Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 378853 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 09:26:38 »

folyt.:
A tust Telek mesterek csinálták.
A barnítás kicsit márványos beütéssel.
Külön köszönet Antinak,aki nagyon sokat segített a puska "létrehozásában",telefonszámokkal,bevonatolással,fuvarozással,postázással,gravirozással.
Szasza

Szia Szasza!

Húúúúú, ez nagyon szép lett!  Igen  Telekék  újból nagyot alkottak. Meghajol  Kiváncsi vagyok, kézbe fogva milyen. A többi része is szép és jó, de azt már láttam. Puszi
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Bandi
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 09:35:46 »

Üdv Szasza!
Kalappal hozzá!
Meg szabad kérdezni (akár magánban) hogy mennyiért sikerült hozzájutnod az eredeti állapotában?
Kösz!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:37:07 »

Üdv!
A nyiltirányzék azért nem került rá,mert nyolcszögesnél egy kicsit "elcsavarodtak" a lapok-Bozó Sanyi "kézzel" reszeli le a csövat és így nem olyan mintha CNC csinálta volna-és ha így feltettem volna rá az irányzékokat(amit egyébként szintén én csináltam volna) akkor a cső végénél nagyon kilogott volna a "lóláb".
Tetszett volna nekem is nyiltirányzékkal,így utólag azt mondom,hogy lehet hogy rá kellene tenni.
Lehet ha lesz idő, és kedvem,és megcsinálom az irányzékokat,akkor felforrasztásra kerülnek,de addig is használni szeretném Menő
Szasza

Már majdnem "megrémültem" hogy egy "vasas" embörnek gondot okozna egy nyílt irányzék felrakása... Kacsint
...tessék csak aztat felrakni és akkor lesz igazán patent puska!  Igen
Naplózva
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 08:39:01 »

Üdv Szasza!
Kalappal hozzá!
Meg szabad kérdezni (akár magánban) hogy mennyiért sikerült hozzájutnod az eredeti állapotában?
Kösz!

Üdv!
Nem titok!
A puskát Ausztriában vettem Stanicz-nál,és már az új Lothar Walter csővel hozztam el (így "rendeltem" meg),ára 400euro volt +54euro export költség(csak akkor a euro 262ft volt).Sajnos a gyári csövet nem adta ebben az árban.
Szerintem egy eredeti nem kerülhet többe(nála) 300euroba.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Viktor
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 11:24:44 »

Üdv Szasza!
Kalappal hozzá!
Meg szabad kérdezni (akár magánban) hogy mennyiért sikerült hozzájutnod az eredeti állapotában?
Kösz!

Üdv!
Nem titok!
A puskát Ausztriában vettem Stanicz-nál,és már az új Lothar Walter csővel hozztam el (így "rendeltem" meg),ára 400euro volt +54euro export költség(csak akkor a euro 262ft volt).Sajnos a gyári csövet nem adta ebben az árban.
Szerintem egy eredeti nem kerülhet többe(nála) 300euroba.
Szasza

Rövidebb csővel is lehet? Ha nem csalódom ez 60-as.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 13:21:20 »

8x57jrs drillinget használok,teljesen elégedetten.Általában 150 méter fölé nem lövök.Sok lőszert próbáltam(RWS 12,7 tm;geco 12 tm;HP 13 Nosler;RWS 12.1H-Mantel),nekem legjobban a 12,7 grammos Sellier&Bellot lőszer vált be.Jól ad vért,és a puskám is ezt lövi a legjobban.Újabban próbálkozom 11g-os Speer maggal szerelt lőszerrel is,nagyon gyors,de alig ad vért.Megfontolt,nyugodt vadász kezében tökéletes választás.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 20. - 14:51:23 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 14:51:46 »

8x57jrs drillinget használok,teljesen elégedetten.Általában 150 méter fölé nem lövök.Sok lőszert próbáltam(RWS 12,7 tm;geco 12 tm;HP 13 Nosler;RWS 12.1H-Mantel),nekem legjobban a 12,7 grammos Sellier&Bellot lőszer vált be.Jól ad vért,és a puskám is ezt lövi a legjobban.Újabban próbálkozom 11g-os Speer maggal szerelt lőszerrel is,nagyon gyors,de alig ad vért.Megfontolt,nyugodt vadász kezében tökéletes választás.

 Igen
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 15:00:56 »

Szia Kisvador!
A H-Mantel mennyire volt jó ebben a kaliberben? Most lottem be a 9,3-om erre a loszerre,ezért érdekelne Nálad hogyan vált be.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 15:57:48 »

Nagyon érzékeny lövedék.Ha a célfelület előtt akadály van,könnyen szétrobban.9.3x74R kaliberű fegyvert használó vendéget kísértem bőgő bikára,aki H-mantelt hasznlt.Két bikát lőtt,mindkettőt kb.20 m-ről.Mindkét bikát rézsút szemből érte a lövés,mindkettő elment kb 60-70 métert,de vér nem volt.Azért 2 lövésből nem tudok nagy tapasztalatokat levonni.A 8x57JRS-nél sem volt túl sok vér,bár én bikát nem lőttem vele.A drillingem kb 20 cm-rel magasabbra lövi,mint a többi lövedéket.A többit nagyjábol ugyan oda rakja.Sima kamralövésnél is volt többször tűzberogyás.Drága!(De nagyon)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 16:10:45 »

Nagyon érzékeny lövedék.Ha a célfelület előtt akadály van,könnyen szétrobban.9.3x74R kaliberű fegyvert használó vendéget kísértem bőgő bikára,aki H-mantelt hasznlt.Két bikát lőtt,mindkettőt kb.20 m-ről.Mindkét bikát rézsút szemből érte a lövés,mindkettő elment kb 60-70 métert,de vér nem volt.Azért 2 lövésből nem tudok nagy tapasztalatokat levonni.A 8x57JRS-nél sem volt túl sok vér,bár én bikát nem lőttem vele.A drillingem kb 20 cm-rel magasabbra lövi,mint a többi lövedéket.A többit nagyjábol ugyan oda rakja.Sima kamralövésnél is volt többször tűzberogyás.Drága!(De nagyon)

Szia Kisvadőr!

Én ugyan soha nem lőttem RWS lőszerekkel, de mások tapasztalatai, akik ilyet használnak, nagyon is egybevágnak az Általad írtakkal. Valamiért az RWS régebbi konstrukciójú lövedékei (KS, H-Mantel, TIG/TUG) másfelé csavarodnak, mint a többi gyár lövedékei.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 16:26:01 »

Egy barátom 8X57-es drillingje is ugyanijen magasra lőtte.A TM Rundkopf lövedék oda megy,ahova a Cseh SP.
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 08:45:07 »

Koszonom a válaszod Kisvador!
Fegyverbelovéskor találtam két maradványtestet a H-Mantelbol,majd felteszem a képeket,ha érdekel vkit.

Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:00:15 »

Koszonom a válaszod Kisvador!
Fegyverbelovéskor találtam két maradványtestet a H-Mantelbol,majd felteszem a képeket,ha érdekel vkit.



Az ilyen képek szerintem legtöbbünket érdekelnek, úgy hogy nyugodtan tedd csak fel! Wave
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 15:48:00 »

Szevasztok!Nekem is van vagy egy kiló mindenféle maradványtestem,mert szenvedélyesen gyűjtöm őket.Van minden,TIG,Nosler,ABC,Grand Slam,Soft Point,Barnes-X,stb.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 15:53:27 »

Szevasztok!Nekem is van vagy egy kiló mindenféle maradványtestem,mert szenvedélyesen gyűjtöm őket.Van minden,TIG,Nosler,ABC,Grand Slam,Soft Point,Barnes-X,stb.

Szia!
Ha van kedved és időd, szerintem kis történettel feltehetnéd őket, engem nagyon érdekel.
Ha különböző kaliberek, akkor a Lőszeres topicba, ha csak a nyócas, akkor szerintem lehet ide is.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: