Oldalak: 1 ... 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 [413] 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468623 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6180 Dátum: 2013. Május 05. - 19:07:18 »

Az a gond, hogy mind két személy elkövetett hibát.

Szakember : túlállította a céltávcsövet. ( ezért tönkre is mehetett volna a céltávcső)

Nem szakember meg aláhézagolt ott ahol nem szabad. (ezért el is törhet a céltávcső)

 Emelem
Üdv
Ez a második Csongrádon tanulta a mesterséget. Tudom, ez semmit sem jelent, csak az igazsághoz tartozik, hogy ő is elvileg végzett szakember...
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #6181 Dátum: 2013. Május 05. - 20:17:09 »

Üdv
Ez a második Csongrádon tanulta a mesterséget. Tudom, ez semmit sem jelent, csak az igazsághoz tartozik, hogy ő is elvileg végzett szakember...
 Emelem

Beszéltem a "szakival" ma a verseny utáni rendrakáskor. A megoldás az, hogy le kell szerelni a gyűrűt és a megfelelő gyűrűnek talprészéből kell levenni a szükséges/elégséges mennyiséget, hogy központos legyen.
--Véleménye neki is mint TAL mesternek: ez így nem jó!--
Hétvégén feltesszük mi is a MOM-ot  Táncol

Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #6182 Dátum: 2013. Május 05. - 20:22:28 »

Dobbasszus lehet valami helyi szerszámkészítővel jobban járnál  Vállat von
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6183 Dátum: 2013. Május 05. - 20:27:02 »

Minden esetben leírom, javaslom, hogy ennél a fegyvernél (is), ezzel a sínnel azt kell tenni, hogy azonnal el kell dobni.

Nem kell sínes, weaver oda, megfelelő a két külön részes, acél Komlói fix is. Emelem

Tudom, mert javasoltad. Mosolyog Holnap rendelem a komlóit, a sín meg megy a gyereknek játszani.  Vigyorog Röhög

 Emelem
Naplózva
mosoly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #6184 Dátum: 2013. Május 05. - 20:35:00 »

Nekem 1 éve a Khales-ről veszett el. Már sikerült 300 ha alá csökkentenem a valószínű tartózkodási helyét, de nincs meg...  Vigyorog
Utólag bánom hogy nem mentem FeHoVa-ra, hátha a kiállított darabokon valamelyik csereszabatos. Na majd jövőre...  Nyihi  Nyihi  Angyal
Naplózva
mosoly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #6185 Dátum: 2013. Május 05. - 20:36:59 »

Megkockáztatom,hogy az osztrákoktól előbb be lehet szerválni, de ez csak feltételezés.
Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #6186 Dátum: 2013. Május 05. - 23:19:38 »

Megkockáztatom,hogy az osztrákoktól előbb be lehet szerválni, de ez csak feltételezés.


1 EUR-ért simán beszerezhető.

http://www.meoptasportsoptics.com/sqlcache/meopta-sports-optics-pricelist-2012.pdf
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6187 Dátum: 2013. Május 06. - 07:46:07 »

Üdv
Ez a második Csongrádon tanulta a mesterséget. Tudom, ez semmit sem jelent, csak az igazsághoz tartozik, hogy ő is elvileg végzett szakember...
 Emelem

Végzett, az már valami, de a szakmunkához édes-kevés.

Végzettségének megfelelően, nem megfelelő szaktudással rendelkezett. Kacsint Vigyorog

Én nem tudom, hogy miért nem lehet azt megérteni, amit írtam, mert az az alapja az egésznek, és még sokat nem is mondtam.

Nem bántva a szakiskolát, de ezt a területet és a céltávcsöveket, optikákat nem oktatja szakember az iskolán tudtommal.

Hangsúly még mindig a hadifegyvereken van, mert a képzők többségében ilyen szakirányon tanítottak, tanítanak.

Nekem "csak" 2 év folyamatos átképzés kellett a hadi fegyverzetről, optikáról, a civilben használatosokra. Emelem Emelem
Naplózva
tikka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #6188 Dátum: 2013. Május 06. - 10:05:57 »

Segítségeteket kérném!

Fegyverbelövésnél a lőtéren felejtettem az állítótornyok kupakját, ami nem került elő, valamelyik kedves vadásztárs, vagy fegyverkedvelő eltette. Próbáltam venni, de eddig nem sikerült. Ha esetleg valakinek lenne otthon elfekvőben és ki tudna segíteni, vagy tippet adni arra, hogy honnan lehetne pótolni, nagyon megköszönném. A távcső gy 6x42 docter.

Segítséget előre is köszönöm.
Üdv: Tikka
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6189 Dátum: 2013. Május 06. - 10:20:07 »

Végzett, az már valami, de a szakmunkához édes-kevés.

Végzettségének megfelelően, nem megfelelő szaktudással rendelkezett. Kacsint Vigyorog

Én nem tudom, hogy miért nem lehet azt megérteni, amit írtam, mert az az alapja az egésznek, és még sokat nem is mondtam.

Nem bántva a szakiskolát, de ezt a területet és a céltávcsöveket, optikákat nem oktatja szakember az iskolán tudtommal.

Hangsúly még mindig a hadifegyvereken van, mert a képzők többségében ilyen szakirányon tanítottak, tanítanak.

Nekem "csak" 2 év folyamatos átképzés kellett a hadi fegyverzetről, optikáról, a civilben használatosokra. Emelem Emelem


Én úgy gondolom, nem a végzettség határozza meg, hogy kiből lesz jó szakember. Ha valaki nem elég alapos és precíz, hiába van jófajta papírja, mindig is csak egy kontár marad. Én gépészmérnök vagyok, a szakmámban is el tudom mondani ugyan ezt. Sőt a modellezó-hobbym is ilyen.

Szerintem egy szerelék felhelyezése nem igényel agysebészeti képességeket, csak annyit - a munkát végzőnek saját magával szemben - ,hogy legyen meg az igény arra, hogy amit tesz az pontos és körültekintő legyen. A "bejlágolástól" mindig is felállt a szőr a hátamon. Amikor "szakik" között is dolgoztam, elég gyakori kijelentés volt a "nem baj, majd kibejlágoljuk". ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHHHH  Woest Woest  Sorozat


 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6190 Dátum: 2013. Május 06. - 10:39:47 »

Én úgy gondolom, nem a végzettség határozza meg, hogy kiből lesz jó szakember. Ha valaki nem elég alapos és precíz, hiába van jófajta papírja, mindig is csak egy kontár marad. Én gépészmérnök vagyok, a szakmámban is el tudom mondani ugyan ezt. Sőt a modellezó-hobbym is ilyen.

Szerintem egy szerelék felhelyezése nem igényel agysebészeti képességeket, csak annyit - a munkát végzőnek saját magával szemben - ,hogy legyen meg az igény arra, hogy amit tesz az pontos és körültekintő legyen. A "bejlágolástól" mindig is felállt a szőr a hátamon. Amikor "szakik" között is dolgoztam, elég gyakori kijelentés volt a "nem baj, majd kibejlágoljuk". ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHHHH  Woest Woest  Sorozat


 Emelem

Én azt javaslom, hogy olvass vissza !

Szerencsétlennek két végzett szakember próbálta a hibát feltárni, azt javítani.,

Mint a kettő elkövetett szakmai hibát, ami adott esetben a céltávcső "életébe" is kerülhet.

Mind a kettő hibát illik ismerni.

Nem agysebészi munkáról van szó, ennek ellenére azt el lehet és mint a pld. is mutatja el is követik.

Senki nem mondta, hogy szakember attól lesz valaki, hogy van hozzá végzettséget igazoló okirata.

De ha van, és van társítva hozzá hatósági engedély, akkor már az azt jelenti, hogy a szakmában hivatalosan dolgozik, nem feketén buherálgat és a munkájára garanciát tud vállalni.

Ha ennek ellenére elkövet hibát, mert miért ne követhetne el ( csak az nem hibázik, aki nem dolgozik), akkor vissza kell vinni és azt garanciába javíttatni.

Szerelék felhelyezése igen is szakmunka, főleg azért, mert nagyon sok féle fegyver, céltávcső és szerelék van forgalomba, használatban és mind más-és más elven kerülhet felszerelésre, és bizony-bizony, beszabályozásra.

Egy Komlói fix szereléket, de egy EAW oldható szereléket, és egy Steyr-Mannlicher oldható szereléket is másként kell illeszteni, beszabályozni.

Utóbbi két szerelék nagyon drága, de csak annyit ér amennyi szakmai tudással azt felhelyezték, beszabályozták.

Az pedig a nagy szar----ás, mikor egy 1.5-2millás cuccon a delikvens mit akar megspórolni ?

Hát a felszerelést és belövést !

Szenvedő alanya a történetnek joggal elvárhatta volna a pénzéért a szakszerű munkát, vagy annak sikertelensége esetén annak korrigálását. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6191 Dátum: 2013. Május 06. - 10:46:57 »

Én úgy gondolom, nem a végzettség határozza meg, hogy kiből lesz jó szakember. Ha valaki nem elég alapos és precíz, hiába van jófajta papírja, mindig is csak egy kontár marad. Én gépészmérnök vagyok, a szakmámban is el tudom mondani ugyan ezt. Sőt a modellezó-hobbym is ilyen.

Szerintem egy szerelék felhelyezése nem igényel agysebészeti képességeket, csak annyit - a munkát végzőnek saját magával szemben - ,hogy legyen meg az igény arra, hogy amit tesz az pontos és körültekintő legyen. A "bejlágolástól" mindig is felállt a szőr a hátamon. Amikor "szakik" között is dolgoztam, elég gyakori kijelentés volt a "nem baj, majd kibejlágoljuk". ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHHHH  Woest Woest  Sorozat


 Emelem

Ja, és az ismert mondás :

"„Nem minden fegyverkovács  vadász, de sok vadász azt hiszi magáról, hogy Ő egyben fegyverkovács is”

 Emelem

Naplózva
mosoly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #6192 Dátum: 2013. Május 06. - 11:00:59 »


Köszi Gringo!
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6193 Dátum: 2013. Május 06. - 11:06:09 »

Én azt javaslom, hogy olvass vissza !

Szerencsétlennek két végzett szakember próbálta a hibát feltárni, azt javítani.,

Mint a kettő elkövetett szakmai hibát, ami adott esetben a céltávcső "életébe" is kerülhet.

Mind a kettő hibát illik ismerni.

Nem agysebészi munkáról van szó, ennek ellenére azt el lehet és mint a pld. is mutatja el is követik.

Senki nem mondta, hogy szakember attól lesz valaki, hogy van hozzá végzettséget igazoló okirata.

De ha van, és van társítva hozzá hatósági engedély, akkor már az azt jelenti, hogy a szakmában hivatalosan dolgozik, nem feketén buherálgat és a munkájára garanciát tud vállalni.

Ha ennek ellenére elkövet hibát, mert miért ne követhetne el ( csak az nem hibázik, aki nem dolgozik), akkor vissza kell vinni és azt garanciába javíttatni.

Szerelék felhelyezése igen is szakmunka, főleg azért, mert nagyon sok féle fegyver, céltávcső és szerelék van forgalomba, használatban és mind más-és más elven kerülhet felszerelésre, és bizony-bizony, beszabályozásra.

Egy Komlói fix szereléket, de egy EAW oldható szereléket, és egy Steyr-Mannlicher oldható szereléket is másként kell illeszteni, beszabályozni.

Utóbbi két szerelék nagyon drága, de csak annyit ér amennyi szakmai tudással azt felhelyezték, beszabályozták.

Az pedig a nagy szar----ás, mikor egy 1.5-2millás cuccon a delikvens mit akar megspórolni ?

Hát a felszerelést és belövést !

Szenvedő alanya a történetnek joggal elvárhatta volna a pénzéért a szakszerű munkát, vagy annak sikertelensége esetén annak korrigálását. Emelem

Szerintem ugyan arról beszélünk, csak más oldalról megközelítve.  Mosolyog Igen

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6194 Dátum: 2013. Május 06. - 11:10:19 »

Szerintem ugyan arról beszélünk, csak más oldalról megközelítve.  Mosolyog Igen

 Emelem

Én is így gondolom. Emelem Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 [413] 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: