Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Így írunk mi...  (Megtekintve 163677 alkalommal)
Örkény
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #165 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 19:37:33 »

Szóval, csak azt akartam mondani, Viktor, hogy keresek majd egy másik logot, mert nagyon egyformák vagyunk!!!  Wave
Naplózva
Örkény
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #166 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 19:45:09 »

Na, így már jobban tetszem magamnak... Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #167 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 11:44:49 »


Örkény!

Nagyon jó olvasni, főleg úgy, hogy ismerem a helyszíneket.
Ugyan én vasi vagyok, nem somogyi, de dolgoztam ott pár évet és épp a Lábodi Körzetben. Szóval Mike, Csököly, Lábod környékén nagyjából képben vagyok.

Várom a folytatást!
Naplózva
Örkény
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #168 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 11:55:27 »

Csaba!

 Köszi a dicséretet, most írom a következő részt!
Mi jót csináltál a "csoda falvakban" ?

No, én meg Vasban töltöttem a katona időmet, ugyan nem Celldömölk-és környékén, hanem fent a határ-háromszögben, Őriszentpéteren, Szalafőn...
Imádom a környéket, a mai nnapig visszajárunk a családommal, aztán jövőre kitaposok a familiából egy ottani bakot...  Bion Bion
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #169 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 12:15:58 »


Erdőtervező voltam!
Mikében és Lábodon csak besegítettem, de Csököly teljes egészében az "enyém" volt, úgyhogy asszem elmondhatom, hogy jól ismerem.
Mikben a Halastó környékén voltam többet, Lábodon Nagysallér környéken fényképezgettem a dámokat! Persze, munka közben.  :Mosolyog
Tetszett Somogy, de mégis visszajöttem Vasba.
Az Őrség tényleg szép hely, bár vasi létemre viszonylag keveset voltam ott.
Naplózva
Örkény
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #170 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 12:33:07 »

A halastavak zseniálisak, sajna teljesen tönkre mentek, vmi. libatenyésztő a felét totál leszanálta, a másik felét, meg a természetvédők kaparintották meg, ami alapvetően nem baj, csak magára hagyták az egészet, ez viszont egy nagy hiba volt szerintem, mert ezeket a tavakat a gróf duzzaszttatta fel a Rinyából, ezért én mesterségesnek ítélem...
 A gyerekkoromban pedig valami halgazdaság volt rajta, a "stikahorgászásból "  én is jelentősen kivettem a részem... Bion Bion Bion
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #171 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 12:53:04 »

Szép napot, Mindenkinek!

No, a 7. résszel éppen elkésültem, mikor privát jött...
Át kellett kreálnom az egészet, de azt hiszem jól sikerült...  Mosolyog Mosolyog Mosolyog

No, tessék:

7.
...


Csak most jutottam oda, hogy elolvassam az utolsó két részt.

Örkény: Nagyon jól írsz, jó a megfogalmazás és mesterien kevered a szálakat!Élmény olvasni!-azt meg,hogy belekerültem, külön megtiszteltetésnek veszem.
Annyit azonban hozzátennék, hogy ladánybenei vagyok-Lajosmizse a szomszéd város. A lényegen nem változtat-és valóban jól ráéreztél, szeretem a hazámat, szeretek itt élni és tetszik minden hazai vidék, de a legjobban ezt a tájat és az itteni embereket szeretem. És csak részben vagyok kereskedő, inkább vallom magam gazdásznak.
Ezt most ne vedd kritikának, csak még nem sokat beszélgettünk egymásról! Izgalommal várom a folytatást! Csak így tovább! gyozo Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 12:58:17 »

Örkény!

Sokan hülyének tartottak már ezért de most elmondom, tartson hülyének más is ha így akar...ha nem akkor születtem volna amikor, akkor szívem szerint én bizony katonaember szerettem volna lenni abban az időszakban.
Igaz, nem kifejezetten csendőr, hanem büszke Bf-109-es pilóta, de ez csak másodlagos.
Szóval:  Igen Taps

Én valószínűleg aknát szedtem volna mint notórius "másképp gondolkodó".... vagy büntetőszázadban, vagy egyenesen a MUSZ-ban... 1944-től még sötétebb perspektívák is felvetődtek volna...

Úgyhogy én nem sírom vissza azokat az időket, mindamellett, hogy én is a II. vh. megszállottja vagyok. A karosszékből...

Én sem mondtam egy szóval sem, hogy visszasírom, csupán ha akkor születtem volna, vadászpilóta szerettem volna lenni...legalábbis mai ésszel visszagondolva.

Örkény!

Igen, meg is látszik a mostani generáció(ko)n, hogy nem voltak katonák.
Nyegleség, Hamburger, kóla, hétvégén diszkó, mozi...ennyi az élet, a többi - köztük az iskola, történelem...stb - magasról le van szarva.
Nincs hobbi, a lényeg, hogy pénteken vége a sulinak, aztán buli, csajozás/pasizás, este buli, másnap - szombat - este megint buli, ha lehet részegen, vagy bebódulva.
Ennyi az élet és nagyon kevesen vannak, akiknek jelent valamit a történelem.

Egy "erdőnek" leálcázott Panther 7,5cm-es, 3300mm hosszú csöve mellett elnézve, az irányzójelet a támadó ..... páncélos ék parancsnoki zászlócskát viselő ... páncélosának a lövegpajzs tövének közvetlen oldalán vezetve, és közben hallgatni a toronyfordító villanymotorok halk zümmögését.....
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 13:01:47 »

Örkény!

Sokan hülyének tartottak már ezért de most elmondom, tartson hülyének más is ha így akar...ha nem akkor születtem volna amikor, akkor szívem szerint én bizony katonaember szerettem volna lenni abban az időszakban.
Igaz, nem kifejezetten csendőr, hanem büszke Bf-109-es pilóta, de ez csak másodlagos.
Szóval:  Igen Taps

Én valószínűleg aknát szedtem volna mint notórius "másképp gondolkodó".... vagy büntetőszázadban, vagy egyenesen a MUSZ-ban... 1944-től még sötétebb perspektívák is felvetődtek volna...

Úgyhogy én nem sírom vissza azokat az időket, mindamellett, hogy én is a II. vh. megszállottja vagyok. A karosszékből...

Én sem mondtam egy szóval sem, hogy visszasírom, csupán ha akkor születtem volna, vadászpilóta szerettem volna lenni...legalábbis mai ésszel visszagondolva.

Örkény!

Igen, meg is látszik a mostani generáció(ko)n, hogy nem voltak katonák.
Nyegleség, Hamburger, kóla, hétvégén diszkó, mozi...ennyi az élet, a többi - köztük az iskola, történelem...stb - magasról le van szarva.
Nincs hobbi, a lényeg, hogy pénteken vége a sulinak, aztán buli, csajozás/pasizás, este buli, másnap - szombat - este megint buli, ha lehet részegen, vagy bebódulva.
Ennyi az élet és nagyon kevesen vannak, akiknek jelent valamit a történelem.

Egy "erdőnek" leálcázott Panther 7,5cm-es, 3300mm hosszú csöve mellett elnézve, az irányzójelet a támadó ..... páncélos ék parancsnoki zászlócskát viselő ... páncélosának a lövegpajzs tövének közvetlen oldalán vezetve, és közben hallgatni a toronyfordító villanymotorok halk zümmögését.....

És a Typhoon-ok zúgását.... ahigy Liam Neeson mondta a SW1-ben: "mindig van egy nagyobb hal..."
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 13:06:44 »

Örkény!

Sokan hülyének tartottak már ezért de most elmondom, tartson hülyének más is ha így akar...ha nem akkor születtem volna amikor, akkor szívem szerint én bizony katonaember szerettem volna lenni abban az időszakban.
Igaz, nem kifejezetten csendőr, hanem büszke Bf-109-es pilóta, de ez csak másodlagos.
Szóval:  Igen Taps

Én valószínűleg aknát szedtem volna mint notórius "másképp gondolkodó".... vagy büntetőszázadban, vagy egyenesen a MUSZ-ban... 1944-től még sötétebb perspektívák is felvetődtek volna...

Úgyhogy én nem sírom vissza azokat az időket, mindamellett, hogy én is a II. vh. megszállottja vagyok. A karosszékből...

Én sem mondtam egy szóval sem, hogy visszasírom, csupán ha akkor születtem volna, vadászpilóta szerettem volna lenni...legalábbis mai ésszel visszagondolva.

Örkény!

Igen, meg is látszik a mostani generáció(ko)n, hogy nem voltak katonák.
Nyegleség, Hamburger, kóla, hétvégén diszkó, mozi...ennyi az élet, a többi - köztük az iskola, történelem...stb - magasról le van szarva.
Nincs hobbi, a lényeg, hogy pénteken vége a sulinak, aztán buli, csajozás/pasizás, este buli, másnap - szombat - este megint buli, ha lehet részegen, vagy bebódulva.
Ennyi az élet és nagyon kevesen vannak, akiknek jelent valamit a történelem.

Egy "erdőnek" leálcázott Panther 7,5cm-es, 3300mm hosszú csöve mellett elnézve, az irányzójelet a támadó ..... páncélos ék parancsnoki zászlócskát viselő ... páncélosának a lövegpajzs tövének közvetlen oldalán vezetve, és közben hallgatni a toronyfordító villanymotorok halk zümmögését.....

És a Typhoon-ok zúgását.... ahigy Liam Neeson mondta a SW1-ben: "mindig van egy nagyobb hal..."

Momentán nem arra a frontszakaszra gondoltam ahol a Typhoon-ok dübörögtek 1944 szeptember 26 - október 26.
Attól ez sokkal, de sokkal közelebb van hozzám... Mosolyog Kacsint
Naplózva
Örkény
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #175 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 13:11:45 »

Oh, bocsánat, Girgresz!  Wave

Kezd olyanná válni a történet, mint a néhai Szabó család... Bion Bion De nekem tetszik, mert újabb ötleteket kapok... Bion Bion

Viktor!

 Azt büntetik, amikor az emberfia egy "nem biztonságos vezeték nélküli hálózaton" hinta-palintázik...?
 Mert, hogy ez az "iroda" nick-nevű ADSL, nem a free Balatoné, az tutti... Viszont padlógázzal fogom... Bion Bion
 Már páran jól megbámultak, hogy mi a fenét csinálhatok... Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 13:17:37 »

Örkény!

Sokan hülyének tartottak már ezért de most elmondom, tartson hülyének más is ha így akar...ha nem akkor születtem volna amikor, akkor szívem szerint én bizony katonaember szerettem volna lenni abban az időszakban.
Igaz, nem kifejezetten csendőr, hanem büszke Bf-109-es pilóta, de ez csak másodlagos.
Szóval:  Igen Taps

Én valószínűleg aknát szedtem volna mint notórius "másképp gondolkodó".... vagy büntetőszázadban, vagy egyenesen a MUSZ-ban... 1944-től még sötétebb perspektívák is felvetődtek volna...

Úgyhogy én nem sírom vissza azokat az időket, mindamellett, hogy én is a II. vh. megszállottja vagyok. A karosszékből...

Én sem mondtam egy szóval sem, hogy visszasírom, csupán ha akkor születtem volna, vadászpilóta szerettem volna lenni...legalábbis mai ésszel visszagondolva.

Örkény!

Igen, meg is látszik a mostani generáció(ko)n, hogy nem voltak katonák.
Nyegleség, Hamburger, kóla, hétvégén diszkó, mozi...ennyi az élet, a többi - köztük az iskola, történelem...stb - magasról le van szarva.
Nincs hobbi, a lényeg, hogy pénteken vége a sulinak, aztán buli, csajozás/pasizás, este buli, másnap - szombat - este megint buli, ha lehet részegen, vagy bebódulva.
Ennyi az élet és nagyon kevesen vannak, akiknek jelent valamit a történelem.

Egy "erdőnek" leálcázott Panther 7,5cm-es, 3300mm hosszú csöve mellett elnézve, az irányzójelet a támadó ..... páncélos ék parancsnoki zászlócskát viselő ... páncélosának a lövegpajzs tövének közvetlen oldalán vezetve, és közben hallgatni a toronyfordító villanymotorok halk zümmögését.....

És a Typhoon-ok zúgását.... ahigy Liam Neeson mondta a SW1-ben: "mindig van egy nagyobb hal..."

Momentán nem arra a frontszakaszra gondoltam ahol a Typhoon-ok dübörögtek 1944 szeptember 26 - október 26.
Attól ez sokkal, de sokkal közelebb van hozzám... Mosolyog Kacsint

Hmm.. IL-2... JSZ-2...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 13:23:05 »

Örkény!

Sokan hülyének tartottak már ezért de most elmondom, tartson hülyének más is ha így akar...ha nem akkor születtem volna amikor, akkor szívem szerint én bizony katonaember szerettem volna lenni abban az időszakban.
Igaz, nem kifejezetten csendőr, hanem büszke Bf-109-es pilóta, de ez csak másodlagos.
Szóval:  Igen Taps

Én valószínűleg aknát szedtem volna mint notórius "másképp gondolkodó".... vagy büntetőszázadban, vagy egyenesen a MUSZ-ban... 1944-től még sötétebb perspektívák is felvetődtek volna...

Úgyhogy én nem sírom vissza azokat az időket, mindamellett, hogy én is a II. vh. megszállottja vagyok. A karosszékből...

Én sem mondtam egy szóval sem, hogy visszasírom, csupán ha akkor születtem volna, vadászpilóta szerettem volna lenni...legalábbis mai ésszel visszagondolva.

Örkény!

Igen, meg is látszik a mostani generáció(ko)n, hogy nem voltak katonák.
Nyegleség, Hamburger, kóla, hétvégén diszkó, mozi...ennyi az élet, a többi - köztük az iskola, történelem...stb - magasról le van szarva.
Nincs hobbi, a lényeg, hogy pénteken vége a sulinak, aztán buli, csajozás/pasizás, este buli, másnap - szombat - este megint buli, ha lehet részegen, vagy bebódulva.
Ennyi az élet és nagyon kevesen vannak, akiknek jelent valamit a történelem.

Egy "erdőnek" leálcázott Panther 7,5cm-es, 3300mm hosszú csöve mellett elnézve, az irányzójelet a támadó ..... páncélos ék parancsnoki zászlócskát viselő ... páncélosának a lövegpajzs tövének közvetlen oldalán vezetve, és közben hallgatni a toronyfordító villanymotorok halk zümmögését.....

És a Typhoon-ok zúgását.... ahigy Liam Neeson mondta a SW1-ben: "mindig van egy nagyobb hal..."

Momentán nem arra a frontszakaszra gondoltam ahol a Typhoon-ok dübörögtek 1944 szeptember 26 - október 26.
Attól ez sokkal, de sokkal közelebb van hozzám... Mosolyog Kacsint

Hmm.. IL-2... JSZ-2...

Azokban az ütközetekben csak az indultak még kategóriában voltak!Lényegesen- sőt egyáltalán- nem tudták befolyásolni a csata végkimenetelét.
Gyüjtőnéven az "Alföldi páncoloscsata"...., szokták ezt "debreceni páncéloscsatának" is nevezni helytelenül.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 13:27:24 »

Örkény!

Sokan hülyének tartottak már ezért de most elmondom, tartson hülyének más is ha így akar...ha nem akkor születtem volna amikor, akkor szívem szerint én bizony katonaember szerettem volna lenni abban az időszakban.
Igaz, nem kifejezetten csendőr, hanem büszke Bf-109-es pilóta, de ez csak másodlagos.
Szóval:  Igen Taps

Én valószínűleg aknát szedtem volna mint notórius "másképp gondolkodó".... vagy büntetőszázadban, vagy egyenesen a MUSZ-ban... 1944-től még sötétebb perspektívák is felvetődtek volna...

Úgyhogy én nem sírom vissza azokat az időket, mindamellett, hogy én is a II. vh. megszállottja vagyok. A karosszékből...

Én sem mondtam egy szóval sem, hogy visszasírom, csupán ha akkor születtem volna, vadászpilóta szerettem volna lenni...legalábbis mai ésszel visszagondolva.

Örkény!

Igen, meg is látszik a mostani generáció(ko)n, hogy nem voltak katonák.
Nyegleség, Hamburger, kóla, hétvégén diszkó, mozi...ennyi az élet, a többi - köztük az iskola, történelem...stb - magasról le van szarva.
Nincs hobbi, a lényeg, hogy pénteken vége a sulinak, aztán buli, csajozás/pasizás, este buli, másnap - szombat - este megint buli, ha lehet részegen, vagy bebódulva.
Ennyi az élet és nagyon kevesen vannak, akiknek jelent valamit a történelem.

Egy "erdőnek" leálcázott Panther 7,5cm-es, 3300mm hosszú csöve mellett elnézve, az irányzójelet a támadó ..... páncélos ék parancsnoki zászlócskát viselő ... páncélosának a lövegpajzs tövének közvetlen oldalán vezetve, és közben hallgatni a toronyfordító villanymotorok halk zümmögését.....

És a Typhoon-ok zúgását.... ahigy Liam Neeson mondta a SW1-ben: "mindig van egy nagyobb hal..."

Momentán nem arra a frontszakaszra gondoltam ahol a Typhoon-ok dübörögtek 1944 szeptember 26 - október 26.
Attól ez sokkal, de sokkal közelebb van hozzám... Mosolyog Kacsint

Hmm.. IL-2... JSZ-2...

Azokban az ütközetekben csak az indultak még kategóriában voltak!Lényegesen- sőt egyáltalán- nem tudták befolyásolni a csata végkimenetelét.
Gyüjtőnéven az "Alföldi páncoloscsata"...., szokták ezt "debreceni páncéloscsatának" is nevezni helytelenül.

Folyt köv: Csevegő.
Naplózva
Örkény
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #179 Dátum: 2008. Augusztus 15. - 20:29:27 »

Itt a nyolcadik:


8.

- Na most azt is! – mondta Drinhausnak, Fuchs.
- Ide figyeljen, Maga, Maga, Maga…..!!!!
- Édes fiam, lóghat neked Vaskereszt a nyakadban, ha gondolod, agyon is lőhetsz, de akkor sem fogsz addig vadászni, amíg az én iskola-követelményeimen nem mész át!!! – Megértetted!!! – mondta a legszendébb mosolyával a vadászmester.
- Na, ott tartottunk, hogy azt a madárijesztőt kellene mellkason lőni, ami bent áll, a napraforgó széliben, de most azzal a másik Mauserrel, amin nincsen rajta a céltávcső!!! -
Drinhaus már az idegességtől a fogait csikorgatta…
- Idefigyeljen, Fuchs!!! – sziszegte, - Ha azt hiszi, hogy, most olyan nagyon ki fog tolni velem, téved!!! – azzal megfogta a nyílt irányzékos Mausert, letérdelt, megtámasztotta a jobb combján a fegyver előagyát markoló karjának könyökét, és lőtt…
Olyan 170-180 méterre állt a szerencsétlen szalma figura…
- Na látod, édes fiam, most már átmentél az én vizsgámon!!! – mondta, Fuchs.
Az őrnagy, úgy lőtte telibe a madárijesztőt, ahogyan az a nagykönyvben meg vagyon írva…
- Látod, nem kell itt lacafacázni, célozni kell, aztán lőni…! – Hidd el nekem, fiam, a gróf úr is kijár ide, néhanapján, aztán vele is gyakorolgatunk… - azzal Fuchs hátat fordított az őrnagynak, és elindult vissza a házhoz…

- Herr Fuchs, most maga jön!!! – szólt utána, Drinhaus.
Az öreg megfordult… Lassan visszalépkedett az őrnagyhoz…
- Ahogy akarod, édes fiam!!! – nézett rá szúrós tekintettel, majd kikapta a hadi Mausert, Drinhaus kezéből, kért egy lőszert az őrnagytól, majd egyenesen betolta a töltényűrbe… A forgó-tolózárat betolta, majd lehajtotta a kart, és kibiztosította a fegyvert…
- Na, fiam, ezt a távolságot én is elfogadom, látod a madárijesztő kézfejét?? – Jól nézd meg, mert most látod utoljára!!! – azzal a bal vállához emelte a puskát, várt úgy 2 másodpercet, majd tüzelt…

A szalmabábu kézfeje csak úgy porzott, mikor Fuchs eltalálta… Kihívóan az őrnagyra nézett, majd szó szerint, amikor visszaadta a fegyvert, a Mauserrel úgy vágta mellkasba, Drinhaust, hogy csak úgy csilingelt a vaskeresztje a puskacsövön…
- Na, erről ennyit…! – Mára végeztünk, ha akarsz egy korty snapszot, gyere be!!! – majd szó szerint otthagyta az őrnagyot az udvar közepén.
-Verrüchte Jägermeister!!! – Még le sem térdelt!!! – forrt, Drinhaus, aztán lassan összeszedte magát, és utána ment az öregnek.

Amikor a tornácról belépett a konyhába, már ki volt készítve neki is a törköly. Ránézett az asztalra. Majd kicsit értetlenül megkérdezte:
- Honnan tudta, hogy bejövök, akár el is mehettem volna!?
- Hogy honnan tudtam!? – Látszik a szemeden, édes fiam! – Nem abból a fából faragtak téged, aki csak úgy bevágódik az automobiljába, aztán köszönés nélkül távozik! – No, Isten hozott a vadászálmok birodalmában! – azzal az öreg vadászmester felkapta a kupicát és amilyen gyorsan felkapta, olyan gyorsan koppantotta a pohár alját az asztalon.
- Zum voll! – mondta Drinhaus, majd egy húzásra ő is bekapta a nemes nedűt: - A szemei majdnem kiugrottak az anyagtól!

- Saját főzet, még az öreg gróftól tanultam, hogy hogyan kell itt Magyarországon pálinkát főzni! Kisüstire van csinálva, 52 fokos, kicsit karcos, de tiszta! – Ettől fiam, nem fogsz rosszat álmodni, mint azoktól a
vacak, francia pancsoktól…! – Hogy is hívják azokat!?
- Cognac… - válaszolt az őrnagy, de még éppen hogy csak egy kis hang jött ki a torkán, mert a „dezinficiatum” keményen marta még…
- Herr Jägermeister, hol tanult meg lőni?
Az öreg megtömte a pipáját, meggyújtotta, pöfékelt folyamatosan, amíg nem érezte, hogy rendesen átszelelt-e a dohány.
- Hogy hol tanultam meg ?
Töltött még egyet a törkölyből, az őrnagy is kapott. Nem utasíthatta vissza, a porosz esze azt megadásnak tekintette volna, így kénytelen volt elfogadni, bár nagyon nem kívánta a szervezete…
- A 14-es Nagy Háborúban a Császár testőrségében voltam…
Drinhaus megadólag emelte fel a fél decis poharat…
- De már akkor jobban érdekelt a vadászat, míg Franz Joseph, der Erzte élt, jó párszor kísértük fel Zell am See-be, vadászni…
- Tudtad, fiam, hogy a Kaiser, több, mint ezer szarvast lőtt!!??
- Azért, nem lehet rád panaszom, Te sem ma kezdted a fegyverforgatást!! – Nagyon jó a lőkészséged, bár , néha egy kicsit idegesnek látszol… - jegyezte meg kajánul a vadászmester.
- Köszönöm, Herr Fuchs, az elismerést, bár az a két hibázás nem volt betervezve!
- Ugyan már, fiam, ha én írnám, hogy mennyi vadat engedtem már el az életemben…! – válaszolt nevetve, Fuchs.
- Ennek a mai délutánnak, valójában nem az volt a célja, hogy arról győződjek meg, hogy hogyan lősz, hanem, arról kellett beszámolnod, hogy tudod-e a fegyveredet korrektül, biztonságosan használni!
- Láttad volna, mikor idejönnek azok a grófok, bárók….!!! – Szép kis firmák, mondhatom!!! – Az egyik ráfogja a másikra a sörétes puskáját, mert úgy ürít, a másik hurcolássza a csőre töltött fegyvert a kezében, aztán úgy forog az emberek között, mint akit táncoltatnak…!
- No, ezektől vagyok én nagyon oda, aztán, mikor az Ignác Gróf olyan korba került, hogy az apja kihozta a fácán hajtásra, odaadtam neki az én Ferlachimat, amit még otthonról hoztam.
- Kemény tanuló időket élt át a fiatal Úrfi, de beérett, nagyon jó, korrekt vadász lett belőle! – És, Te sem fogod másként végezni…!!!
- Itt másként megy a vadászat, mint fent az Északi- tenger partjainál…!
- Na, igyunk még egyet!


Addig-addig anekdotáztak, no és persze törkölyöztek, míg Drinhaus már egy szót sem tudott kinyögni.

Közben Verkman is visszaérkezett a faluból…
Igen, a délelőtti cirkusznak az lett, délutánra a vége, hogy az őrnagy belátta, hogy nem volt korrekt, mikor nem teljesítette az ígéretét…
Verkman, míg a két „kakas” „háborúsdit” játszott a napraforgó „zsoldosával”, hazamehetett…
Persze, kolbász, szalonna, sonka nélkül azért nem jöhetett vissza… Na meg a dugi borból is volt… De direkt egy kisebb üveget az őrnagy szeme elé tett, hogy a komolyabb dózissal ne foglalkozzon…

Az őrnagyot úgy kellett a VW-ba berakni, valami német dalocskát dúdolgatott, és folyamatosan egy Elke nevű nőt keresett…
Az osztrák kajánul megjegyezte, Verkmannak, hogy ez a porosz sem tud rendesen inni…
- Istenem, ha sört adott volna Kend, neki, akkor valószínű, hogy nem rúgott volna be! – méltatlankodott Verkman.
- Na, Hans, oh pardon János, holnap 4-re, hajnalban itt legyenek ám, próbálja az őrnagy urat valahogy magához téríteni!!!
- Jó lesz az a Hans, Herr Fuchs!! – nevetett vissza Verkman, aztán becsapta a Kübelwagen ajtaját.

- Hajnalban itt leszünk, én garantálom, csak maga legyen fenn, mert ha az őrnagy ébresztené, az nagy fiaskó lenne!! – majd gázt adott, és eltűnt az erdőben a magáról mit sem tudó Drinhaussal…

Az öreg csak nézte ahogy elhajtott az autóval, majd bement a konyhába, ránézett az üres törkölyös üvegre…

- Nem hagyott a piszok, egy kortyot sem!! – nevetett, aztán bement a spájzba, és a polcról, ahol a szilvalekvárok is álltak, leemelt egy másik üveggel…




Folyt. köv....
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: