Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatszervezés  (Megtekintve 75138 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Május 17. - 22:53:43 »

Voldi!

Van valahol feliratkozólista?
Vagy még csak formálódik a dolog?

Szerintem engem érdekel.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Május 18. - 07:16:01 »

Voldi!

Van valahol feliratkozólista?
Vagy még csak formálódik a dolog?

Szerintem engem érdekel.

Augusztus- 7-8 (péntek-szombat)

1. Lacus
2. Voldi
3. GangoCs
4. O.Laci
5. Bartalis László
6. Kama
7.
8.
9.
10.

Még 4 hely kiadó.  Bion
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Május 18. - 12:00:45 »

Jóvan-jóvan, alakul ez...  Vigyorog

De mi kell ehhez?
Pl. a puska kiviteléhez.

Mert ha kell mondjuk fegyverútlevél, akkor azt lehet, hogy el kéne kezdeni intézni. Ismerve az "illetékes szervek" veszett tempóját......
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Május 18. - 12:06:46 »

Jóvan-jóvan, alakul ez...  Vigyorog

De mi kell ehhez?
Pl. a puska kiviteléhez.

Mert ha kell mondjuk fegyverútlevél, akkor azt lehet, hogy el kéne kezdeni intézni. Ismerve az "illetékes szervek" veszett tempóját......

Az ezzel kapcsolatos kérdésemre ezt írta Tamara:
"Egyáltalán nem bonyolult a saját fegyver behozatala.
A tavalyi vendégeink kellemesen csalódtak a határon, amikor látták, hogy a szerb határőrök nem csinálnak problémát a fegyverbehozatalból.
Az egyesületünk egy névreszóló meghívót küldött a vendégeknek, melyben a fegyver adatait is feltüntettük. A meghívó szerint nem túristaként jöttök hozzánk, hanem vendégként.
A meghívólevelet a ti rendőrségeteken kell hitelesíteni. Ily módon gond nélkül behozhatjátok Szerbiába a fegyvert és 300 darab lőszert. A fürjet trap lőszerrel vadásszuk."
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Május 18. - 18:32:48 »


Augusztus- 7-8 (péntek-szombat)

1. Lacus
2. Voldi
3. GangoCs
4. O.Laci
5. Bartalis László
6. Kama
7.Lupus
8.
9.
10.

Még 3 hely kiadó.  Bion
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 18. - 18:36:00 írta Voldemort » Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Május 18. - 19:53:29 »

Az ezzel kapcsolatos kérdésemre ezt írta Tamara:
"Egyáltalán nem bonyolult a saját fegyver behozatala.
A tavalyi vendégeink kellemesen csalódtak a határon, amikor látták, hogy a szerb határőrök nem csinálnak problémát a fegyverbehozatalból.
Az egyesületünk egy névreszóló meghívót küldött a vendégeknek, melyben a fegyver adatait is feltüntettük. A meghívó szerint nem túristaként jöttök hozzánk, hanem vendégként.
A meghívólevelet a ti rendőrségeteken kell hitelesíteni. Ily módon gond nélkül behozhatjátok Szerbiába a fegyvert és 300 darab lőszert. A fürjet trap lőszerrel vadásszuk."

Szerintem nem ártana megkérdezni az öcsköst...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Május 20. - 10:50:18 »

Sziasztok!

Voldi kérésére felteszem ide is a Fórum Vt belügyekben írt válaszomat:



"A fürjvadászat engem is érdekelne.
Én voltam tavaly is, nagyon jó volt, ajánlom másnak is.
De:
Ott max. 4 - 5 ember tud egyszerre ededményesen és kellemesen vadászni (szerintem), több vadászt rászervezni fölösleges.
Az augusztus eleji időpontot felejtsétek el. Ez a vadászati mód a fürjek vonulására épül, ami aug. végétől szept. végéig tart azon a területen. Legtöbb  madár szept. elején - közepén van. (Tamara elmondása alapján)"
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Május 20. - 11:16:08 »

Nem akarom, hogy meghazuttoljam önmagam, vagy valakit átverjek.
Tavaly valóban azt mondtam, hogy az augusztus 15-szeptember 15. az ideális időszak. Azonban a tavalyi vadászatok azt mutatták, hogy az augusztus eleje is igen eredményes volt, míg a szeptember a várthoz képest gyengébb.
A vadászszerencse igen változó, mindenesetre a vadászegyesület mindent megtesz, hogy a madarakat a vadászterületre "csábítsa, hívja".
Az augusztus 8-9. szerintem nem túl korai, de ha gondoljátok áttehetjük a korábban beszélt augusztus utolsó, vagy szeptember első hétvégéjére.
A hét fő nem sok, az alábbi kép tavaly, augusztus eljén készült, 8 fő vadászott, igen eredményesen:

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Május 20. - 11:19:57 »

Nem akarom, hogy meghazuttoljam önmagam, vagy valakit átverjek.

Meg nem fordult a fejünkben olyesmi!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Május 20. - 11:40:49 »

Nincs semmi gond  Emelem
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Május 20. - 14:15:01 »

Szerintem maradjon, ha már ezt mondtuk. Aztán vagy sikerül, vagy sem. Vadász Emelem
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Június 03. - 11:28:26 »

Az ezzel kapcsolatos kérdésemre ezt írta Tamara:
"Egyáltalán nem bonyolult a saját fegyver behozatala.
A tavalyi vendégeink kellemesen csalódtak a határon, amikor látták, hogy a szerb határőrök nem csinálnak problémát a fegyverbehozatalból.
Az egyesületünk egy névreszóló meghívót küldött a vendégeknek, melyben a fegyver adatait is feltüntettük. A meghívó szerint nem túristaként jöttök hozzánk, hanem vendégként.
A meghívólevelet a ti rendőrségeteken kell hitelesíteni. Ily módon gond nélkül behozhatjátok Szerbiába a fegyvert és 300 darab lőszert. A fürjet trap lőszerrel vadásszuk."
Szerbia meg nem EU tag, igy az EU fegyver utlevel ide sajnos meg nem ervenyes!
Kell egy szerbiai meghivo level amivel be kell menni a teruletileg illetekes rendorsegre es fegyver kiviteli engedelyt kell kerni (30 nap+illetek!).
Arra ugyelni kell, hogy nem csak a fegyver adataira lesznek kivancsiak a hataron, hanem a loszerre is. Csak olyan loszer legyen veletek, amire a kiviteli engedely szol. Minden orszagban mas es mas a megengedett loszer mennyiseg. Nekem egyszer oda-vissza leszamoltattak a golyos loszereket.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Június 03. - 12:16:51 »

Szerbia meg nem EU tag, igy az EU fegyver utlevel ide sajnos meg nem ervenyes!
Kell egy szerbiai meghivo level amivel be kell menni a teruletileg illetekes rendorsegre es fegyver kiviteli engedelyt kell kerni (30 nap+illetek!).
Arra ugyelni kell, hogy nem csak a fegyver adataira lesznek kivancsiak a hataron, hanem a loszerre is. Csak olyan loszer legyen veletek, amire a kiviteli engedely szol. Minden orszagban mas es mas a megengedett loszer mennyiseg. Nekem egyszer oda-vissza leszamoltattak a golyos loszereket.

Gyakorlatilag ezt írta Tamara is.
Szerbia: 300 db lőszer.
A 30 napos ügyintézésre figyelni kell, mert a szabadságolások miatt ez tolódhat.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Július 30. - 11:07:35 »

Sziasztok!

Rendezzük a rendőrségen a fürjezéshez szükséges fegyverkiviteli engedélyt.
Eddig mindenkinek a már leírt módon rendezik a dolgot. (meghívó, hitelesítés, 4500 Ft.)

Nekem a fegyverügyes azt mondta, nem kell a meghívó, EU-s útlevelet akar csinálni. Szerbia nem EU-tag, de szerinte azzal is ki tudom vinni a puskát.

Szerintetek?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Július 30. - 11:09:57 »

Sziasztok!

Rendezzük a rendőrségen a fürjezéshez szükséges fegyverkiviteli engedélyt.
Eddig mindenkinek a már leírt módon rendezik a dolgot. (meghívó, hitelesítés, 4500 Ft.)

Nekem a fegyverügyes azt mondta, nem kell a meghívó, EU-s útlevelet akar csinálni. Szerbia nem EU-tag, de szerinte azzal is ki tudom vinni a puskát.

Szerintetek?

A hitelesítés az mit jelent? Tesznek egy pecsétet a meghívólevélre? Nekem nem tettek.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: