Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvertartás - Vizsgáztatás  (Megtekintve 42286 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #45 Dátum: 2012. április 16. - 10:38:02 »

Sziasztok

A közel múltban volt valaki fegyvert műszakiztatni?
Nagyon régen voltam, nem emlékszem mennyi időbe telt Mosolyog
Csak annyi lenne a kérdésem, ha odamegyek 7-re mikorra várható hogy végzek? Mennyien lesznek?

 Wave

Én, négy hónapja voltam...senki nem volt előttem...40 perc alatt végeztem... Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #46 Dátum: 2012. április 16. - 10:45:47 »

Én, négy hónapja voltam...senki nem volt előttem...40 perc alatt végeztem... Emelem

Köszi! Mosolyog
Nyitásra mentél te is?
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #47 Dátum: 2012. április 16. - 16:46:18 »

Köszi! Mosolyog
Nyitásra mentél te is?

Felhívtam őket telefonon előtte nap, aztán nyitásra mentem másnap..
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #48 Dátum: 2012. április 16. - 18:32:54 »

Sziasztok

A közel múltban volt valaki fegyvert műszakiztatni?
Nagyon régen voltam, nem emlékszem mennyi időbe telt Mosolyog
Csak annyi lenne a kérdésem, ha odamegyek 7-re mikorra várható hogy végzek? Mennyien lesznek?

 Wave

Szia! Én múlt héten voltam, szemrevételezés mintegy 10-15 perc.
Mondjuk úgy fél órát vártam, ennek kettő oka volt.

Egyfelől aznap csak egy vizsgáló volt műszakban, így lótott-futott a labor és a vizsgáló között. 

Másrészt egy idősb KEDVES vadásztárs - aki miután a miért nem halad a sor köszönésre hármunktól abbéli közöst választ kapott, hogy csak egy vizsgáló kolléga van, az is laborban, a sor meg ugye  kialakult, de végül pont akkor került elő, így hármunkat szó nélkül kikerülve bemutatta a .30-06-os Blaser R93-at váltócsővel természetesen, levizsgáztatta, majd az oldalfalat, ablakot sűrűn szemlélve köszönés nélkül kifáradt, majd beült a Pathfinderbe, majd tovahajtatott. (A Jóisten éltesse nagyon sokáig a kedves vadásztársamat újólag.) 

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #49 Dátum: 2012. április 17. - 12:00:26 »

Köszöntem mindkettőtöknek  Emelem
Naplózva
Tom80
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #50 Dátum: 2012. Július 08. - 16:21:34 »

Sziasztok!
Igaz-e a hír,hogy nem kell műszaki vizsgáztatnom a fegyveremet,ha az nem szolgálati,hanem saját? Ha valaki tudja a pontos választ,kérem írjon.
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #51 Dátum: 2013. Január 07. - 19:47:00 »

Üdv,kezembe akadt a sörétesem régi műszaki vizsgalapja,ahogy olvasgatom ,látok benne ilyen részt   hogy: magnum gyűrű. Ez mely része volna? Én az "átmeneti kúp"ra gondolok. A fegyver sima 12/70. Valaki világosítson már fel,jól gondolom-e?
Naplózva

davidde
sab
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2013. Január 07. - 20:14:56 »

Sziasztok!
Igaz-e a hír,hogy nem kell műszaki vizsgáztatnom a fegyveremet,ha az nem szolgálati,hanem saját? Ha valaki tudja a pontos választ,kérem írjon.


Igaz a hír.

Szolgálati és önvédelmi lőfegyverek esetében maradt "minden" a régiben.

Lőtérlátogatási igazolás, fegyvertartási érvényesség, pszicho.. e.ü időszakos vizsgálat és MKH vizsgálat. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #53 Dátum: 2013. Január 07. - 20:17:08 »

Lőtérlátogatási igazolás, fegyvertartási érvényesség, pszicho.. e.ü időszakos vizsgálat és MKH vizsgálat. Emelem

Szia Sab!

Az idézett mondat szolgálati fegyvernél értendő, ha jól sejtem? Kicsit összefolytak a mondatok, jobb tisztázni.

Üdv. és köszönöm  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2013. Január 08. - 07:33:36 »

Szia Sab!

Az idézett mondat szolgálati fegyvernél értendő, ha jól sejtem? Kicsit összefolytak a mondatok, jobb tisztázni.

Üdv. és köszönöm  Emelem

Igen, szolgálatira értettem, vagy önvédelmire. Emelem
Naplózva
Gery
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #55 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 19:08:47 »

Hali mindenkinek!!!volna egy nagy kérdésem!!!!!Letettem sikeresen a lőfegyver megszerzésére és tartásához a vizsgát de szeretném letenni a vadászvizsgát de nem tudom,hogy ezzel a vizsgával kell e még nekem vizsgázni a vadászvizsgán mert olvastam,hogy ott is van fegyvervizsga.Ez kiváltja azt a vizsgát vagy nem????Vagy csak elméleti vizsgát kell tennem????Előre is köszönöm válaszotokat!!!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #56 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 19:17:04 »

Hali mindenkinek!!!volna egy nagy kérdésem!!!!!Letettem sikeresen a lőfegyver megszerzésére és tartásához a vizsgát de szeretném letenni a vadászvizsgát de nem tudom,hogy ezzel a vizsgával kell e még nekem vizsgázni a vadászvizsgán mert olvastam,hogy ott is van fegyvervizsga.Ez kiváltja azt a vizsgát vagy nem????Vagy csak elméleti vizsgát kell tennem????Előre is köszönöm válaszotokat!!!

Zalában nem fogadták el.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 08:04:12 »

Hali mindenkinek!!!volna egy nagy kérdésem!!!!!Letettem sikeresen a lőfegyver megszerzésére és tartásához a vizsgát de szeretném letenni a vadászvizsgát de nem tudom,hogy ezzel a vizsgával kell e még nekem vizsgázni a vadászvizsgán mert olvastam,hogy ott is van fegyvervizsga.Ez kiváltja azt a vizsgát vagy nem????Vagy csak elméleti vizsgát kell tennem????Előre is köszönöm válaszotokat!!!

Ha eleve meg van a fegyverismereti vizsgád, akkor mentes vagy vadászvizsga fegyveres része alól. ( elméleti vizsgán!!!)
Gyakorlati vizsga alól nem ad felmentést, mivel a fegyverismereti vizsgán csak a biztonságos fegyverkezelésről kellett számot adni.

Tehát mint golyós, mint sörétessel is végre kell hajtani a vizsgát.

Elméleti vizsgán be kell mutatnod a vizsgabizottság rendőrhatóság által delegált tagjának a vizsgabizonyítványodat és Ő azt tudomásul véve nem fog zaklatni.
Jobb esetben már találkoztál is ezzel a személlyel, ha egy megyében történt a vizsga Mosolyog Kacsint

Saját vizsgabizonyítványával nem fog ellent mondani. Vigyorog Emelem Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #58 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 08:17:29 »

Hali mindenkinek!!!volna egy nagy kérdésem!!!!!Letettem sikeresen a lőfegyver megszerzésére és tartásához a vizsgát de szeretném letenni a vadászvizsgát de nem tudom,hogy ezzel a vizsgával kell e még nekem vizsgázni a vadászvizsgán mert olvastam,hogy ott is van fegyvervizsga.Ez kiváltja azt a vizsgát vagy nem????Vagy csak elméleti vizsgát kell tennem????Előre is köszönöm válaszotokat!!!
Ha jól emlékszem nálunk a fegyvervizsgán külön jelezni kellett,hogy sörétes,golyós,mindkettő vagy önvédelmi fegyverből szeretnénk vizsgázni. ezek alapján húztunk tételeket. tehát,ha önvédelmire van vizsgád,az azt jelenti,hogy vadászpuskára még nem érvényes...A mi megyénkben biztos.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sab
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 08:39:59 »

Ha jól emlékszem nálunk a fegyvervizsgán külön jelezni kellett,hogy sörétes,golyós,mindkettő vagy önvédelmi fegyverből szeretnénk vizsgázni. ezek alapján húztunk tételeket. tehát,ha önvédelmire van vizsgád,az azt jelenti,hogy vadászpuskára még nem érvényes...A mi megyénkben biztos.

"A mi megyénkben biztos."

Máshol sem , értelemszerűen csak arra érvényes, melyből a sikeres vizsgát letette.

Meglévő vizsga csak az elméleti részből ad felmentést, mint írtam is, a gyakorlati alól nem.

Kiegészítve, van golyós, sörétes, marok, fegyverkereskedői és lőszertöltői vizsga. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: