Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264387 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #420 Dátum: 2012. Június 17. - 23:25:26 »

Szia!

Én sokat használom a műanyag kefémet, és elég jól bírja.
Hoppe csőkígyót még nem próbáltam, a VFG tisztítófilcét viszont merem ajánlani, nekem nagyon bevált. Van, aki semmi mást nem használ, csak a filcet. .30-06 -hoz a 8 mm -es tűnik a legmegfelelőbbnek, az enyhén szorul benne, és szépen kitolja a retket. Nagyon szeretem, és meg lehet oldani a száraz pucolást is vele, ha lövés után az ember nem akarja beolajozni a csövet, mert mondjuk  Vadász kell még.

Szia!

A VFG filcet is használom, mind az olajat, mind akár a Roblát azzal juttatom be. Valóban elég korrektül tisztít, de ahogy írod, célszerűbb egy mérettel nagyobbat áterőltetni. Nekem méret szerinti van, de annál száraz tisztítás esetén a csőkígyó nagyságrenddel jobb eredményt produkált... Ha egyszer hozzájutsz, próbáld ki, kíváncsi lennék hogy tetszik?!

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #421 Dátum: 2012. Június 17. - 23:27:57 »

Szia!

A VFG filcet is használom, mind az olajat, mind akár a Roblát azzal juttatom be. Valóban elég korrektül tisztít, de ahogy írod, célszerűbb egy mérettel nagyobbat áterőltetni. Nekem méret szerinti van, de annál száraz tisztítás esetén a csőkígyó nagyságrenddel jobb eredményt produkált... Ha egyszer hozzájutsz, próbáld ki, kíváncsi lennék hogy tetszik?!

 Emelem Wave

Nézegettem már, lehet beruházok egyre. Nem azért mert nem vagyok megelégedve a filccel, csakhát a kíváncsiság ugye  Kacsint
 
Üdv.: Dávid  Wave
Naplózva

Dávid
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #422 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 13:51:16 »

Urak, most szombaton csak a szegedi auto-mobil vegyi Kft által gyártott "am" fegyverápoló olajat kaptam a harmónikában.
Merjem rákenni a kincsekre, vagy inkább hagyjam meg arra, ha nyikorog valamelyik ajtó??

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 15:23:01 »

..Járt utat, járatlanért, el ne hagyj!..  Angyal ..

..De ha már annyira fegyverpucolhatnákod támadt, ...akkor inkább én, az Ovesztint javasolnám.  Stoel ..

..Mert attól, a cső..., örök!  Röhög  Röhög   Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #424 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 15:28:01 »

Nem vagyok érthető... Fejvakarás Fejvakarás

Urak, most szombaton csak a szegedi auto-mobil vegyi Kft által gyártott "am" fegyverápoló olajat kaptam
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #425 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 15:41:50 »

Nem vagyok érthető... Fejvakarás Fejvakarás

Urak, most szombaton csak a szegedi auto-mobil vegyi Kft által gyártott "am" fegyverápoló olajat kaptam
Sába, én használtam 2 éven keresztül. Nem volt vele gondom.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #426 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 15:42:45 »

Végre, köszönöm.
Akkor nekiállok pucoválni!

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #427 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 11:43:46 »

Üdv Sabatti!
Én évek óta használom az AM olajat, semmi gondom nem volt vele eddig.
És az ára is elég barátságos.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #428 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 13:33:35 »

Le is tesztelődött, mert úgy eláztam, mint a hugyos kapca, remélem, nem lesz rozsda sehol...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
mk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #429 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:20:23 »

Sziasztok!

Robla Solo Force-ot, bedugózva mennyi ideig hagyhatom a csőben?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:22:24 »

Sziasztok!

Robla Solo Force-ot, bedugózva mennyi ideig hagyhatom a csőben?

Soha nem értettem, hogy jut valakinek eszébe olyan ötlet, hogy bedugózza a csövet?  Vállat von
Naplózva
mk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #431 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:42:32 »

Ez az "ötlet" nem eszembe jutott, a boltban javasolták, illetve a fórumozók korábbi hozzászólásaiban is írnak róla. Lehet nem voltam egyértelmű, összeségében annyi volna a gondom, hogy vettem egy nagyon jó csövű, pontos és korához képest igen megkímélt puskát, aminek a csövét az előző gazdija nem sűrűn tartotta karban. Ezt a sokéves  mulasztást szeretném helyrehozni.. Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #432 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:45:50 »

egy nagyon jó csövű, pontos és korához képest igen megkímélt puskát,

Idézet
aminek a csövét az előző gazdija nem sűrűn tartotta karban. Ezt a sokéves  mulasztást szeretném helyrehozni.

Érzed az ellentétet?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #433 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:47:36 »

Ezt is egy régi fórumozó írta, ide másolom, remélem nem neheztel érte!

"Én az évek alatt kipróbáltam szinte mindent. Volt ami nem sokat ért, volt ami még a barnítást is leszedte. Aztán szépen visszatértem arra amit Nagyapámtól tanultam. 

Ha nagy ritkán   fegyvertisztításra szánom el magam, előveszek egy edény langyos jó szappanos vizet, belerakom a cső elejét, és addig csiszatolom kefével amíg nem tiszta. Aztán szárazra törlöm, és bekenem jobb minőségű műszerolajjal. (a fa részeket is) Amikor vadászni megyek akkor pedig kívül - belül szárazra törlöm.
Nekem ez vált be legjobban! Még a 7,62 -hez használt savas lőpor sem okozott gondot addig, amíg így tisztítottam. Aztán mikor jöttek a "csodavegyszerek" és leálltam a lúgos mosással szépen elkezdett szőrösödni, majd sz@rrá menni a cső! "

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #434 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:52:45 »

Ezt is egy régi fórumozó írta, ide másolom, remélem nem neheztel érte!

"Én az évek alatt kipróbáltam szinte mindent. Volt ami nem sokat ért, volt ami még a barnítást is leszedte. Aztán szépen visszatértem arra amit Nagyapámtól tanultam. 

Ha nagy ritkán   fegyvertisztításra szánom el magam, előveszek egy edény langyos jó szappanos vizet, belerakom a cső elejét, és addig csiszatolom kefével amíg nem tiszta. Aztán szárazra törlöm, és bekenem jobb minőségű műszerolajjal. (a fa részeket is) Amikor vadászni megyek akkor pedig kívül - belül szárazra törlöm.
Nekem ez vált be legjobban! Még a 7,62 -hez használt savas lőpor sem okozott gondot addig, amíg így tisztítottam. Aztán mikor jöttek a "csodavegyszerek" és leálltam a lúgos mosással szépen elkezdett szőrösödni, majd sz@rrá menni a cső! "

 Emelem


Ez azért elég végletes!

Itt találsz egy jó olvasnivalót:

http://www.precizios-loveszet.hu/fegyverapolas.html
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: