Oldalak: 1 ... 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 [257] 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581687 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3840 Dátum: 2016. Március 31. - 19:24:39 »

Tolunk elvettek 6250 ha teruletet anelkul h ezt barmi is indokolta volna.  Fejvakarás
 Csodalk  Csodalk  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3841 Dátum: 2016. Március 31. - 20:39:44 »

Tolunk elvettek 6250 ha teruletet anelkul h ezt barmi is indokolta volna.  Fejvakarás
Fejvakarás Nem szól szám
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3842 Dátum: 2016. Március 31. - 23:52:20 »

Tolunk elvettek 6250 ha teruletet anelkul h ezt barmi is indokolta volna.  Fejvakarás
Nem tájegységi határ miatt, hanem mert valaki kénye kedve úgy kívánta és másképp nem jutott volna ennyire simán vadászterülethez, így a mienket ketté osztották. Nem tudom a Vadászati Hatóságot mi jogosította fel erre, mivel a gazdálkodásunk és a működésünk is stabil, kiegyensúlyozott volt eddig. Talán egy esetben hallottam eddig ilyet, hogy a területet "valakiknek" kijelölik és eltiporják a régi nagy múltú társaságot...  Rííí Egy héttel ezelőtt még úgy nyilatkozott a Vadászati Hatóság illetékese, hogy nem tervez változást és követi a jogszabály irányelveit.
 Fejvakarás
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3843 Dátum: 2016. április 01. - 06:19:15 »

Nem tájegységi határ miatt, hanem mert valaki kénye kedve úgy kívánta és másképp nem jutott volna ennyire simán vadászterülethez, így a mienket ketté osztották. Nem tudom a Vadászati Hatóságot mi jogosította fel erre, mivel a gazdálkodásunk és a működésünk is stabil, kiegyensúlyozott volt eddig. Talán egy esetben hallottam eddig ilyet, hogy a területet "valakiknek" kijelölik és eltiporják a régi nagy múltú társaságot...  Rííí Egy héttel ezelőtt még úgy nyilatkozott a Vadászati Hatóság illetékese, hogy nem tervez változást és követi a jogszabály irányelveit.
 Fejvakarás
Aztaszégyent. Itt aztán tényleg mindent lehet Nem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3844 Dátum: 2016. április 01. - 07:20:14 »

Az egyetlen értelmes bőgőhelyet vágták ketté.
Nem a vadgazdálkodás volt a cél...csakis a területszerzés.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3845 Dátum: 2016. április 01. - 07:58:15 »

Nem tudom, máshol hogyan alakultak a területek, de erre egy-két területet megszüntettek, felosztották a szomszédok között, úgy, hogy mindegyik átlépje a négyezer + ha határt. Ahogy nézegetem a térképeket, úgy látom ez a négyezer + ha területkialakítás azért elég rendesen bejátszott ahol pár ha hiányzott a második vadőr beállításához.  Na. ezzel meg is írták jó pár kispénzű vadásztársaság jövőjét!  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #3846 Dátum: 2016. április 01. - 09:49:10 »

Szerintem a hatóság azzal, hogy a jelenlegi - 10 évvel ezelőtti, a vadászatra jogosult, és a gazda között létrejött megállapodáshoz képest - átrajzolta a határokat törvénysértést követett el. Sőt szerintem alkotmányellenes is ez az egész. Ha az FM, és a kamara szerint is egy földtulajdonosi közösség a Ptk. alapján nem szavazhat többségi szavazással a vadászati jog bérbeadásáról hanem csak a saját területéről rendelkezhet mindenki akkor milyen jogon jön az állam, és mondja mondjuk egy 150 hektáros gazdának hogy kinek köteles odaadni a vadászati jogot. Szerintem a tulajdonhoz való jog alapján területmérettől függetlenül nem mondhatja meg az állam, hogy kivel szerződjön egy gazda. Mi van azzal a kárral ami mondjuk azért ér valakit mert a másik társaság nagyobb bérleti díjat fizetne de nincs meg a 300 hektár és nem lehet módosítani?

A másik bajom az hogy a hatóságnak semmilyen joga nincs beleavatkozni a határok önkényes átrajzolásával egy magánjogi szerződésbe. Márpedig a jelenlegi vadászatra jogosultaknak előhaszonbérleti joguk van! Egy módon szűnik ez meg, úgy ha területarányosan a gazdák több mint fele visszavonja ezt a jogot. Akkor milyen alapon jön megint az állam, és tesz kísérletet arra, hogy elvegye az előhaszonbérleti jogot? Hiszen ahol a határt átrajzolták ott ez történik.     
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #3847 Dátum: 2016. április 01. - 09:55:59 »

Egyébként bűzlik az egész a politikai akarattól. Ahol az előhaszonbérlet visszavonásához nem volt meg területarányosan az 51% ott a politikai akaratot a hatóságok bulizzák ki. Ezt is lehet. Hányinger az egész.
Ha engem érintene biztos hogy a bíróságra mennék.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3848 Dátum: 2016. április 01. - 10:06:00 »

Egyébként bűzlik az egész a politikai akarattól. Ahol az előhaszonbérlet visszavonásához nem volt meg területarányosan az 51% ott a politikai akaratot a hatóságok bulizzák ki. Ezt is lehet. Hányinger az egész.
Ha engem érintene biztos hogy a bíróságra mennék.

A kitett hirdetmény mindenütt úgy kezdődik, hogy: Ajánlás...

Megkínálták a feleket egy ajánlattal, olyan mint a piacon, amikor a kofa mond egy árat. A közös nevezőre hozás most indul, na az lesz az érdekes. Emelem (Szerintem)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #3849 Dátum: 2016. április 01. - 10:12:38 »

Sajnos nem így van. Ezzel az "ajánlással" arra kell alkudozni ami az előhaszonbérlet miatt amúgy is járna.
Egy gazda és a vadászatra jogosult anno aláírt egy szerződést amiben benne volt az előhaszonbérleti jog. Ezt elfogadták, és megvan a módja hogy lehet visszavonni.
Most az állam pedig semmissé teszi ezt a jogot a saját politikai akarata alapján. Egyébként pedig a 300ha alatti gazdáknak nem ajánlgat hanem azt mondja hogy "ez van. Ha tetszik ha nem"

Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #3850 Dátum: 2016. április 01. - 11:17:42 »

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy az ajánlásban szereplő becsült vadászterület, az bruttó, vagy nettó szám?

Köszi!
G.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #3851 Dátum: 2016. április 01. - 11:22:23 »

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy az ajánlásban szereplő becsült vadászterület, az bruttó, vagy nettó szám?

Köszi!
G.

Tudtommal bruttó.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3852 Dátum: 2016. április 01. - 11:27:10 »

Balázs!  Emelem

Előre bocsájtom, én alapjaiban nem értek egyet ezzel az egész vadászati joggal, de ez most azt hiszem nem is téma. Azt is tudni kell, hogy nekem számot tevő földem nincsen. Ingatlanjaim vannak, de azok nem érintik a vadászatot. Ezt az egészet egy szemfényvesztésnek tartom, ahol megint csak azok járnak jól akiknek több ezer ha földje van, az átlag tulajdonosoknak annyi sem jut belőle, hogy egy sört megigyon. Az egész tulajdonos, vadászati jog, és annak haszonbérlői hármasából a vadásztársaságok szívják a legtöbbet!

Úgy érzem Balázs, hogy ebben a dologban most  nincsen teljesen igazad.
Az, hogy a vadászterületek határainak kijelölésére a Kormányhivatal tesz ajánlatot, valahol rendben is van. Ha nem így lenne, hol lenne a vége egyes területeknek. Összeállna húsz megye tulajdonosa, és 30-40 ezer ha területeket alakítana ki, mások meg 500 ha?  Egyébként ez a területkialakítás egy javaslat. Ezt az érintett földtulajdonosi közösségek megtámadhatják, vitatkozhatnak, azután kialakul egy megállapodáson alapuló területi egyesség. Na, akkor lehet majd szerződést kötni a vadásztársaságokkal, addig igazából ehhez nekünk nincs közünk. Az elő haszonbérleti jog is csak egy dolog, mert ha a földtulajdonosi közösség úgy állapítja meg a bérleti díjat (bizonyos határok között) ahogy akarja, azt vagy meg tudja a társaság fizetni, vagy feldughatja az elsőbbségi jogát. Sok sebből vérzik ez az egész!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3853 Dátum: 2016. április 01. - 11:29:39 »

Kifelejtettem: Ez a területfelosztás ugye akkor lép életbe amikor az előző tíz éves ciklus lejár! Addigra fel kell állnia az új földtulajdonosi közösségeknek. Akkor hogy is van ez? A régi közösség tárgyal, dönt egy új terület, és a jövő dolgairól????
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #3854 Dátum: 2016. április 01. - 11:52:34 »

Szia Attila  Emelem

Félreértesz. Nem az a bajom hogy ajánlatot tesz a hatóság. Az a bajom ha a jelenlegi határoktól eltérő javaslatot tesz mert ilyenkor sérül valakinek az előhaszonbérleti joga. Ez pedig csak a gazdára és a vge-re tartozik. Az állam ne szóljon bele tulajdonjogról szóló magánjogi szerződésekbe. Ha a gazda vissza akarja vonni az előhaszonbérleti jogot megteheti de az államnak ehhez nincs köze.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 [257] 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: