Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 [488] 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468459 alkalommal)
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #7305 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 20:51:48 »

Lehet, hogy le kellene cserélnem a céltávcsövet is Nikonra!?
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7306 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 08:41:18 »

Tisztelt fórumtársak!
Én is ugyanezen problémával küzdöm.
Lényeges eltérés azonban, hogy én még viszonylag fiatal 37 esztendős vagyok, és a legutóbbi orvosi vizsgálatok alapján mind két szemem tökéletes.
A keresőm egy Nikon Aculon  7x50, céltávcső Schmidt-Bender 8x56 Hungary L3 szálkereszt, mindkettő vadonat új.
Próbáltam én is, hogy becsukom a bal szemem és úgy néztem a keresőbe akkor is sokkal világosabb a látott kép, mint a céltávcsőben, természetesen erős szürkületről beszélünk.
Sőt múlt hét péntek este, feltételezem a magas páratartalom miatt, fehér tejszerű homály volt amit láttam a céltávcsőben (magyarul semmi), míg a kis nikonnal nézegettem az őzeket.
Most, vagy a Nikon ennyire jó, vagy a Schmidt-Bender túlértékelt.?
Ha valaki magyarázattal ,vagy jó tanáccsal tud szolgálni szívesen halgatom.


Pásztor István

Szia!

Fénytan.

Analóg magyarázta a jelenségnek: Van egy szoba ( ez a fejed benne az agyaddal és a képalkotó részével) van egy kétszárnyú ablak rajta, ( ez a binokular távcső, kereső távcső) . Mikor van világosabb a szobában, ha az ablak mindkét szárnya világos vagy az egyik szárnya el van sötétítve(céltávcső)? A tárgyakról visszaverődő fényt érzékeli a szem, ha kevesebb fény jön be akkor az hat a képalkotásra színre élességre, de erről Sakac szerintem nyugodtan tarthatna egy kiselőadást.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7307 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 12:13:58 »

Szia!

Fénytan.

Analóg magyarázta a jelenségnek: Van egy szoba ( ez a fejed benne az agyaddal és a képalkotó részével) van egy kétszárnyú ablak rajta, ( ez a binokular távcső, kereső távcső) . Mikor van világosabb a szobában, ha az ablak mindkét szárnya világos vagy az egyik szárnya el van sötétítve(céltávcső)? A tárgyakról visszaverődő fényt érzékeli a szem, ha kevesebb fény jön be akkor az hat a képalkotásra színre élességre, de erről Sakac szerintem nyugodtan tarthatna egy kiselőadást.
Dejszen írja, hogy a bal szemét becsukta.... Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7308 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:10:26 »

Dejszen írja, hogy a bal szemét becsukta.... Emelem

Nem vonom kétségbe a tapasztalt dolgokat, csak felhívtam a figyelmet egy törvényszerűségre, ami kihatással lehet a két szem és egy szem közötti különbségekre. A céltávcsövek és a keresőtávcsövek ilyen összehasonlítása egy kicsit nehézkes mert más lencserendszerrel bírnak. A márkák összehasonlítására szándékosan nem vállalkozok mert az rendszerint undergrund marketing tevékenységgé silányul, és kiderül, hogy a Gamma Saturnus 1.5-24 X56-os garantáltan japán gyártmány a legjobb. Én azt sem vonom kétségbe, hogy egy fél kereső jobb szürkületi értékkel bír mint egy céltávcső. Én azt mondom, hogy még is a fizikában kell keresni az alap okokat, amire természetesen minőségi különbségek csak ráerősítenek. A fény útjába helyezett akadályok, úgy mint lencsék száma minősége, jelentősen befolyásolja a dolgot és a külső fényszennyezés amit irt is itt valaki. Ez utóbbi ronthatja a képet ha a szem távolabb esik az okulártól. Hát röviden ennyi aztán vagy igaz a dolog vagy nem.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7309 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:22:25 »

Előzőekhez még annyit, hogy nekem a dologban nagyon gyanús, hogy szerepe van az irányzójelnek is mert a szem akaratlanul a sötét részre összpontosít és szerepe lehet abban, hogy a fény útját is állja igaz csak minimálisan de részese az árnyékolásnak.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #7310 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:46:56 »

Sab majd pontosít - ha fals dolgot írnék - de nekem olyasmi dereng, hogy a szürkület előrehaladtával lehet pont olyan hullámhosszú az adott fény, amit a lencse/ ill. a lencsebevonat nem a legjobban enged át. Ezért létezhet olyan, hogy az amúgy jó távcső bizonyos fényviszonyok között és bizonyos időre "letérdel"




Vagy szimplán párás lett...  Ördög  Stoel
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7311 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:49:33 »

Gamma Saturnus. Röhög
Oconor! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7312 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 14:05:17 »

Sab majd pontosít - ha fals dolgot írnék - de nekem olyasmi dereng, hogy a szürkület előrehaladtával lehet pont olyan hullámhosszú az adott fény, amit a lencse/ ill. a lencsebevonat nem a legjobban enged át. Ezért létezhet olyan, hogy az amúgy jó távcső bizonyos fényviszonyok között és bizonyos időre "letérdel"




Vagy szimplán párás lett...  Ördög  Stoel

Én ettől pragmatikusabban gondolkodom, de ez is benne van a pakliban és engem igazol mert a bevonat is egyfajta akadály még akkor is ha a segít a fényáteresztésében vagy a tükröződés mentességben. Hullámhosszok differenciájnak még nem néztem utána.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #7313 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 15:31:31 »

A vitaindító jelenséget én is tapasztaltam egyébként, szintén S&B 8x56-os, világító szálkeresztes optikával.
Legtöbbször úgy, amikor a lenyugvó nap irányába eső fényesebb égbolt irányába néztem.
Ugyanezt nem láttam a 6x42-es S&B-vel, se a Zeiss-sel.
 Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7314 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 16:50:57 »

A vitaindító jelenséget én is tapasztaltam egyébként, szintén S&B 8x56-os, világító szálkeresztes optikával.
Legtöbbször úgy, amikor a lenyugvó nap irányába eső fényesebb égbolt irányába néztem.
Ugyanezt nem láttam a 6x42-es S&B-vel, se a Zeiss-sel.
 Vállat von
Egy bő órával napnyugta után engem is vakít. 7x50 Meopta, 7x50 Nikon Action. Szerintem ez inkább szemfüggő lesz.Szürkületben szarul látok,sötétben pedig sok embernél jobban. A vért is hamarabb megtalálom.  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sab
Vendég
« Új üzenet #7315 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 17:07:33 »

Sab majd pontosít - ha fals dolgot írnék - de nekem olyasmi dereng, hogy a szürkület előrehaladtával lehet pont olyan hullámhosszú az adott fény, amit a lencse/ ill. a lencsebevonat nem a legjobban enged át. Ezért létezhet olyan, hogy az amúgy jó távcső bizonyos fényviszonyok között és bizonyos időre "letérdel"




Vagy szimplán párás lett...  Ördög  Stoel


Megerősítve. Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7316 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 17:14:18 »

Egy bő órával napnyugta után engem is vakít. 7x50 Meopta, 7x50 Nikon Action. Szerintem ez inkább szemfüggő lesz.Szürkületben szarul látok,sötétben pedig sok embernél jobban. A vért is hamarabb megtalálom.  Vállat von


Hallottal mar arrol hogy farkasvaksag? Szerintem ez az lessz -nem?
Jolehet hogy nem ez a hivatalos neve de, hogy van az biztos He?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #7317 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 18:26:05 »

Köszönöm az építőjellegű hozzászólásokat.
"Legtöbbször úgy, amikor a lenyugvó nap irányába eső fényesebb égbolt irányába néztem."  Ez esetemben is pont így volt.
Nem lett párás a lencse, az volt az első amit megnéztem. Úgy tűnik a 8x56-os S&B ilyen.
A jövőhéten összehasonlítom egy Nikon Prostaff 5 3,5-14x50 SF IL Duplex-el
Ha már itt tartunk világítópont vs világító szálkereszt, mi a véleményetek?
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7318 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 19:13:48 »

Ha már itt tartunk világítópont vs világító szálkereszt, mi a véleményetek?
Használtam mindkettőt.
Nekem a pont jön be.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7319 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 20:00:42 »



Hallottal mar arrol hogy farkasvaksag? Szerintem ez az lessz -nem?
Jolehet hogy nem ez a hivatalos neve de, hogy van az biztos He?
Nem teljesen az. Éjszaka,vaksötétben is jobban látok mint sok ember.Pedig optika vagyok. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 [488] 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: