Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 577138 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #270 Dátum: 2008. Június 18. - 13:38:54 »

Hát erre fussa Csabikám...de ha lesz szabad, mozgatható tőkéd, Istenemre szívesen elfogadok - csakúgy grátiszba - egy hasonló paraméterű Leica-t.  Bion Bion Bion Bion


Magyarú evvan' ezt köll szeretni. Okos
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #271 Dátum: 2008. Június 18. - 13:40:26 »

Hát erre fussa Csabikám...de ha lesz szabad, mozgatható tőkéd, Istenemre szívesen elfogadok - csakúgy grátiszba - egy hasonló paraméterű Leica-t.  Bion Bion Bion Bion


Magyarú evvan' ezt köll szeretni. Okos


Holnap küldöm!!!  Bion
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2008. Június 18. - 13:42:26 »

Hát erre fussa Csabikám...de ha lesz szabad, mozgatható tőkéd, Istenemre szívesen elfogadok - csakúgy grátiszba - egy hasonló paraméterű Leica-t.  Bion Bion Bion Bion


Magyarú evvan' ezt köll szeretni. Okos


Holnap küldöm!!!  Bion

Hja, én meg addig álljak mérlegállásban amíg megérkezik mi??? Nyihi Bion Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #273 Dátum: 2008. Június 19. - 12:38:57 »

Nos ahogyan ígérte a Fotomarket ma de. megérkezett a 7x50-es Futurus.
Benyomásaim:
1. Jól kézre áll a cső, van benne súly is. (ami részben a jó üvegnek köszönhető)
2. sebtében összevetve a régi 7x50-es Japán keresővel a kép minősége szinte összehasonlíthatatlan.
3. A Yukon képe igazán tiszta, színhű és éles, a kép szélén annyira minimális az elmosódás, hogy alig-alig észrevehető, sőt csak akkor vettem észre, amikor kimondottan ezért kezdtem forgatni a csövet, hogy a belsejét is lássam, használatkor, távcsövezéskor ennek semmi jele a kép szép tiszta.
4. szívacsozott, igen kényelmes nyakbavalót, valamint egy zippzáras szivacsozott, fekete kordúra tokot adtak hozzá.
5. nyitható-csukható objektív védő kupakja nekem nagyon praktikus lesz, csak lecsukom, és a cső mehet is a tarisznyába, nem kell vacakolni vele.
6. a színe - legalábbis az enyém - meg sem közelíti a neten látott valóban "semilyen" zöld színt, a síma sötétzöld és a sötét khaki szín közé tenném...semmi gond nincs vele.
7. korábbi orosz 7x50-es Tentomhoz képest újabb kellemes meglepetés a nagyobb látómező.

Meg kell mondjam - hasonlóan a Barska-hoz - ez is igen pozitív meglepetés volt számomra.
Este remélem kijutok és akkor kipróbálom, összevetem másik csővel.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2008. Június 19. - 12:56:24 »

Nos ahogyan ígérte a Fotomarket ma de. megérkezett a 7x50-es Futurus.
Benyomásaim:
1. Jól kézre áll a cső, van benne súly is. (ami részben a jó üvegnek köszönhető)
2. sebtében összevetve a régi 7x50-es Japán keresővel a kép minősége szinte összehasonlíthatatlan.
3. A Yukon képe igazán tiszta, színhű és éles, a kép szélén annyira minimális az elmosódás, hogy alig-alig észrevehető, sőt csak akkor vettem észre, amikor kimondottan ezért kezdtem forgatni a csövet, hogy a belsejét is lássam, használatkor, távcsövezéskor ennek semmi jele a kép szép tiszta.
4. szívacsozott, igen kényelmes nyakbavalót, valamint egy zippzáras szivacsozott, fekete kordúra tokot adtak hozzá.
5. nyitható-csukható objektív védő kupakja nekem nagyon praktikus lesz, csak lecsukom, és a cső mehet is a tarisznyába, nem kell vacakolni vele.
6. a színe - legalábbis az enyém - meg sem közelíti a neten látott valóban "semilyen" zöld színt, a síma sötétzöld és a sötét khaki szín közé tenném...semmi gond nincs vele.
7. korábbi orosz 7x50-es Tentomhoz képest újabb kellemes meglepetés a nagyobb látómező.

Meg kell mondjam - hasonlóan a Barska-hoz - ez is igen pozitív meglepetés volt számomra.
Este remélem kijutok és akkor kipróbálom, összevetem másik csővel.

Mázlista.

Az én nyakpántom még a létező legszúrósabb műszálból van. Ugye, hogy élőben meggyőzőbb a szín?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #275 Dátum: 2008. Június 19. - 12:59:38 »

Nos ahogyan ígérte a Fotomarket ma de. megérkezett a 7x50-es Futurus.
Benyomásaim:
1. Jól kézre áll a cső, van benne súly is. (ami részben a jó üvegnek köszönhető)
2. sebtében összevetve a régi 7x50-es Japán keresővel a kép minősége szinte összehasonlíthatatlan.
3. A Yukon képe igazán tiszta, színhű és éles, a kép szélén annyira minimális az elmosódás, hogy alig-alig észrevehető, sőt csak akkor vettem észre, amikor kimondottan ezért kezdtem forgatni a csövet, hogy a belsejét is lássam, használatkor, távcsövezéskor ennek semmi jele a kép szép tiszta.
4. szívacsozott, igen kényelmes nyakbavalót, valamint egy zippzáras szivacsozott, fekete kordúra tokot adtak hozzá.
5. nyitható-csukható objektív védő kupakja nekem nagyon praktikus lesz, csak lecsukom, és a cső mehet is a tarisznyába, nem kell vacakolni vele.
6. a színe - legalábbis az enyém - meg sem közelíti a neten látott valóban "semilyen" zöld színt, a síma sötétzöld és a sötét khaki szín közé tenném...semmi gond nincs vele.
7. korábbi orosz 7x50-es Tentomhoz képest újabb kellemes meglepetés a nagyobb látómező.

Meg kell mondjam - hasonlóan a Barska-hoz - ez is igen pozitív meglepetés volt számomra.
Este remélem kijutok és akkor kipróbálom, összevetem másik csővel.

Roli!
Gratulálok, használd egészséggel!
Egy kérdés: mennyi postaköltséget fizettél érte?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2008. Június 19. - 17:03:37 »

No itt van a szerkezet-e.

Balázs!

Nem postaköltséget, hanem futárköltséget kellett fizetni 990 Ft volt, így összesen 16-ban állt meg.

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2008. Június 19. - 17:04:24 »

Most nézem azt a csúf színes azonosítómatricát elfelejtettem levenni róla... :-\
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #278 Dátum: 2008. Június 19. - 17:50:45 »

No itt van a szerkezet-e.

Balázs!

Nem postaköltséget, hanem futárköltséget kellett fizetni 990 Ft volt, így összesen 16-ban állt meg.


Valóban jól mutat! Tetszik, a színe sem veszedelmes így! Az az igazság, hogy az ára így nagyon jó, mert 16 alapállapotban, utaztatás nélkül a Leitz-nél...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2008. Június 20. - 08:20:00 »

No itt van a szerkezet-e.

Balázs!

Nem postaköltséget, hanem futárköltséget kellett fizetni 990 Ft volt, így összesen 16-ban állt meg.



Wetzlar Koma!

Lásson kend benne sok gyönyörű mindent, és váljon sok-sok ideig, hatalmas nagy megelégedésére a kukucska... Mosolyog
Használd egészséggel! Igen Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #280 Dátum: 2008. Június 20. - 12:56:42 »

Nos azt hiszem magam is meglepődtem a tegnapi estén/éjszakán.
Amivel össze tudtam hasonlítani a 10x42-es Barska roff-om, egy régi, 7x50-es japán porro és egy kb. 5 éves AKAH Hubertus 8x56-os roof.
Nappal a Yukonhoz hasonlatos képet adott a Barska, a másik kető már ekkor "homályosabb" és színtelenebb volt.
Aztán ahogyan kezdett szürkülni nagy meglepetésemre, egyre jobban verte a mezőnyt a yukon.
Mellett ülő cimborám mindig csak annyit mondott, "b+ ez sokkal jobb, mint az enyém". (az övé volt a 8x56-os AKAH.)

Nos ami egyértelmű, hogy szürkületben és besötétedéskor is éles maradt a képe, ez volt az amin én a legjobban meglepődtem, míg a másik csövek homályosodtak és a 8x56-osnak egyik oldali lencsecsiszolási hibája is kijött, a szokásos szürke gyűrű a látómezőben.
Amikor aztán besötétedett az aszott füvön is bőven verte a mezőnyt a yukon, szép nagy látómezővel és éles képpel.
Ha megszámítom, hogy egy AKAH 8x56-os roof legutóbbi infóm szerint 40 körül van, akkor elgondolkodik az ember.
Olyannyira jól sikerült a teszt, hogy a cimborám kijelentette, amint egy kis zsetont félre tud tenni, már rendelhetem is neki a yukont.
Azért volt nagy a meglepődésem, mert az AKAH-t jóval verte színhűség és élesség tekintetében ésd fényerőben is jobbnak bizonyult valamivel.

Szóval ki merem jelenteni - legalábbis az általam vásárolt cső alapján - hogy ez a yukon a Zeiss Jena minőségig teljesen egyenrangú bármely termékkel, ha lesz lehetőségem összevetem egy Jenával is, meg a régi tesóval a 7x50-es Tentoval...nagyon kíváncsi vagyok immár.

Természetesen nem én lennék ha nem jelenteném ki, hogy csak 1 napja vagyok yukon tulajdonos, így majd ha 2-3-5 év múlva is ilyen stabil marad, ilyen egyenletesen tartja a minőségét, nem hullik szét - mondjuk a súlya és a masszívsága nem ezt mutatja előre - akkor leszek igazából biztos híve és fogom 100%-os biztonsággal ajánlani bárkinek és jelentem ki, hogy ez a kereső ár/érték arányban verhetetlen.

Mindezek ellenére óriási volt a meglepetés számomra, hogy ilyen jól teljesített nappal, erős szürkületben és éjszaka is.
Éles kép, remek szürkületi érték, jó fogás, fel/le pattintható védőkupak...szóval engem egyenlőre meggyőzőtt, mert ez a 15 ezer ft-os cső szépen "megverte" a 40-50 ezres kategóriát.
Jó lenne összevetni egy Vanguard-dal is és ha vele egy minőség, akkor tényleg érdemes elgondolkodni egy ilyen távcső beszerzésén, az olyanoknak akiknek - mint nekem is - korlátozottak a ráfordítható keretek.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #281 Dátum: 2008. Június 20. - 13:01:55 »

Szia Roli!

Először is gratulálok az új kukkerhoz! Használd sokáig megelégedéssel.
A meglepődés nálam is meg volt, amikor Viktor csövét vizslattam. Nagyon jó csövek ezek. A tartósság? Majd kiderül, remélem tartós, megbízható.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2008. Június 20. - 14:02:15 »

Nos azt hiszem magam is meglepődtem a tegnapi estén/éjszakán.
Amivel össze tudtam hasonlítani a 10x42-es Barska roff-om, egy régi, 7x50-es japán porro és egy kb. 5 éves AKAH Hubertus 8x56-os roof.
Nappal a Yukonhoz hasonlatos képet adott a Barska, a másik kető már ekkor "homályosabb" és színtelenebb volt.
Aztán ahogyan kezdett szürkülni nagy meglepetésemre, egyre jobban verte a mezőnyt a yukon.
Mellett ülő cimborám mindig csak annyit mondott, "b+ ez sokkal jobb, mint az enyém". (az övé volt a 8x56-os AKAH.)

Nos ami egyértelmű, hogy szürkületben és besötétedéskor is éles maradt a képe, ez volt az amin én a legjobban meglepődtem, míg a másik csövek homályosodtak és a 8x56-osnak egyik oldali lencsecsiszolási hibája is kijött, a szokásos szürke gyűrű a látómezőben.
Amikor aztán besötétedett az aszott füvön is bőven verte a mezőnyt a yukon, szép nagy látómezővel és éles képpel.
Ha megszámítom, hogy egy AKAH 8x56-os roof legutóbbi infóm szerint 40 körül van, akkor elgondolkodik az ember.
Olyannyira jól sikerült a teszt, hogy a cimborám kijelentette, amint egy kis zsetont félre tud tenni, már rendelhetem is neki a yukont.
Azért volt nagy a meglepődésem, mert az AKAH-t jóval verte színhűség és élesség tekintetében ésd fényerőben is jobbnak bizonyult valamivel.

Szóval ki merem jelenteni - legalábbis az általam vásárolt cső alapján - hogy ez a yukon a Zeiss Jena minőségig teljesen egyenrangú bármely termékkel, ha lesz lehetőségem összevetem egy Jenával is, meg a régi tesóval a 7x50-es Tentoval...nagyon kíváncsi vagyok immár.

Természetesen nem én lennék ha nem jelenteném ki, hogy csak 1 napja vagyok yukon tulajdonos, így majd ha 2-3-5 év múlva is ilyen stabil marad, ilyen egyenletesen tartja a minőségét, nem hullik szét - mondjuk a súlya és a masszívsága nem ezt mutatja előre - akkor leszek igazából biztos híve és fogom 100%-os biztonsággal ajánlani bárkinek és jelentem ki, hogy ez a kereső ár/érték arányban verhetetlen.

Mindezek ellenére óriási volt a meglepetés számomra, hogy ilyen jól teljesített nappal, erős szürkületben és éjszaka is.
Éles kép, remek szürkületi érték, jó fogás, fel/le pattintható védőkupak...szóval engem egyenlőre meggyőzőtt, mert ez a 15 ezer ft-os cső szépen "megverte" a 40-50 ezres kategóriát.
Jó lenne összevetni egy Vanguard-dal is és ha vele egy minőség, akkor tényleg érdemes elgondolkodni egy ilyen távcső beszerzésén, az olyanoknak akiknek - mint nekem is - korlátozottak a ráfordítható keretek.

Mint az itteni legrégebbi Yukon felhasználó már harmadik éve "tartóstesztelem" a Futurust.

Az eddigi legnagyobb baleset a már említett "zuhanás két méterről a betonra"-kezdetű történet volt. Senki ne csinálja utánam, de a távcső azóta is minden gond nélkül üzemel, igaz pár verejtékes percset átéltem az objektív visszacsavarozása során. Egyébként a menet műanyagból volt.

Ennek fényében is jó pont, hogy a cső eddig - kopp-kopp-kopp - nem párásodott és nem ázott be, pedig legalább tízszer megázott és egyszer - mea culpa - a híg sárba is beleesett, úgy, hogy a lencse is elég piszkos lett.

Májusban érthetetlen okből megszorult egy kicsit a jobb fókusz, de pár tekergetés után a régi.

Összességében még mindig nem látok okot a cserére, különösen nem százezrekért.

A Jenának azért van egy perc előnye a Yukonnal szemben, ezt a Danikutya Barátom 7x50-es Jenájával való egy héttel ezelőtti összevetés alapján mondom, de az az egy perc azért szűk egy perc, amit a Yukonnal nem lehetett észrevenni, bírálni, azt a Jenával sem.

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #283 Dátum: 2008. Június 20. - 14:06:21 »

A Vanguard-ot én is nézegettem anno, de valamennyi tetőélprizmás távcsővel ugyanaz a bajom: nem lehet eléggé szétnyitni a tácsőtesteket a nagy fejemhez.

Csak a Zeiss, a Leica és a Swarovski gyárt olyan tetőélprizmásat, ami nekem is megfelel, így aztán érthető, hogy nem sietek a váltással....
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #284 Dátum: 2008. Június 20. - 14:12:46 »

A Vanguard-ot én is nézegettem anno, de valamennyi tetőélprizmás távcsővel ugyanaz a bajom: nem lehet eléggé szétnyitni a tácsőtesteket a nagy fejemhez.

Csak a Zeiss, a Leica és a Swarovski gyárt olyan tetőélprizmásat, ami nekem is megfelel, így aztán érthető, hogy nem sietek a váltással....

Viktor, én nem értem, hogy miért nem sietsz a vásárlással, hát megtaláltad a legjobb távcsöveket, ha a Leica-t vesszük alapúl, még kompromisszumot sem kell kötnöd, mert az mindenben  legjobb. Hogy miért nem sietsz? Fejvakarás         
 Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: