - 10:03:22 »

"Nagynehezen behúztam a szálkereszt vastag vastag részei közé egy ilyen foltot, de teljesen esélytelen volt a dolog. Inkább meghúztam magam amig elvonult a csapat, gondoltam ha nem zavarom meg őket talán másnap is itt váltanak ki."

Nekem meg ez a részlet tetszik a legjobban a leírásban.
Puskásparaszt már odadurrantott volna, mert hátha...
 Emelem Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1301 Dátum: 2008. November 25. - 10:17:31 »

"Nagynehezen behúztam a szálkereszt vastag vastag részei közé egy ilyen foltot, de teljesen esélytelen volt a dolog. Inkább meghúztam magam amig elvonult a csapat, gondoltam ha nem zavarom meg őket talán másnap is itt váltanak ki."

Nekem meg ez a részlet tetszik a legjobban a leírásban.
Puskásparaszt már odadurrantott volna, mert hátha...
 Emelem Emelem


Helyes az észrevétel és ezt annak ellenére kell megjegyeznem, hogy sokszor ér bennünket az a vád, hogy csak dícsérjük egymást e hasábokon.

 Igen
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1302 Dátum: 2008. November 25. - 12:41:03 »

A múlt héten ismét elgondolkodtam a továbblépés szükségességén -céltávcső ügyben. Mivel itt a tél, elővettem a nagy lukasztót, és azzal ültem ki este. Fél 6 körül váltottak ki a disznók a sűrűből a szálasba, kb 30-40m-re tőlem. A 6x42-es Meoptában épp láttam valami fekete pacákat mozogni, de hogy melyik az eleje-hátulja, vagy hogy merre áll éppen azt reménytelen volt megállapitani.  Nagynehezen behúztam a szálkereszt vastag vastag részei közé egy ilyen foltot, de teljesen esélytelen volt a dolog. Inkább meghúztam magam amig elvonult a csapat, gondoltam ha nem zavarom meg őket talán másnap is itt váltanak ki.
Következő este ugyanott, ugyanakkor, csak a másik puskát vittem amin a Zeiss Jena van. A disznók nem jöttek, viszont néztem az időt és kipróbáltam hogy fél 6 után mennyire látok a céltávcsőben. Hát az a nagy igazság hogy azzal még 3/4 6 körül is vidáman tudtam volna lőni, a földre letett hátizsákomat 30 lépésről meg tudtam célozni. Saját kárán tanul az ember. Szomorú
Az igazsághoz tartozik hogy tavaly amig volt hó addig a Meoptával is elboldogultam, de most hogy még csak az avar adja a hátteret sajna kevésnek bizonyult.
Nekem is volt ilyen céltávcsövem, ez egy tökéletes nappali cső de szürkület után nem sokat ér.
Naplózva
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #1303 Dátum: 2008. November 25. - 23:43:38 »

Tesóm pukkiján 4x32-es Zeis van. Ütöttkopott volt ezért lefújtam neki mattfeketére és már fel is raktuk. A jóégtudja millen öreg ez a távcső de sok újnak odaver Kalapal Azóta már beszerzett még1et potom pénzért.Na azt akarom én elkunyizni,de nm adja Rííí
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #1304 Dátum: 2008. November 25. - 23:50:25 »

Egy tapasztalt vadászbarátom azt mondta "Jegyezd+ nem a puskára kell sokat áldozni hanem az optikára,mrt hiaába van a kezedben a legjobb ágyú ha nem tudod tiszta szívvel elengedni a golyót akkor+b...hatod" röviden ennyi.
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: