Oldalak: 1 ... 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 [564] 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468529 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #8445 Dátum: 2015. április 08. - 10:36:25 »

Igen:)
De tényleg nem akarok ebből vitát, azt írtam le amit tapasztaltam. Nem érdekem, hogy bárki Leupoldot vegyen. Amit én néztem az egy első szériás Delta, az is lehet, hogy azóra javítottak rajta, ebben látványosan kicsi volt a látómező.
A Yukonnál is felmerült, hogy kicsi a látómező a craft szériánál legalábbis erre panaszkodtak, de ebben ezt javították. Papíron egyébkénk a Yukonnak van kisebb látómezője, ebből is látszik, hogy nem szabad vakon hinni a táblázatokban, meg kell nézni mielőtt megvesszük.

Azért az kevesen tudják, hogy a Yukon Craft esetében a nálam is számtalan esetben tapasztalt lövésállóságot nem javították ki, ha nem egyszerűen megszüntették a gyártását.

Ha valami jó és ennek ellenére korrigálhatóan van hibája ( jelentős a lövésállóság), akkor azt javítani szokták, ha leállítják, megszüntetik a gyártást, akkor az azt jelenti, hogy konstrukciós hibás, egyszerűbb azt megszüntetni.

Hogy a Jager meg mit tud, mit teljesít, majd és csak kizárólag 5-10 éves használat igazolhatja.

Craft-nak nem sok ideje volt és elvérzett.

Csőlátás meg ha valakit zavar, mint jelenség, akkor vegyen mást, ha meg a párnatorzítás pld. keresőben, akkor megint vegyen valami mást. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8446 Dátum: 2015. április 08. - 10:43:51 »

Sziasztok
Először is elnézést az offért, mert nem céltávcsőről van szó. De ha minden igaz optikai segédeszköz.
Azért ide írom, mert gondolom Tal itt gyakrabban megfordul, mint a segítsünk topikban, én meg türelmetlen vagyok Ördög
Szóval mi is ez:

Gyanítom, hogy az a bizonyos kollimátor nevű dolog, csak ez másfajta mint a maiak.
Gondolkodtam is, hogyan lehet használni. Arra jutottam, hogy bedugom a tüskét a csőtorkolatba (nagantom van, ez meg szemmel láthatóan szovjet, stimmel is bele passzosan.), és a szálkeresztet, meg ennek a kütyünek a szálkeresztjét kell egybehozni. Itt ez ugye csak befogott fegyvernél lehetséges. Ja, az oldalán kis pálcán volt egy piros kis zászló. Talán azért, hogy nehogy elsüsse a polgár, ha a csőben van a szerkezet?
Nagyot tévedtem?
Köszönöm Emelem

Ez kérlek egy hadi optikai hidegbelövő kollimátor, fix kaliberrel.
Képe fejtetőn látható, mert nincs benne képfordító prizma, sem lencsék.
7,62-12,7mm-es volt általában használatos, és volt u.i, amelyik cserélhető volt kaliberileg.
Meg volt hozzá, rajta egy kis felhajtható piros zászló a lükéknek, hogy ne lőjék ki a csőből a kollimátort. Vigyorog

Ha 7,62mm-es, akkor célszerű a csőbe dugni, majd körben forgatni, lefogatott fegyver esetében és ha központos, akkor durva hidegbelövésre alkalmas lehet.

Sajnos futkározós, mert ugye kell egy lefogatott, fix fegyver, egyszer a céltávcsőbe kell nézni, majd futás a kollimátorhoz a csővéghez, és ha a csővégbe jó helyen van a szálkereszt, akkor vissza a céltávcsőhöz.

Ha be van lőve a fegyver előzőleg, akkor meg kell nézni, hogy a kollimátor célpontilag hol helyezkedik el és azt feljegyezni, már mint a céltávcsővel megcélzott cm-es beosztásos lapon.

Nagyon -nagyon sokat használtam, de a komplett gépkarabély JAS készülékkel együtt.
Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8447 Dátum: 2015. április 08. - 10:46:46 »

Azért az kevesen tudják, hogy a Yukon Craft esetében a nálam is számtalan esetben tapasztalt lövésállóságot nem javították ki, ha nem egyszerűen megszüntették a gyártását.

Ha valami jó és ennek ellenére korrigálhatóan van hibája ( jelentős a lövésállóság), akkor azt javítani szokták, ha leállítják, megszüntetik a gyártást, akkor az azt jelenti, hogy konstrukciós hibás, egyszerűbb azt megszüntetni.

Hogy a Jager meg mit tud, mit teljesít, majd és csak kizárólag 5-10 éves használat igazolhatja.

Craft-nak nem sok ideje volt és elvérzett.

Csőlátás meg ha valakit zavar, mint jelenség, akkor vegyen mást, ha meg a párnatorzítás pld. keresőben, akkor megint vegyen valami mást. Emelem

Mennyi Craft hullott szét a kezeid között? Mi volt vele a gond? Nem lehetett pontosan belőni? Garanciális ügyintézésről van valami tapasztalat?

Többen elég pozitívan nyilatkoztak pedig arról a szériáról is, bár én nem találkoztam vele a gyakorlatban.

Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8448 Dátum: 2015. április 08. - 10:51:21 »

Azért az nem biztos, hogy amiatt szűnt meg a gyártása, mert annyira használhatatlan volt, vegyük példának a Zeiss Duralytot és a Conquest dl t. Két teljesen más csőről van szó, nem csak modellfrissítésről és a Duralyt kb ugyanannyit ért meg mint a Yukon Craft, pedig nem volt egy széthullós cső.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #8449 Dátum: 2015. április 08. - 11:19:33 »

Ez kérlek egy hadi optikai hidegbelövő kollimátor, fix kaliberrel.
Képe fejtetőn látható, mert nincs benne képfordító prizma, sem lencsék.
7,62-12,7mm-es volt általában használatos, és volt u.i, amelyik cserélhető volt kaliberileg.
Meg volt hozzá, rajta egy kis felhajtható piros zászló a lükéknek, hogy ne lőjék ki a csőből a kollimátort. Vigyorog

Ha 7,62mm-es, akkor célszerű a csőbe dugni, majd körben forgatni, lefogatott fegyver esetében és ha központos, akkor durva hidegbelövésre alkalmas lehet.

Sajnos futkározós, mert ugye kell egy lefogatott, fix fegyver, egyszer a céltávcsőbe kell nézni, majd futás a kollimátorhoz a csővéghez, és ha a csővégbe jó helyen van a szálkereszt, akkor vissza a céltávcsőhöz.

Ha be van lőve a fegyver előzőleg, akkor meg kell nézni, hogy a kollimátor célpontilag hol helyezkedik el és azt feljegyezni, már mint a céltávcsővel megcélzott cm-es beosztásos lapon.

Nagyon -nagyon sokat használtam, de a komplett gépkarabély JAS készülékkel együtt.
Akkor nem lőttem mellé.
Iipróbálom majd ezt a körbeforgatós dolgot. Ha jó, akkor kalibercsoporton belül minden kaliberhez jó, igaz?
Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #8450 Dátum: 2015. április 08. - 11:21:01 »

Ha Google-en rákeresel az jön ki, hogy valami tüzérségi kollimátor. Az ebay-re fel van rakva egy. Szóval jól tippeltél, csak kicsivel nagyobb kaliberhez való... Ördög

No de 7,62-es tüske van benne...:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
lacesz001
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #8451 Dátum: 2015. április 08. - 11:26:55 »

Sziasztok.

Én egy jukon craft 3-12x56-ot használok 3 éve 30-06-os fegyveren, az első belövés óta hibátlanul teljesít de ezt már párszor leírtam itt de aki eldöntötte tapasztalat nélkül hogy szar azzal nem kívánok vitatkozni. Főleg nem egy delta forgalmazóval aki persze pártatlan. Az én távcsövem szerencsére,mert biztos csak szerencse hibátlan és legközelebb sem vennék mást,viszont tapasztalat nélkül nem is szólok le másik csövet.

üdv.:laci
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8452 Dátum: 2015. április 08. - 11:52:40 »

Sziasztok.

Én egy jukon craft 3-12x56-ot használok 3 éve 30-06-os fegyveren, az első belövés óta hibátlanul teljesít de ezt már párszor leírtam itt de aki eldöntötte tapasztalat nélkül hogy szar azzal nem kívánok vitatkozni. Főleg nem egy delta forgalmazóval aki persze pártatlan. Az én távcsövem szerencsére,mert biztos csak szerencse hibátlan és legközelebb sem vennék mást,viszont tapasztalat nélkül nem is szólok le másik csövet.

üdv.:laci

Na ezzel alaposan mellé lőttél , főleg a tapasztalat részével . Röhög Türelmetlenül
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8453 Dátum: 2015. április 08. - 12:04:44 »

Mennyi Craft hullott szét a kezeid között? Mi volt vele a gond? Nem lehetett pontosan belőni? Garanciális ügyintézésről van valami tapasztalat?

Többen elég pozitívan nyilatkoztak pedig arról a szériáról is, bár én nem találkoztam vele a gyakorlatban.



Visszaolvasva megtudhatod, de 5-4db, igazoltan, számlával, lőlappal, tulajdonos jelenlétében.
(lövésállósági problémák)

Azért nem több, mert azóta nem is vállaltam többet, égjen a hóhér a lőtéren, ne én.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8454 Dátum: 2015. április 08. - 12:09:40 »

Azért az nem biztos, hogy amiatt szűnt meg a gyártása, mert annyira használhatatlan volt, vegyük példának a Zeiss Duralytot és a Conquest dl t. Két teljesen más csőről van szó, nem csak modellfrissítésről és a Duralyt kb ugyanannyit ért meg mint a Yukon Craft, pedig nem volt egy széthullós cső.

Duralyt létrehozásának azért bőven más szempontok miatt volt szükség, nem bevenni a gyártó reklámszövegét.

Zeiss céltávcsövet, prémiumot kívánó, de azt nem tudó megfizető réteget célozták meg ezzel a gyártmánnyal, és ha valami jóval kevesebbe van, mint a nagy ismert Zeiss gyártmányok, akkor logikus, hogy az a pár 100 ezer Ft-ot valahol el kell venni.

És nem a Marikanéni ebédidejét fogják elvenni, és nem átcsoportosítani a Ferit-Erzsikéhez. Emelem
Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8455 Dátum: 2015. április 08. - 12:18:34 »

De itt nem az volt a kérdés, hogy miért olcsóbb, hanem hogy miért szűnt meg
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8456 Dátum: 2015. április 08. - 12:19:16 »

Sziasztok.

Én egy jukon craft 3-12x56-ot használok 3 éve 30-06-os fegyveren, az első belövés óta hibátlanul teljesít de ezt már párszor leírtam itt de aki eldöntötte tapasztalat nélkül hogy szar azzal nem kívánok vitatkozni. Főleg nem egy delta forgalmazóval aki persze pártatlan. Az én távcsövem szerencsére,mert biztos csak szerencse hibátlan és legközelebb sem vennék mást,viszont tapasztalat nélkül nem is szólok le másik csövet.

üdv.:laci

Nem vita, tény.

Tényként igazolt az állításom, tanúkkal, lőlapokkal, forgalmazó elismerésével, mert jogában állt volna azt más szakemberrel bevizsgáltatni, már mint, hogy az én állításom igaz-e vagy sem.

Mondjuk érdekes is lett volna pont az utolsó esetén, mikor egyik nap nem jó, majd azt a forgalmazó kicserélte és u.a. a szereléken, u.a. tulajdonos jelenlétében az utolsó (számomra utolsó) Craft meg jó lett.

Hogy ki mit forgalmaz, ehhez semmi köze, mert nekem u.u. fizetnek és u.a. a szerelérést, belövésért, legyen az bármilyen céltávcső, tehát ne keverjünk bele sületlenségeket ha kérhetném.

Az nem mindegy számomra, szakmailag, hogy megéri-e elvállalnom egy bizonytalant egy "biztosért".

A megrendelő és számomra is az a jó, ha sikerélményekkel hagyjuk el a lőteret és nem azzal, hogy ha tudtam előre, hogy nem valószínű, hogy sikerülni fog, akkor én miért nem szóltam előre.

Utolsó esetnél előre szóltam, de kérték akkor is, és mi lett, az, hogy én szóltam, másodjára sikerült.

Minden esetben részemről ki van kérdezve a megrendelő, hogy milyen fegyver, milyen céltávcső, milyen szerelék, milyen lőszer és ennek köszönhetően nagyon ritka a sikertelenség nálam a lőtéren.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit vállal el és mit nem, és ebbe a megrendelő nem nagyon szólhat bele, mehet máshova, semmi nem tiltja. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8457 Dátum: 2015. április 08. - 12:27:25 »

De itt nem az volt a kérdés, hogy miért olcsóbb, hanem hogy miért szűnt meg

Szerinted egy gyártó mikor fogja azt elismerni pár éves gyártmánya esetén, hogy nem sikerült ?

Soha, jobbára visszarendelik, de ilyen általában fegyverek, lőszerek esetén van.

Egyszerűbb megoldás a gyártás megszüntetése, ezzel is a pár év alatt kiszórt és esetleges garanciális kérdéseket lerendezni.

Lerendezés sem egyszerű ha lesznek garanciális gondok a meglévőkkel, mert azt a gyártónak vissza kell küldeni, ami nem itt van és ki tudja mikor fog visszaérkezni, főleg az embargónak köszönhetően, de amúgy is necces.

Számtalan pld. van erőteljes prémiumoknál is, mikor valami nem stimmel az új gyártmányokkal, de azokat fű alatt javítják, és ha tehetik és fair, akkor elnézést kérnek.

Utoljára szálkereszt világító egység megbolondulása.

Akkor is világít mikor ki van kapcsolva és csak elemkivételével lehetett kikapcsolni, de ezt követően megint játszadozás. Emelem
Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8458 Dátum: 2015. április 08. - 13:59:49 »

Elhiszem, hogy voltak gondok a Yukonnal és a fentiekből kiderül, hogy olyan is van aki megelégedettséggel használja. A garancia kérdés viszont melette áll. Épp ez tántorított el a Deltától, nem tudom, hogy ez így van e még, de anno azt olvastam valahol, hogy a garancia csak akkor élt a Deltnál, ha a felszerelést és belövést fegyvermester igazolta.

Na én ezeket a dolgokat szeretem magam végezni, nem bizalomhiány miatt, egyszerűen azért, mert nekem ez is hozzátartozik a vadászathoz és a belövés számomra szórakoztató:), nem mellesleg remek alkalom egy kis gyakorlásra is.

Yukon Point keresőmben egy hónap után az okkulár lencsénél megjelent valami kis zavaró belógás, nem volt vészes, de hiba volt. Mint utólag kiderült valamilyen kenőanyag, visszavittem és egy héten belül nálam volt a kicserélt vadonatúj darab, ez azóta hibátlan. Ettől jobb ügyintézés nekem nem kell, bár igaz, hogy a legjobb az lett volna ha elsőre hibátlan.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #8459 Dátum: 2015. április 08. - 15:16:46 »

Na én ezeket a dolgokat szeretem magam végezni, nem bizalomhiány miatt, egyszerűen azért, mert nekem ez is hozzátartozik a vadászathoz
Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 [564] 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: