Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 378965 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #495 Dátum: 2010. Február 15. - 23:29:01 »

Na B+

Ez igen. Taps
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #496 Dátum: 2010. Február 16. - 00:29:49 »

Voldi kérésére. (...és megnyugtatására Ördög)

Ezt szoktam megmutatni azoknak a "tudósoknak" akik a cső hosszával kapcsolatban olyanokat mondanak, hogy "nekem a fizikát nem hazudtolod meg..."
Meg olyanokat, hogy a "rövid csővel akkor sem lehet olyan pontosan lőni, mint a hosszúval!".  Ördög
Oszt hány méterrű'?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #497 Dátum: 2010. Február 16. - 07:41:31 »

Oszt hány méterrű'?

Minden esetre a torkolattűz nem kormolta össze a papírt..... Ördög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #498 Dátum: 2010. Február 16. - 07:43:37 »

Minden esetre a torkolattűz nem kormolta össze a papírt..... Ördög

 Ördög  Azt hiszem 50-m-ről, Cody teszten, vágott csövű Zastavával. Ha jól emlékszem a cikkre egy hölgy lőtte ezt a szórást.  Meglepődött Bion
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #499 Dátum: 2010. Február 16. - 08:20:27 »

Én ott voltam ezen a teszten, tanúsíthatom, hogy így volt!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #500 Dátum: 2010. Február 16. - 08:30:53 »

Igen pontosan így van, egy hölgy lőtte ezt a nem mindennapi szórást az én puskámmal.
50 m-ről, 13 gr-os Cody tölténnyel.
Én nem voltam ott, csak a puskám, de azért a nagy sportlövők is állítólag meresztették a szemüket, hogy mit is tud egy rövid, Zastava cső.
Így azt hiszem minden elismerés annak, aki ezt "elkövette"! Kacsint
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #501 Dátum: 2010. Február 16. - 08:40:35 »



Ezt szoktam megmutatni azoknak a "tudósoknak" akik a cső hosszával kapcsolatban olyanokat mondanak, hogy "nekem a fizikát nem hazudtolod meg..."
Meg olyanokat, hogy a "rövid csővel akkor sem lehet olyan pontosan lőni, mint a hosszúval!".  Ördög

B) A SZÓRÁS OKAI

A lövedékszórást kiváltó okokat három csoportba sorolhatjuk:

1. Azok az okok, amelyek a különböző kezdősebességeket okozzák:
   a töltet és a lövedék különböző súlya, a lövedék és a hüvely különböző alakja és mérete, a lőpor különböző minősége stb., amelyek a gyártás pontatlanságának (tűrésének) a következményei;
   a töltethőmérséklet eltérése, amely a levegő hőmérsékletétől függ és az a körülmény, hogy a töltények különböző ideig vannak a lövéstől felhevített csőben;
   a cső különböző mértékű felhevülése és minőségi állapota.
Ezek az okok kezdősebesség-ingadozásokat eredményeznek és ebből kifolyólag lőtávolság-változást is okoznak azaz a hosszúsági (magassági) lövedékszórást eredményezik.

2. Azok az okok, amelyek a különböző induló szögeket és lőirányokat eredményezik:
   irányzási hibák (a fegyver beirányzása vízszintes és függőleges síkban);
   a különböző kirepülési szögek és a fegyver oldalirányú elmozdulásai, amelyeket annak következtében kapunk, hogy nem egyforma a lövéshez való felkészülés, a fegyver feltámasztása, a tusa beszorítása, a támasztékok használata és nem folyamatos a billentyűelhúzás;
   az automatafegyver csövének rezgése, mely a mozgó részek mozgásának és ütődésének következménye;
   az automatafegyver különböző módon történő rögzítése, különösen kézzel, sorozatlövés idején.
Ezek az okok oldalirányú és hosszúsági (magassági) szóráshoz vezetnek, a szóráskép nagyságára befolyást gyakorolnak, rendszerint a lövő felkészültségétől függnek.

3. Azok az okok, amelyek a lövedék mozgásának eltérő viszonyait váltják ki:
   a különböző légköri viszonyok, különösen a szél iránya és sebessége;
   a lövedék különböző súlya, alakja és méretei, amelyek a légellenállási erők ingadozásához vezetnek és ebből kifolyólag lőtávolság-ingadozást eredményeznek.
Ezek az okok, az oldalirányú és hosszúsági (magassági) szórás növeléséhez vezetnek, rendszerint a külső lőviszonyoktól, valamint a lőszertől függnek.
Minden egyes lövésnél mind a három ok hat bizonyos mértékben. Az egyik közülük a lövedék magassági (távolsági; eltérését, a másik az oldalirányú eltérést okozza. összességében viszont mindezek az okok a lövedékszórást eredményezik.

 Én nem látok itt olyat, hogy cső hossza lenne a szórást befolyásoló tényező ( ahogy a fotó is bizonyítja) Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #502 Dátum: 2010. Február 16. - 08:46:13 »


 Én nem látok itt olyat, hogy cső hossza lenne a szórást befolyásoló tényező ( ahogy a fotó is bizonyítja) Wave


Dehát ennél a mai magyar vadásztársadalom egy része sokkal okosabb ám!  Ördög

Ezért idéztem miket szoktak mondani amikor szóba kerül, hogy végülis milyen hosszú csővel lehet pontosan lőni.
Egyik Jehován volt szerencsém kézbe venni a Ruger 47 cm-es stucniját.
Csodálatosan kiegyensúlyozott, precízen működő kis lőcs volt...a mellettem álló "szaki" egyből lefikázta, mondván, hogy ezzel a "kis puskával" 150 m fölé ne lőjél ám, mert nem biztos, hogy eltalálod!"
Persze az ő ruházata - már ami rajta volt - többet ért az én komplett akkori vadászfelszerelésemnél. Bion

Hálásan megköszöntem a jó tanácsot, és fájó szívvel visszaadtam a vicik-vacak, hosszabb lövésre állítólag teljességgel alkalmatlan Rugert. Bion Bion

De jártam így saját társaságomnál, itt közölte velem egy diplomás ember, hogy "nekem a fizikát nem hazudtolod meg".
Amikor én galád módon közöltem, hogy az ő Tikkájának csöve mindösszesen 5 cm-rel hosszabb mint az én puskám csöve, szinte szikrákat szórt a szemével.
...és persze ne beszéljek én össze vissza, mert a Tikka az tisztességes hosszú csövű puska.
OK, legyen igazad, mondtam neki!  Nyihi
Azóta már nem is erőlködök. Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #503 Dátum: 2010. Február 16. - 08:49:43 »

Dehát ennél a mai magyar vadásztársadalom egy része sokkal okosabb ám!  Ördög

Ezért idéztem miket szoktak mondani amikor szóba kerül, hogy végülis milyen hosszú csővel lehet pontosan lőni.
Egyik Jehován volt szerencsém kézbe venni a Ruger 47 cm-es stucniját.
Csodálatosan kiegyensúlyozott, precízen működő kis lőcs volt...a mellettem álló "szaki" egyből lefikázta, mondván, hogy ezzel a "kis puskával" 150 m fölé ne lőjél ám, mert nem biztos, hogy eltalálod!"
Persze az ő ruházata - már ami rajta volt - többet ért az én komplett akkori vadászfelszerelésemnél. Bion

Hálásan megköszöntem a jó tanácsot, és fájó szívvel visszaadtam a vicik-vacak, hosszabb lövésre állítólag teljességgel alkalmatlan Rugert. Bion Bion

De jártam így saját társaságomnál, itt közölte velem egy diplomás ember, hogy "nekem a fizikát nem hazudtolod meg".
Amikor én galád módon közöltem, hogy az ő Tikkájának csöve mindösszesen 5 cm-rel hosszabb mint az én puskám csöve, szinte szikrákat szórt a szemével.
...és persze ne beszéljek én össze vissza, mert a Tikka az tisztességes hosszú csövű puska.
OK, legyen igazad, mondtam neki!  Nyihi
Azóta már nem is erőlködök. Ördög
Nem is jó semmire az a rövid cső... Fejvakarás

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #504 Dátum: 2010. Február 16. - 09:25:29 »

Dehát ennél a mai magyar vadásztársadalom egy része sokkal okosabb ám!  Ördög

Bocs ezt nem tudtam Fejbever Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #505 Dátum: 2010. Február 16. - 09:27:34 »

Nem is jó semmire az a rövid cső... Fejvakarás

 Ördög

Így is van, ezért én elhasználgatom, beletörődök ebbe a mérhetetlenül nagy hibájába... Ördög Bion
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #506 Dátum: 2010. Február 16. - 10:00:49 »

Voldi kérésére. (...és megnyugtatására Ördög)

Ezt szoktam megmutatni azoknak a "tudósoknak" akik a cső hosszával kapcsolatban olyanokat mondanak, hogy "nekem a fizikát nem hazudtolod meg..."
Meg olyanokat, hogy a "rövid csővel akkor sem lehet olyan pontosan lőni, mint a hosszúval!".  Ördög

Három lövésből csak egy találta el a lőlapot? És még az is jobbra húz?  Fejvakarás
Szerintem ne vadássz ezzel a puskával, csak baj lesz belőle. Bion  Bion
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #507 Dátum: 2010. Február 16. - 10:30:39 »

Három lövésből csak egy találta el a lőlapot? És még az is jobbra húz?  Fejvakarás
Szerintem ne vadássz ezzel a puskával, csak baj lesz belőle. Bion  Bion

Na ja!
A turkácsoknak biztos!  Bion
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #508 Dátum: 2010. Február 16. - 11:07:08 »

Üdv Wetzlar ! Kép nincs valahova feltéve a rövidcsővű -ről . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #509 Dátum: 2010. Február 16. - 11:20:59 »

Üdv Wetzlar ! Kép nincs valahova feltéve a rövidcsővű -ről . Wave

Igaz nem Wetzlar vagyok, de azért válaszolok.

De igen, Puska, ami a vállamat húzza topik #57.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: