Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 378892 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 13:21:18 »

Köszönöm válaszod Ruger!
Mikor visszakérdeztél, hogy hogyan is értem ezt a keménységet, már sejtettem, hogy a Hirtenberger nem készíti a Nosler lövedéket.
Nem tudom, hogy akkor miért nem volt jó ez a remek lőszer a 8x57JRS-ben? Vállat von
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 16:38:29 »

Mostmár elvesztettem a fonalat, de én erre gondoltam !  :Mosolyog
.45-120



Oszt egy ilyen hüvelyt nem tudna esetleg Kend mellékelni egyszer nekem?  :Mosolyog Mosolyog


Nem felejtettelek el ! .45-70 küldök ahogy ürül ! Ilyet sajnos nem tudok küldeni mert itthon nincs senkinek ilyen kaliberű puskája. Szomorú(

Oké Gabi, köszönöm! Jó lett volna az a tarackhüvely is de ha ritkaság, akkor bizony ez az átka... Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 16:55:46 »

A Hirtenberger Noslert csak 8x57jrs-ben próbáltam.A "nem jót" úgy értettem,hogy nem ad elég vért.Semmi sem ment 50-60 méternél messzebbre,nem veszett el egy vad sem.A sima lágyvas köpenyes lőszereknél is kb. ennyi a halálvágta,de ott csukott szemmel is elmegyek a véren.Apropó:nem tudtam ellenállni,és a szép emlékekre való tekintettel ma vettem egy skatulya 12g-os Geco TM lőszert.De azért a TOG-ot is kipróbálom.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 17:27:37 »

A Hirtenberger Noslert csak 8x57jrs-ben próbáltam.A "nem jót" úgy értettem,hogy nem ad elég vért.Semmi sem ment 50-60 méternél messzebbre,nem veszett el egy vad sem.A sima lágyvas köpenyes lőszereknél is kb. ennyi a halálvágta,de ott csukott szemmel is elmegyek a véren.Apropó:nem tudtam ellenállni,és a szép emlékekre való tekintettel ma vettem egy skatulya 12g-os Geco TM lőszert.De azért a TOG-ot is kipróbálom.

Szia Kisvadőr!

Szerintem a TOG-gal ne kísérletezz, én még nem találtam olyan embert, aki - sznobokat kivéve - elégedett lett volna vele. Különösen billenőcsövűhöz nem gondolom ideális választásnak, mert a gyár nagy valószínűséggel a lőportöltet emelésével kíván pluszteljesítményt kisajtolni a lövedékből. Nem kell mondanom, hogy ez mivel jár...

Fórumtársaink közül Jan szerzett rossz tapasztalatokat a gyártmánnyal.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 18:24:47 »

Megráztam a nyolcas TOG-ot,nem lötyög a lőpor a hüvelyben.Próbaltam egyszer lőlapra,egy cm-el a cseh lőszer alá ment,a fegyver simán nyílt,a csappantyú nem volt felfúvódva.Igaz,hogy taszított egy kicsit,de a 14,2 g nem a könnyű lövedékkategória.A csehek is csinálnak 14,26-os Sierra magvas lőszert.Azt olvastam,hogy a 8x57-es kaliberben 14.5g lehet a legnagyobb lövedéktömeg.Szerinted túl nagy a gáznyomása?
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 19:30:52 »

Köszönöm válaszod Ruger!
Mikor visszakérdeztél, hogy hogyan is értem ezt a keménységet, már sejtettem, hogy a Hirtenberger nem készíti a Nosler lövedéket.
Nem tudom, hogy akkor miért nem volt jó ez a remek lőszer a 8x57JRS-ben? Vállat von
Szia Zoli!
Kb. 3 éve lőtt velem egy német vendég egy bikát 8x57IS Nosler Part. kombinációval. Szabályos lapocka lövés volt, 100m lőtáv és kb 50 m menekülési táv, és annyi vér, ahogy törte a kukoricát, hogy tiszta vér lettem azon a rövid szakaszon, mindjárt a rálövés helyétől kezdve.
Üdv. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:21:46 »

Csak ott volt vér,ahol eldőlt a vad.Az igazság az,hogy csak egy doboz lőszert lőttem el,volt pár hibázás is.Az átlag lőtáv 30 m volt,nem csak szórón,cserkelésen is.A mániám az,hogy a nyolcasnak locsolnia kell a vért.Eddig egyedül a Cseh 12,7-es SPCE tudta ezt produkálni.Ha elfogy a jelenlegi lőszerkészletem,valószinűleg visszaállok rá.Bár van 30 db. 14,2-es TOG is,azt is ki kéne próbálni.

Hát ez érdekes, hogy a Nosler Partition nem ad vért. Lehet hogy a Hirtenberger túl keményre csinálja? Vállat von
A TOG-ra én is kíváncsi vagyok. Még nem hallottam róla semmit. Ha lesz tapasztalatod, írd ám meg, mert engem és szerintem többünket is érdekelne, nem mintha erre a lőszerre akarnánk átálli, de érdekel. Wave

Szia Zoli!
Hogy érted, hogy a Hirtenberger talán túl keményre csinálja? Túl nagy a kezdősebesség?
Üdv

Szia! Wave
Konkrétan én arra gondoltam, hogy esetleg másabb összetételű, tehát keményebb az ólom a lövedék első kamrájában vagy esetleg egy hajszálnyival vastagabb a lövedék köppenye, de megmondom őszintén azt sem tudom, hogy a Hirtenberger készit-e egyáltalán lövedéket vagy csak összeszerel és akkor tényleg csak a sebesség emelése lehet a különbség?
Ha tudsz infót, írd le légy szíves, mert érdekel. Wave
Szia!
A Nosler Partition magot kizárólag a Nosler gyártja, a Hirtenberger, a Norma és még sok másik lőszergyártó csak szereli vele a municióját. Tudomásom szerint a Hirtenberger csak ABC magot gyártott, vagy talán még gyárt is egy-két kaliberben, (régen 5-6-tól 9,3mm_ig)  TM SP töltényeit talán Sierra magokkal szerelte ( lehet hogy bizonyos kaliberekben volt saját TM magja) és ezen kívűl a Nosler Partition magot szerelte.
Üdv. Wave

Szia Attila!

Kérdésem csak "elméleti".
Én is úgy tudom a Partitiont a Nosler gyártja...ellenben érdekes, ha a Sako-nak is ők szállítják akkor miért hozhatják forgalomba Twinhead néven.
Nem megszokott gyártói hozzáálllás lenne a Nosler részéről, mert általában a névhasználatot kötelezővé teszik a felhasználóknak. (pl. a Normának is)
Nem lehet egy olyan csavar ebben, hogy gyártási licencet adtak el a Sakonak és ők készítik a lövedéket licenc alapján?

üdv. w.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:47:43 »

Megráztam a nyolcas TOG-ot,nem lötyög a lőpor a hüvelyben.Próbaltam egyszer lőlapra,egy cm-el a cseh lőszer alá ment,a fegyver simán nyílt,a csappantyú nem volt felfúvódva.Igaz,hogy taszított egy kicsit,de a 14,2 g nem a könnyű lövedékkategória.A csehek is csinálnak 14,26-os Sierra magvas lőszert.Azt olvastam,hogy a 8x57-es kaliberben 14.5g lehet a legnagyobb lövedéktömeg.Szerinted túl nagy a gáznyomása?

Jan írt korábban erről a lőszerről, nem volt tőle elragadtatva. A tapasztalatai mindenben megegyeztek egy falunkban lakó vadászéival.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:54:08 »

Amit én a TOG-ról tudok:

Szép doboza van, tízes pakkokban, ezer ft körüli muníció...de ez a célbavett vadat cseppet sem érdekli.  Nyihi
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 23:09:29 »

A Hirtenberger Noslert csak 8x57jrs-ben próbáltam.A "nem jót" úgy értettem,hogy nem ad elég vért.Semmi sem ment 50-60 méternél messzebbre,nem veszett el egy vad sem.A sima lágyvas köpenyes lőszereknél is kb. ennyi a halálvágta,de ott csukott szemmel is elmegyek a véren.Apropó:nem tudtam ellenállni,és a szép emlékekre való tekintettel ma vettem egy skatulya 12g-os Geco TM lőszert.De azért a TOG-ot is kipróbálom.

Szia Kisvadőr!

Szerintem a TOG-gal ne kísérletezz, én még nem találtam olyan embert, aki - sznobokat kivéve - elégedett lett volna vele. Különösen billenőcsövűhöz nem gondolom ideális választásnak, mert a gyár nagy valószínűséggel a lőportöltet emelésével kíván pluszteljesítményt kisajtolni a lövedékből. Nem kell mondanom, hogy ez mivel jár...

Fórumtársaink közül Jan szerzett rossz tapasztalatokat a gyártmánnyal.


Állitólag az újabb szériás TOG lőszereknél nem jelentkeznek azok a gondok amiket én is tapasztaltam.  Nem tudom hogy igaz-e, és nem is fogom megtudni, mert én olyat nem veszek.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 23:14:19 »

... de a fotók még megvannak valahol, amin az látszik hogy a három db TOG lövedékben háromféle mélységben van töltve az ólom. És a lövedékcsúcs üreges része a 3 lövedéken 3 féle méretű. 1200Ft-ért?  Ennek a vicc topikban lenne a helye...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 06:38:27 »

... de a fotók még megvannak valahol, amin az látszik hogy a három db TOG lövedékben háromféle mélységben van töltve az ólom. És a lövedékcsúcs üreges része a 3 lövedéken 3 féle méretű. 1200Ft-ért?  Ennek a vicc topikban lenne a helye...

Ott...
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 07:24:17 »

Szia Roli!
A Sako Twinheadjét is a Nosler adja, a Sakonak minden magra megvan a maga elnevezése, így pl a teljesség igénye nélkül:
Racehead-   Sierra Match King
Powerhead-  Barnes
Twinhead -  Nosler Part.
Arrowhead - Nosler Ball. Tip.
Arrovhead II. - Swift Scirocco
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 08:25:17 »

Köszönöm válaszod Ruger!
Mikor visszakérdeztél, hogy hogyan is értem ezt a keménységet, már sejtettem, hogy a Hirtenberger nem készíti a Nosler lövedéket.
Nem tudom, hogy akkor miért nem volt jó ez a remek lőszer a 8x57JRS-ben? Vállat von
Szia Zoli!
Kb. 3 éve lőtt velem egy német vendég egy bikát 8x57IS Nosler Part. kombinációval. Szabályos lapocka lövés volt, 100m lőtáv és kb 50 m menekülési táv, és annyi vér, ahogy törte a kukoricát, hogy tiszta vér lettem azon a rövid szakaszon, mindjárt a rálövés helyétől kezdve.
Üdv. Wave

Ez már csak a kaliber átmérője miatt is valószínű, nem tudom Kisvadőrnek miért nem adott vért? Persze a 7-es magnum sem ad mindig sok vért, pl. magas lövéskor. Lehet az említett esetnél is valami ilyesmi volt.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 08:27:42 »

A Hirtenberger Noslert csak 8x57jrs-ben próbáltam.A "nem jót" úgy értettem,hogy nem ad elég vért.Semmi sem ment 50-60 méternél messzebbre,nem veszett el egy vad sem.A sima lágyvas köpenyes lőszereknél is kb. ennyi a halálvágta,de ott csukott szemmel is elmegyek a véren.Apropó:nem tudtam ellenállni,és a szép emlékekre való tekintettel ma vettem egy skatulya 12g-os Geco TM lőszert.De azért a TOG-ot is kipróbálom.

Na a Geco TM állítólag nagyon jó ezekben a lassabb, nagyobb kaliberekben. Igazi SP lőszer.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: