Oldalak: 1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468694 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #3705 Dátum: 2010. December 05. - 11:02:17 »

Hát azért egy S&B és egy Delta Titánium között nagy a különbség.
Így igaz. A S&B javára.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #3706 Dátum: 2010. December 05. - 11:35:02 »

Hát azért egy S&B és egy Delta Titánium között nagy a különbség. Én egy Fomei-t löktem le a puskámról 8x56 és gyorsan vettem egy Delta 7x50 mert akkor arra volt manim. Bár meg vagyok elégedve vele, de jobb lenne egy nagyobb.

Nincs akkora, mint egy Fomei és egy Delta Titanium közt. Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3707 Dátum: 2010. December 05. - 11:47:37 »

Nincs akkora, mint egy Fomei és egy Delta Titanium közt. Emelem
A Fomei javára!... Vigyorog Ördög Wave
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #3708 Dátum: 2010. December 05. - 12:13:52 »

A Fomei javára!... Vigyorog Ördög Wave
A ledobott Fomei céltávcsövem nem bírt ki 25 lövést pedig vadi újonnan vettem. A Fomei-ről ennyit.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3709 Dátum: 2010. December 05. - 12:45:45 »

Miért van az, hogy mindig Delta vs. S&B kérdéskör jön fel, és sosem Delta vs. Meostar, Delta vs. Kaps, stb... A Benderrel gyakran egy árban van a fix Kaps vagy a Meostar, hogy ismét csak két nagyon jó minőségű és múlttal is rendelkező márkát említsek, ami ráadásul sok ember puskáján helyet is kap? Tényleg miért van ez, érdekel! Érdek-ellenérdek?  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #3710 Dátum: 2010. December 05. - 13:15:36 »

Miért van az, hogy mindig Delta vs. S&B kérdéskör jön fel, és sosem Delta vs. Meostar, Delta vs. Kaps, stb... A Benderrel gyakran egy árban van a fix Kaps vagy a Meostar, hogy ismét csak két nagyon jó minőségű és múlttal is rendelkező márkát említsek, ami ráadásul sok ember puskáján helyet is kap? Tényleg miért van ez, érdekel! Érdek-ellenérdek?  Vállat von

Szerintem a következő az ok.

S-B fix 8x56-os vil.nélkül, annyiba van kb. mint egy Delta Titanium variábel, vil. egységgel.

És mivel sokak szerint ( szerintem is), képileg nem látható különbség a kettő közt, sem szürkületi értékileg, ezért van állandó napirenden, hogy akkor most melyiket is.

S-B közismert prémiumgyátmány, de ebben az esetben kevesebb szolgáltatással bír ebben az árban.
Delta Titanium nem prémiumgyártmányként ismert, de nem hulladék.

Tehát sokaknak nagy kérdés, hogy akkor most mi is legyen.

Én erre tudok gondolni, főleg, hogy a meopta, meostar árban jóval drágább mint a Delta Titanium, de ismert név, de többet nem ad.

Tehát, megint csak azt lehet levezetni, hogy annak ellenére, hogy Mo-on a legnagyobb eladási százalékkal értékesített a Delta Titanium, még mindig félnek az emberek( megértem), a nem ismert néven szereplőgyártmányoktól.

Ha nem ismerném, akkor én is jogosan tartanék tőle, de ismerem, tudom, hogy ez a gyártmány méltó helyet talált a vadásztársadalomba felhasználói szinten.

Ha hulladék lenne, az biztos és garantált, hogy nem kapott volna anno olyan szakvéleményt, amit ki lehet rakni az ablakba.

Vagyok én annyira őszinte, hogy megmondjam.

Kétségtelen, hogy amíg nem volt Mo-on Delta Titanium, addig egy jó rétegnek nem volt más választási lehetősége újban, mint a meopta, vagy használtban egy prémium.

Én most már ki merem mondani, hogy a Meopta és a Delta Titanium igen is prémium, mert az ez alattiak javarészt "hulladékok".

Középkategóriát mint szót, már nem nagyon használom, mert vagy jó valami vadászati használatra, vagy sem.

Olyan nem elfogadott, hogy jó, csak beázik, nem lövésálló, nem látni vele, stb.

Vagy tudja azokat az elvásárokat melyre szüksége van egy vadásznak, vagy nem, nincs középút. ( számomra.) Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3711 Dátum: 2010. December 05. - 13:20:57 »

A ledobott Fomei céltávcsövem nem bírt ki 25 lövést pedig vadi újonnan vettem. A Fomei-ről ennyit.
Mikor vetted? Mert az enyém (8x56 és 38 cm hosszú!) még a legelső szériából való. 2002-szeptembere óta van a puskámon (akkor 48.000 Ft volt),azóta állítás nélkül kiválóan teszi a dolgát,100 feletti nagyvad legnagyobb bánatára...A cseh gyártó/forgalmazó 4-5 odavissza német nyelvű levelezésem után ismerte el,hogy a piacra bevezetőként 30 db Kaps optikát matricáztak át,ebből sikerült nekem egyet megcsípnem,de ezt csak kb.2 éve tudtam meg! Addig is vigyáztam rá,de azóta különösen...
Cimborám a 2004-es FEHOVA-n szintén vett egy 8x56-ost,de az már csak 33 cm hosszú volt és 35.000 Ft.Na azt már minden vadászat után állítani kell,nem is lát vele és a szaga is olyan csing-csung.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3712 Dátum: 2010. December 05. - 13:30:11 »

Mikor vetted? Mert az enyém (8x56 és 38 cm hosszú!) még a legelső szériából való. 2002-szeptembere óta van a puskámon (akkor 48.000 Ft volt),azóta állítás nélkül kiválóan teszi a dolgát,100 feletti nagyvad legnagyobb bánatára...A cseh gyártó/forgalmazó 4-5 odavissza német nyelvű levelezésem után ismerte el,hogy a piacra bevezetőként 30 db Kaps optikát matricáztak át,ebből sikerült nekem egyet megcsípnem,de ezt csak kb.2 éve tudtam meg! Addig is vigyáztam rá,de azóta különösen...
Cimborám a 2004-es FEHOVA-n szintén vett egy 8x56-ost,de az már csak 33 cm hosszú volt és 35.000 Ft.Na azt már minden vadászat után állítani kell,nem is lát vele és a szaga is olyan csing-csung.

Mit matricáztak át ?
Nem értem .
Kaps céltávcsövet, Fomei névre ?

Az furcsa lenne. :Mosolyog

Fomei Cseh forgalmazású cég,név, termék Kínai.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #3713 Dátum: 2010. December 05. - 14:03:31 »

Mikor vetted? Mert az enyém (8x56 és 38 cm hosszú!) még a legelső szériából való. 2002-szeptembere óta van a puskámon (akkor 48.000 Ft volt),azóta állítás nélkül kiválóan teszi a dolgát,100 feletti nagyvad legnagyobb bánatára...A cseh gyártó/forgalmazó 4-5 odavissza német nyelvű levelezésem után ismerte el,hogy a piacra bevezetőként 30 db Kaps optikát matricáztak át,ebből sikerült nekem egyet megcsípnem,de ezt csak kb.2 éve tudtam meg! Addig is vigyáztam rá,de azóta különösen...
Cimborám a 2004-es FEHOVA-n szintén vett egy 8x56-ost,de az már csak 33 cm hosszú volt és 35.000 Ft.Na azt már minden vadászat után állítani kell,nem is lát vele és a szaga is olyan csing-csung.
Én is 2004-ben 48.000Ft árban vettem+kiszállítási dij hossza 33 cm és 25 lövést bírt ki. Elállítódás után 2 doboz lőszerrel nem sikerült belőni az istennek sem. Már azt hittem a cső van ki kopva de a másik használt céltávcsövet felraktuk 5 lövés után OK volt.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3714 Dátum: 2010. December 05. - 14:11:16 »

Szerintem a következő az ok.
S-B fix 8x56-os vil.nélkül, annyiba van kb. mint egy Delta Titanium variábel, vil. egységgel.

Attila!

Levezetted ismét, hogy mennyire jó a Delta, amit már rég tudunk, sőt, a legjobb ár-érték arányú, de köszönöm szépen, jól megvagyok a nem barnulós 8x56 Benderrel.
Sosem bántom a Deltát, mert nem ismerem... Akinek tetszik vegyen azt, akinek a Bender tetszik, vegyen azt. Nekem egy dolog nem tetszik, és mint műszaki embernek, nem mint Bender használónak. Amikor a Delta ajnározása a cél, egyre inkább a Bender lejárató kampányával működik a dolog, ami azért undorító, mert hasonló árban hasonló tudású és minőségű távcsövek is vannak, melyek sosem kerülnek a Deltával egy lapra, pedig nem mások vagy rosszabbak a Bendernél...
Mire gondolok:
KAPS 8x56 céltávcső
139.900FT

Schmidt Bender 8x56
179.900FT (sokszor van a fenti Kaps árban, akciósan, egyébként a KAPS ára alapesetben ugyaenz)

Meopta Meostar R1 7x56 vil. pont
166.900,-

Nem márkakiemelés címen ragadtam ki a 3 példát, csupán azt próbáltam érzékeltetni, hogy elterjedt, nem ritkaságszámba menő optikák, melyeket vadásztársak sokszor szereltetnek fel a környezetemben - hiszen ki mire esküszik, és ezekről jót is hallani, tapasztalni - hasonló árban megkaphatóak, mint a Bender. M?égis mikor a Delta képességei merülnek fel, kimondva vagy titkolva az hangzik el, hogy mennyire jó a Delta, mert sokkal többet tud, mint a sz*r Bender. Nem Kaps, Meostar, Leupold vagy egy alig drágább Zeiss Diatal, mindig a Bender a szar. Nerm posztom a Bendert védeni vagy a Deltát lehúzni, nem is akarom - mint mondottam, mindenki azt vesz, ami tetszik neki vagy amire pénze van; csupán ez a lejáratásszagú "reklámkampány" ami számomra undorító... Megmondom őszintén, tekintsétek fenti soraimat hangos gondolkodásnak, nem szeretnék véget nem érő vitákba bonyolódni, mindössze elgondolkoztam ezen és levontam a konzekvenciát...

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forest
Vendég
« Új üzenet #3715 Dátum: 2010. December 05. - 14:19:10 »

Rendben,köszi,akkor kitartok a Bender mellett.Eléggé meglepődtem amikor ezt mondták,de legalább már tudom hogy nem igaz.....Mondjuk ha egy Bendert és egy Deltát egymás mellé raknánk,akkor igen nagy különbség lenne.... S.Peti
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3716 Dátum: 2010. December 05. - 14:24:52 »

Rendben,köszi,akkor kitartok a Bender mellett.Eléggé meglepődtem amikor ezt mondták,de legalább már tudom hogy nem igaz.....Mondjuk ha egy Bendert és egy Deltát egymás mellé raknánk,akkor igen nagy különbség lenne.... S.Peti

Ha van rá módod, próbáld ki mindkettőt! Minden szem más, objektív döntést csak úgy hozhatsz, ha "élesben" tesztelsz. Én is így tettem annak idején, két Barát segített ebben itt a Fórumról Mosolyog Azóta is örülök, hogy segítettek...
 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forest
Vendég
« Új üzenet #3717 Dátum: 2010. December 05. - 14:53:50 »

Ha van rá módod, próbáld ki mindkettőt! Minden szem más, objektív döntést csak úgy hozhatsz, ha "élesben" tesztelsz. Én is így tettem annak idején, két Barát segített ebben itt a Fórumról Mosolyog Azóta is örülök, hogy segítettek...
 Emelem
Van egy ismerősöm,akinek Deltája van,ő nagyon dicséri,de majd megkérem,hogy lőjek vele,és akkor majd kiderül.De ezt az egészet szürkületben kéne látni,hogy igaz-e az a nagy teljesítmény,és hogy lekörözi-e a Bendert,amit nem hinnék,de kíváncsi vagyok,úgyhogy ki fogom próbálni.Köszönöm a tanácsokat! Emelem S.Peti
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #3718 Dátum: 2010. December 05. - 15:01:39 »

Van egy ismerősöm,akinek Deltája van,ő nagyon dicséri,de majd megkérem,hogy lőjek vele,és akkor majd kiderül.De ezt az egészet szürkületben kéne látni,hogy igaz-e az a nagy teljesítmény,és hogy lekörözi-e a Bendert,amit nem hinnék,de kíváncsi vagyok,úgyhogy ki fogom próbálni.Köszönöm a tanácsokat! Emelem S.Peti
Én nem azért vettem a Deltát 7x50 mert azt szeretem hanem mert ezt találtam akkor a vászaprón olcsón 50 000Ft volt. Akkor arra futotta, bár jó lenne lecserélni egy jobbra de csak ha lessz mani rá
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3719 Dátum: 2010. December 05. - 15:06:32 »

Van egy ismerősöm,akinek Deltája van,ő nagyon dicséri,de majd megkérem,hogy lőjek vele,és akkor majd kiderül.De ezt az egészet szürkületben kéne látni,hogy igaz-e az a nagy teljesítmény,és hogy lekörözi-e a Bendert,amit nem hinnék,de kíváncsi vagyok,úgyhogy ki fogom próbálni.Köszönöm a tanácsokat! Emelem S.Peti

Merre vagy az országban? Ha a környékünkön a Bendert (8X56, vill. pont) kipróbálhatod.

Én most már ki merem mondani, hogy a Meopta és a Delta Titanium igen is prémium, mert az ez alattiak javarészt "hulladékok".

Hát nekem van egy 7X50-es Meoptám, erős szürkületben szabad szemmel látom a vadat, a távcsőben nem (azért nem cseréltem le, mert olyan puskán van, amit inkább nappal használok). Nem mai gyerek, olyan 10 éves lehet, és anno ujjonan vettem a Wesiben.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: