Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 378965 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 08:02:39 »

Valóban elég szorosan ott van a 270-es mögött...,de mögötte... Nyihi Nyihi Nyihi

 gyozo Igen
 Nyihi Nyihi Nyihi

Na ugy, hogy ugye... Igen gyozo Táncol Menő

Nagyon tisztában vagy a jó kaliberek sorrendjével! Igen
 Bion Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 08:15:20 »

No persze... Ti nem vagytok tisztában azzal, hogy nem az a jó ha nagyon hosszú, hanem az ha nagyon vastag...

Pedig ezt bármelyik lány készséggel elmagyarázza Nektek! Nyihi Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 08:18:12 »

No persze... Ti nem vagytok tisztában azzal, hogy nem az a jó ha nagyon hosszú, hanem az ha nagyon vastag...

Pedig ezt bármelyik lány készséggel elmagyarázza Nektek! Nyihi Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Már vártam, hogy közbeszólj! Bion
Ha már a vastag a jó, akkor maradjunk a topic témájánál és éltessük a jó öreg és vastag nyócast! gyozo
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 08:35:32 »

Csak ott volt vér,ahol eldőlt a vad.Az igazság az,hogy csak egy doboz lőszert lőttem el,volt pár hibázás is.Az átlag lőtáv 30 m volt,nem csak szórón,cserkelésen is.A mániám az,hogy a nyolcasnak locsolnia kell a vért.Eddig egyedül a Cseh 12,7-es SPCE tudta ezt produkálni.Ha elfogy a jelenlegi lőszerkészletem,valószinűleg visszaállok rá.Bár van 30 db. 14,2-es TOG is,azt is ki kéne próbálni.

Hát ez érdekes, hogy a Nosler Partition nem ad vért. Lehet hogy a Hirtenberger túl keményre csinálja? Vállat von
A TOG-ra én is kíváncsi vagyok. Még nem hallottam róla semmit. Ha lesz tapasztalatod, írd ám meg, mert engem és szerintem többünket is érdekelne, nem mintha erre a lőszerre akarnánk átálli, de érdekel. Wave

Szia Zoli!
Hogy érted, hogy a Hirtenberger talán túl keményre csinálja? Túl nagy a kezdősebesség?
Üdv
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 08:47:23 »

Csak ott volt vér,ahol eldőlt a vad.Az igazság az,hogy csak egy doboz lőszert lőttem el,volt pár hibázás is.Az átlag lőtáv 30 m volt,nem csak szórón,cserkelésen is.A mániám az,hogy a nyolcasnak locsolnia kell a vért.Eddig egyedül a Cseh 12,7-es SPCE tudta ezt produkálni.Ha elfogy a jelenlegi lőszerkészletem,valószinűleg visszaállok rá.Bár van 30 db. 14,2-es TOG is,azt is ki kéne próbálni.

Hát ez érdekes, hogy a Nosler Partition nem ad vért. Lehet hogy a Hirtenberger túl keményre csinálja? Vállat von
A TOG-ra én is kíváncsi vagyok. Még nem hallottam róla semmit. Ha lesz tapasztalatod, írd ám meg, mert engem és szerintem többünket is érdekelne, nem mintha erre a lőszerre akarnánk átálli, de érdekel. Wave

Szia Zoli!
Hogy érted, hogy a Hirtenberger talán túl keményre csinálja? Túl nagy a kezdősebesség?
Üdv

Szia! Wave
Konkrétan én arra gondoltam, hogy esetleg másabb összetételű, tehát keményebb az ólom a lövedék első kamrájában vagy esetleg egy hajszálnyival vastagabb a lövedék köppenye, de megmondom őszintén azt sem tudom, hogy a Hirtenberger készit-e egyáltalán lövedéket vagy csak összeszerel és akkor tényleg csak a sebesség emelése lehet a különbség?
Ha tudsz infót, írd le légy szíves, mert érdekel. Wave
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:01:19 »

No persze... Ti nem vagytok tisztában azzal, hogy nem az a jó ha nagyon hosszú, hanem az ha nagyon vastag...

Pedig ezt bármelyik lány készséggel elmagyarázza Nektek! Nyihi Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Te sem tudod a tuti frankót !
A tökéletes a hosszú, vastag !   Nyihi 
Kérdezd csak meg !  gyozo
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:12:08 »

No persze... Ti nem vagytok tisztában azzal, hogy nem az a jó ha nagyon hosszú, hanem az ha nagyon vastag...

Pedig ezt bármelyik lány készséggel elmagyarázza Nektek! Nyihi Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Te sem tudod a tuti frankót !
A tökéletes a hosszú, vastag !   Nyihi 
Kérdezd csak meg !  gyozo
Ja. Az olyan szépen lóg... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:15:18 »

No persze... Ti nem vagytok tisztában azzal, hogy nem az a jó ha nagyon hosszú, hanem az ha nagyon vastag...

Pedig ezt bármelyik lány készséggel elmagyarázza Nektek! Nyihi Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Te sem tudod a tuti frankót !
A tökéletes a hosszú, vastag !   Nyihi 
Kérdezd csak meg !  gyozo

Ja. Az olyan szépen lóg... Vállat von

Annyira jó érzés, hogy nem vagyok egyedül !   Vigyorog  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 28. - 11:35:09 írta Viktor » Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:19:11 »

No persze... Ti nem vagytok tisztában azzal, hogy nem az a jó ha nagyon hosszú, hanem az ha nagyon vastag...

Pedig ezt bármelyik lány készséggel elmagyarázza Nektek! Nyihi Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Te sem tudod a tuti frankót !
A tökéletes a hosszú, vastag !   Nyihi 
Kérdezd csak meg !  gyozo
Ja. Az olyan szépen lóg... Vállat von

De legalább üzenet értékű.... Nyihi
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:30:12 »

Mostmár elvesztettem a fonalat, de én erre gondoltam !  :Mosolyog
.45-120

Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:32:10 »

Mostmár elvesztettem a fonalat, de én erre gondoltam !  :Mosolyog
.45-120



Oszt egy ilyen hüvelyt nem tudna esetleg Kend mellékelni egyszer nekem?  :Mosolyog Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:36:03 »

Mostmár elvesztettem a fonalat, de én erre gondoltam !  :Mosolyog
.45-120



Gabi, ez nagyon komoly. Valami ismertető, történet a kaliberről, esetleg vadászati körülmények között miképp viselkedik, milyen hatása van az eltalált vadban, stb. ...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:37:28 »

No persze... Ti nem vagytok tisztában azzal, hogy nem az a jó ha nagyon hosszú, hanem az ha nagyon vastag...

Pedig ezt bármelyik lány készséggel elmagyarázza Nektek! Nyihi Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Te sem tudod a tuti frankót !
A tökéletes a hosszú, vastag !   Nyihi 
Kérdezd csak meg !  gyozo

Ja. Az olyan szépen lóg... Vállat von

Annyira jó érzés, hogy nem vagyok egyedül !   Vigyorog  Wave


Erről szólt a HOSSZÚtávfutó magányossága c. film is... Nyihi

Visszakanyarodva a témához:

Gaby! Ezt a 45/120 témát boncolgatnád nekem egy kicsit a 45/70-es topicban?
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:37:37 »

Mostmár elvesztettem a fonalat, de én erre gondoltam !  :Mosolyog
.45-120



Oszt egy ilyen hüvelyt nem tudna esetleg Kend mellékelni egyszer nekem?  :Mosolyog Mosolyog


Nem felejtettelek el ! .45-70 küldök ahogy ürül ! Ilyet sajnos nem tudok küldeni mert itthon nincs senkinek ilyen kaliberű puskája. Szomorú(
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:32:41 »

Csak ott volt vér,ahol eldőlt a vad.Az igazság az,hogy csak egy doboz lőszert lőttem el,volt pár hibázás is.Az átlag lőtáv 30 m volt,nem csak szórón,cserkelésen is.A mániám az,hogy a nyolcasnak locsolnia kell a vért.Eddig egyedül a Cseh 12,7-es SPCE tudta ezt produkálni.Ha elfogy a jelenlegi lőszerkészletem,valószinűleg visszaállok rá.Bár van 30 db. 14,2-es TOG is,azt is ki kéne próbálni.

Hát ez érdekes, hogy a Nosler Partition nem ad vért. Lehet hogy a Hirtenberger túl keményre csinálja? Vállat von
A TOG-ra én is kíváncsi vagyok. Még nem hallottam róla semmit. Ha lesz tapasztalatod, írd ám meg, mert engem és szerintem többünket is érdekelne, nem mintha erre a lőszerre akarnánk átálli, de érdekel. Wave

Szia Zoli!
Hogy érted, hogy a Hirtenberger talán túl keményre csinálja? Túl nagy a kezdősebesség?
Üdv

Szia! Wave
Konkrétan én arra gondoltam, hogy esetleg másabb összetételű, tehát keményebb az ólom a lövedék első kamrájában vagy esetleg egy hajszálnyival vastagabb a lövedék köppenye, de megmondom őszintén azt sem tudom, hogy a Hirtenberger készit-e egyáltalán lövedéket vagy csak összeszerel és akkor tényleg csak a sebesség emelése lehet a különbség?
Ha tudsz infót, írd le légy szíves, mert érdekel. Wave
Szia!
A Nosler Partition magot kizárólag a Nosler gyártja, a Hirtenberger, a Norma és még sok másik lőszergyártó csak szereli vele a municióját. Tudomásom szerint a Hirtenberger csak ABC magot gyártott, vagy talán még gyárt is egy-két kaliberben, (régen 5-6-tól 9,3mm_ig)  TM SP töltényeit talán Sierra magokkal szerelte ( lehet hogy bizonyos kaliberekben volt saját TM magja) és ezen kívűl a Nosler Partition magot szerelte.
Üdv. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: