Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 119434 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #570 Dátum: 2013. Január 18. - 19:38:26 »

önmaga groteszk karikatúrája volt a soros-sereg.

Én nem ilyen helyen voltam. 56-óta nekünk volt először nyílt parancsunk.
De valószínűleg igazad lehet, a sereg nagy része csak karikatúra katona volt. Ez nem a sorkatonák miatt volt így, hanem a tisztjeik miatt.
Nem kell elvárni azoktól a gyerekektől semmit, akiknek alkoholista, félhülye vezetőik vannak.
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #571 Dátum: 2013. Január 18. - 19:40:22 »

A sorkatonai szolgálatnak legvégső formájában,adott társadalmi körülmények között, semmilyen nevelő jellege nem volt. Nem kár érte.

Ezt nagyon átgondolatlan véleménynek tartom. Nagyon általánosítasz a Te tapasztalatodból.
Én az egyetem előtt 11 hónapig voltam katona Szabadszálláson, megnéztem volna azokat akik itt negatív véleménnyel voltak az előfelvételisekről, hogy mit produkáltak volna mellettünk az akadálypályán a harcászati gyakorlaton vagy a Tankodromon. Mi 11 /nem egy/ hónap kemény kiképzést kaptunk, amiben sok megaláztatás is volt a tiszthelyettesek, tisztek és a bunkó rajparancsnoknak, szobaparancsnak hozzánk beosztott "öreg" katonák részéről. Viszont a század összezárt és felvettük a küzdelmet az előbb felsoroltakkal. A szobaparancsnokunkat  /98-an voltunk egy szobában, az egész század/ az 5. hónapban az egyik éjjel  pokrócba csavarba úgy megvertük, hogy utána csak a raktárban mert aludni. Amikor leszereltünk, éjjel kettőkor vittek ki bennünket az állomásra a vonathoz. Amikor elindult a vonat a minket kikísérő tiszteket, tiszthelyetteseket több száz gyíkhús zápor búcsúztatta. A 11 hónap alatt 3-szor voltam otthon, úgy hogy háromszor adtam vért és az arra járó 9 napot sem adták ki.
A katonaság után 5 évig tanultunk együtt. A csapat 90%-a kollégista volt, szinte 5 évig együtt éltünk. Mégis, amikor összejövünk évfolyam találkozókra a régi élmények felelevenítése között 90 %-ban a katonai élmények jönnek elő. Még egyik társamtól sem hallottam, hogy "jó hogy eltörölték a katonaságot". Még olyantól sem akit a hátamon cipeltem, vagy cipelt valaki a harcászati kiképzésen.  Azok is megerősödve /testben és lélekben/ szereltek le.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #572 Dátum: 2013. Január 18. - 19:43:46 »

Jó volt-e, nem-e, hasznos volt, vagy nem? Mindenki maga dönti el, már ha volt katona!
DE! Vannak alap igazságok, vagy "őstények", amiket nem lehet vitatni, ilyen az is, hogy ha mindenki fegyverkezik, minden országnak van hadserege, akkor nekünk is muszáj!
Érdekes módon CSAK NEKÜNK nincs hadseregünk a "környéken"! Magyarázza ezt meg nekem valaki, kérem!
(a propagandát én is ismerem, attól kíméljetek meg)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #573 Dátum: 2013. Január 18. - 19:47:52 »

Ezt nagyon átgondolatlan véleménynek tartom. Nagyon általánosítasz a Te tapasztalatodból.
Én az egyetem előtt 11 hónapig voltam katona Szabadszálláson, megnéztem volna azokat akik itt negatív véleménnyel voltak az előfelvételisekről, hogy mit produkáltak volna mellettünk az akadálypályán a harcászati gyakorlaton vagy a Tankodromon. Mi 11 /nem egy/ hónap kemény kiképzést kaptunk, amiben sok megaláztatás is volt a tiszthelyettesek, tisztek és a bunkó rajparancsnoknak, szobaparancsnak hozzánk beosztott "öreg" katonák részéről. Viszont a század összezárt és felvettük a küzdelmet az előbb felsoroltakkal. A szobaparancsnokunkat  /98-an voltunk egy szobában, az egész század/ az 5. hónapban az egyik éjjel  pokrócba csavarba úgy megvertük, hogy utána csak a raktárban mert aludni. Amikor leszereltünk, éjjel kettőkor vittek ki bennünket az állomásra a vonathoz. Amikor elindult a vonat a minket kikísérő tiszteket, tiszthelyetteseket több száz gyíkhús zápor búcsúztatta. A 11 hónap alatt 3-szor voltam otthon, úgy hogy háromszor adtam vért és az arra járó 9 napot sem adták ki.
A katonaság után 5 évig tanultunk együtt. A csapat 90%-a kollégista volt, szinte 5 évig együtt éltünk. Mégis, amikor összejövünk évfolyam találkozókra a régi élmények felelevenítése között 90 %-ban a katonai élmények jönnek elő. Még egyik társamtól sem hallottam, hogy "jó hogy eltörölték a katonaságot". Még olyantól sem akit a hátamon cipeltem, vagy cipelt valaki a harcászati kiképzésen.  Azok is megerősödve /testben és lélekben/ szereltek le.

Te tudod mi a gyíkhús?  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #574 Dátum: 2013. Január 18. - 19:49:34 »

A 90'-es évek közepe helyett,tanulmányi elfoglaltságok miatt  a 2000-es évek elején hívattam be magam (ez egy külön történet) én arról az időszakról beszélek. Emelem Hadseregünk van,de nem sorkötelesekből álló,ami a mai 18 éveseket ismerve nem baj. Folyton rettegnék,hogy éppen melyik híres matekosunk számolgat ballisztikai pályát a rakétasilóban... Ördög Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2013. Január 18. - 19:54:25 »

A 90'-es évek közepe helyett,tanulmányi elfoglaltságok miatt  a 2000-es évek elején hívattam be magam (ez egy külön történet) én arról az időszakról beszélek. Emelem Hadseregünk van,de nem sorkötelesekből álló,ami a mai 18 éveseket ismerve nem baj. Folyton rettegnék,hogy éppen melyik híres matekosunk számolgat ballisztikai pályát a rakétasilóban... Ördög Ördög

Hát, ha szerinted van Hadseregünk, akkor én tényleg hiába vitatkozom Veled!
De nem bírom megállni, mert provokálsz  Vigyorog a "mai 18 évesek, meg a 20-22-25 évesek miért ilyenek? Hm? Szomorú
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #576 Dátum: 2013. Január 18. - 19:55:45 »

Te tudod mi a gyíkhús?  Vigyorog

Meg a gumikávé, meg a bivalytej!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #577 Dátum: 2013. Január 18. - 19:56:53 »

Ezt nagyon átgondolatlan véleménynek tartom. Nagyon általánosítasz a Te tapasztalatodból.
Nem átgondolatlan vélemény. Csak ismerem a mai srácokat.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #578 Dátum: 2013. Január 18. - 19:59:51 »

Munkám során sok lakásba bejutok, majdnem olyan vagyok, mint egy kéményseprő  Röhög Röhög Röhög és sok zsidó honfitársammal beszélgetek, minap egy fiatal két gyermekes anyánál javítgattam. Beszélgetés közben megemlítette, hogy "Mikor a seregben voltam..."
-Maga volt katona?  esett le az állam
-Igen, Izraelben, én kettős állampolgár vagyok, ott a lányok 2 évet, a fiúk 3 évet szolgálnak! És ez nagyon jó ajánlólevél a civil életben, mert mindenki lenézi az olyat, aki nem volt katona!

Ha már annyi mindent átveszünk, ezt a szemléletet igazán nem ártana!
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #579 Dátum: 2013. Január 18. - 20:02:09 »

Meg a gumikávé, meg a bivalytej!


"Bivalytej"  Istenem!  Kacsint Milyen szép emlékek, mint a "velencei nászút"!  Vigyorog
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #580 Dátum: 2013. Január 18. - 20:02:53 »

Jó volt vagy nem volt jó? Ott határozottan úgy gondoltuk, hogy nem jó. Leszerelés után meg hiányzott. Biztos sokat számít, hogy hol, kikkel, ki alatt szolgált az ember, nagyon nem mindegy. Akinek szerencséje volt " jó" helyre került.
Nekünk határozottan jót tett. Megtanultunk nagyon sok mindent, a bajtársiasságot, emberséget, engedelmességet stb.
Ha nekünk azt mondta a sz.pk, hogy arról a 2 km-re lévő fáról kér levelet, akkor nem azt kérdeztük, hogy hogyan, hanem hogy melyiket.
Viszont tudtuk hogy az öreg ugyanígy viszonyul hozzánk. Inkább lefokoztatta magát, de az Ő bakájához senki nem nyúlhatott.
Lehetett ott tanulni Urak. 
 Emelem

Hát igen kenek jó volt kinek nem.
Nekünk is ilyen volt a század pk "CS" század alias A jóságos Palibácsi százada!  Igen
A katonáiért mindig kiált, még ha néha rosszak is voltunk! A kiképzéskor mindenki figyelmébe ajánlotta, hogy mindenki olvassa el a Híd túl messze volt című könyvet, (82-83-ban) mélységi felderítő voltam Szolnokon.  Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #581 Dátum: 2013. Január 18. - 20:11:32 »

Nem arról van szó,hogy nekem jó volt -e,hanem, hogy volt-e,van -e értelme. Higgyetek nekem abban,hogy ha a gyerekeinket (fiainkat) 18 éves korukig liberálisan neveljük,akkor a néhány hónap diktatúra többet árt mint használ. A társadalom nagy tömegeinél nem beszélhetünk gyereknevelésről. Ne akarjuk felnőttekkel elkezdeni. (spártában sem így működött,ugye?)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #582 Dátum: 2013. Január 18. - 20:17:15 »

Nem arról van szó,hogy nekem jó volt -e,hanem, hogy volt-e,van -e értelme. Higgyetek nekem abban,hogy ha a gyerekeinket (fiainkat) 18 éves korukig liberálisan neveljük,akkor a néhány hónap diktatúra többet árt mint használ. A társadalom nagy tömegeinél nem beszélhetünk gyereknevelésről. Ne akarjuk felnőttekkel elkezdeni. (spártában sem így működött,ugye?)

A liberalizmus lesz a művelt világ sírja! Hidd el nekem!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #583 Dátum: 2013. Január 18. - 20:19:28 »

A pozitív és negatív élmények sorolása közben azért arról ne feledkezzetek meg, hogy akkor a sorkatonaságból leszerelt obsitost a bevonulás előtti munkahelynek kutya kötelessége volt visszavenni, és megadni azt a fizetést amit azalatt a többiek elértek!
Most azt hiszem, még egy  hónapos sorkötelezettség is padlóra küldene családokat! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #584 Dátum: 2013. Január 18. - 20:20:23 »

Való igaz Attila! Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: