Oldalak: 1 ... 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468697 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7050 Dátum: 2014. Március 19. - 11:45:31 »

"Mi az új kiválasztott? "

Az én válaszom:

http://z6.swarovskioptik.com/en/products/Rifle_Scope_Z6i_2-12x50/

(Álmodozás szintjén.)

A feleségem válasza:

https://miele.hu/hu/szaritogepek/termek/1501

(szintén álmodozás szintjén.) Ördög Vigyorog
Jó, hogy nálatok egy-egy. Nálunk kb. 2-34 a feleségem javára... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7051 Dátum: 2014. Március 19. - 12:10:23 »

Jó, hogy nálatok egy-egy. Nálunk kb. 2-34 a feleségem javára... Kacsint

Rosszul közelíted meg a győzelmet, mint olyat!
Én például mit össze rimánkodtam az asszonynak egy új ebédlőasztal-garnitúráért, és térden állva kértem, hogy cseréljük ki a konyhai elszívót, mert az eloxált tetszik, a fehér nem megy a tűzhelyhez! Nagy duzzogva beadta a derekát..... Győzelem!!!! Ördög Ördög
Ahogy számba veszem a személyes terveimet, lassan egy új szőnyegért kell majd egy kicsit könyörögnöm!
Ha szépen kérem, talán bele is egyezik!
És azonnal három személyes győzelem! Angyal Igen Vigyorog
Hát így kel eztet csinálni!
 Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7052 Dátum: 2014. Március 19. - 14:20:13 »

Én is gondolkodom, hogy a Kahles-t ki kéne dobni a kukába, mert van jó áron világítópontos Yukon.  Fejvakarás
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #7053 Dátum: 2014. Március 19. - 14:36:35 »

"Mi az új kiválasztott? "

Az én válaszom:

http://z6.swarovskioptik.com/en/products/Rifle_Scope_Z6i_2-12x50/

(Álmodozás szintjén.)

A feleségem válasza:

https://miele.hu/hu/szaritogepek/termek/1501

(szintén álmodozás szintjén.) Ördög Vigyorog
  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7054 Dátum: 2014. Március 19. - 15:01:15 »

Rosszul közelíted meg a győzelmet, mint olyat!
Én például mit össze rimánkodtam az asszonynak egy új ebédlőasztal-garnitúráért, és térden állva kértem, hogy cseréljük ki a konyhai elszívót, mert az eloxált tetszik, a fehér nem megy a tűzhelyhez! Nagy duzzogva beadta a derekát..... Győzelem!!!! Ördög Ördög
Ahogy számba veszem a személyes terveimet, lassan egy új szőnyegért kell majd egy kicsit könyörögnöm!
Ha szépen kérem, talán bele is egyezik!
És azonnal három személyes győzelem! Angyal Igen Vigyorog
Hát így kel eztet csinálni!
 Emelem
Ma vett egy kabátot,megdicsértem. (ugyanannyit én sajnáltam egy lámpaszettért... Ördög) Akkor ez egy.
Kellene egy fürdőszobabútor,egy étkező-és egy tv-s szekrény,egy hátsó udvar,egy mini játszótér,füvesítés,kertépítés.  Vállat von
Hová helyezzem ebben a szép gyöngysorban az én kis-középkaliberű rettenetesen fontos őzvadász puskámat,illetve a nappali variábel távcsövemet??? Vállat von Vállat von Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7055 Dátum: 2014. Március 19. - 15:31:48 »

Ma vett egy kabátot,megdicsértem. (ugyanannyit én sajnáltam egy lámpaszettért... Ördög) Akkor ez egy.
Kellene egy fürdőszobabútor,egy étkező-és egy tv-s szekrény,egy hátsó udvar,egy mini játszótér,füvesítés,kertépítés.  Vállat von
Hová helyezzem ebben a szép gyöngysorban az én kis-középkaliberű rettenetesen fontos őzvadász puskámat,illetve a nappali variábel távcsövemet??? Vállat von Vállat von Fejvakarás

Csak a mini játszótérre reagálva... én is  úgy képzeltem, hogy az milyen fontos, szinte nélkülözhetetlen kelléke is egy gyerekes udvarnak...
Aztán egyszer vendégségben voltunk, ahol volt ilyen. Hát a gyerek pontlesz@rta!
Először próbáld ki... és, ha nálatok sem jön be, a helyére pont befér az áhított kombó!
Persze az lenne a legjobb, ha az asszony nyúzna érte, hogy mikor veszel már neki is egy olyan puskát, ami nem rúg olyan nagyot, merthogy ő is szeretne lőni... Vigyorog
Ezen kéne dolgozni... Fejvakarás Nyihi
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7056 Dátum: 2014. Március 19. - 15:33:25 »

Én is gondolkodom, hogy a Kahles-t ki kéne dobni a kukába, mert van jó áron világítópontos Yukon.  Fejvakarás

Itt a házunk előtt van egy erre tökéletesen alkalmas kuka...... Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7057 Dátum: 2014. Március 19. - 15:54:18 »

Hát asszem maradni fog még a kis 42-es variábel.  Kacsint
Eddig egyszer lett volna szükségem világító pontra, de nem fakadtam sírva. És ha cserére kerül is a sor valamikor, az tuti nem egy Yukon lesz.  Piál Wave
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7058 Dátum: 2014. Március 19. - 17:02:39 »

...az tuti nem egy Yukon lesz.

Most mé? "Szakértők" (forgalmazók) szerint jobb mind a Delta.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7059 Dátum: 2014. Március 19. - 18:02:48 »

Télleg? huvazze, akkor irány a bolt  Táncol Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #7060 Dátum: 2014. Március 19. - 19:22:08 »


Persze az lenne a legjobb, ha az asszony nyúzna érte, hogy mikor veszel már neki is egy olyan puskát, ami nem rúg olyan nagyot, merthogy ő is szeretne lőni... Vigyorog

Azért a helyedben ezt a kérdést kellő óvatossággal és némi gyanakvással kezelném...tudod, mióta a nejed egy száztíz kilós egérnek kért mérget a gazdaboltban... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7061 Dátum: 2014. Március 19. - 20:59:19 »

Azért a helyedben ezt a kérdést kellő óvatossággal és némi gyanakvással kezelném...tudod, mióta a nejed egy száztíz kilós egérnek kért mérget a gazdaboltban... Ördög Ördög Ördög

Egész fejlődőképes vagy! Végre egy eredeti ötlet, frappáns beszólás!
Csak nem tanulmányozod a klasszikusokat?! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7062 Dátum: 2014. Március 20. - 03:23:13 »

Vicces, csak az a furcsa, hogy létezik.

Otthon, gépről egérrel vezérelhető előre kifizetett vadászat.

Előre betöltött fegyver, vezérléstechnikával.

"Természetesen" USA. Meglepődött Emelem

Na, pontositsunk akkor, az a celzo felszereles amire te gondolsz es lattad a YouTube-on az loveszet vaddisznora es nem vadaszat, tehat  nagy kulonbseg. Amire te celzol az tisztan egy vallalkozo reklamja (vaddiszno kilovo vallalkozo)
A vaddiszno mint tudjuk itt ugye egy utalt irtasra itelt duvad kb. a patkannyal ( halbol a ponttyal ) van egyszinten, es ha van helikoptered loheted abbol golyoszoroval is a sajat foldeden vagy eppen Sparrow raketaval.
Duvad amit ejszaka is lohetsz de azt is csak privat teruleten  az USA 3 deli allamaba ahol nagyon suru a letszamuk (persze ha a gazda beleegyezik, meg helyenket a coyote-ot is)
Az eszak amerikai vadasztorvenyek a legszigoruabbak a vilagon (ajanlom olvasd el a torvenyserteseket es bunteteseket miket feltettem a "Vadaszatok a nagyvilagba" topikba)  Sok mindent probalnak sokan feltalalni, marketingelni, penzt csinalni, es teszik is, de ezen dolgok javaresze tiltott vadaszatra es idovel egyszeruen eltunnek vege lesz a "szenzacionak". Ne hiddj el mindent amit a YouTubon latsz. Robbano feju nyilhegyek is vannak a video portalokon, habar azt hiszed szabad vadat loni veluk (ja, vaddisznot)
 
Itt ahol a vilagitopontos celtavcso is olyan ritka mint a feher hollo vadaszok korebe, meg el sem fogadjak az azzal ejtett vadat a rekordtarto szervezetek ( semmi elektronika, nameg a kerites mogott ejtett vadat sem, habar ez mas tema) Europaban a vadaszat sokkal technikaibb mint itt :  fegyverlampak, infra tavcsovek, a vilagitopontos csovek rutinok. Nem tudom, sosem ertettem  mi a faxom elvezet igy, ilyesmikkel  vadat olni.  Itt ha ezekkel elkapnak nagybadra vadaszni mindened repulne terepjarod, fegyvered, es egy evtizedig felfuggesztenek a vadaszattol. 

Sziasztok!

Talán ez a jövő?
http://shoot2020.com/

....ez nem ejjellato, csak egy nappalra valo cifra celzoszerszam....meghozza csuf is.

egy olyan országban írva a cikket, ahol nagy részt ma is tilos sötétben a vadászat(USA).


Nem "nagy reszt" Attila, hanem szigoruan tilos vadaszni sotetbe USA -ba vagy Kanadaba, vagyis pontosan lovest leadni naplemente utan fel oraval. Vaddisznok kilovese tortenhet sotetbe de az ugyebar itt nem vadaszat kategoria....az "hog control" (itt nalunk pl. meg azokat sem szabad sotetbe loni)
Finn Aagaard  "szolasa"  az alairasom....biztos tudtad.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7063 Dátum: 2014. Március 20. - 21:08:57 »

Emlékszem még, mikor Connecticutban kiültem coyote lesre, figyelmeztettek, hogy bármennyire látok is még, ha napnyugta után lövök, valami ideges szomszéd – kb. fél mérföldre volt a legközelebbi barn - simán feljelentheti a földtulajdonos főnökömet (főleg a ló imádó, ló tartó, de legfőképpen irigy szomszédtól volt sanszos), vagy simán kihívhatja a zsarukat, és az nekem nagyon nem lenne jó, ha külföldiként tiltott vadászaton kapnának az USA-ban…. lett volna
Persze a főnököm kiröhögött, és mondta, hogy az ő földjén azt csinál, amit akar, és annak enged meg bármit, akinek és amikor ő akarja……
Valószínűleg még kevésbé volt tisztában a CT-i vadászati – és egyéb, fegyverrel kapcsolatos - törvénnyel, mint én. Rííí Igazi „az én házam az én váram”pasi volt!
Mindegy, a coyote-ok megoldották a dilemmát, nem jöttek sem világosban, sem sötétben…….. Vigyorog

A vaddisznó kérdésben….nem vitatkozva, csak inkább hangosan gondolkozva………én egyetlen hog/pest control alkalmával sem azt láttam a videon, hogy vaddisznót (russian boar) kontrolláltak volna az Amerikai földrészen. Sokkal inkább szegény elvadult (feral hog) disznókat irtottak tűzzel-vassal.
Amit láttam és olvastam is, az inkább az, hogy Európából, vagy Eurázsiából importáltak vaddisznót kifejezetten sportvadászat céljára vadászfarmokra. Tehát az Észak Amerikai vadászok vadásznak is rá, és lehet, hogy nem annyira értékelik, mint mi itt Európában, de nekem ebből az „jön le”, hogy képvisel ott is valamennyi vadászati értéket. Az világos mint a nap, hogy te nem valószínű, hogy bármilyen farmra is bemennél vadászni, még ingyen sem, de lehet, hogy még akkor sem, ha fizetnének érte. De a többi 50-60 millió amerikai vadászból sanszos, hogy van olyan, aki beücsörög egy ilyen helyre……..
És azt is súgja valami, hogy ha a Leupold kifejleszt egy Hog szériát, azt nem valószínű, hogy az Európai piacért teszi, merthogy abban egészen biztos vagyok, hogy – úgy általában – olyan jelentéktelen kis piacot jelent az Európai az USA-ban, hogy nem hinném, hogy a „kedvünkért” elneveznének egy távcső szériát……
De – mondom – nem tudom, én itt élek, te onnan jobban rá látsz ezekre a dolgokra.
Finn Aagard…. persze, hogy tudtam, valahogy így vagyok én is az öléssel….. és nagyon szerettem azt, ahogy szerényen, de mégis nagyon profi módon ír le dolgokat, valahogy látványos hatásvadászat nélkül is úgy le tudta írni a történteket, és mégis mintha ott lettél volna vele……
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #7064 Dátum: 2014. Március 20. - 23:14:29 »


Csak nem tanulmányozod a klasszikusokat?! Vigyorog
 Emelem
Nem tanulmányoztam én semmit...a kedves feleségeddel is mindössze egyszer beszéltem de az a hangsúly ahogy téged a telefonhoz rendelt, nem sok jót ígért...igazából már azt számolgattam, mit lenne érdemes megvenni a hagyatékodból Ördög

Rosszul közelíted meg a győzelmet, mint olyat!
Én például mit össze rimánkodtam az asszonynak egy új ebédlőasztal-garnitúráért, és térden állva kértem, hogy cseréljük ki a konyhai elszívót, mert az eloxált tetszik, a fehér nem megy a tűzhelyhez! Nagy duzzogva beadta a derekát..... Győzelem!!!! Ördög Ördög
Ahogy számba veszem a személyes terveimet, lassan egy új szőnyegért kell majd egy kicsit könyörögnöm!
Ha szépen kérem, talán bele is egyezik!
És azonnal három személyes győzelem! Angyal Igen Vigyorog
Hát így kel eztet csinálni!
 Emelem
Ezt egy szóval el lehet intézni: papucs Ördög Ördög Ördög
Eddig azt hittem, valami sebhelyet takargatsz az ormányodon-gondoltam, orrba vágott valamelyik gorombább vasad vagy az asszony. De most már tudom, a pamutbojtot rejtegeted... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: