Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264371 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #315 Dátum: 2011. Július 03. - 13:43:05 »

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat.
Megvallom őszintén, én is Nike-t lövök a sörétessel, sok a lerakódás, de tükör-fényesre tisztítottam vele a csövet (kivéve azt a pár kis lerakódást, ami a töltényűrtől néhány cm-re van.. nem rozsda, de jobban nem mertem ezzel a kefével eddig pucolni) csak az anyaga miatt voltak fenntartásaim vele. Igazad van Jan, tényleg egyről beszélünk, rugalmas fémhurkocskák.
Nagyjából úgy csináltam, mint a golyós fegyvereimnél is, csak itt kevesebb ismétléssel: 5 oda 5 vissza szárazon, majd robla solo force 10 percig a csőben, megint 5-5 ezzel a dróttal, kihúztam tisztára papírtörlővel, újabb réteg robla, ki tisztára és a végén ballistollal kentem át, s ment a szekrénybe.
Ezek után bátrabban merek nekiállni azoknak az ismeretlen szennyeződéseknek is, remélem, megbirkózom velük.
Köszönöm mégegyszer!  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #316 Dátum: 2011. Július 25. - 18:43:13 »

Egy cikk, ahol bemutatásra kerül a Ballistol vizes emulziója:

http://www.wildundhund.de/r30/vc_content/bilder/firma438/Archiv_2006/045_049_waffenreinigung_0606.pdf
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #317 Dátum: 2011. Július 25. - 19:02:48 »

Szervusztok .
Én most az Interfloon teflonos olaját használom az edigiek közül ez a legjobb.
A NATO is ezt használja.
Üdv:HSanyi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2011. Július 25. - 22:44:35 »


Akkor nem véletlen, hogy a Brunox és a Break Free nálam is jól működik, korrózió védelemre mindkettő sehr gut-ot kapott.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #319 Dátum: 2011. Október 31. - 11:27:19 »

Talán nem jól csináltam, talán helytelen, talán nem szakszerű - az eredmény mégis elkápráztatott...
A történet ott kezdődik, hogy Bobakos Barátomtól kapott 16-os Merkel duplámat kínkeserves volt mindig lövés után kitakarítanom - lévén, hogy kb. fél órányi kisúrolás után a tisztának látszó csövet elraktam, melyen másnapra gyönyörűen előjött a korommaradék. Ezt én a NIKE lőszer sajátjának tudtam be, így az első adandó alkalommal váltottam az általam egyébként is sokkal jobban kedvelt ARMUSA-ra, amint vásárolni tudtam belőle. A jelenség erőteljesen csökkent, de még mindig jelen volt... Aztán a minap elővettem szeretett puskámat, és nem tudom milyen oknál vezérelve, de nem húztam ki az olajat belőle. Nem volt benne egy négyütemű motor kenéséhez elég köbtartalom az tény, de vékonyan olajfilmes volt azért... Egy lövést tettem, majd a tisztításnál jött a meglepetés: 4-5 "cucálás" a söréteshez készült sodronykefével, majd kétszeri kitolás papír kéztörlővel - és a felület tökéletes, semmi koromlerakódás, maradvány nincs rajta. Vékony olajfilm, majd be a szekrénybe. Nagyon meglepett a jelenség.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #320 Dátum: 2011. Október 31. - 14:16:11 »

Talán nem jól csináltam, talán helytelen, talán nem szakszerű - az eredmény mégis elkápráztatott...
 Aztán a minap elővettem szeretett puskámat, és nem tudom milyen oknál vezérelve, de nem húztam ki az olajat belőle. Nem volt benne egy négyütemű motor kenéséhez elég köbtartalom az tény, de vékonyan olajfilmes volt azért... Egy lövést tettem, majd a tisztításnál jött a meglepetés: 4-5 "cucálás" a söréteshez készült sodronykefével, majd kétszeri kitolás papír kéztörlővel - és a felület tökéletes, semmi koromlerakódás, maradvány nincs rajta.
Én sem szoktam a sörétes csövét olajmentesíteni használat előtt. Sem az Izsnél, sem pedig a Remingtonnál nem tapasztaltam ennek hátrányát. Bár, ha jobban belegondolok, lehet az olajfilm miatt hibázok többet a kelleténél? Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #321 Dátum: 2011. Október 31. - 14:26:17 »

.... lehet az olajfilm miatt hibázok többet a kelleténél? Röhög
[/quote]

Az bizony nagyon is lehet! Gondold el, ha az a sok sörétszem elcsúszik, elesik hogy lökdösik egymást szanaszét!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #322 Dátum: 2011. Október 31. - 14:33:46 »

Talán nem jól csináltam, talán helytelen, talán nem szakszerű - az eredmény mégis elkápráztatott...
A történet ott kezdődik, hogy Bobakos Barátomtól kapott 16-os Merkel duplámat kínkeserves volt mindig lövés után kitakarítanom - lévén, hogy kb. fél órányi kisúrolás után a tisztának látszó csövet elraktam, melyen másnapra gyönyörűen előjött a korommaradék. Ezt én a NIKE lőszer sajátjának tudtam be, így az első adandó alkalommal váltottam az általam egyébként is sokkal jobban kedvelt ARMUSA-ra, amint vásárolni tudtam belőle. A jelenség erőteljesen csökkent, de még mindig jelen volt... Aztán a minap elővettem szeretett puskámat, és nem tudom milyen oknál vezérelve, de nem húztam ki az olajat belőle. Nem volt benne egy négyütemű motor kenéséhez elég köbtartalom az tény, de vékonyan olajfilmes volt azért... Egy lövést tettem, majd a tisztításnál jött a meglepetés: 4-5 "cucálás" a söréteshez készült sodronykefével, majd kétszeri kitolás papír kéztörlővel - és a felület tökéletes, semmi koromlerakódás, maradvány nincs rajta. Vékony olajfilm, majd be a szekrénybe. Nagyon meglepett a jelenség.

 Emelem S.Peti
Nekem akkor valószínűleg azért nem jelentkezett, mert én mindig így rakom el.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #323 Dátum: 2011. Október 31. - 14:44:54 »

Nekem akkor valószínűleg azért nem jelentkezett, mert én mindig így rakom el.

Szia Egon,

Mindig így rakom el én is (pedáns fegyverápolónak tartanak) de vadászat előtt kihúztam a csövet. Persze az 50. lövésnél már nem biztos, hog ysegíteni fog az olajfilm megléte, de 1-2 lövésnél ezek szerint jó hatással bír.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #324 Dátum: 2011. Október 31. - 14:50:55 »

Szia Egon,

Mindig így rakom el én is (pedáns fegyverápolónak tartanak) de vadászat előtt kihúztam a csövet. Persze az 50. lövésnél már nem biztos, hog ysegíteni fog az olajfilm megléte, de 1-2 lövésnél ezek szerint jó hatással bír.

 Emelem S.Peti
Negyvenkilenc lövés után el kell rakni a puskát. Stoel
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #325 Dátum: 2011. Október 31. - 14:51:56 »

.... lehet az olajfilm miatt hibázok többet a kelleténél? Röhög


Az bizony nagyon is lehet! Gondold el, ha az a sok sörétszem elcsúszik, elesik hogy lökdösik egymást szanaszét!
Na, tudtam én! Vigyorog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #326 Dátum: 2011. Október 31. - 15:32:36 »

Negyvenkilenc lövés után el kell rakni a puskát. Stoel

 Tasli Ördög Ördög Ördög Röhög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #327 Dátum: 2011. Október 31. - 15:36:54 »

Nagyon rendesek vagytok! Emelem
 Én általában egy évben egyszer, vagy max kétszer tisztítom a söréteseimet. (kívülről viszont többször is átkenem, főleg vadászat után) De ha kitisztítom, és egy - két évig nem használom akkor sem tapasztalom, hogy újra kormosodna bármelyik is! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #328 Dátum: 2011. Október 31. - 15:42:22 »

.... lehet az olajfilm miatt hibázok többet a kelleténél? Röhög


Az bizony nagyon is lehet! Gondold el, ha az a sok sörétszem elcsúszik, elesik hogy lökdösik egymást szanaszét!

Na, tudtam én! Vigyorog

Most akkor elmondom a tutit. Vadászlőszerről van szó, az olaj miatt kicsomagolják magukat a sörétszemek a sörétkosárból a csőben, és ezért hibázol annyit. Csak így lehet, nincs más magyarázat rá!

 Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #329 Dátum: 2011. Október 31. - 16:14:59 »

Nagyon rendesek vagytok! Emelem

Nem (kizárólag) rendszeretet kérdése... Ha egy klasszikus német "sörétvető" fegyvert lövés után elraksz tisztítás nélkül, nem kell már sokáig használni... Sajnos nagyon eszi a rozsda (legalábbis az én Merkelemet és a környezetemben tudott német sörétes puskákat).
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: