Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Trófeák - amit szívesen megmutatnál  (Megtekintve 517809 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #120 Dátum: 2012. Március 11. - 17:44:53 »

Szívfájdalmam a fenti trófeával kapcsolatban, hogy aki kikészítette, gyertyaviasszal öntötte ki. Nem bizonyult megfelelőnek, mivel a nagyagyarak a széleken végig megrepedtek. Preparátor ismerősöm ajánlotta, hogy matt színű Akrilán lakkal fújjam le a teljes felületet az alátéttel együtt. Rugalmas lakk lévén követi a hőmozgást és nem pattog le, másrészt pedig hermetikusan zárva a pórusokat nem engedi tovább száradni és így tovább repedni.
Van valakinek ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata ???
Hálás lennék, ha valaki tudna megbízható eljárással szolgálni a teljes agyarkikészítést illetően a kifőzés idejétől egészen az esetleges lakkozásig.
Előre is köszi! Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2012. Március 11. - 17:49:38 »

Beregi !  Igen  Tényleg érdekes a kis és nagy agyar aránya !    Emelem
A bokor kiírtása a Niva megmászása és az egész vadászat  Igen
A repedés gyógyítására gáloscsabus adott egy ötletet ebben vagy a vaddisznós topikban.  Figyelmes olvasás
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #122 Dátum: 2012. Március 11. - 17:51:18 »

Szívfájdalmam a fenti trófeával kapcsolatban, hogy aki kikészítette, gyertyaviasszal öntötte ki. Nem bizonyult megfelelőnek, mivel a nagyagyarak a széleken végig megrepedtek. Preparátor ismerősöm ajánlotta, hogy matt színű Akrilán lakkal fújjam le a teljes felületet az alátéttel együtt. Rugalmas lakk lévén követi a hőmozgást és nem pattog le, másrészt pedig hermetikusan zárva a pórusokat nem engedi tovább száradni és így tovább repedni.
Van valakinek ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata ???
Hálás lennék, ha valaki tudna megbízható eljárással szolgálni a teljes agyarkikészítést illetően a kifőzés idejétől egészen az esetleges lakkozásig.
Előre is köszi! Emelem
A figyelmes olvasás csodákra képes... Ördög
Hétvégén megmutatom.
Ha kíváncsi vagy.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #123 Dátum: 2012. Március 11. - 18:32:49 »

A repedés gyógyítására gáloscsabus adott egy ötletet ebben vagy a vaddisznós topikban.  Figyelmes olvasás
A vadászathoz és a kanhoz én is gratulálok Emelem

Sajnos ha már felrepedt az agyar, akkor nagyon nehéz nyom nélkül eltüntetni a sérülését, de nem lehetetlen.
Le kell szerelni, a viaszt el kell belőle távolítani.
Hideg vízben feltéve lassú tűzön melegíteni forrásig, majd hagyni a vízben addig hűlni, amíg kézzel bele lehet már nyúlni.
Akkor leönteni a színét (az összes zsíros szennyeződés oda fog kicsapódni) és mosgatószert adagolni hozzá, majd abban jól átmosni. Meleg vízzel alaposan elöblíteni.
A "felpuhult", lecsepegtetett agyarat ekkor nedves "hurkakötöző" házispárgával be kell bandázsolni és úgy hagyni száradni, míg a zsugorodó zsineg nem húzza teljesen össze a szétvált oldalakat.
Ekkor lehet palamin öntőgyantával kiönteni. A bandázsolást pár napig rajta kell hagyni, közben szobahőmérsékleten, mozdulatlanul száradjon.
Ha jól sikerült a beavatkozás, az agyar "örök élet, meg három nap" fog kitartani.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #124 Dátum: 2012. Március 11. - 19:10:02 »

Gratulálok Beregi Vadász!  Igen  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #125 Dátum: 2012. Március 11. - 19:28:42 »

Köszönöm a gratulációkat, de sajnos nem engem illetnek, mert hatalmas mákom volt! A fene gondolta, hogy az a disznó menetrendszerűen fog érkezni (bár 8 órát vártam rá a kocsitetőn a metsző szélben)  :Mosolyog Ha valami ismeretlen oknál fogva nem lép ki újra, akkor még most is ott túrna.

Nagyon köszönöm a kikészítési tanácsot is galoscsabus-nak. Ezzel kapcsolatban van még kérdésem:

Az agyarak palma tex-el vannak a táblára ragasztva. Ezt lefeszítve gondolom a ragasztó dörzspapírral eltávolítható. A fazékban való főzésnél arra céloztál, hogy úgy kiolvad belőle a gyertyaviasz? Ha igen, az király, mert sajnos egyéb ötletem nincs az eltávolítására és szeretném úgy istenigazából rendbe hozni az agyarakat.

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #126 Dátum: 2012. Március 11. - 19:40:38 »

Köszönöm a gratulációkat, de sajnos nem engem illetnek, mert hatalmas mákom volt! A fene gondolta, hogy az a disznó menetrendszerűen fog érkezni (bár 8 órát vártam rá a kocsitetőn a metsző szélben)  :Mosolyog Ha valami ismeretlen oknál fogva nem lép ki újra, akkor még most is ott túrna.

Nagyon köszönöm a kikészítési tanácsot is galoscsabus-nak. Ezzel kapcsolatban van még kérdésem:

Az agyarak palma tex-el vannak a táblára ragasztva. Ezt lefeszítve gondolom a ragasztó dörzspapírral eltávolítható. A fazékban való főzésnél arra céloztál, hogy úgy kiolvad belőle a gyertyaviasz? Ha igen, az király, mert sajnos egyéb ötletem nincs az eltávolítására és szeretném úgy istenigazából rendbe hozni az agyarakat.



Nem nagyon tartom jó ötletnek ezt a dörzspapíros raggancs-eltávolítást..
Én valami vegyszerrel próbálnám, ami nem bántja a csontot.
De én négyszer buktam kémiából, úgyhogy nem tudom, mivel.

Amúgy meg ne szerénykedj, mert Széchenyi óta tudjuk, hogy a vadászat-egyebek mellett- a "hatalmas mákról" szól... Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #127 Dátum: 2012. Március 11. - 19:41:57 »

Csak ne forrald, mert tovább repedhet, és én nem használnék csiszolót sem!
A melegítés után a ragasztó nagy részét le tudod szedni, ami meg marad azt a sebbenzin lehozza!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #128 Dátum: 2012. Március 11. - 19:47:48 »

Hát a vegyszerre ötletem sincs, így majd valahogy óvatosan megpróbálom eltávolítani.
A repedés pedig szabad szemmel szinte nem is látszik, csak körömmel lehet észrevenni, hogy bizony megindult a dolog. Vállat von
A főzéssel tehát a kitöltésre használat gyanta is kijön az agyarból?
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #129 Dátum: 2012. Március 11. - 20:06:47 »

Amíg így elcsevegtünk egy pici, szintén szétreccsent kocakampón (szintén gyertyaviasszal volt kezelve) kipróbáltam a vízben való melegítést. 5 perc nem telt bele és kiolvad belőle a cucc!!! Nem is gondoltam volna! Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a segítő közreműködést Piál
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #130 Dátum: 2012. Május 07. - 19:33:30 »

Ahogy elkezdődik . . . !   Vigyorog Emelem

Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #131 Dátum: 2012. Május 12. - 18:37:03 »

[/center]

Sziasztok!
Délután egy kicsit rendezgettem a fotóimat a gépen és akkor került elő ez a kép.
Az eddigi legnagyobb rókám.
Ivar:kan
Gereznahossz: 150 cm
Testtömeg:11,5 kg
Koponya: 24,37 IP (Frissen kifőzve 25,00 IP fölött volt, de csak évek múlva került bírálatra.)
Sikerült azóta néhány nagy kanrókát lőnöm, de termetre egyik sem volt ekkora.
Üdvözlettel: J. vadász


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2012. Május 13. - 09:57:23 »


Sziasztok!
Délután egy kicsit rendezgettem a fotóimat a gépen és akkor került elő ez a kép.
Az eddigi legnagyobb rókám.
Ivar:kan
Gereznahossz: 150 cm
Testtömeg:11,5 kg
Koponya: 24,37 IP (Frissen kifőzve 25,00 IP fölött volt, de csak évek múlva került bírálatra.)
Sikerült azóta néhány nagy kanrókát lőnöm, de termetre egyik sem volt ekkora.
Üdvözlettel: J. vadász




 Szép trófea ! Nekem nagyon tetszik !   Igen   Hát ha még hajtásban is lőtted ?????   Nyálcsorog
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #133 Dátum: 2012. Május 13. - 11:17:21 »

Üdv Stefi!
Örülök, hogy Neked is tetszik!
Egy október végi fácánvadászaton lőttem a területünkön.
Gondolhatod... Kaptam érte hideget-meleget. Meg egy láda söröm bánta. Vigyorog
De a legnagyobb elismerést a Békés megyében fővadászként dolgozó barátomtól kaptam.
Eljött hozzánk és percekig csak szótlanul nézte...
Majd megszólalt: -Ekkora rókát még nem láttam! A fene egyen meg téged!!
Pedig  Ő nagyon sok rókát lőtt.
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #134 Dátum: 2012. Május 18. - 16:16:35 »

Üdv Stefi!
Örülök, hogy Neked is tetszik!
Egy október végi fácánvadászaton lőttem a területünkön.
Gondolhatod... Kaptam érte hideget-meleget. Meg egy láda söröm bánta. Vigyorog
De a legnagyobb elismerést a Békés megyében fővadászként dolgozó barátomtól kaptam.
Eljött hozzánk és percekig csak szótlanul nézte...
Majd megszólalt: -Ekkora rókát még nem láttam! A fene egyen meg téged!!
Pedig  Ő nagyon sok rókát lőtt.
Üdvözlettel: J. vadász

 Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: