Oldalak: 1 ... 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 [1390] 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1165994 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #20835 Dátum: 2022. November 25. - 10:01:12 »

T'onképpen a tőzsde is ugyanez, csak azt régebbóta játsszák.  Vállat von

Nagyon nem.
A tőzsdén a különböző árucikkek (olaj, gabona, fémek), valuták és cégek piaci értéke alakul ki.
Erre a gazdaságnak szüksége van. Ugyanúgy, ahogy minden nagyobb településnek vásárcsarnokra.
A kriptopénzek csakis és kizárólag spekulatív célokat szolgálnak.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #20836 Dátum: 2022. November 25. - 10:11:23 »


A kriptopénzek csakis és kizárólag spekulatív célokat szolgálnak.
Miért, a tőzsde nem? Ott nincsenek spekulánsok, spekulációk?
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #20837 Dátum: 2022. November 25. - 10:23:10 »


Szerintem ez megbukik a törvényességi felülvizsgálaton.

1. A helyi adókról szóló törvény az egyesületek részére teljes helyi adó mentességet biztosít. Helyi rendelet a törvényt nem írhatja felül.

2. A magaslest, mint adótárgyat az építményadó fogalomkörébe lehetne esetleg beleerőszakolni, (bár az is vitatható, hogy épület egyáltalán) ott viszont van egy Ft/m2 plafon, ami fényévekre van az 50 e Ft-tól.

Valamiért kihúzta a gyufát a VT a polgármesternél, aztán megpróbálják szopatni. Szerintem nem megy át a Közig. Hivatalon.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #20838 Dátum: 2022. November 25. - 10:28:33 »

Miért, a tőzsde nem? Ott nincsenek spekulánsok, spekulációk?

A tőzsdén is vannak. Csak a tőzsdének (mint írtam az alábbiakban) kézzel fogható, tapintható értékek áralakításában fontos szerepe van, ezzel szemben a kriptopiac a semmit, a pillanatnyi elmezavart árazza.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20839 Dátum: 2022. November 25. - 13:02:54 »

Szerintem ez megbukik a törvényességi felülvizsgálaton.

1. A helyi adókról szóló törvény az egyesületek részére teljes helyi adó mentességet biztosít. Helyi rendelet a törvényt nem írhatja felül.

3. §

(2) Adómentes valamennyi helyi adó alól – a (3) bekezdésben foglaltakra figyelemmel – az egyesület, az alapítvány, a közszolgáltató szervezet, a köztestület, az önkéntes kölcsönös biztosító pénztár, a magánnyugdíjpénztár és – kizárólag a helyi iparűzési adó vonatkozásában – a közhasznú szervezetnek minősülő nonprofit gazdasági társaság.

(3) A (2) bekezdés szerinti mentesség abban az adóévben illeti meg az adóalanyt, amelyet megelőző adóévben folytatott tevékenységéből származó jövedelme (nyeresége) után sem bel-, sem külföldön adófizetési kötelezettsége nem keletkezett. Az építmény- és telekadóban a (2) bekezdés szerinti mentesség azon épület, épületrész, telek után jár, amelyet az ingatlan-nyilvántartásban tulajdonosként vagy a magyar állam tulajdonában álló ingatlanon fennálló vagyoni értékű jog jogosítottjaként bejegyzett adóalany kizárólag a létesítő okiratában meghatározott alaptevékenysége, főtevékenysége kifejtésére használ. A feltételek meglétéről az adóalany – az adóév ötödik hónapjának utolsó napjáig – írásban köteles nyilatkozni az adóhatóságnak. A nyilatkozat adóbevallásnak, adatbejelentésnek minősül.

Ez alapján simán lehet akár jogszerű is...😡🤬👎
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #20840 Dátum: 2022. November 25. - 14:14:14 »

Szerintem ez megbukik a törvényességi felülvizsgálaton.

Valamikori tanulmányaimból és polgármesteri időszakomból  kifolyólag úgy emlékszem, hogy önkormányzat saját hatáskörben 5 adónemet vethet ki, ez volt az ÉTIIK, azaz Építmény, Telek, Ingatlan, Iparűzési és Kommunális.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #20841 Dátum: 2022. November 25. - 14:34:16 »

3. §

(2) Adómentes valamennyi helyi adó alól – a (3) bekezdésben foglaltakra figyelemmel – az egyesület, az alapítvány, a közszolgáltató szervezet, a köztestület, az önkéntes kölcsönös biztosító pénztár, a magánnyugdíjpénztár és – kizárólag a helyi iparűzési adó vonatkozásában – a közhasznú szervezetnek minősülő nonprofit gazdasági társaság.

(3) A (2) bekezdés szerinti mentesség abban az adóévben illeti meg az adóalanyt, amelyet megelőző adóévben folytatott tevékenységéből származó jövedelme (nyeresége) után sem bel-, sem külföldön adófizetési kötelezettsége nem keletkezett. Az építmény- és telekadóban a (2) bekezdés szerinti mentesség azon épület, épületrész, telek után jár, amelyet az ingatlan-nyilvántartásban tulajdonosként vagy a magyar állam tulajdonában álló ingatlanon fennálló vagyoni értékű jog jogosítottjaként bejegyzett adóalany kizárólag a létesítő okiratában meghatározott alaptevékenysége, főtevékenysége kifejtésére használ. A feltételek meglétéről az adóalany – az adóév ötödik hónapjának utolsó napjáig – írásban köteles nyilatkozni az adóhatóságnak. A nyilatkozat adóbevallásnak, adatbejelentésnek minősül.

Ez alapján simán lehet akár jogszerű is...😡🤬👎

Társasági adó törvény:


9. § (1) *  Az alapítvány, a közalapítvány, az egyesület, a köztestület, az egyházi jogi személy, ha az adóév utolsó napján ilyen jogalanynak minősül, a lakásszövetkezet és az önkéntes kölcsönös biztosítópénztár, valamint a közhasznú szervezetként besorolt felsőoktatási intézmény adóalapja a vállalkozási tevékenység adózás előtti eredménye, módosítva a (2)-(5) bekezdésben foglaltakkal és figyelemmel a (6)-(9) bekezdés rendelkezéseire.

(1a) *  Az alapítvány, a közalapítvány és az egyesület esetében a vállalkozási tevékenység adózás előtti eredményét az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló törvény rendelkezéseit figyelembe véve, a gazdasági-vállalkozási tevékenység adózás előtti eredményének megfelelően kell megállapítani, azzal, hogy e törvény alkalmazásában nem minősül vállalkozási tevékenységnek az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló törvény szerint gazdasági-vállalkozási tevékenységnek nem minősülő - alapcél szerinti (közhasznú) - tevékenység.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #20842 Dátum: 2022. November 25. - 17:09:02 »

A tőzsdén is vannak. Csak a tőzsdének (mint írtam az alábbiakban) kézzel fogható, tapintható értékek áralakításában fontos szerepe van, ezzel szemben a kriptopiac a semmit, a pillanatnyi elmezavart árazza.

Aki ismeri Charlie Munger nevét, tudja, hogy mit jelent a pénzügyi világban, ha véleményt formál. A kriptót cca egy nemi betegséghez hasonlította, melyet jobb nem elkapni Mosolyog.
Nouriel Roubini szerint - aki pl megjósolta a 2008-as krachot - pedig minden piramisjátékok anyja a kriptovaluta.
SEMMILYEN teljesítmény nincs mögötte. A tőzsdén valóban spekulálnak (de ez egyáltalán nem baj), de a tőzsdén kereskedett cégek nem csak papírok, hanem értéket teremtenek, mérhető a gazdasági teljesítményük és az óriási különbség. A tőzsde évszázadok óta működik, míg a kriptóról szerintem öt éven belül múlt időben beszélünk majd.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #20843 Dátum: 2022. November 25. - 17:23:26 »

Társasági adó törvény:

(1a) *  Az alapítvány, a közalapítvány és az egyesület esetében

De mi a helyzet a ftk.-i alapon működő társaságokkal, az ugyanis jogi személyiséggel nem rendelkező, formátlan társaság, a tagok közötti jogviszonyt a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó része rendezi.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #20844 Dátum: 2022. November 25. - 17:35:13 »

Aki ismeri Charlie Munger nevét, tudja, hogy mit jelent a pénzügyi világban, ha véleményt formál. A kriptót cca egy nemi betegséghez hasonlította, melyet jobb nem elkapni Mosolyog.
Nouriel Roubini szerint - aki pl megjósolta a 2008-as krachot - pedig minden piramisjátékok anyja a kriptovaluta.
SEMMILYEN teljesítmény nincs mögötte. A tőzsdén valóban spekulálnak (de ez egyáltalán nem baj), de a tőzsdén kereskedett cégek nem csak papírok, hanem értéket teremtenek, mérhető a gazdasági teljesítményük és az óriási különbség. A tőzsde évszázadok óta működik, míg a kriptóról szerintem öt éven belül múlt időben beszélünk majd.
Sajnos, én ebben nem hiszek.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #20845 Dátum: 2022. November 25. - 17:58:02 »

Normális???     https://telex.hu/belfold/2022/11/25/ado-onkormanyzat-vadaszat-vadaszles-baranya-megye-nagydobsza
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #20846 Dátum: 2022. November 26. - 07:33:10 »

... míg a kriptóról szerintem öt éven belül múlt időben beszélünk majd.

Gondolom, Géza ebben a félmondatban szkeptikus.
Bevallom, én is.
Az emberi hülyeség örök.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #20847 Dátum: 2022. November 26. - 07:39:16 »

De mi a helyzet a ftk.-i alapon működő társaságokkal, az ugyanis jogi személyiséggel nem rendelkező, formátlan társaság, a tagok közötti jogviszonyt a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó része rendezi.

Ezt nem tudom.
Magának a ftk-nek a jogi helyzetét sem igazán tudom hová tenni, annak ellenére, hogy 97 óta vagy aktívan, vagy a háttérből igyekszem mozgatni a sajátunk szálait.
Valószínűsítem egyébként, hogy rájuk nem vonatkozik sem a TA sem a Helyi Adó kedvezmény, hiszen nincsenek felsorolva a kedvezményezettek között.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #20848 Dátum: 2022. November 26. - 19:41:08 »

Ezt nem tudom.
Magának a ftk-nek a jogi helyzetét sem igazán tudom hová tenni,
Ha józan paraszti logikával próbáljuk értelmezni a ftk működését, akkor ott tulajdonképpen minden tag a saját vadászati jogát hasznosítja, az ún. közösség létrejöttét az esetek többségében csak az előírt területi minimum produkálása (annak minden kötelezettségével együtt) indokolja.
Ha innen nézzük, akkor -mint természetes személyekre- tényleg nem vonatkozik rá kedvezmény.
De a jog világa ugyebár más.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #20849 Dátum: 2022. November 27. - 20:02:57 »

https://or.njt.hu/eli/v01/332381/r/2022/8/2023-01-01?fbclid=IwAR29bz8eFzDzIKREPtBQpvDthWlzXIU8hKTYh9YwFxPbTcub0iSsfcm33ek
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 [1390] 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: